Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

hoşgeldin canım,umarım en kısa zamanda hedefine ulaşırsın
hiç birşeyli unu kullanamazsın
herşeyli yeşil çayı içebilirsin

Patlıcan Dizme

hazırlanma: 30dakika
pişirme: 30dakika

Malzemeler:

Yağsız kıyma - 500 gram
Bostan patlıcanı - 4 adet
Domates - 3 adet
Domates püresi/salçası - 1 yemek kaşığı
Tuz - 1 tutam
Karabiber - 1 tutam
Fesleğen - 1 tutam
Kimyon - 1 tutam

Tarif:

Patlicanları pijamalı bir şekilde soyuyoruz sonra yuvarlak yuvarlak kesip soğuk su ve tuz dolu bir kaba atıyoruz. Kapta 25 dakika bekletiyoruz. Siyah suyunun çıktığından emin olduğumuzda patlıcanları kaptan alabiliriz.

Bir baska tarafta da 500 gram kıymaya yarım çorba kaşığı tuz, biraz karabiber, çok az kimyon, biraz fesleğen koyuyoruz ve yoğuruyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sonra bir patlıcan - bir minik kıyma, bir patlıcan - bir minik kıyma topu (köftenin yarısı kadar) dizip tencereye koyuyoruz. Üstüne kabukları soyulmuş domates dogruyoruz. Sonra su kaynatıyoruz ve bir kaseye 1 çorba kaşığı salça koyuyoruz. Kaynayan su ile salçayı eritiyoruz. İçine tuz ve isteğe göre kırmızı biber katıyoruz. Dizmenin üstüne salçayı döküyoruz. Dizmemiz aşağıdaki şeklini alıyor.Sonra tencerenin üstüne sıkıca bir tabak kapatıyoruz. Mümkünse cam ya da beyaz olsun.

Sonra kaynayan suyu tabağın üstüne çıkacak kadar döküyoruz. Kapağı kapatıp yükseğe yakın ateşte pişiriyoruz. Kaynayınca orta ateşe alıyoruz ve tadına bakıp hmm diyerek ocağın altını kapatıyoruz. Afiyet olsun!

Ekmek Tarifi

Kek gibi yumuşacık ve lezzetli, kupkuru olmayan mis gibi ekmek tarifi, kesinlikle denemeye değer.

Malzemeler:

Yulaf kepeği - 4 yemek kaşığı
Mısır unu - Yarım yemek kaşığı
Süt tozu - 1 yemek kaşığı
Light yoğurt - 3 yemek kaşığı
Tatlandırıcı - 1 çay kaşığı
Tuz - Bir tutam

Tarif:

Malzemeler karıştırılır. Önceden ısıtılmış 175 derece fırında üzeri kızarıncaya dek pişirili

ilk günden kaçamak yaptıysan ve yasaklar sana göre değilse nasıl yapacaksın ki bu diyeti ?
biraz biliyorsan bu diyette pek çok yasak var ve yasaklar sana cazip geliyorsa işin zor
yani 1 gün fazla atak yapıp diğer gün yine bozarsan vücuduna da yazık
kaç kilosun boyun kaç,ne kadar vermen lazım.belki vermen gereken kilo çok değilse dukan dışı yollarla da verebilirsin diye merak ettim

süper oldu bu o zaman walla haftasonu nasıl geçircem diye düşünüyodum bunu yaparım sınır yok dimi öğlende akşamda yerim ben bundan

tabiki yiyebilirsin canım,ohhh şimdiden afiyet olsunnn

Kızlar lor olarak ne loru alıyorsunuz? Tuzsuz lor olması şart mı? Ben tulum loru aldım ama korktum şimdi yemeye.

saol canımm valla süper oldu bu tariff

şimdi turşu yedimmm

Kızlar lor olarak ne loru alıyorsunuz? Tuzsuz lor olması şart mı? Ben tulum loru aldım ama korktum şimdi yemeye.

yörsanın kapalı pakette olanı var ben bazen onu alıyorum,2 kere de aynes marka aldım hiç beğenmedim.
mandıradan açık alıyorsam tuzsuz lor tercih ediyorum.ama tulum loru olur mu sanmıyorum be canım,yağlıdır o.yani öyle olsa ben de kaşar loru yemeği tercih ederdim

Sebze Yatağında İskender

hazırlanma: 25dakika
pişirme: 10dakika

Malzemeler:

Havuç -
Karnıbahar -
Kabak -
Mantar -
Biber -
Light yoğurt -
Sarımsak -
Domates püresi -
Pul biber -
Dana biftek veya tavuk -

Tarif:
Sebze yatağı :
Havuçlar ince dilimler halinde doğranıp -yoksa pişmez- yağsız tavada sotelenir. Arzuya göre karnabahar, kabak, mantar, biber vb. evimizde olan dukan izinli sebzeler de havuçların yanına eklenir. Tüm sebzeler tavada sotelenir. Sonra bu sebzeler light yoğurt ile karıştırılır. Sevenler bu karışıma sarımsak da ekleyebilir.

Domates sos:
Domatesler küçük parçalar halinde doğranır. İçine domates püresi, kırmızı pul biber eklenerek tavada pişirilir.

Protein:
Anne eli değmiş dukan köftesi ( dukanella: Anne Eli Değmiş Dukan Köftesi ) , jülyen doğranmış dana biftek, jülyen doğranmış tavuk parçaları vb. proteinler ayrı bir yağsız tavada ızgara edilir.

Bu üç lezzetli parçacık hazırlandıktan sonra proteinler ve domates sos buluşup, birbirleriyle iyice kaynaşıyorlar. Protein ve domates sos ayrılmaz bir parça olunca sebze yatağının üzerine birlikte uzanıyorlar. Biz de onları afiyetle yiyip midemizin de bu aşka katılmasını sağlıyoruz.

Dukan Köftesi

hazırlanma: 15dakika
pişirme: 10dakika

Malzemeler:

Yağsız kıyma - 250 gram
Soğan - 1 orta boy
Karabiber - 1 çay kaşığı
Maydanoz - 1 demet
Yumurta - 1 adet
Kimyon - 1 çay kaşığı

Tarif:
Tüm bu malzemeler karıştırılıp, köftecikler haline getirilir. Kızdırılmış tavaya atılır ve ızgara yapılır. Afiyet olsun! :)

Bravo canıımm Bence sen 55 olmaya çalış Baktın olamıyorsun yine geçersin güçlendirmeye, kaçmıyo ya Benim boy 1.63. Ben de 55-56 olmaya çalışcam.

O zaman gitmeyeceğini bildiği için öyle demiştir hihi Canım sen de tamam fazla parlamış olabilirsin ama o da çok abartmış gerçekten. Onda da suç var yani. Bi de öyle ağlamalar falan.. Ay çok fenaa.. Ben de sinirlenince ağlarım, tutamam kendimi ama neyse ki kızım Erkekler ağlamaz diyen biri değilim kesinlikle ama; böyle şeylerde de ağlamasın yani. Ağlamak var, ağlamak var.. Hem sinirlendi diye öyle saçma saçma araba kullanmak da neymiş. Kavga ettiniz diye ölecek değilsiniz yaa.. Peh pehh!! Sen de Yılmaz Morgül demişsin gerçi adama ama hahahha Azıcık da çeneni tutaydın iyimiş hahahaha Ama dediğim gibi o da çok abatmış. Biraz da haketmiş yani. Hem affetttiemeye de çalışmışsın kendini daha napcan.. Bence o bi kaç güne kalmaz seni arar yaa.. Dayanamaz Booobb Öpüşür barışırsınız Ama hep böyle oalcaksa bu çocuk.. zor da ne zor..

Hadi hayırlı olsun Un yok, çay var

Sana da hayırlı olsun dicem amaa, çok erken kaçamak yapmışsıınnn Olmaz ki böyle. İlerleyemezsin. Kafandan tamamen silmelisin kaçamak olayını. Yasaklar da ters etkiliyor diyorsun, nasıl olacak o iş... Medesa'nın dediği gibi 2 gün fazla atak yapsan, sonra yine kaçamak yapsan, o yaptığın atak yine boşa gidecek. Psikolojini hazırlamadan ve kendine kaçamak yapmama konusunda söz vermeden başlama bence..

Dukan Nazik

yazan:gizem, Nisan 9, 2012
Dukan Nazik

Malzemeler:

1. Alternatif (Çalışan Kadın Sendromu)
Ali için:
Yağsız kıyma - 150 gr
Soğan - 1 adet
Domates - 2 adet
Domates püresi/salçası - 1 tatlı kaşığı
Biber salçası - 1 tatlı kaşığı (isteğe bağlı)
Nazik için:
Közlenmiş patlıcan - 1/2 kavanoz (hazır patlıcan salatası, yağsız olmalı)
Light yoğurt - Yeterince (bence bol bol :))
Sarmısak - Yeterince (bence bol bol :))
2. Alternatif (Ev Hanımı Sendromu)
Ali için:
Yağsız kıyma - 150 gr
Soğan - 1 adet
Domates - 2 adet
Domates püresi/salçası - 1 tatlı kaşığı
Biber salçası - 1 tatlı kaşığı (isteğe bağlı)
Nazik için:
Patlıcan - 3 adet
Mısır unu - 1 yemek kaşığı
Zeytinyağı - 1 yemek kaşığı
Soğuk light süt - 1 su bardağı
Sarmısak - Yeterince (bence bol bol :))

Tarif:

1. Alternatif (Çalışan Kadın Sendromu):

Soğan ve domates birlikte kavrulur. Yağsız kıyma ve salça eklenerek kavurmaya devam edilir. Ayrı bir tarafta patlıcan salatası bıçakla inceltilir. Light yoğurt ile karıştırılarak Ali Nazik altına "çakma beğendi" :) hazırlanmış olur. Tabağın altına yoğurtlu patlıcan ve üzerine kıyma konulurak servis edilir.

2. Alternatif (Çalışan Kadın Sendromu):

Soğan ve domates birlikte kavrulur. Yağsız kıyma ve salça eklenerek kavurmaya devam edilir. Ayrı bir tarafta patlıcanlar ateş üzerinde közlenir. Közlenme işlemi bittikten sonra bıçakla inceltilir. Ocakta bir tencere ya da derince tavada zeytinyağı ve mısır unur kavrulur, yakmamaya dikkat edilir. Soğuk süt yavaş yavaş eklenir ve beşamel sos kıvamına getirilir. İçerisine püre haline getirilmiş köz patlıcanlar eklenerek pişirilir ve Ali Nazik altına "gerçek beğendi" :) hazırlanmış olur. Tabağın altına beğendi ve üzerine kıyma konulurak servis edilir. Oohh valla bu pek güzel olur bence, üşenmeden yapılması tavsiye... Afiyet olsun!

medesaaaa acıktım artık komaaaa

yaw yarın kaynaklı lokum getircekmiş afyonlu bi firmamız var o offoff oda okadar güzel oluyokii anlatamamm artık annemlerin ellerinden öper eve bile sokmam ben onuu

medesaa akşama bi tarif türettim bak anlatıiim dukan krebiyle mantı yapılıo ya ben onu tavukla yapsam ustüne sarımsaklı yoğurt ve suyla açılmış yarım kaşık salçaa

Ben çökelek yiyemediğim için kapalı almaya korkuyorum tadı çökeleğe benzer diye. Ama yörsanınki iyi diyorsan bir de bunu deneyeyim. O da olmazsa mecbur tuzsuz lor.

boyum 157 kilo 75 yaş 33 antidepresan ve 3.doğumumun verdiği kilolar malesef.20 kilo fazlam var.

canımmm,gel katıl bize.en azından bi dene.biz hepimiz öylesine ümitsiz başlamıştık ama sonra çok büyük mucizelere tanık olduk.
tıka basa yiyip kilo veriyoz valla.sen şimdi hemen git kitabı al,oku hafta sonuna kadar.sonra jübileni yap.tatlı fast food canın ne çekiyorsa yee,sonra da pazartesi günü başla diyetine ne dersin ?:

ohoooo mis gibi olur valla kuzum yaaaa,valla benim decanım istedi ama dışarda yicem bi arkadaşımla.gerçi ne de olsa bodruma gidemeyip tatilimi muhtemelen evde geçireceğime göre börek bile açarım ben
lenn çok acıktım ben yaaa,karnımdan garıl gurul sesler geliyor
hani bi reklam var ya gurul gurul diyeee canavar var ofiste peşinden koşuyor adamın,heh işte ben de öyle gurul gurul oldum yaa

Peynirli Jambonlu Krep Tarifi

hazırlanma: 10dakika
pişirme: 5dakika

Malzemeler:

Yumurta - 2 adet
Yulaf kepeği - 1 yemek kaşığı
Light süt - Yarım çay bardağı
Jambon -
Light beyaz peynir -

Tarif:

Yumurtaları, sütü ve yulaf kepeğini bir kaba alıp iyice karıştırıyoruz. Önceden kızdırmış olduğumuz tavaya bunları ince bir şekilde döküyoruz, arkalı önlü çevirince 3 adet krebimiz olmuş oluyor. Bir yandan da jambonu kızartıp, kreplerimizin içine jambon ve peynir sararak dürüm yaptığımızda süper kahvaltımız hazır oluyor. İsterseniz bu dürümü yaptıktan sonra peynirin erimesi için tavada biraz daha ısıtabilirsiniz ama yağsız beyaz peynir ısıtılınca katılaşıyor ve pek de lezzetli olmuyor, ekşimik gibi oluyor ama tabii zevk meselesi.

Burada yine kendi şahsi fikrim dana jambon tavada kızartılınca ağır bir koku salıyor, bunun yerine ben kızartmadan direk krebin içine koymayı tercih ediyorum. Ayrıca jambon yerine hindi füme, çemensiz pastırma da koyabilirsiniz. Afiyet olsun !

:) ayy bende acıktım acıkcamm az kaldı öğlen dışarda 1.5 yedim tavuk döneri ama gözüm doymadı zaar

Ben çökelek yiyemediğim için kapalı almaya korkuyorum tadı çökeleğe benzer diye. Ama yörsanınki iyi diyorsan bir de bunu deneyeyim. O da olmazsa mecbur tuzsuz lor.

yörsan iyi.zaten pek tuzsuz lor diye bulunmuyor da,onu da tatlı lor diye satıyorlar açık olanı.tadına bakarak alırsın,ben seviyorum.
hem o loru ne bileyim kakaoyla yada aromalarla karıştırıp tatlı niyetine de yiyebilirsin

Dukan Truffle

Bu tarif iki günlük veya iki kişiliktir.

Malzemeler:

Yağı azaltılmış kakao - 4 yemek kaşığı
Light labne - 1 yemek kaşığı
Süt tozu - 7 yemek kaşığı
Light süt - 2 yemek kaşığı
Vanilya aroması - 4-5 damla
Tatlandırıcı - 4 yemek kaşığı
Yumurta sarısı - 2 adet

Tarif:

Kakao ile labne iyice karıştırılır, birbirlerine özdeşleştirilir. Süt hariç geri kalan malzemeler, bu özdeşleşmiş karışıma eklenir. Sonra bu karışım yavaş yavaş karıştırılmaya başlanır. Macunlaştığında karıştırmak zorlaşıyor. Bu noktada süt ilave edilir. Sonra tekrar karıştırılır. 10-15 dakika karıştırdıktan sonra, iki kaşık yardımıyla alüminyum folyonun üzerine yerleştirilir. Sonra 3-4 saat buzlukta bekletildikten sonra buzdolabının alt tarafında yarım saat beklenir. Sonra da bayıla bayıla yenir. Afiyet bal şeker olsun! :)

medesa yaw tuz konusunda bi sınırlama varmı hani öyle çok tuzlu yiyen tip deilim ama azda olsa koymak isterim 2 gündür çok az koyuyorum az gelio

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…