Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar güçlendirmedeki ürkekliğimi görün diye tüm gün yediklerimi bir yazayım istedim.

Sabah:
2 tane yulaf kepeğiyle yapılmış poğaça, çay (İşe geç kalacağım için yanına başka bir şey hazırlayamadım.)

GÜN İÇİNDE :
Çay, kahve, yeşil çay, Cola Zero, su

Öğlen: Hindi füme 3 dilim
1 kase Yoğurt

Akşam üzeri: Şeftali

Akşam: Yoğurt , 2 dilim hindi füme, 1 poğaça ( Yulaf kepekli) Akşam canım bir şey yemek istemedi açıkçası.

Poğaçaların üçüncüsünü yedikten sonra şöyle düşündüm: Yulaf kepeği hakkımın fazlasını tüketmiş oldum. Ancak gün içinde ekmek tüketmediğim için dengeler gibi geldi sonra.Ekmek kaygım sürüyor hala. Bu arada sebze nerde demeyin dün balık yanında bolca tükettiğim için bugün seyirden kalma alışkanlıkla yemediğimi fark ettim.
Hadi bakalım hatunlar bu menü masaya yatırıla... Bu hatun kişisi nasıl olacaksa tez elden güçlendirmeye alıştırıla...

Son düzenleme:
dukaniçelerim merhaba...
kızlar seminer dönemi başladı yemin ederim herkes ''hoca sana noldu yaaaeee incecik olmussun'' dıyor cok mutlu oluyorum kendımı cok ıyı hıssedıyorum halbukı daha dolu kılo var vereceğim bırakmayalım pes etmeyelim.. aç bıle değiliz neticede:)

kızlar bir de sorum var aldıgımız urunlerın maximim yag oranı %5 mı %15 mıydı

% 10' u geçmemek lazım.

Uzun zaman sonra beni gören herkesin ağzı açık kalıyoooo kapatamıyorlar Sen neymişsin be dukan:)

Yarın arkadaşıma dukan ekmeği yapmaya gitcem, profesyonel oldum ya ondann

kızlar selam

facden resim koymek istiyom ama benim normal facediki herkes görsn istemiomm görürlermi sizce

koysam mı bilemedeimm

kızlar selam

facden resim koymek istiyom ama benim normal facediki herkes görsn istemiomm görürlermi sizce

koysam mı bilemedeimm

gruba eklenen resimler sadece grup üyelerinde görülüyordu diye biliyorum. nesli de eklemişti çünkü

Arkadaşlar bende başlamak istiyorum bu diyete fakat bugün yarın adet dönemim başlıyor,sizce adet döneminde başlamak mantıklımı bu konuda düsüncelerinizi alırsam sevirinirim bide hangi marketlerden temin edebilirim tatlandırıcı ve yulaf kepegini ,ben mersinde oturuyorum bilgi veriseniz çok memnun olurum öpüyorum sizi

adet döneminde kilo vermek yavaş oluyor ya da hiç olmayabiliyor. bitince başlasanız daha iyi. tatlandırıcı ve yulaf kepeği migroslarda genelde var. internetten de temin edebilirsiniz. ama en önemlisi ve ilk yapmanız gereken kitabı okuyup, dukanın sitesindeki testi yapmak.

selamlar, günaydınlar efenim güzel haftasonları olsun inşallah

dün 70 gösteriyordu tartım bugün 68.8 gördüm

2 gündür protein yapıyorum ve tatlandırıcılı ürün tüketmedim, kola da içmedim, tuzu da azalttım ve 4 lt ye yakın su içtim.
çok az su içiyordum kaç gündür, sanırım su tutmuş fücuudum.
bugün de protein yapıyorum, yarın kendime güzel bir kahvaltı hazırlarım artık

kızlar bu arada ben domates konservesi yapıcam ama rendeleyerek yapmam mümkün değil, o kadar vaktim yok, rondodan geçirsem olur mu acaba ya, emin de olamıyorum, bilginiz varsa yazarsanız sevinirim, yarın salça da yapıcam onu bilen varsa, bi el atarsa sevinirim

öptüm hepinizi, bol eksili haftasonları olsun inşallah

ben yapmadım ama rondodan geçirerek hatta küçük küçük doğrayarak da yapanlar var. hatta annem de doğrayarak yapardı. nasıl yapardı hatırlamıyorum pek, ben çocuktum. ama çok güzel olurdu. hem menemen yapardı hem de küçük kavanozlarda yapıp yemeklere falan da kullanırdı.

Gıcık oldum resmen. Her tarafta Dukan diyeti sayfaları açanlar, millete akıl verenler, bu sayede sayfasına reklam geliri alanlar. Ekmek satanlar, reçete yazanlar... Millette de bir andavallık iki sayfa kitabını okumaktan acizler. Girmişler o sayfara benim test sonucum ne, testimi yapamadım, atakta ne yicem, seyirde turşu var mı Mayonez var mı? Her gün kaç yumurta yicem, Zeki Müren de bizi görecek mi gibilerinden absürd sorular sormuşlar. Ha bu sorulara itinayla cevap da verilmiş üstelik Dukan bu işten geçinenleri görseydi çok şaşırırdı. Herkes Dukan uzmanı. Diyeti her yapanın diyet danışmanlığı sertifikası var anlaşılan. Deneyim paylaşmak başka bir şeydir, Otorite edasında tekelleşmek başka...

Canım salça hakkında bir bilgim yok ama konserveyi teyzem rondodan geçirip yapardı hep.
Küçük kavanozlara koyardık, her türlü yemeğe, makarna sosu için bile kullanırdım ben.

Hiç sorma sempatikacım.
Sanki bu diyetin bir kitabı yok, belli başlı yapan kişiler var millet te onlara soruyor her ne mantıksa.
Sonuçta biz de burada konuşuyoruz, tartışıyoruz, paylaşım yapıyoruz ama bilgiler değişmiyor sadece bizdeki etkileri farklı.
Onun bunun lafına bakarak sağlıklı bilgi edinilmesi mümkün değil ve insanlardaki bu güvenin kaynağı ne şaşırtıcı gerçekten.
Diğer dukan koçluğu yapan cüretkarlara bir şey diyemiyorum bile.

ağzına sağlık ne güzel demişsin. herkes uzman olmuş. yağ koymadan etli sebzeli yemek yapan dukan yemek tarifi diye fırlıyor ortalığa. 2 kaşık yulaf kepeğine basmış mısır nişastasını, doldurmuş süt tozunu, kek yapmış arkadaş. neymiş efendim dukana uygunmuş.
kafadan "et yoğurt yumurta yedim uygun mudur" diye menü soranlar, a"y kitabı aldım da okuyamadım daha, nolur bana atakta ne yiyeceğimi söyleyin" diyenler. "kitabı alacak param yok ama biftek alacak param var" diyenler.
çok haklısın tek dertleri 2 satır okumamak. ben o yüzden ısrarla cevap vermiyorum. yoksa cevap vermek daha kolay. nedir yani, ben kitabın satışından pay mı alıyorum. azıcık emek versinler de, yaptıkları işin ne anlama geldiğini bilsinler. bu işin önemini kavrasınlar da daha atağın 2 gününde kaçamak yaptım demesinler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…