Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kabızlığın önlenemediği durumlarda buğday kepeği tavsiye ediyordu dukan yanlış hatırlamıyorsam, bağırsak çalıştıran çayları denediniz mi? genelde onunla çözüm buldu arkadaşlar.

greenwood marka vardı evde onu denedim sonuç alamadım. activia da yiyorum hergün fayda etmiyor. Eczaneden ilaç alıp içmeyi düşünüyorum artık. :26:

Başlangıç kilom: 112.8 kg
Başlama tarihi: 30.07.2012
diyette geçen süre: 18. günüm
hedef kilo: 80 kg
geçen haftaki kilo: -
Şu anki kilo: 106.1 kg

bu hafta ilk bildirim olduğundan geçen haftaki kilomu yazamadım. zaten hatırlamıyorum:)

bu sabah kalkınca 500 ml su içtim
kahvaltıda 3 kaşık light yoğurda 2 kaşık yulaf kepeği koyup yedim. (değişiklik olsun diye)
arada light sütle nescafe.
öğlen köfte yiyeceğim, zero kola ile.

sevgiler

adanaya gidince bende ablamın calıstıgı hastanede yaptırcam bakalım,,ne durumdayımm..

oyy tenoşş ama sensiz nasıl olcekki şimdiii yaaaa,,cabuk gellll :2:

sizlerin kilo verme haberlerinizi okumak çok güzel. darısı başımıza diyorum.

ben de sizler gibi verebilri miyim ki? inşallah bu sefer oalcak.

bu arada 45 daki kadar yürüyüş ve bacak hareketleri.

azmedersen ve kurallara uyarsan tabiki werirsin.biçoğumuz için burda hedef kilo hayaldi.bunlardan biride benim.5 kg wersem kar diodum,,13 kg werdim.yaptım oldu

orda dioduki istediğiniz kiloya wardınız artk guclendırmeye gecmelisiniz,,yani bence dukanın endişesi,,seyiri uzattıkca insanın psikolojik olarak yorulması we güçlendirmeye geçince iyice bıkıp,ödüllerden fln gelen rahatlıkla durumu abartması.cunku gucunuzu artk suankı kiloyu korumaya harcamalısınız diordu.bi bakımada haklı bence cunku insanın gün geçtikce canı artk yasaklı seyler isteyebilior we ödülde ipin ucunu kacırabilior.ama iradesine güwenen warsa,,istediği kiloya inmesinde bi sakınca olmaz die düşünüorum..bakalım korumada görecez ak we karayı

bişi olmaz su tutmustur vucudun kilo deildir o..

indir indir elini korkak alıştırma

kızlar benim bir sorunum daha var.SÜT-YOĞURT(AYRAN)-PEYNİR YİYEMİYORUM.napıcaz bu kanuda bana bir akıl verin,destek verin bende bu kiloları vereyim :).çünkü gerçekten berbat hissediyorum.

Kız kurtluu.
Kaynanan bitti şimdide süt ürünlerine mi geldi sıra. Ayran nasıl içilmez peynir nasıl sevilmez. Bunlar olmayacaksa inan bu diet sana göre değil. Temeli bunlar zaten. Her öğün yoğurdu boşunamı yiyoruz biz. iÇLERİNE SEVDİĞİN ŞEYLERİ KATIP kendine özgü lezzetler yaratmalısın. Ben ayrana dün acı biber ve sarımsak attım. Yandım çavuş ayranı süper di. Peynire maydanoz dereotu doğra az kepek le bir yumurta kat. Olsun sana peynirli çörekk. Süte tatlandırıcı ve kepek katıp duklaç yapabilirsin.

Tabii , başlamadan önce kitabı okudum. 1+1 yapıyorum. Bol su içiyorum ama kabızlık çok kötü durumda. Bu kadar düzenli ve kısıtlı besinlerle nasıl kilo gitmez anlayamıyorum.

AKTARDAN ALACAGIN TİLAKS ÇAYI KABIZLIGA SONDERECE IYI GELIYOR DENEMNI TAVSIYE DERIM.

kızlar ben de bir kilo cetveli yapsam iyi olacak. cetveli yaptım da imza hanesine nasıl kopyalanıyor?

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

EKLI LINKTE TARIFI VAR CANIM..

kızlar günaydın,nöbetçiydim anca geldim.hemen bildirim yapiiim biraz işim var:

başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 72.7
bu sabah : 72.4
geçen hafta hatırlamıyorum .

sizi seviyorummmmmmm

kızlar benim bir sorunum daha var.SÜT-YOĞURT(AYRAN)-PEYNİR YİYEMİYORUM.napıcaz bu kanuda bana bir akıl verin,destek verin bende bu kiloları vereyim :).çünkü gerçekten berbat hissediyorum.

Sende benim gibisin anlaşılan, üstelik ben yumurtada yemiyorum sütü bende içmiyorum sade olarak ama tarçın ve kakao ekleyince o süt kokusu gidiyor canım tabi kakaoya fazla yüklenme, peynire gelince hiç tüketmedim hiç de eksikliğini hissetmiyorum çünkü ben çok uzun süredir peynir yemiyordum zaten, yoğurt olayına gelince bol nane biraz dereotu,kırmızıbiber, sarımsak ya da sebze günündeysen salatalık falan doğra, o şekilde tüketmeye çalış canım...
Ben et,tavuk,balık bunlara bayıldığım için hiç zorlanmadım ama bunları da sevmiyorsan işin zor...

medesacımmm sana biş isormak istiorum 92 kiloykan kaö bedendin şimdi kaç bedensin?

ohh maşallah bende 90ım şu an 44 te oluyo 48 de lcw tek tercihim malesef inşallah bende 40bedeni görürüm...

canım çok haklısın ben de lcw'den çok alışveriş yapmışımdır.
geçen gün burda bir arkadaşımızın dediği gibi ne yazıkki istediğimiz,beğendiğimiz şeyleri değil içine girebildiklerimizi satın alıyorduk.
oysaki ben şimdi ne dilersem beğendiğim için satın alabiliyorum.
mesela geçen hafta kotonda bir elbise beğendim çingene pembesi :)
sadece 38 ve 42 bedeni kalmıştı.acelem vardı,denemeden aldım 42'sini.eve gelip denedim bol geldi yahuuu
gidip 38 bedenle değiştirecektim ama elbise zaten kısaydı,38 bedende boyu iyice kısalacak diye vazgeçtim.benim boyum biraz uzun.insanların elbise diye giydikleri tunik gibi oluyor da bende
kotonun kalıpkarı dar olduğundan,42 beden pantolonları falan olmazdı bana ve ben uzun yıllardır içine girip bişey bakmamışımdır bile psikolojim bozulmasın diye.şimdi herşey çok keyifli yaaa,kabinde deneyip bunun bir beden küçüğünü alabilir miyim demek cidden paha biçilemez bir duygu.yıllarca diyetisyenlere,ilaçlara tonla para döküp şimdi hiç para harcamadan sadece bir kitap alarak bu kadar başarı elde etmiş olmama inanamıyorum hala
tamam et,peynir ıvır zıvıra para veriyoruz ama diyet yapmıyorken de cipslere,çerezlere,pizzalara,fast food'çulara daha az para da ödemiyorduk yani
inşallah en kısa zamanda hedefine ulaşırsın.disiplinli olup kaçamak yapmamanı tavsiye ederim.azıcık dişini sıkarsan müthiş sonuçlarla karşılaşacaksın

çok haklısın bende maliyetli olucak diye çok yanaşmak istemiordum bu diyete ama hem sağlığımız daha önemli hemde abur cubura verdiimiz paranın haddi hesabı yok bide benim eşim sigara içio mesela diorumki onun kendine özel zevki varsa bende kendime özel bişey neden yapmayım:26:
almak zorunda olupta almak çok dokundu bana doğumdan sonra annemler kısaca çevremdekilerin ye süt olsun baskılarına kulak asmasaydım keşke 2 senedir davul gibi geziyorum Allahım yardım etsin inş. dayancam yapıcam inşallah çok istiyorum artık daha zayıf olmayı:2:
ben kendimi böyle gördükçe çok geriliyorum eşime sarıyorum artık kendimi tanıyamaz oldum :2::2:

kilo bildirimim:
Başlangıç tarihi: 20.04.2012
Başlangıç kilo : 62
Hedef kilo : 48
Önceki hafta : 53.8
Bu hafta : 54.7

kızlar yaklaşık 1,5 haftadır hemen hemen normal yemeğe döndüm, yani dukan dışıydım.
abarttığımı söyleyemem lakin herşeyden azar azar yedim ve gördüğünüz gibi haftada neredeyse 1 kilo alıyorum.
geçen hafta da öyle
bilemiyorum, çok korkutucu geldi bu bana:)
regl döneminden sonra aldığım kilolar moral bozucuydu dukana devam ettiğim için. ama şimdi en azından yiyorum diyorum
bayramdan sonra belki tekrar yaparım bilmiyorum, 2 ayda verdiğim tüm kiloyu şu anda geri aldım görünüyor hem de 2 hafta gibi bir sürede (regli de sayarsam 3 hafta)
canım sıkıldı bu işe doğrusu ama tabi belki de en kritik dönemde canıma tak ettiği için böyle olmuş olabilir.
neyse
tüm başarılı arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
kendinize dikkat edin
Öptüm

canım çok haklısın,kiloluyken ben de daha mutsuz ve gergin bir insandım.canım alışveriş yapmak ister girerim bir mağazaya,hiç bişeyin içine sığmayınca da asabileşir ondan sonra da çevremdeki insanlara olur olmaz sebeplerden patlardım valla.yada bişey giydiğim zaman dabul gibi göbek popo çıktığında sanki herkes bana bakıyor gibi gelirdi rahatsız olurdum.sanki herkes arkamdan konuşuyormuş gibi gelirdi.aslında boyum olduğu için ben öyle amann bu ne denecek bir şişmanlıkta görünmüyordum ama insan kendi kendine kuruntu yapıyor.şuu an o kadar mutluyum kii,utanmasam çıplak gezcem valla bak,o derece özgüven kazandım
mini etekler,elbiseler alıyorum,haa almak sorun değil de gerçekten yakıştığının da farkındayım.bu da beni çok mutlu ediyor.
inan bana ben diyetten önce daha çok para harcıyordum.mesela işten eve dönerken bir sütlü tatlı falan alırdım zaten en az 5-6 lira.şimdi o paraya 1 paket yulaf kepeği alabiliyorum.yada aburuk cuburuklar,pizzalar,içeceklere vereceğim parayla yoğurdumu,sütümü,peynirimi,balığımı stokluyorum.
bazen insanlar vayy bu diyet bize çok para harcattı diyor ama ben öyle düşünmüyorum.sonuçta şimdi de et alıyorsak,diyetten önce de et yemeyen insanlar değildik,illa ki alıyorduk.haa atıyorum lüks sınıf sayılabilecek yada daha pahalı olan light jambonları falan da almayıver bişey olmaz yani

benim de kan değerlerim çok düşük çıktı bu defa
çocukluğumdan bu yana kansızlık sorunum var fakat benimkisi vucudumun demir depolama yapamamasından kaynaklanan anemi.
keçiboynuzu pemezi ve çekirdekli kuru üzüme geri dönmek durumundayım vallahi çekici geliyor ne yapayım, zaten niyetliyim de mmmmP

mesele kilo vermek değil bana göre, mesele kilo almamak onun için de cidden boğazımızı tutmak sorundayız.
ömrümüz boyunca
ehh ben biraz pis boğazım.
bir de bazı şeylere ciddi bir yanım kırık hep
mesela: bir dilim pidenin yaptırdığını 1 kilo güllüoğlu baklava yaptıramaz bana

ama kadın istere her şeyi yapar
buna da adım gibi eminim

evet canım aslına bakarsan sağlıklıda bişey aslında genel olarak tavuk eti yicek olsamda onu zaten haftada bi kaç gün mutlaka yiyodum benim ekstra alcaampeynir süt türümü değiştircem bide yulaf kepeği oda epey gider zaten hemen biticek bişi deil sanırım
artık okadar salaklaştımki bütün hayatım sanki kilolu olmamla değişiyo çok garibim bu hafta bitsin hemen başlicam oruçla zor olur diye başlamak istemedim su az içiorum çünkü ister istemez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…