En yakın arkadaşın yüklü miktarda borç istemesi sorunu

Ben olsam vermezdim kredi çekebilirler kız kendi adına çeksin adam çekemiyorsa ya da kardeşi vs varsa o şekilde yapsın…

Kredi kartları dolu çünkü ev eşyası aldılar arkadaşım ödüyor
O zaman hayatta geri alamazsınız öncelik hep banka olur bir sürü borcu var nasıl versin parası olmayacak bile sizin altın da borçlarına gidecek
Yani bir insanın birinden şak diye 50 bin para istemesi de ilginç bir rahatlık garip yani paranızı mı sayıyor da gözü var heralde ki sizden istiyor çok ilginç. Sağlık olur ölüm kalım açlık yokluk olur anlarım da altın düğün için isteyen de garip dostluğuma kadar sorgularım böyle birini

Kredi çekmesini tavsiye edin. Arkadaşınız zaten evlenecek parası olmayan bir adamla evlenerek hayatını zor yollara sokuyor. Elli bin lirası olmayan adam da evlenmesin bir zahmet.

Saçmalamayın sakın vermeyin ne alaka kendi parası da varmış sizden isteyebildildiğine göre annesinden de hayli hayli alır. Az bir şey olsa tamam ama bu devirde arkadaşa 50k vermek çok saçma olur siz onun ailesi misiniz evlendireceksiniz? Nişanlısı hiç mi kimseyi bulamamış parası yok ayrıca bu kadar paraları yoksa varsın almayıversinler altın da.

O iş de sakat , annesi öyle fettan ki hemen anlar ya da sorun çıkarır hesap sorar düğünden sonra nereye gitti bilezikler diye
Annesi dediğiniz gibi bir kadınsa sizin bilezikelere de el koyar vermez olan size olur. Ayrıca nedense arkadaşınızın annesi o parayı harcamış o yüzden arkadaşınıza veremiyor gibi hissettim.

Ya bilmez mi aynı evde yaşıyoruz aldığımız maaş belli gelirimiz harcamamız belli bi de ben çok borsa yatırım işleriyle uğraşıyorum tahmin etmek zor değil
aynı evde bile yaşasanız da söylememeniz lazım , sizin kenardaki parayı bilmemeli.muhtelemen laf arasında her ay şu kadar atıyorum, şu kadar biriktirdim demissimizdir ordan biliyordur. Kararınızı vermissinizdir umarım ve bu parayı borç vermezsiniz .
50 lira değil 50.000 lira .

Para verip geri alma meseleleri işin içine girince arkadaşlığın bozulacağına verme bozulacaksa böyle bozulsun. Arkadaşın da imitasyon altın taksın kocam aldı desin. Ha alıp satmış ha sahtesini koymuş kenara.
Kızın ailesi kızına güvenmiyorsa ya da müstakbel damada; sen niye güvenesin ki?
Arkadaşım kusura bakma ben bu kadar miktarı veremem diyeceksin. Çok istiyors bulabilirse kredi çekip hallederler. Hayat ve gerçekleri (en gerçek şey para, bütün dengeleri değiştirir)

50 bin TL az para mı? Sakın verme geri alamazsın. Vermek zorunda değilsin, senin problemin değil. Böyle yüklü bir miktar borç istemesi ayıp. İnsanlar ne kadar rahat (sağlıkla ilgili konuları hariç tutuyorum).

Konu sahibi bana da borç verir misin hazır borç vereni bulmuşken değerlendireyim. Öderiz kanka sen isteyince hemen geri veririm. Neticede kaç senedir burdayım yerim belli yurdum belli, komşu sayılırız.

Ben olsam hayatta vermem. Ameliyat olur hastalık olur verilir ama altın alınsın diye borç istemek bile ayıp. Böyle farazi şeyler için borç verilmemeli bana kalırsa ki bu 1000 tl falan olsa neyse. Kendinizi suçlu hissetmeyin. Böyle bir durumdan aranız bozulursa da bozulsun bence. Eğer gerçekten iyi arkadaşsanız bozulmaz zaten.

geri alamayacagin yüksek miktardaki parani verme derim

İki ay kadar önce çok yakın dostum istedi, o zaman ata liralarım vardı hiç düşünmeden tamam dedim hatta o eşim için" x abiyede bi sorsan iyi olur" dedi. Sonra kv si verdi bize gerek kalmadı ama burda mesele borç değil kendi parası olan bi insana bende vermek istemezdim. Zor durumda kalınır verilir o çok ayrı tabi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…