Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bende asyaysam denizsem sende bu bodruma gidersin. okadar...

ben şimdi obezdim şişkomu oldum

yok yaaa kuzum ben hiç senin kadar ümitli değilim,Bodrum yalan oldu ondan eminim.uyuz eşşek ne varsa bu kadar uzatacak.lenn bavulumu da hazırlamıştım hafta sonu,ayy nasıl boşaltacağım şimdi onu yaa,ciddi canım sıkıldı.bu kadar aromalarımı da bodrum için sipariş vermiştim.kekler,ekmekler ıvır zıvır hazırlayacaktım kendime yolluk
o kadar geyik yaptık durduk çocukla gelgelelim,bu sefer bir öncekinden daha iyi gidiyorduk yaaa,resmen nazar değdi

Yiyesim bile yok.Ac bile kala bilirim bu surede 7kg vermek ichin ))

hayırrrrrrrrr,yiyesim yok diye bişey yokkkk
yemessen kilo veremezsin,metabolizman çalışmalı.
izinli yiyeceklerinden dilediğin kadar ye bebemm,sakın aç kalma e mi

hahahahaha cidden acaip komikmiş be yaaaa un kurabiyesi haaaa hahahahaha

aynen sıkıntı streste direk deli gibi hırs çıkara çıkara yerdim doğumdan sonraki yaşadıklarım mahvetti beni doğum yaptım 1hafta sonra 97 kiloyla doğuma giren ben 78 kilo idim offf süt olcak ye iç sinirlen üzül ye iç böyle oldum çıktım ama inşallah vericemmmm
hadi evde haşlanmış tavuğum bide 1 tane krebim var onla akşam kendime ne yapiim sölermisinnn

Anaaa!! Durup durup parlıyonuz kızanıımm!!
O nazlıyı dize getirirsin seeenn Hemen pes etmee.. Çok da nazlanmasın Dukan kardeşlerin ayağının altına almasın onu

Gidersiniz gidersiniz kuzuuuu....!!!

Hehehe Bayılırım un kurabiyesineeee :2::2:

napcan işte haşlanmış tavuğunla krebini yanyana yiceksin
öyle yemek istemiyorsan kuzum,tavuklarını biraz tiftik beşamel sos yapabilirsin kendine sonra da o sosun içine atabilirsin tavuklarını değişik olur.yada baharatlayıp kavur,yanına da yoğurt.
ya ben bir gün tavuk köftesi yapmayı deneyeyim bakalım nasıl olacak

gitmeyizzzzzzzzzzzzz
ben biliyorum malımı.daha anacığı teselli edecek,başını okşayacak,bu anasının dizlerine yatacak önce anası eğleyecek sonra bir posta ben eğleyeceğim falan nerden baksan 1 ay demek,iyi bari ben o zamana hedefime de ulaşmış olurum
öff valla psikolojim bozuk,canım sıkkın,işler de sakin,çeneme vurdu vallahi
forumda da bir çene bir çene yetişemiyorum
yahuuu alışveriş halindeyken gerildik biraz ben de arabanın anahtarını istedim orda bekleyeyim diye,bu vermedi ama ben aldım anahtarı bu da bana gidersen git dedi,baaaakkk bana dedi yaaa ben de kapa çeneni dedim.
şimdi neden bir tek ben suçluyum.ona sorarsan kapa çeneni demek çok büyük saygısızlık,hakaret falan.
iyi de onun da gidersen git demesi dittir git demek gibi olmuyor mu yani,o bana öyle dedi diye ben de kapa çeneni dedim.
yaaa neden bu modeller hep bizim yaptıklarımıza bakıyorlar da,acaba bunu tetikleyecek ben naptım demiyorlar.
bu erkekler çook bencil,hele benim ki off diiiimmm ama özledim salağı yaaa.şimdi salak diyerek de saygısızlık mı yaptım acep ama o sevgi sözcüğü eşşek gibi yani
siz bugün benden çekeceksiniz biraz zannımca
yahuuu tenarrrr,kestaneeee,hele hele prenssevgilisi nerdeler yaaaa,aaaa kızıyorum amaa herkes koptu forumdan aaaaa

canlarım gun ıtıbarıyle 58.70 oldum tam 1 kılom kaldı dukan amcanın ol dedıgı kıloya ne dıyorsunuz 55 olmak ıstıyorum olabılırmıyım kasayımmı yoksa dukan amca dogrumu dıoo:
ayrıca okudum ama sızden guclendırmeyı anlatmanızı rıca edıyorum kısaca ozet
11 temmuz 68 kılo
1.60 boyum
28 agustos 58.7
dukan amcanın ol dedıgı 57.80

bende delyy bendeeee

ayy öğlen annemler ve kızım geldi onlar yedi içti güzel ohh dondurma alimmi dedim all dediler anammm nasıl güzell görünüo buz gibii bi lokma al ya bişi olmas falan dediler ama ııhhh o kadar bütün gün yediim bi lokmayla bozulcaksa almiim daha ii tadını bilmediim bişey deil dondurmada yaz kış sewerek yediim bişey

BEŞAMEL SOS naasıl oluoooooo Allahhhh

bu arada tartımı sipariş ediorumm hb dan tatandırıcı yokmuş o sitede yaw neyse bizim şu ham maddelerden bakiim

E ama bu çok saçmaaa :44: Ne gereksiz bi tartışma konusu bu böyle.. Onunla gelmeni istedi de sen gitmedin mi? Sen beklemek için istemişsin, o gitmek için mi istedin sandı anahtarı? Çok ısrar etmiştir sen de onunla gitmeyince sinirlenip gidersen git demiştir. Beklemek için istediğini de anlamadıysa.. Ben de kapa çeneni falan denince uyuz olurum ama hee Gidersen git deyince de gitmek için istememiştim heralde falan diyeydin. İlle istiyosan giderim diyeydin Hemen parlamışın sen de. Bence hepsi yanlış anlaşılma olmuş. Bi de sonuçta sinirle öyle küçük şeyler çıkar bazen insanın ağzından. Çok aşağılayıcı bişey olmadığı takdirde affeder insan. Onun seni affetmesi, senin de onu affetmen gerekirrr He ama sen nazlı diyosun. O kadar da abartıyosa artık kendi bilir yani aaa!! Sinirlendirmesin insanı

Bu arada patron yanıma geldi, ne yaptığıma baktı :S siteyi gördü muhtemelen :S Rezil oldum. Piyuuuvvvv!!!

Son düzenleme:
gelin tabi gelinnn kocacığına da bol domates soslu kızartma yaparım kızz yada buzlukta kayseriden aldığım kayseri mantısı var,onu yaparız kocana biz de koklaya koklaya yoğurdundan yeriz olma mı

ya izin aldın bosamı gıtsın sen istanbula gelsen Hiç biz seni yormamıs oluruz

valla kuzum bana da 75.7 hedef koymuştu,ben hedefi aşağo çekip 72.7 yapmıştım vallahi zorlanmadan tutturdum,3 kilo daha vermiş oldum.şimdi de 69a çektim,bence sen de 55i başarabilirsin

BEŞAMEL SOS naasıl oluoooooo Allahhhh

bu arada tartımı sipariş ediorumm hb dan tatandırıcı yokmuş o sitede yaw neyse bizim şu ham maddelerden bakiim

kuzu bak bu tarifi buldum :

Dukamel Soslu Tavuk

yazan:gizem, Nisan 3, 2012
Dukamel Soslu Tavuk

Malzemeler:

Tavuk - 1 adet
Mısır unu - 1 yemek kaşığı
Zeytinyağı - 1 yemek kaşığı
Soğuk light süt - 1 su bardağı
Karabiber - 1 tatlı kaşığı
Rendelenmiş light kaşar peyniri -

Tarif:

Öncelikle bütün bir tavuk haşlanır. Haşlanan tavuk parçalara ayrılır ve borcama koyulur. Ayrı bir yerde bir yemek kaşığı mısır unu, bir yemek kaşığı zeytinyağı ile kısık ateşte hafifçe kavrulur. Üzerine bir bardak soğuk light süt yavaş yavaş dökülür. Bir tatlı kaşığı karabiber serpilir. Beşamel sos, boza kıvamına gelince ateşten alınır ve tavukların üzerine dökülür. Borcamdaki beşamel soslu tavuk, kaşar rendesi ile süslenir ve üzeri nar gibi oluncaya kadar fırınlanır. Afiyet olsun!

ancak şöyle bir durum var,mısır unu bize izinli değil yanlış hatırlamıyorsam onun yerine mısır nişastaı hatta daha iyisimi yulaf kepeği kullan,zeytinyağını da unut onun yerini ne tutar,ne bileyim azcık sütle kavur bence nişastayı yada kepeği,bir dene bakalım nasıl olcak

yok canım yaaa,arabayla gitmeyeceğimi bilir.biz alışveriş sırasında gerildik,kasaya yaklaşmıştık zaten.ben de ortam daha çok gerilmesin diye,arabaya gidip beklemek istedim.arabayla gitmeyeceğimi bilir,sonuçta onun arabası yani alıp kaçıp onu yaya bırakacak halim yok,gerçi yapsam iyi olurmuş heee
onun üstüne onun gidersen git demesine karşı iyice sinir oldum,ben de kapa çeneni dedim,demesem iyiydi de dedim artık.sonra bu arabaya geldi nasıl çarpıyor kapıları,patinaj falan yaparak kullanıyor deli gibi tepkiler gösterdi.ben de dedim noluyorsun biraz sakin kullanır mısın dedim.bu da basbas bağrındı kullanamammmm,maça da gitmiyorum,yemeğe de gitmiyorum,bodruma da gitmiyorum diyee.ben de dedim beni bunla mı tehtid ediyorsun gitmezsen gitme dedim.didiştik de didişitik uyuz şey sonra da bin kere telafi etmeye çalıştım kaldı ki sadece ben hatalı değildim ama ben yelkenleri indirdim diye bu da kuyruğunu iyice dikti.kafasını kırmak istiyorum onun bu kadar uzatıp büyütecek bişey yok yani ortada.sonra bu başladı ağlamaya yaaa,ayy buna dayanamıyorum ama yaaa yapma etme süngerim bobum noluyorsun dedim.ayy ben sevmiyorum ama ağlak adam yaaa,güçlü olsun istiyorum.şimdi böyle bir tartışma oldu diyee koca adamın ağlaması da pek bi garip oluyor yanii.ben de dedim heh yine mi ağlıyorsun ne var şimdi ağlayacak,o da dedi ağlarım işte sinirlenince böyle oluyor,ben böyleyim ben böyleyim dedi durdu.
ben de o ağlama ve ben böyleyim ben böyleyim repliği üstüne,yapma böyle yaa yılmaz morgül gibi dedim
ayy ama haketti yaaaa,ayy çok sinirlerim bozuk.resmen sinirden gülüyorum şu an deli gibi

ya izin aldın bosamı gıtsın sen istanbula gelsen Hiç biz seni yormamıs oluruz

ekimde geleceğim kuzum inşallahhh,yapacağız büyük buluşmamızı

okurken bende düşündüm Allah Allah didim ben kepekle sütü pişiriim olmadı onla yapiim yaparsam sülerim sizedeataktayım ya ondan tırsıyorum

Dukan Usulü Fellah Köfte

Malzemeler:

Yulaf kepeği - 2 yemek kaşığı
Mısır unu - 1 yemek kaşığı
Yumurta sarısı - 2 adet
Tuz - Bir tutam
Kabartma tozu - Yarım tatlı kaşığı
Biber salçası - 1 yemek kaşığı
Light yoğurt -
Pul biber -
Nane -

Tarif:
Bir tencereye iki su bardağı su ve biber salçası konur, kaynamaya bırakılır.
Sonra yulaf kepeği, mısır unu, yumurta sarıları, kabartma tozu ve tuz bir kapta yoğurulur. Bu hamurdan ufak parçalar alınarak yuvarlak yuvarlak şekil verilir, bu yuvarlak toplar kaynayan suya atılır. 10 dakika sonra fellah köftelerimiz kaynayan sudan çıkarılır, üzerine light yoğurt ve baharat (zevke göre kırmızı pul biber, nane vb.) eklenerek afiyet ile yenir.

kızlar siz göremiyorsunuz ama resmi müthiş görünüyor,1 tepsi yiyebilirim vallahi

Mini Dukan Kabak Böreği

Malzemeler:

Kabak - 1 adet
Havuç - 1 adet
Dereotu -
Sarımsak - 1 diş
Yumurta - 1 adet
Süt tozu - 2 tatlı kaşığı
Fesleğen -
Yeşil soğan -
Maydanoz -
Taze nane -
Pul biber -
Tuz -
Light beyaz peynir -
Lor peyniri -
Light kaşar peyniri -
Karbonat - 1 çay kaşığı
Kabartma tozu - 1 çay kaşığı
Zeytinyağı - 2 damla
Mısır unu - 1 tatlı kaşığı

Tarif:
1 kabak ve 1 havuç rendelenir. Suyunu salması için biraz beklenir ve iyice sıkılır. Üzerine dereotu, ezilip minik doğranmış küçük bir diş sarımsak, 1 yumurta, 2 tatlı kaşığı süt tozu, fesleğen, yeşil soğan, maydanoz, taze nane, pul biber, biraz tuz, kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve lor, çok az rendelenmiş kaşar, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 2 damla zeytinyağı eklenip iyice karıştırılır. Orta boy bir borcama karışım dökülür.
Üzerinin kıtır görünmesi için; 1 tatlı kaşığı mısır unu, çok az kaşar rendesi karıştırılarak üzerine serpilir. Önceden 175 derecede ısıtılmış fırında pişirilir. Piştikten sonra kare şeklinde veya fincan yardımıyla yuvarlak kesilip servis edilir.

ohh atakta yeniyomu buuu

Selam kızlar :)

2 yıldır uzaktan takip eden ve genelde aradığım her bilgiye ulaşabildiğim foruma var olan kaydıma bitürlü ulaşamayınca yeniden üye oldum

Geçtiğimiz haftalarda bol bol dukan deneyimlerinizi okudum ve daha okunacak çooook sayfa var, bende bayram bitince başladım 5 günlük atak dönemini bitirdim dün itibariyle seyire geçtim.. ama çok zor oluyor benim için eşim yemeği seven biri ikimizde aynı yerde çalışıyoruz öğle yemeklerine artık gitmiyorum uygun bişey olmayınca bakalım gidecek çok yolum var daha...
80,9 kg ile başladım dün sabah 78,6 kg idim (bol 1,64 cm) ... 5 günlük atakta reglide oldum çok daha zor geçirdim...

Doğalsan yulaf kepeği buldum, elimde mevcut tatlandırıcı hermesetas vardı çok acil durumlarda onu kullanıyorum ama genelde şeker hiç kullanmam içeceklerde... Her sabah kahvaltıdan sonra iş yerinde yeşil çay içiyorum...
Aktif spor yapamıyorum henüz en kısa sürede en azından yürüyüş yapmayı planlıyorum...

Bide sormak istediğim; tamtahıl unu kullanabiliyormuyuz çok az ölçülerde, tarçınlı yeşil çay sallama içebiliyor muyuz ?

fazla gevezelik ettim :)

Dukan Stick Dondurma

Malzemeler:

Çilekli Dondurma için:
Light meyveli yoğurt - 1 kutu Sütaş / Çilekli
Damla Sakızlı Dondurma için:
Süzme light yoğurt - 1 kutu Sütaş (tül süzgeçte süzme yapılmış)
Tatlandırıcı - 2 tatlı kaşığı
Süt tozu - 2 tatlı kaşığı (Pınar)
Vanilya aroması - 3 damla
Damla sakızı - Dövülmüş 4 küçük parça
Kakaolu Dondurma için :
Dukan Truffle'dan esinlenilmiştir. link verilecek.
Yağı azaltılmış kakao - 2 yemek kaşığı
Süt tozu - 7 yemek kaşığı
Tatlandırıcı - 4 yemek kaşığı
Yumurta sarısı - 1 adet
Süzme light yoğurt - 2 yemek kaşığı (tül süzgeçte süzme yapılmış)
Light süt - 2 yemek kaşığı
Vanilya aroması - 4 damla

Tarif:

Çilekli dondurma en kolayı. Çünkü sadece yoğurdu çırpıp silikon kalıplara döküp donduruyorsunuz.

Damla sakızlı bölüm için tüm malzemeleri iyice karıştırıyorsunuz. Kıvamın iyi olması için önceden yoğurdu tül süzgeçte bekletip suyundan kurtulmanızı tavsiye ederim. Meyveli yoğurtta bu yöntemi kullanmayın çünkü içindeki meyve tadı da süzülen sularla akıp gidiyor. :)

Kakaolu bölüm için malzemeleri şu sırayla mikserde karıştırıyorsunuz. Önce sıvılar; yumurta, süt, yoğurt, aroma. İyice karışınca topaklanmasın diye azar azar, yedirdikçe ekleyerek süt tozu. Ardından splenda ve en son yine azar azar ekleyerek kakao.
Fotoğraflardaki gibi fonfonik tasarımlar için kullanacağınız kalıplara yukarıdaki 3 çeşidi, her kat donduğunda üzerine yenisini ekleyerek dondurmalısınız. Kaşıklanabilir bir kıvam değil, yalamalık kıvam. :) O yüzden Tchibo’dan aldığım çubuklu silikon kalıplarda inanılmaz pratik oluyor. İkinci tercihim minik dondurma tabletleri şeklinde yeme imkanı veren silikon buz kalıpları. Dondurduğunuz kap büyüdükçe erimeden yeme telaşı lezzeti farketmeye, zevkini almaya engel oluyor. :) Demedi demeyin.

ogurtlu Tavuk Suyuna Dukan Çorba

yazan:begum, Ağustos 2, 2012
Yogurtlu Tavuk Suyuna Dukan Çorba

Malzemeler:

Tavuk - 1 adet
Light yoğurt - 10 yemek kaşığı
Sarımsak - 2 diş
Yumurta - 1 adet
Karabiber - 1 tutam
Tuz - 1 tutam

Tarif:

Tavuklar haşlanır. Suyu süzülüp tencereye alınır. Yoğurt, sarımsak ve 1 yumurta çırpılıp blendardan geçirilir ve tavuk suyuna yavaş yavaş eklenir. Tavuklar minik minik doğranıp karabiberle harmanlanır. Kaynamaya yakın tavuk suyuna eklenir ve ara sıra karıştırılır. Biraz kaynadıktan sonra ocaktan alınır. Bol karabiber sevenler üzerine de serpiniz muhteşem oluyor:). Afiyet olsun!

Not: Tavuk suyuna kaynamış su ekleyip bir kenarda alıp iliterek yoğurtlu harcı da ilitip yavaş yavaş ekleyin, kesilmeyi ortadan kaldıracaktır.

bende başladım dukana bugün atak 2.günümdeyim.kızlar bir şey söyleyecem utanarak ben kaçamak yaptım.hemde 2. günümde.yasak psikoloji ters tepiyor bende.ama dukandan başka denemediğim kalmadı.ben ne yapayım.1 gün daha fazla atak mı yapayım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…