EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Merhaba sizin de mi ikizleriniz var doğdular mı ben yeni öğrendim iki kese var çok tedirginim ve heyecanliyim henüz kalp atışlarını duymadım ama çok heyecanlıyım nasıl bı gebelik geçirdiniz zamanında mi dogdular
Günaydın. Evet ikiz bebeklerim var. 4.5 aylık olacaklar salı gününe inşallah 🙏 canım çok rahat bir gebelik geçirdim. Karnım ikiz olmasına rağmen geç büyüdü. 24. Haftaya kadar çalıştım pandemim den dolayı izne geçtik. 37+3 te doğum yaptım. Bebeklerim 2.5 ve 3 kilo olarak dünyaya geldi. Çok şükür yani tekil gebelik gibi geçti.

İdolüm yaaa 😃 yaa bişey sorcam ben çarşamba Yani transferin 16.günü karından keseleri gördüm ya şimdi ne zaman doktora gitmem gerek? Türkiyedeki tanıdık doktorun asistanı var burda ona gidicem adam yerime aramış konuşmuş haberi var benden. Pazartesi arayıp görüşcem transfer tarihimi kese tarihimi söylerim büyük ihtimal gün verir kendisi. Ama insanlar keselerin ölçüsünü falan biliyor.birde bebeler varmı yokmu kafayı yiycem oyüzden çok geçte gitmek istemiyorum. Yahu net kaç haftalığım onu bile bilmiyorum 😂😂

😂Dogrudur. Ben oglumda 5 yil ugrastim. Sanirim butun heveslerimi hayallerimi ogluma saklamisim ve bitirmisim gibi hissediyorum. Cunku icimde ne varsa 5 yila ait.oglumda yasadim kiyafet olsun besik olsun herseyin en ince detayina kadar girdik aldik magaza magaza gezdik. Suan oyle bir hevesim yok acikcasi. Hani ben anlayamadimki hala noluyor hayatimda 😂 tup bebek yaptirdim tamamda gerisi yok bende sanki hic transfer olmamisim sanki o test cift cizgi cikmamis . Bir.garip boslukta hissediyorum kendimi. Ne dusundugumude bilmiyorum.😏😂
Oğlun çok hareketli sanırım.😉şuan 2 çocuk olacak nasıl idare edeceğim diyor olabilirsin.zamanla duruma alışırsın
pandeminin de böyle olacağı belliydi.beni korkutan tek şey buydu hatta başlarken.merkezi de pandemi hastanesi olmayan ya da özel muayene tercih edebilirsin.

• Beğen
Reactions: Z P
Kızlar günaydın ben dün transfer oldummm test günüm 10 gün sonra.
Ya bişe sorcam transfer oldum ve 10 dk orda bekledim baya yoğundu.sedye geldi sonra hemşire beni çıkarırken orda masaya tann diye çarptı.napıyosunuz biraz sert oldu dedim.
Bişe olur mu ya çok büyük bir darbe değildi😬😬
Yok olmaz benimkide yataga carpmisti biraz😂

İdolüm yaaa 😃 yaa bişey sorcam ben çarşamba Yani transferin 16.günü karından keseleri gördüm ya şimdi ne zaman doktora gitmem gerek? Türkiyedeki tanıdık doktorun asistanı var burda ona gidicem adam yerime aramış konuşmuş haberi var benden. Pazartesi arayıp görüşcem transfer tarihimi kese tarihimi söylerim büyük ihtimal gün verir kendisi. Ama insanlar keselerin ölçüsünü falan biliyor.birde bebeler varmı yokmu kafayı yiycem oyüzden çok geçte gitmek istemiyorum. Yahu net kaç haftalığım onu bile bilmiyorum 😂😂
Canm kese muayenesinden 1 hafta sonra gitsen bebisleri gorursun muhtemelen.
Kese boyuda ultrason kagidinda yazar 7.mm 8.mm diye bak iyice

Bir hafta on gün sonra gitsen canım kalp atışını da duyarsın. 🤗

Oğlun çok hareketli sanırım.😉şuan 2 çocuk olacak nasıl idare edeceğim diyor olabilirsin.zamanla duruma alışırsın
pandeminin de böyle olacağı belliydi.beni korkutan tek şey buydu hatta başlarken.merkezi de pandemi hastanesi olmayan ya da özel muayene tercih edebilirsin.
Canim ben dun cok ruhsuzdum 😀Boyle hersey ust uste gelmis gibi hisseder ya insan oflayip poflar dun benim icin oyleydi. 😀Simdi okula gidiyorum bugun cok cok iyiyim Elhamdulillah.

Arkadaşımin iki çocuğu var spirel taktirmisti yine hamile kalmış diğer arkadaşım evleneli 1 ay olmadı hamile kalmış bide bana yazıyor ayy cnm sen hala düşünmüyormsn bak bana diyo sonra düştü bebeği doktor artık olması çok zor demiş eğer birinin kalbini kiriyorsan ve anne olmak için can atan birinin kalbi kiriliyorsa Allah bu dünyada karşılığını verir
Arkadaşının bebeğinin olmayacak olmasına sevinmiş, bunu yerinde bir ceza gibi görmüş gibisin. Çok kötü birşey bu, nasıl böyle anlatabiliyorsun? Hele de biz çocuk için bu kadar uğraşırken?
Düşmanım olsa, canımı ölesiye yaksa, yine de böyle birşeyle sınanmasını asla ama asla istemem...

Offfff canim inanki yoruldum yıprandım aglayamadim da duygusuzlastim duvar oldum.. :KK70:

Allah sonumu hayır etsin...
Kizz hersyee ragmen guluyosun aferim sana Rabbim imanini kuvvetlendirsin inancin imanin tam olursa acinida en ufak sekilde atlatrsin. Cunku bilirsin ki hersey Rabbimden. 🤲 Biz makara yapalim birak simdi colu cocugu😂😂😂

Cok gecmis olsun canim..bunun cozumu varmidir peki benim 1 tane kanalntedavisi olmasingereken disim varmis..transfer surecinde acaba dis tedavisi olunabiliyomu..ben biraz arasrirdim..bugunki dis doktorunada sordum..ilk 3 ay ve son 3 ay dis tedavisi olmuyormus..keske once yaptirsaydiniz dedi..birde doktorunda izni olmaliymis..yaptirabilmemiz icin..
Ben transfer öncesi dolgu için gittim, doktorum da aynısını söyledi. Asıl sebep annenin strese girmesi imiş. İlk3 ay düşük, son 3 ay da erken soğuma sebep olabiliyor dedi. Ortadaki 3 ayda kadın doğum uzmanı onay verdiği sürece bir sıkıntı yok, kullanılan anestezi iğnesi vs de sıkıntı değilmiş.

Kızlar günaydın ben dün transfer oldummm test günüm 10 gün sonra.
Ya bişe sorcam transfer oldum ve 10 dk orda bekledim baya yoğundu.sedye geldi sonra hemşire beni çıkarırken orda masaya tann diye çarptı.napıyosunuz biraz sert oldu dedim.
Bişe olur mu ya çok büyük bir darbe değildi😬😬
Kalkip iki tane carpsaydin keske 😂😂 ama bisey olmaz sen hic merak etme tasalanma . O an olmamis gibi davran ama kadina laf soylemeye devam et icinden😂😂Bu arada hayirli olsun bebegim hadi guzel haberlerini bekliyoruzz ❤❤

günaydın kızlar bende Ağustos ta transfer olup negatif alanlardanım aman daha denemiycem derken hop yine tedavinin içinde buldum kendimi ve bu sefer genetik test yapıldı embriyoma çok şükür dün güzel haberi geldi şimdi transfer için hazırlık başlıyor lucrin depot iğne olcam haftaya bu iğneyi uzman doktor yazıyor mu bilginiz var mı kızlar fiyatı normalde 400 küsür sanırım

• Beğen
günaydın kızlar bende Ağustos ta transfer olup negatif alanlardanım aman daha denemiycem derken hop yine tedavinin içinde buldum kendimi ve bu sefer genetik test yapıldı embriyoma çok şükür dün güzel haberi geldi şimdi transfer için hazırlık başlıyor lucrin depot iğne olcam haftaya bu iğneyi uzman doktor yazıyor mu bilginiz var mı kızlar fiyatı normalde 400 küsür sanırım
Canim tedavin hayirli olsun 😊Hayirli sonuclar alirsin insaAllah. Pes etmek yok. Bu olmazsa digeri olur diceksin. Rabbim gonlune o hevesi verdiyse yoluna dus git gidebildigin kadar. Maddi manevi sana basarilar diliyorum🤣

Canim tedavin hayirli olsun 😊Hayirli sonuclar alirsin insaAllah. Pes etmek yok. Bu olmazsa digeri olur diceksin. Rabbim gonlune o hevesi verdiyse yoluna dus git gidebildigin kadar. Maddi manevi sana basarilar diliyorum🤣
Saol canım hiç bir zaman pes etmedim kaçıncı tedavi bende sayısını unuttum artık çok zor çok ağır ama her zaman umut varya bu yüzden pes etmek yok rabbim nasip ederse inş olacak inanıyorum senin adına da çok sevindim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin rabbim 😁

• Beğen
Arkadaşımin iki çocuğu var spirel taktirmisti yine hamile kalmış diğer arkadaşım evleneli 1 ay olmadı hamile kalmış bide bana yazıyor ayy cnm sen hala düşünmüyormsn bak bana diyo sonra düştü bebeği doktor artık olması çok zor demiş eğer birinin kalbini kiriyorsan ve anne olmak için can atan birinin kalbi kiriliyorsa Allah bu dünyada karşılığını verir
insanlar o kadar acımasız yorumlar yapıyor ki ,kendi başlarına gelmeden kesinlikle anlamıyorlar sen üzme canım kendini hiç hayrlsyla rabbim evladını kucagına vercek inşallah 😘😘

Saol canım hiç bir zaman pes etmedim kaçıncı tedavi bende sayısını unuttum artık çok zor çok ağır ama her zaman umut varya bu yüzden pes etmek yok rabbim nasip ederse inş olacak inanıyorum senin adına da çok sevindim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin rabbim 😁
Amin canim benimm . Cumlemiz3 nasip etsin. Evlat agir bir imtihan. Olmasida agir olmamasida. Onu yetistirmek cok zor. Yaramazligina sus pus demek gibi birsey degil. Onu toplama hayirli durust caliskan bir evlat olarak yetistirmek fazlasiyla zor.

X