EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

Her ay yaşamayız umarım yaa 😑 bende 9 ay o agrilari yasamicam diye seviniyordum. çeken bilir şiddetli adet ağrısını. Dünyaları verseler istemezdim bir tek bu ağrıları alın derdim. Okul,iş,özel hayatımda bu yasima kadar yasam kalitemi o kadar düşürdü ki. Hamd olsun yinede. Sende kasiklarinda şiddetli kramplar kasilmalar agrilar mi olur adet dönemlerinde

aymen ağrılı olur genelde. Şuan da devamlı bi ağrı yok ama ara ara şiddetleniyor özellikle transfer sonrası ilk bir hafta çok oluyordu şimdi daha az.

Kızlar bu masaj aleti sayesinde iğne yerlerim asla acımıyor iğneden gelince önce soğuk kolonyayla ovuyorum sonra bununla yaklaşık bir saat kalça ve bacak bölümüne masaj yapıyorum
IMG_20201021_161226.jpg

Sperm için bildigim kadarıyla ekstra bir işlem uygulamadı ama eşim 2kez örnek verdi. Pgt için 4500 tl ödedik yani embriyo başı ödemedik Kaç embriyo olursa olsun fiyat aynıydı. Daha çok ngs işleminde embriyo başı hesap yapılıyor o da bizim merkezde embriyo başı 350$. Ben konya Novafertilde tedavi oldum. Evet ilk başta 4500tl fazla gibi geliyor insana. Ama şöyle düşün eger sağlıksız 2embriyo transferi olsaydı 99.99%oranla tutmuycaktı yada düşük olucaktı. + diğer 2embriyo için dondurma ücret ödüycektik+tekrar tedaviye başlamak zorunda kalıcaktık ve o zamanda yine masraf. Yani hertürlü 4500tl-den daha fazla harcamamız gerekicekti. Mesela bizim tüp bebek doktorumuz pgt önermemişti Çünkü yukarıda saydıklarım onlar için önemli değil. tanıdık doktorumuz var prof o eşimin tahlillerini görünce mutlaka pgt dedi.
bize pgt ye embryo başına 400 dolar dediler.
pgt yi bir daha sorayom gittigimde, tüm embryo için işlem yok dediler bize . evet dediginiz mantıklı ama bize söylenene göre tek embryo 2800 tl ye denk geliyor 3 tane olsa 7400 falan oluyor . ben şuan raporlu yaptırıyorım . bu ücret nerdeyse benim tül bebek işlem ücreti kadar

X