Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

oğlumun bayıldığı sebze çorbası tarifini vereyim bebeği ek gıdaya başlayanlar yapabilir, 1 kabak 1 havuç 1 soğan 1 diş sarımsak, ceviz kadarkavrulmuş kıyma (önceden kavurup parça parça buzluğa attım ) 1 çorba kaşığı irmik az suyla haşlayıp blendırdan geçirin 2 gün dolapta saklanıyor, kalanına tuz biber atıp kendiniz için afiyetle..

karın yağlarını yakan besinler :
yeşillikler, maydonoz,dere otu ...
yoğurt (a101 de probiyotik yoğurt mayası var ben onunla yapıyorum hem oğluma hem bize)
kavrulmamış badem
ıspanak, pazı
yulaf ezmesi, omleti yapılabilir
kuru fasulye (bebek 8 aylık olmadan yemeyin )

Benimki 4. Ayı yeni bitirdi daha var bizim 2 ayımız :KK66:
canım benden sana tavsiye bebeğinin doyup doymadığına dikkat et 5. ayımızda benim bebeğim tam doymuyordu ama ağlamıyordu da ben 6. aya geçene kadar ek gıda vermeyeceğim dedim doktorlar da öyle diyor ama oğlum hiç kilo almadı ve boyu da uzamadı, çok üzüldüm, bebeğin doymamaya başladığında yoğurtla ek gıdaya başla hiç korkma, insanlar 3 aylıkken başlıyor ek gıdaya, tam olarak doyuyorsa tabiki 6. ayı bekle, ama doymadığını hissettiğin an probiyotik yoğurdu tavsiye ederim tadı da tatlımsı olduğu için bebekler seviyor, probiyotik yoğurt bağışıklık sistemini güçlendiriyor, yaşlanmayı geciktiriyor, ben ve çevrem artık probiyotik yoğurt yiyoruz, biz daha önceden probiyotik damla kullanıyorduk şimdi bu şekilde devam ediyoruz, yumurta sarısı da muhteşem birşey içinde c vitamini hariç tüm gereksinimleri var ve vücut tarafından tamamı emiliyor, tek derdimiz sağlıklı olmaları, onlar mutlu biz mutlu

ödem attıran besinler
  • dereotu (sütü arttırıyor, gazı azaltıyor )
  • yaban mersini (idrar yolları enfeksiyonu için birebir )
  • su
  • kiraz, kiraz sapı çayı
  • ananas

arkadaşlar trt1 deki diyetisyenin 4 aylık bebeği varmış en az 70 kilo o yüzden canınızı sıkmayın hiç :)

Arada: mandalina
Öğlen yemeğim
Sebzeli peynirli küçük sandviç
1 maden suyu
1 fincan yeşil çay
5 tane yulaflı bisküvi

Kızlar selam bende katılıp yazayım o zaman yedıklerımı ayrıca spora gıdıyorum ben. Spora başlamadan akşam yemelerı ve abur cuburu kestım3 kılo verdım ama devam dıyete 1.55 boyum en son 61 olmuştum. Gelelım yedıklerıme;
Sabah buyuk mesrubat bardağı süt( ballı zencefıllı hasta oldugum için normalde aynı bardakla ılık lomınlu su ıcıyorum)
Arada 5-10 tane susamlı fıstık
Öğleyın patates salatası dukan dıyetınde gırmustum ve üç yemek kaşığı ıspanak yemeği bıde kaçamak yarım çay bardağı yedigün

kuruyemişleri kavrulmamış olanlardan tercih etmenizi tavsiye ederim arkadaşlar, sadece kalori olmasın yağlarından da faydalanalım
Seydasevde bisküvileri sayman harika
akşam yemekten sonra sadece su ve şekersiz çay kahve unutmayalım

Benim bebeğimde 4 aylık oldu benimde çok iştahım vardı sınırsız yiyordum emzirdikçe acıkıyordum yani
Sade maden suyu içmeye başladım 15 gündür kuru kayısı tüketiyorum ve 3 lt su hergün en az 40 mekik 20 dk eliptik bisiklet bide abur cubur ve beyaz ekmeği kestim ama hamur işi pasta kek yiyorum evdede illa pişiyor 2 kızım daha var eşim var onlar için bişeyler yapıyorum haftada 2 defa en az.
Vericez inş
Sade maden suyu süt yapıyor bende aklında olsun
Canım aslinda yaptıkların az değil. Günde 40 mekik Takdir ettim valla. Maden suyu bende aldirdim eve ama pek sevmiyorum diye henüz içmemistim. İceyim o zaman.
Bu pasta börek işi fena. Bende şimdi izindeyim diye bolca yapiyorum kızım ve eşim için. Ben de yiyorum tabi. Ama son bir haftadır falan artık akşamları yemiyorum bisey. Birde keten tohumu okumuştum internette süt yapar diye. Öğlenleri bir kase yoğurda katip yiyeceğim. Bugün başladım. Hem tok tutuyormus.

Canım aslinda yaptıkların az değil. Günde 40 mekik Takdir ettim valla. Maden suyu bende aldirdim eve ama pek sevmiyorum diye henüz içmemistim. İceyim o zaman.
Bu pasta börek işi fena. Bende şimdi izindeyim diye bolca yapiyorum kızım ve eşim için. Ben de yiyorum tabi. Ama son bir haftadır falan artık akşamları yemiyorum bisey. Birde keten tohumu okumuştum internette süt yapar diye. Öğlenleri bir kase yoğurda katip yiyeceğim. Bugün başladım. Hem tok tutuyormus.
Zaten noluyorsa hem o hamurişlerinden oluyo :))
Keten tohumu aynen bende duydum ama bi alamadım

Kalvaltida beyaz peynir ekmek yedim
canım bebeğin ek gıdaya başlamadan yani en az 4 aylık olmadan beslenmeni çok azaltma ama protein ağırlıklı beslen ekmeği azalt bence ama et balık yumurtayı düzenli yemeye çalış, 4. aydan sonra insan kilo vermeye başlıyor, 30 kilo veren arkadaşlarım var benim moral bozmak yok

Insallah bizde o 30 kilo veren arkadaslarindan oluruz

canım sen ayda 2 kiloyu geçmemelisin o yüzden çok kasma bence, Allah muhafaza sütün kesilmesin ya da kalitesi düşmesin
Aslında haklisin ama çok üzülüyorum işte bu kilolarıma. Biliyorum O kadar kilo kısa zamanda gitmez ama...
Süte zararı olmasın diye yiyorum aslında. Sadece şu acikmadıgim halde keyif olsun diye yemekten vazgeçsem o da yeter bana.
Ooff ooff

X