Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

bende tartldım ve inanamadım. 64.5 almışımdır diyordum ama koştururken vermişimmmmm.. yarım kiloya bile sevindim.

supersın yılmak yok devamm.bence kg normal vermıssın fazla deıl,ama belkı bundan sonra daha az verebılırsın bu senı yıldırmasın.ılk verılen fazla kgda vucuttakı odemde gıdıor.bende ılk hft 2kg vermıstım sımdı 0.5 kg gıttı bakalım hft ya nekadar gıtcek.ben vakıt bulunca yuryus,selulıt savar cdsını aldım onu yapıorum cok faydalı kesınlıkle tavsıye ederım.bıde selahattın donmez dıe dıyetısyen var belkı bılırsınız arkadaslar onun verdıgı zayıflatıcı formulu uyguluom 2 hftdır tarhun otlu taze adacaylı cay tarıfı her aksam yatmadan ıcıorum .dr un dedıgıne gore bu cay 80 kg uzerıne haftada 1,5 kg bunun altındakılere 0.5 kg-1kg arası verdırtıomus yanı kg vermede durma olayını engellıomus tabı yıyeceklerımıze dıkkat etmek kosuluyla.emzıren anneler ıcebılıomus haberınız olsun ısteyen olursa yazarım.yılmak yok arkadaslar gıtsın bu kglar

nedir o içtiğiniz çay öğrenebilirmiyim?birde adaçayı sütü azaltan bitkiler arasında diye biliyorum!:26:

Hamile kalmadan önce 68
78 ile hamile kaldım
102 ile doguma gittim
Geldigimde 95 dim
Şimdi 85
Hedef 68
Spor kulubüne yazıldım ama göğüslerimde ile ugrasmaktan gidemiyorum
Birde kavitasyon yaptıracağım... Bende yarın başlıyorum listeye benide ekleyin :))

günaydınnnn kızlar,ben de kilo vermedim geçen hafta sadece kilomu korudum,ama bu hafta inşallah çok dikkat edicem.

sabah aç karnına 2 kuru kayısı,biraz da beyaz leblebi atıştırdım.
gece benim ufaklık sağolsun hiç uyutmadı,şimdi uyuyakaldı,ben de fırsat bu fırsat biraz uyuyup geleyim...:)

Bende aranıza katılmak istiyorum bu ay sonunda bebeğim 6 aylık olacak sadece anne sütü veriyorum 6 ay dolunca ek gıdalara geçicez çalışıyorum aynı zamanda sütüm artsın diye sürekli yemek zorunda hissediyorum kendimi malesef kilo vermek bir yana alıyorum 66 ile hamile kaldım şu an 76 yım 10 kilo vermem gerek hiçbir kıyafetim olmuyor inşallah beraber sütümüzü azaltmadan kilolarımızı azaltırız..

bu arada kesinlikle adaçayı içmeyin sütü azaltmakla kalmıyor kesebiliyorda bol bol rezene ve ıhlamur daha iyi...

BAŞLANGIÇ KİLO HEDEF KİLO 1.HAFTA
dila506 74 60
samimikız 62 55 61.5
kkkmevsim5 78 65
hy_patia 58 53
sipiga 60 52 60
ilknurgk 77 65 75.6
dorukum 77 60 78
kübraderin 73 55 72
nomore 65 58
pratikanne 64 56
selene34 71 60
kestane 70 65
spring78 58 53 56.9
altunummm 65 55 64.5
ikoerd 62 58 62
zena 63 55 63
gökkusagigizem 70 58 70
kitapkolik 74 60
xtatlıkız 63 58
ece78 95 75 95
kilit42 67 60 67
maggie75 72 65
ikiz81 67 60
srpmst 85 68
anego 76 66

canım ellerine sağlık. ben tartılamadım daha. verdiğimi zannetmiyorum (bu hafta hep misafirim vardı düzenli bir şey yapamadım) ancak sanki göbeğim gitti biraz (psikolojik mi bilmem ama regl oldum doğumdan sonra ilk kez, çok geldi ve çok uzun sürdü bir etkisi var mıydı göbeğime bilmem ama) neyse bugün dışarı çıkıcam tartılmaya bir yer bulayım.

aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz.sayımız artıyor ama topiğimiz hala çok aktif değil sanki.sebebi burdaki herkesin ilgi bekleyen yaramaz bebişlerinin,temizlik bekleyen evlerinin,yemek,çamaşır,ütü bekleyen kocalarının olması sanırımmm.artık birde erimeyi bekleyen yağlarımızz var.offff offff anne olmak çok zormuş yaaa.

evet canım.misafir olunca tüm düzen bozuluyo.olsun bu bizim için adaptasyon haftası olsun.göbeğin şişliği inmiştir tabi çok regl olunca.bende vermemişimdir diyodum ama sende koştrmaktan ve şişliğin gitmesinden yarım kilo vermişsindir bence

canım aslında emzirriken nasıl verebiliriz..onun hakkında bilgisi olan buraya yazsın...mazaallah sütlere birşey olmadan.....

bu yazdığım örnek diyetle kilo veren çok emziren anne varmış.nette bulmuştum.sütlerindede azalma olmamış.yapabilecek olan varsa bakabilir.ben bi programa bağlı kalamıyorum.hem neler yememiz ve yemememiz gerektiği konusunda bir fikir olu

Birinci gün:
Kahvaltıda; 1 bardak şekersiz süt, bir yumurta, küçük bir parça beyaz peynir ve bir dilim kepekli ekmek.
Öğlen; 1 porsiyon yağsız etli türlü, yağsız küçük porsiyon makarna, bir kase yoğurt ve bir dilim kepekli ekmek.
Akşam; 1 tas domates çorbası, ortaboy bir balık ızgara, bolca salata ve meyve.

İkinci gün:
Kahvaltıda; 1 bardak şekersiz süt, bir yumurta, bir kaşık bal, domates ve bir dilim kepekli ekmek.
Öğlen; 1 porsiyon yağsız etli fasulye, bir tabak yağsız pilav, 1 kase komposto ve bir dilim ekmek.
Akşam; 1 kase tarhana çorbası, 4-5 adet ızgara köfte yanına biraz patates püresi, 1 kase yoğurt ve 1 tabak kayısı. Yatmadan önce ise 1 bardak şekersiz süt.

Üçüncü gün:
Kahvaltıda; 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, küçük bir parça beyaz peynir, 1 yumurta ve 1 dilim kepekli ekmek.
Öğlen; 1 porsiyon etli bezelye, küçük bir kase cacık, küçük bir parca börek, komposto ve 1 dilim kepekli ekmek.
Akşam; Yayla çorbası, 1 adet haşlanmış tavuk but, 2 adet havuç, 1 adet domates ve salatalık, marul ile hazırlanmış salata.

Dördüncü gün:
Kahvaltıda; 1 adet yumurta, 1 dilim beyaz peynir, domates, 1 dilim kepekli ekmek ve 1 bardak çay.
Öğlen; 1 porsiyon barbunya pilaki, 1 dilim kepekli ekmek, bolca salata ve küçük bir kase kaymaksız yoğurt.
Akşam; 1 porsiyon bonfile yanına patates haşlama, 1 porsiyon taze fasulye, cacık, 1 dilim kepekli ekmek ve 1 domates.

Beşinci gün:
Kahvaltıda; 1 bardak şekersiz süt, 1 yumurta, biraz beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek ve şekersiz çay.
Öğlen; 5 6 adet yağsız köfte, 1 kase kaymaksız yoğurt, süt ile hazırlanmış püre ve bir portakal.
Akşam; 1 kase mercimek çorbası, tavuk göğüs haşlama, 1 tabak taze fasulye, cacık ve bir elma veya portakal.

Altıncı gün:
Kahvaltıda; 1 bardak süt, 7-8 adet siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek ve şekersiz çay.
Öğlen; 1 tabak yağsız etli türlü, cacık, küçük bir kase yağsız pilav ve 2 adet portakal.
Akşam; 1 adet alabalık haşlama, 1 dilim kepekli ekmek, biraz yağsız makarna ve salata.

Yedinci gün:
Kahvaltıda; 1 bardak şekersiz süt, 1 dilim kepekli ekmek, domates, beyaz peynir ve şekersiz çay.
Öğlen; 1 tabak taze bezelye, 1 dilim kepekli ekmek, cacık, salata ve haşlanmış patates.
Akşam; 1 kase domates çorbası, 1 orta boy bonfile, 1 dilim kepekli ekmek, salata ve meyve.

Ara öğünlerde; Diyet yaparken gün içerisinde acıkırsanız herhangi bir meyve, 1 bardak süt yada salata yiyebilirsiniz.

bir de önemli olan emziren anne ayda 2 kg dan fazla vermemmeli imiş bayanlar bilginiz olsun.süt azalmaması için.diyet yaparken sütü artıran bitkisel şeylerden takviye alırsa süte bişi olmazmış

saol canım,darısı hepinizin başına.inşallah aynı hızla vermeye devam ederim :26: ben çay olarak sadece humana süt arttıran çayını içiyorum ama inşallah yüksek kalorili değildir :18:

yeni aramıza katılan arkadaşalr hepiniz hoşgeldiniz

evet ya bizim topik biraz pasif heralde topikte en çok konuşan benim
bebişlerden fırsat bulupta hiç birşey yapamıyoruzki aç karnımı bile zor doyurduğum oluyor .ev işlerini zaten hiç söylememe gerek yok fırsatını bulunca çarçabuk hatta hızlandırılmış temizlik yapıyorum.valla allah hepimizin yardımcısı olsun zor zanaatmış bu annelik...

birde bu listedeki yemekleri yapmaya zaman tanıyacak,biz yemekleri yaparken uyuyacak akıllı bebeklerimizin yada listedeki yemekleri bize hazırlayacak yardımcılarımızın olması lazım

açıkcası listedekilerden yapamam..hergün böyle özen imkansız...sadece kısabilirim yediklerimden,ekmek, hamurişi,çerez falan..sıvıyı artırıp ,hareketi çoğaltabilirim..........

benim 26 aylık bir erkek 36 günlük bir kız la bunları yapmam kilo veremden daha büyükkk bir mucizee.. ayrıca ben zaten birgünde bu kadar yiyememki yaaa.. ayy bu arada bir sonraki çarşambayı iple çekiyorum...

benim 26 aylık bir erkek 36 günlük bir kız la bunları yapmam kilo veremden daha büyükkk bir mucizee.. ayrıca ben zaten birgünde bu kadar yiyememki yaaa.. ayy bu arada bir sonraki çarşambayı iple çekiyorum...

bende tüm diyet listelerinde öyle derim.biri yapıp saatinde getirse önüme kilo vermek çok kolay valla

unuttuğum birşeyi daha ekleyeyim birde lohusa bunalımına girmiş bir kocam varrrr :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…