e haciz gelmiş ne yapacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
maaşım yok çalışmıyorum ama içindeki paraya gelmiş
Mezun olduktan sonra maaşınız olsa da olmasa da o borcu ödemeniz gerekiyor, devlet ona bakmıyor maalesef. Elinize geçtikçe ödeyemezsiniz bir kere icra takibine düştükten sonra ay ay ödemeniz lazım. Ödemezseniz faiz işlemeye devam eder. Ama o parayı sizden eninde sonunda alırlar, daha da artmadan durumunuz kadarlık ödemenizi tavsiye ederim.

Geçen hafta benim hesabıma da geldi. Kartınızı kullanamazsınız, bankacı arayıp ödemezsem hisselerimi satarak karşılayacaklarını söyledi. Vergi dairesinden bir tanıdığımı arayıp sordum, taksitlendirme olmaz dedi. O gün tamamını ödedim, bankayı aradım ertesi günü dekont gönderdim hisselerimi satmamaları için.

Benzer bir şey başıma geldi yeni, yarısını ödedikten sonra dijital vergi dairesine haczin kaldırılmasına dair bir dilekçe yazdık ve haciz kalktı hesabımı kullanmaya devam ettim, ama kalan kısmı da en kısa sürede ödemek gerekiyor sanırım. Bir ay sonra gib den mesaj geldi çünkü kalan borcun ödenmesine dair. Çevrenizde muhasebeci arkadaşınız varsa yardım alın, onlar bu işleri biliyorlar.

Korkmayın aynısı başıma geldi.butun hesaplarına bloke konuldu.vergi dairesine gittim hesaptaki para kadar ödeme yapıp blokeyi kaldırabilirsiniz dedi.ben çalıştığım için bütün borcu ödedim,siz çalışmıyorsaniz ödemeyebilirsiniz.eve yada herhangi biseye haciz gelemez korkmayın.sadece hesaba bloke konuluyor.

kızlar benim ödemediğim bi kyk borcum vardı vergi dairesine aktarılmıştı şimdi bankadaki bi yatırım hesabıma e haciz uygulandığına dair mesaj geldi. bankayı aradım vergi borcundan dolayı olduğunu söyledi. çok korkuyorum beni bi aydınlatın şimdi birinci sorum eve haciz gelmesi durumu falan olmaz değil mi bankayla kalır? ikinci sorum ise ben bunu nasıl ödeyebilirim internet sitelerinden baktığımda böyle ay ay kutucuklar var yanlarında seçip ödeme yapılıyor sanırım, ben elime para geçtikçe ne kadar geçerse o kadar parça parça ödeyebilir miyim kafama göre yoksa illa ki bunu arayıp taksitlendirme falan mı yapmam gerekiyor? mesela bu ay elime 600 tl geçti diyelim, sadece ödeyebileceğim kadarını işaretleyip 600 lira ödeyip sonra başka bir zaman yine istediğim kadar ödeme yapabiliyo muyum böyle bi şansımız var mı? vergi dairesini aradım da henüz açmadılar çok korktum size sorayım dedim beni bi aydınlatır mısınız

rica ederim konumu başka bölümlere taşımayın bu bi borsa para mevzusu değil bildiğin dert. daha çok insana ulaşıp bilgi almam gerekiyo

kızlar benim ödemediğim bi kyk borcum vardı vergi dairesine aktarılmıştı şimdi bankadaki bi yatırım hesabıma e haciz uygulandığına dair mesaj geldi. bankayı aradım vergi borcundan dolayı olduğunu söyledi. çok korkuyorum beni bi aydınlatın şimdi birinci sorum eve haciz gelmesi durumu falan olmaz değil mi bankayla kalır? ikinci sorum ise ben bunu nasıl ödeyebilirim internet sitelerinden baktığımda böyle ay ay kutucuklar var yanlarında seçip ödeme yapılıyor sanırım, ben elime para geçtikçe ne kadar geçerse o kadar parça parça ödeyebilir miyim kafama göre yoksa illa ki bunu arayıp taksitlendirme falan mı yapmam gerekiyor? mesela bu ay elime 600 tl geçti diyelim, sadece ödeyebileceğim kadarını işaretleyip 600 lira ödeyip sonra başka bir zaman yine istediğim kadar ödeme yapabiliyo muyum böyle bi şansımız var mı? vergi dairesini aradım da henüz açmadılar çok korktum size sorayım dedim beni bi aydınlatır mısınız

rica ederim konumu başka bölümlere taşımayın bu bi borsa para mevzusu değil bildiğin dert. daha çok insana ulaşıp bilgi almam gerekiyor
Evinize haciz gelmez, banka hesaplarınız bloke olur ve hesaplarınızı kullanamazsanız . Yatırım hesabınızda ki para da gitti geçmiş olsun. Öncelikle vergi dairesini arayıp taksitlendirme talep etmeniz lazım gelecek olan yanıta göre taksit taksit ödeyebilirsiniz.Ama taksitlendirme dönemi değilse onu da yapmıyorlar. Bankanın yapabileceği birşey yok vergi dairesinden çözmeniz gerekiyor

Geçen hafta benim hesabıma da geldi. Kartınızı kullanamazsınız, bankacı arayıp ödemezsem hisselerimi satarak karşılayacaklarını söyledi. Vergi dairesinden bir tanıdığımı arayıp sordum, taksitlendirme olmaz dedi. O gün tamamını ödedim, bankayı aradım ertesi günü dekont gönderdim hisselerimi satmamaları için.
Korkmayın aynısı başıma geldi.butun hesaplarına bloke konuldu.vergi dairesine gittim hesaptaki para kadar ödeme yapıp blokeyi kaldırabilirsiniz dedi.ben çalıştığım için bütün borcu ödedim,siz çalışmıyorsaniz ödemeyebilirsiniz.eve yada herhangi biseye haciz gelemez korkmayın.sadece hesaba bloke konuluyor.
Hanımlar merak ettiğim için soruyorum. Madem tamamını tek seferde ödeyecek kadar paranız var neden haciz gelene kadar ödeme yapmıyosunuz? Hani tek seferde olmasa bile taksit taksit de ödeyebilirdiniz iş bu noktaya gelene kadar 😐

yapılandırma yapmanız lazım bana da eve ödeme yapmadığım için yazı gelmişti. aynı şekilde ödeme yapmazsam hacze verileceği filan. ben yapılandırdım 2 ayda bir 400 tl ödedim yeni bitti. vergi dairesine gidip bir konuşun

Bu işler tamamen devletimizin salaklığından. Başarılı öğrenciye zaten geri ödemesiz burs veriliyor. Onun kapsamını ve miktarını genişletip iyi sıralamayla güzel bölümlerde okuyan öğrencilere geri ödemesiz adam akıllı burs ver. Önüne gelene neden kredi veriyorsun? Sütçü imam üniversitesinde işletme okuyan adama kredi verirsen geri ödemez tabi. Üstelik onlara kredi vericem diye başarılı öğrencilere de üç kuruş burs veriyorlar. Bir de sadece ihtiyacı olan alsa yine gam yemiycem. Önüne gelen herkes alıyor. Benim babası müteahhit olan ve oldukça pahalı bir ünide parayla okuyan arkadaşım bile kyk alıyordu. Okul bitince de hiç çalışmadı. En son hala ödememişti. Saçmalığın daniskası.

Merhaba,
Geçmiş olsun. Benzer bir durum arkadaşımın başına geldi. Yaklaşık 20 bin tl kyk borcu vardı bankada 10 bin tl parasına haciz geldi. Bunun üzerine vergi dairesine gitmiştik. orada ki görevli daha önce tek bir kuruş bile ödeme yapmadığı için o banka hesabında bulunan 10 bin tl kadar ödeme yapması gerrektiği öylelikle hacizin kaldırılacağı kalan borcu için de yapılandırma ile tahsil edileceği söylendi. Zaten o bankada bloke edilen 10 bin tl nin er geç vergi dairesine aktarılacağını söylediler.

Hanımlar merak ettiğim için soruyorum. Madem tamamını tek seferde ödeyecek kadar paranız var neden haciz gelene kadar ödeme yapmıyosunuz? Hani tek seferde olmasa bile taksit taksit de ödeyebilirdiniz iş bu noktaya gelene kadar 😐

Ben bakkaldan bile veresiye almam, bu yaşıma kadar kyk borcu harici hiç borç almadım kimseden mirta.

Aile içi bir inatlaşma vardı diyelim. Kyk kredimden biriktirdiklerime aileden birine borç vermiştim, sen ödeyeceksin, ben ödeyeceğim derken inada binmişti. Yoksa çoğunu yapılandırıp ödemiştim, 10 bin liralık bir tutar kalmıştı. E-haciz gelince borç verdiğim kişiye ekşiyip aldım borcumu

Bu işler tamamen devletimizin salaklığından. Başarılı öğrenciye zaten geri ödemesiz burs veriliyor. Onun kapsamını ve miktarını genişletip iyi sıralamayla güzel bölümlerde okuyan öğrencilere geri ödemesiz adam akıllı burs ver. Önüne gelene neden kredi veriyorsun? Sütçü imam üniversitesinde işletme okuyan adama kredi verirsen geri ödemez tabi. Üstelik onlara kredi vericem diye başarılı öğrencilere de üç kuruş burs veriyorlar. Bir de sadece ihtiyacı olan alsa yine gam yemiycem. Önüne gelen herkes alıyor. Benim babası müteahhit olan ve oldukça pahalı bir ünide parayla okuyan arkadaşım bile kyk alıyordu. Okul bitince de hiç çalışmadı. En son hala ödememişti. Saçmalığın daniskası.
Keyfi alıp ödememe konusunu devlete bağlayan o kadar çok kişi var ki…

peki ben bu hesabı kullanamaz mıyım yani tamam yatırımdaki ödemeden kalkmaz ama bu kartla gidip alışveriş yapamaz mıyım bununla
daha hala alışveriş diyorsunuz :) şaka gibi
haklısınız ya keşke ödeyip kurtulsaydım salladım sürekli :KK43: taksite bağlatmak şart yani
neden salladınız bende merak ettim yani ne bu rahatlık

amaaaan sallarım ödemem bişey olmaz mı dediniz? eşinizin haberi yok mu

devlete borcunuz varken fon almak falan nedir Allah aşkına?

yorumun alnı olsa da öpsem :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X