Eminim BDV de böyle konu gormediniz... keşke ben de kendi hayatımda gormeseydim. ..

Boşanma konusunda bilgim az maalesef. Şunu bilmek istiyorum. Evlerde biri itiraz etse en fazla bosanma davası kaç yıl sürer? Biri ne olursa olsun 3 yılda bosanirsin dedi fakat emin değilim

çok doğru söylemişsiniz kızı ile ilgili tek kelime
Kimi sevecegimize karar veremiyoruz ne yazık ki. Ayrıca dediginiz şey evet ola ili hiçbir şeyin garantisi yok biliyorum. Fakat bunu tam tersi de olabilir bilemeyiz

kimi seveceğimize karar veremiyoruz çok doğru ama gözümüz de bu kadar kör olmasın bir de siz bunu eşinize anlattığınızda haa ben zaten biliyodum gibi bişey demiş çok oturtamadım kafamda komik hatta

Yani başka birini sevip bosanmak istemek.
Fakat es ne olursa olsun bosanmam deyince duraklamak düşünmek... cümlenin sonunu getirmeye gerek duymuyorum

Her zaman insanların duygularının değişebileceğini ona göre en doğru şekilde yoluna devam etmesi gerektiğini savunurum. Sevgililerime bile demişimdir ki olur da gönlün başkasına kayar neticede hepimiz insanız duygularımız fikirlerimiz değişebilir ama sakın beni salak yerine koyup aldatmaya kalkma, gel en başında benimle adam gibi konuş ayrılalım sonra ne yaparsan yap diye.

Ama sen daha kocanla evliyken elin adamıyla dağ bayır dolaş falan sonra ama ben sevdim boşanmak istedim de. Sen öncelikle bir annesin ve ona göre davranman gerekir. Çok mu sevdin? Gözün çocuğunu bile görmüyor mu? Açarsın davanı ayrılırsın eşinden, eğer senin o "çok sevdiğin" adam da sana böyle bağlıysa o süreç sonlanana kadar senden uzak durur. Ayrıldıktan sonra da yoluna bakarsın.

Sen hala acaba eşimin önerdiği gibi evli kalıp sevdiğimle görüşmeye devam mı etsem diye gelmiş burada soruyorsun. Eşinin bunu önermesine mi şaşırayım, senin bu seçeneği acaba böyle mi yapsam diye gelip burada yoruma açmana mı şaşırayım. Zaten sevgilinde eşinin olması benim için problem değil kafasındadır. Ona da şaşıracağım ama karı koca bu akşamlık şaşırma kontenjanımı doldurdunuz.

Hanımefendi anlıyor musunuz? Bosanmamiyorum.
Ve asla anneligime laf ettirmem zira annelik ve kadınlık çok çok ayridir

sen mi annesin, çok şükür annelerimize o kadar zorluklara katlandılar ama babalarımızı boynuzlamadılar, sevmiyorsun madem bu durumlara girmeden boşansaydın, annelik ve kadınlık çok ayrı haklısınız ama siz nerden biliyorsunuz,çünkü yaptığınız ne anneliğe ne kadınlığa uymuyor da, gerçi ne anlatıyorum ki böyle rahat biri bu konu fakedir

Boşanma konusunda bilgim az maalesef. Şunu bilmek istiyorum. Evlerde biri itiraz etse en fazla bosanma davası kaç yıl sürer? Biri ne olursa olsun 3 yılda bosanirsin dedi fakat emin değilim
bosanma sebebıne gore degısır
kadın bosanmak ıstedıgınde hakımler uzun tutmuyor
ama esınız benı aldatıyor deyıp tazmınat davası acsa kı ıspatlayabılır bıldıgıne gore
kazanır bunuda bılın
hakıme bu yazdıklarınızı soylesenız hemen bosar sızı zaten

Siz konunun fake olduğuna inanmaktadır israrciysaniz ben konunun fake olmadığıni ispata çalışmaya calismayacagim.
O değil de hukuk bilginiz nasıl?

Sevgili konu sahibi,

20 yaşındasınız. Evliliğinizde istediğiniz ilgiyi görememiş ve gençliğinizin en güzel çağında içinizdeki aşk yaşama isteğine engel olamamış ve başka bir adama aşık olmuşsunuz. Gerçi siz bunu aşk sanıyorsunuz. Bu aşk değil. Bu yasak aşkın çekiciliği. Siz aşık değilsiniz ama aşık olduğunuzu sanıyorsunuz. Çünkü henüz karşı cinsle bakışmak, çıkmak evresinde oşmanız gerekirken evlenip çocuk yapmışsınız. Eşinizle uyumsuzluğunuzu görüp ondan soğuyunca da başka birine ilgi duymuşsunuz. Sizi kınayamam. İnsanoğlu kınadığını yaşamadan ölmez. Lakin size bir abla tavsiyesi. Sevdiğinizi sandığınız kişi karakter sahibi bir adam olsaydı evli olduğunuzu bile bile size yaklaşmazdı. Onun senin başka biriyle evli olmana katlanamıyorum yuva yıkamam sözü size kendini iyi niyetli gösterme çabası. Bugün eşinizden boşanıp bahsi geçen kişiyle evlenseniz bir müddet sonra sizi de evli olan ya da oşmayan başka biriyle aldatacaktır.

Size tavsiyem ne olursa olsun eşinizle boşanın. Bir şekilde ikna edin. Ama o adamdan da ayrılın. Şu an ne yazarsam yazayım hissettiğiniz şeylerin gerçek ve çok büyük olduğunu sanıp bu fikre olumlu yaklaşmayacaksınız ama biraz zaman geçince haklı olduğumu göreceksiniz. Eşinizi aldattığınız mahkemede kanıtlansa bile çocuğu küçük olduğu için yüksek ihtimal size verirler. Ve küçük bir kız çocuğunun evli bir kadınla ilişki kurmuş bi adamın yakınında olması bence çok tehlikeli. Çocuk yapmasaydınız kadınlığınızı yaşabilirdiniz. Ama artık bir annesiniz. Ve anne gibi davranmalı kadınlığınızı son plana atmalısınız. Önceliğiniz aşkınız değil yavrunuz olmalı.

Eşim bosanmak istemediğini mahkeme de söylese bile dava kısa sürer mi gerçekten ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…