Eltim ve kayınvalidemi dedikodumu yaparken duydum

Çoooook harika bir yorumm

canım ben 20 senedir aynı şeyleri yaşıyorum .Asla da düzelmez .hani derler ya ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin.Allah sabır versin

canim konunu henuz okuyabildim konunu.
inanki ben de benzer seyler yasadim... aslinda kayinvalidem her iki gelinine de ayni olmaya calisir.. Allah korkusu olan bir insandir... ama ben yeni evli oldugum zamanlardan beri ozellikle bu cahil insanlara karsi nasil davranilmasi gerektigini bilmedigim icin eltimin eline cok kozlar verdim..

mesela aslinda isim de yok ama bosluguma denk gelip kayinvalidemin yanina cikmasam biz de ayni apartmandayiz... hemen eltim ona niye gelmiyor falan der yani... sahit oldugum seyler de oldu...

ama en sonunda biz de samimiyeti kestik.. konusmuyoruz... sadece kalabalik ortamlarda yapmacik olarak konusur gibi yapiyoruz o da selam veya ver tabagini pilav koyayim canim dan oteye gecmiyor...

kayinvalidenle arani sakin acma... ona da cok yuz verme canim ama iyi olmaya calis... zaten iyisin belli...

eltine gelince senin oldugun ortamdan o kalkmasin... onun oldugu ortamdan sen kalk... hatta o varsa bir sey bahane et ve gitme oraya...

en onemlisi onu yok say... cevap verme....

ama ailenin gozunde kotu olmamaya calis... zaten esin de olanlarin farkinda canim cok sanslisin... bir de anasina laf edemeyenler var...
ben 3 senede anca inandirdim eltimin cahilliklerine kocami... inanmiyordu bana...

o yuzden mesafeni koru asla iyi olma... cunku senin benim gibi iyi niyetli insanlar degilse eltiler hakkaten cok kotu niyetli oluyorlar bunu unutma....

bu daha ne ki

her hareketinde bir yolunu bulup eltin kaynanana bir seyler soyluyordur canim buna eminim... benimki de oyle....

hayatım ben 12 yıllık evli iki çocuk anası ve tecrübelerine dayanan biri olarak sana diyorumki mesafeli ol.bırak dedikodunu yapsınlar arkandan seni çekiştirip kötülesinler hatta bırak seni eşine kötülesinler. ama sen sessiz kal . ben her defasında kaynanama cevap veren biri olarak onunla asla başa çıkamadım kapasitem yetmedi onun kötü işleyen aklına sonra vazgeçtim .kaynanamın benden tek istediği kendisine kölelik köpeklik etmem. annemi ailemi onun için silmem onlarla fazla görüşmemem. her istediğinde her çağırdığında yanında bitmem. işini gücünü yapmamm. kızları gelince bana yapılan hakaretlere rağmen sessiz kalmam yani kısacası köpeklik bekliyor benden ama ben yapmıyorum şuan benden kötüsü yok. beni eşime şikayet etmekle tehdit ediyor. bende bekliyorumki ah bir etsin diye etsinki bende artık noktayı koyayım. 12 yıldır göstermediğim o sol kroşeyi artık göstermek istiyorum ve o anı bekliyorum. nasıl yapacağımı merak ediyorsan hiç öyle zor birşey değil gerçekleri söyle , düşündüklerini söyle .kaynanan senle kavga etse bile yüzüne bak gül ve evine git inan ona verilecek en büyük ceza bu . kavga edince rahatlıyorlar ona bu fırsatı verme bırak kendi kendini yesin..sende eşine daha iyi davran öp kokla kendine iyice bağla çocuklarına bak evini temiz tut . otur kalk Allaha dua et.

toplam 3 eltim var kaynana 1 eltiyi köyden aldı her zaman baş başa verip bizim dedikodumuzu yaparlarmış diğer eltim beni uyarıncaya kadar ben saftirik onu iyi niyetli sandım diğer 3 eltim şehirden pek sorunlarımız olmadı ama bu köyden gelen haset,dedikoducu ,yalaka sonradan kendini gösterdi herkesin başında herhalde az çok elti belası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…