En yakın arkadaşın yüklü miktarda borç istemesi sorunu

Para verip paranla kötü olacağına para vermeden kötü ol daha iyi. Olan Parana olur. Kız anasına laf geçirip becerip kendi parasını alamyo sana mı tafra yapyo tamamen kendi ayıbı. İster vermezsin canın sağolsun arkadaşım der geçer. Kim kime 50 bin TL borç vermek zorunda bın TL iki bin TL değil ne gerek var hiç suçlu ve rahatsız hissetmeyin zaten evlenip gidecek şuan görüştügnzün 3de 1i kadar ya görüşck ya görüşmceksnz bosverin

Arkadasinizi en iyi siz taniyorsunuz ne yapip yapamayacagini az çok bilirsiniz. Arkadaslarimla aramizda böyle şeyler fazlaca yasanir insan insana muhtac ve günü geldiginde hesap kapatilir. Hepimizin güzel gunleri varken zor gunleri de olabiliyor ve çok şükür bundan daha yuklu meblaglar da verdim aldim da tabi ben kime verdigimi biliyordum. Tabi vermek istemiyorsaniz da acik acik var ama benim de annem izin vermiyor diyebilirsiniz.

bence vermeyin. nişanlısının bilezik almasını istiyorsa sahte alsın taksın kimseye de borçlanmamis olur. kafaya bak tertemiz niye 50 bin vereceksin saçmalığa bak

Veripte kötü olacağına vermeden kötü ol...bende verdim 2yildir vermiyor verdiğim para enflasyon karşısında çoktan eridi bile versede kiymeti kalmadi gerçi...
Pişmanım...hiç istemedim geriye ama şimdi telefonumu bile açmıyor haysiyetsiz

Aranızda ki samimiyeti en iyi siz bilirsiniz benim çok şükür ciddi anlamda büyük meblağlarda borç istediğim arkadaşlarım var be zaman ödiyceksin diye sormazlar ben hep ileri tarih veririm kaza bela olur diye ama öncesinde veririm her zaman bir arkadaşım ile konuşmuyoruz artık ama paraya sıkışsın gözüm kapalı kurusuma kadar veririm. Para konusunda güveneceğim insanları hayatımda tutmak istiyorum. Eğer güvenmiyorsanız vermeyin ama vericek biri ise arkadaşlığınıza yazık etmişsiniz derim.

Hastalik vs olsa insan yine anlar ama düğünde takacaklari bilezikler için sizden istemesi çok mantıksız.Madem aileler bu kadar karşı kendileri sade bir nikahla evlensinler.Kimseye borçlu kalmasinlar

Bunu kimseye sormayın arkadaşınızın ne derece güvenilir bir insan olduğunu kimse bilemez sizden başka ben bir arkadaşima gözüm kapalı 10 bin verdim dediği gün geri getirdi diğer arkadaşim istedi direk yok dedim çünkü vermez biliyorum yada uzatır süreyi .. kız güvenilirse neden verilmesin anlayamadm ama en ufak şüphem varsa vermem ki anlasilan sizde şuphe ve acabalar mevcut demekki gerekli güveni sağlayamamış

Ay konuşmayı bile keserim ne alaka
Parayı istemesi çok ayıp altın alacakmış
Arkadaştan borç alıp verilir ama daha makul nedenler için

Sakın verme. Arkadaşının yaptığı çok saçma. Annesi paraya el koyarak çok iyi yapmış. Altınların nasıl alınacağını bir zahmet damat düşünsün.

Gidip sahte altın alsın bari göstermelik niye illa ki para isteniyor takıysa mevzu sadece.
Yani şimdi verirsiniz annesi parasını vermez,takılara da damadın ailesi cöker(olmamış şey değil)olan size olur.
Annem izin vermiyor diyin sizde madem.

Ne gerek var verme kaza olur bisey olur kalsın paran

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…