En yakın arkadaşın yüklü miktarda borç istemesi sorunu

Aykadarguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2022
1.149
1.508
merhaba herkese, bugün bu konu yüzünden durduk yere kötü bir gün geçirdim. Şimdi olay şu benim en yakın arkadaşım aynı zamanda 5senelik ev arkadaşım nişanladı ve bir ay sonra düğünü var. Ailesi çocuğu istemiyor ve sürekli sorun çıkarıyorlar. Şimdi de yüklü miktarda altın istemişler çocuk bunu alamıyormuş. Arkadaşım da memur yıllardır biriktirdiği bir parası var ama annesi bu paraya el koymaya çalışıyor evlenmeden o parayı bana vereceksin diye tutturmuş hergün kavga kıyamet arkadaşım saçını başını yoluyor artık. Bu çocukla evlenmeyi çok istiyor ve bana dedi ki 50 bin tl borç verir misin? Ben de şaşırdım bu kadar param var ama açıkçası vermek istemiyorum en yakın arkadaşım ama olay para değil. Kendi parasını annesinden alamadığı için benden istedi çocuğa verecekmiş bilezik alsın diye. Kendi anneme söyledim annem bana çok kızdı ne alaka yani dedi. Arkadaşım da bozuldu hemen tamam al demedim diye. Neyse yaaa boşver gibi şeyler söylüyor. Biliyorum o da zor durumda ama yani çok saçma değil mi? 50bin tl az değil bana da lazım olabilir. Geri alamam aram bozulur vs. Dedi ki düğünden hemen sonra ödeyeceğim altın olarak alıp altın olarak vereceğim dedi. Ama düğünden sonra da bir sürü borçları olur ya ödeyemezse huzursuzluk olur belki evliliği düzgün gitmez mağdur olurum diye aklıma geliyor. Sizce ne yapılmalı böyle durumda?

Ya bi de kendisinin de en az 300 bini vardır ama annesi vermiyor parayı
Kocasida altınlara el koyar evlenince borcumuz var diye , annesine söz geçirmeyen kocasına hiç geciremez sen mağdur olursun aranız hepten bozulur...de ki annem izin vermiyor ksuura bakma

Arkadaşınız böyle bir şey istememeliydi. Ne alaka yani? Damat beyin borç alacak kimsesi yok muymuş?
Ya çocuğun durumu çok iyi değil , 7 kardeşler falan herşeyi tek başına yapıyor ama işin ucu döndü dolaştı en son bana geldi. Milletin mağduriyeti bana patladı. Ailesi de bilerek işi zorlaştırıyor ayrılsınlar diye. Arkadaşım da ayrılmıyor çare arıyor

Kusura bakmayın ama arkadaşınız zor durumda falan değil. Hayırlısı olsun tabi ki. Ama evlenmek istiyorsa çözüm yolu bu değil. Gerçek bir ihtiyaç olsa neyse ama miktar yinede çok fazla. Böyle bir durumda bencillik yapıp size trip atıyorsa zaten ileride de başka bir konudan soğuk davranır. Kısacası bence vermeyin.

Ayy ayy borç deyince içim daralıyor.herhangi bir insani ilişkiye başlamadana önce söz verdireceğim artık para pul işlerine girmeyelim diye.

Bi de sanki bin lira ister gibi söylüyor bana 50bin tl borç verir misin yazmış sabah. Çok gönlüm yok gibi konuştum bu sefer de tamam yaaa neyse boşver diyor sanki şak diye çıkarıp verceğimi düşünmüş. En yakın arkadaşım iyi biri ama bu biraz yanlış davranış değil mi. Bankadan kredi çekebilirler?

Arkadaşınız işgüzarlık yapmış. Daha kendi ailesinden parasını koruyamayan insan sizinkini mi koruyacak? Evlenmek istiyorsa kimseye bel bağlamadan evlenebiliyor olması lazım. Gerekirse aranız bozulsun konu sahibi. Şuan bozulmazsa zaten siz paranızı alamadığınızda bozulacak. Maddi manevi zarara uğrayacaksınız. Duygularınızın suistimal edilmesine izin vermeyin. Bu arada inanmaz durumum olmadığına demişsiniz ya, açıklamak zorunda değilsiniz. İnanmak zorunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…