Severek ayrılmak çok zor

Aslında negatif basmak için yapmadım hiçbir zaman. Ben de onu sevdim, hatta kendisi benim ilk erkek arkadaşım ve ilk evlenmeyi düşündüğüm kişiydi. Ama beni de anlayın. Babam yok, evimiz kira. İstanbul şartlarında yaşıyoruz. Küçümsediğiniz çay makinesi bile ne kadar pahalı. Arkamda destekçim yok ki. Her şeyi kendim yapıp kendim üstesinden gelmem lazım. Kaldı ki, o da zorlanıyor borçlarını öderken. Arabayı ve işini gücünü bana karşı öncelemesi çok kalp kırıcı bir şey. Kaldı ki, biz evlenme yolundaydık. Borçlarından beraber sorumluyuz bir yerden sonra. Ben şahsen borçsuz harçsız evlenmek istiyorum. Ben de bilirim kredi çekip tüm her şeyimi alıp evlendikten sonra kocama ödetmeyi ama ben bunu istemedim. Bu yükün altına da girmesin dedim
Aldigi evin kredisinide siz beraber ödüyecektiniz ve evlilikten önce alindigi icinde o evde hakkiniz olmuyacakti.
Birikim yapin, madem babanizda yok, anneniz siz evlendiginizde dara düsmesin.

Bude abla tavsiyesi ilk erkek arkadasin. Daha cok tercübesizsin, 1 yil icinde bir insan hakkinda hemen karar verme.

Aslında negatif basmak için yapmadım hiçbir zaman. Ben de onu sevdim, hatta kendisi benim ilk erkek arkadaşım ve ilk evlenmeyi düşündüğüm kişiydi. Ama beni de anlayın. Babam yok, evimiz kira. İstanbul şartlarında yaşıyoruz. Küçümsediğiniz çay makinesi bile ne kadar pahalı. Arkamda destekçim yok ki. Her şeyi kendim yapıp kendim üstesinden gelmem lazım. Kaldı ki, o da zorlanıyor borçlarını öderken. Arabayı ve işini gücünü bana karşı öncelemesi çok kalp kırıcı bir şey. Kaldı ki, biz evlenme yolundaydık. Borçlarından beraber sorumluyuz bir yerden sonra. Ben şahsen borçsuz harçsız evlenmek istiyorum. Ben de bilirim kredi çekip tüm her şeyimi alıp evlendikten sonra kocama ödetmeyi ama ben bunu istemedim. Bu yükün altına da girmesin dedim
Asla küçümsemedim olur mu öyle şey. Kendim de biliyorum evlenmenin ne kadar masraflı olduğunu ama her şeyi minimum tutmak, eşyayı, merasimleri bu kadar büyütmemek gerekiyormuş onu anladım. Mutluluğunuzun önüne geçmesin. Evde küçük bir nişan mesela gayet yeterli, zaten hatırda kalan düğün olacak. Siz de göreceksiniz sonradan çoğu şeyin ne kadar gereksizce üstümüze yük edildiğini

Hayır bir de arkadaşlar biliyor musunuz, ben ona konuşmak istemiyorum seninle dedikten sonra bana şey diyor, işte göreceksin ben çok başarılı olacağım, benim bir gün değerimi anlayacaksın ama çok pişman olacaksın, bundan sonrasının geri dönüşü yok dedi

Kendisi de bana ben saçma sapan oyunlara 200 bin mi verdin diyince, bana aylık getirisi senin maaşından fazla dedi. Bu dediklerine cevap vermedim ama böyle içten içe de bir hırslandım. O küçümsediği maaşımdan fazlasını kazanıp kendimi kariyer anlamında da geliştirmek istiyorum artık

Gorunuste ev almis, sorumluluk sahibi biri gorunuyor ama hic oyle degil bence. O evi tamamen kendini dusunurek almis, sizi degil. Ailesine yakin olmamasini soylemenize ragmen dinlememis bile. Zaten onun mali, sizinle bir alakasi yok.
Adamin evlenesi yokmus, sizi oyalamak istemis gibi. Birden bire 3-4 yil nasil atabilir evlenme tarihi?
Biraz da hayal dunyasinda yasiyor, cok para kazanacagim diye. Para yatirdigi seyler bana hic guven vermedi. Kazansa bile karakteri parasindan daha onemli, pisman olacaginiz bir degeri yok. O pisman olur.

Bence oyunlara attığı para bir nevi kumar gibi geldi bana üzerinde de baskı arttı borçlanınca şimdi de göreceksin kazanacağım zengin olacağım diyor 😄 kumar oynayanların umut ettiği gibi

Bence oyunlara attığı para bir nevi kumar gibi geldi bana üzerinde de baskı arttı borçlanınca şimdi de göreceksin kazanacağım zengin olacağım diyor 😄 kumar oynayanların umut ettiği gibi
Aslında sigarası alkolü vb. kötü alışkanlığı yok. Çalışkandır işindedir gücündedir ama kendine para hırsı mı yaptı nedir. Bir de yani saçma, yani sen kredi kartına borçlanıp o uygulamaları satın alıyorsun, o uygulamanın geliri de senin kart borcunu karşılıyor ne anlamı kaldı yani. Yatırım yapmanın farklı yolları da var. İnsan kenara altın atar, evleneceğiz diye, ama beyefendi de o çaba yoktu maalesef. Bende bu çabasızlığıyla kendimi çok kötü hissettim, değersiz hissettirdi kendimi

Hangi oyunmuş o? Oyun geliştirici/Yatırımcı değilse kumar oynuyor ya da ponzi işine girmiş.

Ayrıca aklında olsun evlilik öncesi alınan mal mülkte senin hakkın yok. Evlenip boşansaydınız borcunu ödediğin ev üzerinde hak sahibi olamayacaktın.

Hangi oyunmuş o? Oyun geliştirici/Yatırımcı değilse kumar oynuyor ya da ponzi işine girmiş.

Ayrıca aklında olsun evlilik öncesi alınan mal mülkte senin hakkın yok. Evlenip boşansaydınız borcunu ödediğin ev üzerinde hak sahibi olamayacaktın.
Yok tabiki de biliyorum hukuki olarak hakkın olmadığını ama hani seviyorsun ya işte hani bizim için bir şey yapıyor diyorsun kendince sen de fedakarlık yapıyorsun ama sonrası hüsran. Satın aldığı uygulamalardan birisi de böyle tır similasyonu gibi bir şey bildiğin oyun yani göstermişti bana da yani biraz dandik bir oyundu. Parasını da etmez kesinlikle

Yok tabiki de biliyorum hukuki olarak hakkın olmadığını ama hani seviyorsun ya işte hani bizim için bir şey yapıyor diyorsun kendince sen de fedakarlık yapıyorsun ama sonrası hüsran. Satın aldığı uygulamalardan birisi de böyle tır similasyonu gibi bir şey bildiğin oyun yani göstermişti bana da yani biraz dandik bir oyundu. Parasını da etmez kesinlikle
Ne geliri olacakmış satın aldığı oyundan?

Evi evlenince alırız diyebilirdiniz mesela niye acele ettiniz bu kadar, kendi kendinizi mağdur ediyorsunuz. Bu adamla olmaz gitsin o çok istediği hayallerini yaşasın.

Ne geliri olacakmış satın aldığı oyundan?

Evi evlenince alırız diyebilirdiniz mesela niye acele ettiniz bu kadar, kendi kendinizi mağdur ediyorsunuz. Bu adamla olmaz gitsin o çok istediği hayallerini yaşasın.
ben ev al demedim, kendisi böyle bir aceleye girdi, biraz birikimleri vardı, ev fiyatları pahalılaşmadan almak istediler. Onların bileceği iş, hatta o binada ev almaktansa kendi anneme yakın kirada oturmayı tercih ederdim şahsen

Ailesinin apartmaninda ev aldıdan sonrası bos bence keşke sen ayrılsaydın 😅 hiç üzülme allah kurtarmış.
Ben bu oyun muhabbetini de hiç anlamadım ya duymadığım bir şey sanırım 🤔 her türlü de yatırım yaparım ama duymamisim.

Ailesinin apartmaninda ev aldıdan sonrası bos bence keşke sen ayrılsaydın 😅 hiç üzülme allah kurtarmış.
Ben bu oyun muhabbetini de hiç anlamadım ya duymadığım bir şey sanırım 🤔 her türlü de yatırım yaparım ama duymamisim.
Zaten ben ayrıldım, mantıklı olan da bu ama işte insanın yüreği de acıyor, bir yandan böyle her şey düzelsin diye ümit ediyor. Bilemiyorum henüz çok taze ondan sanırım

Hayır bir de arkadaşlar biliyor musunuz, ben ona konuşmak istemiyorum seninle dedikten sonra bana şey diyor, işte göreceksin ben çok başarılı olacağım, benim bir gün değerimi anlayacaksın ama çok pişman olacaksın, bundan sonrasının geri dönüşü yok dedi

Kendisi de bana ben saçma sapan oyunlara 200 bin mi verdin diyince, bana aylık getirisi senin maaşından fazla dedi. Bu dediklerine cevap vermedim ama böyle içten içe de bir hırslandım. O küçümsediği maaşımdan fazlasını kazanıp kendimi kariyer anlamında da geliştirmek istiyorum artık
Ben daha az başarılı ama daha güvenilir birini arıyorum deseydiniz. Belli ki olaylar ciddileşince sorumluluğu taşıyamamış. Aklı havada devam etsin. Siz de evlilik için acele etmeyin daha çok gençsiniz.

X