Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canimmmmmm süpersin verdigin her kiloyu gramina kadar haketmissin

simdi senin bu hesaplamalarindan yola cikarak bende kilomun muhasebesini yaptim: Bakin bi

Dukancim Sitesinde ki Testinde bana

vermem gereken Kilo olarak 11,3kg hesapladi 2 gün atak ve 79 gün seyir olmak üzere toplamda ilk iki asama icin 81 gün öngördü!!!

11,3KG / 81 güne böldügümde günlük ortalama 140gr cikiyor

bugün benim 59. günüm verilen Kilo 5,8KG/140gr böldügümde 42 gün cikiyor
aslinda vermis olmam gereken 8 KG
bundan su sonucu cikariyorum 59-42= 17

17 gün ben kacmaak yapmisim veya tam uyamamisim diyete....

8 gün tatile gittim uyamadim 4 gün kokteyl vardi diyete uygun yedim ama dukana uygun hazirlanmamisti sonucta 12 gün ediyor 5 gün de kim bilir yedigim hurmalar veya ara sira yedigim light dondurma dan

yani hemen hemen hesaplama dogru ama uyarsan kacamaksiz!!!

17 gün geriye atti beni bu disiplinsizlik güclendirmeye 07 Eylül yerine an itibariyle harfiyen uyarsam 24 Eylülde geciyorum yani 39 gün seyire devamm edersem :44:

Son düzenleme:

güneylim korkma kuzum,sistematik şekilde harfiyen uyduğun zaman sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum

canım bayramdan sonra başla bence,kitabı da okumadıysan okursun bu arada
balık seviyorsan,özellikle balık yemeni tavsiye ederim.balık yedikten sonra hep daha güzel sonuçlar alıyoruz

sempatikammm hic kacamak olmadi mi

örnek alınız küçük hanım

harikasın,sen böyle kararlı olduktan sonra mayısı bile bılmaz bence.şimdiden tebrikler arkadaşım,çok gurur duydum seninle

ipeğimmmm canım beniiimmmm gelemezsin kii,gelsene gelseneee bayramlaşalım
bu arada kilondaki ilerleme çok enteresan olmuş cidden
sıkma canını bebeğim ramazan falan yaa tutmuştur yine bişeyleri yaa
bak benim diyetisyenim vardı,demişti ki kadınlar ayda sadece 1 hafta gerçek kilolarında olurlar.regl öncesi 1 hafta,regl dönemi ve regl sonrası 1 hafta vücut su tutar,ödem yapar demişti.hatun olmanın kaçınılmaz zorluğu işte

gel beraber kahve sügoya yapalım

Kadınlar klübü kızçeleriii sizden şiddetle yardım istiyorum ne olur benimle biraz ilgilenin :)

Şuan 65 kiloyum ocakta düğünüm var allahın izniyle hedefim 50 kilo bende sürekli kilo alıp veren biriyim ama fazla değil 3 alır 5 veririm misali 2 kere dukana başlamaya niyetlendim hep atak döneminde kaybettim kaçamak yapmak değil benimkisi öyle abur cuburda pek gözüm yok çalışıyorum öğlen ne yiyeceğim nasıl besleneceğimi bilemediğim için çok dengesiz oldu ve pes ettim yulaf keğei ve yoğurtla geçiştiriyordum e sabahta kahvaltı yapmayınca birde muhasebe işleri yüklenince beynim allak bullak oluyordu sizden istediğim yardım şu sabah ve öğlen yemek yemek istiyorum bünyeme yüklenmek istemiyorum ve çalışan biriyim kitabını temin ettim ama pratikte olan arkadaşlar daha rahat yardım eder ne yemeliyim nasıl bir taktik uygulamalıyım biliyorum bu iş saatli ve listeli değil ama beslenme şeklini otuturmuş arkadaşlar bana öneride bulunurlarsa bende bu işe bir başladımmı kaptırır giderim lütfen yardım edin bende dukancan olayım :26:

aldim almammi yaaaa tatilde bile kacamak yok bu sefer meyve yogurtlari neyime yetmiyor
ekmekciden haber yokmu ya

hahahahahahaa ayyy çok komiksin kuzummm,bak gördün müü yediğin hurmalar gün gelir seni tırmalar,gitti 17 gün
ayyyy ben de tam onu yazacaktım kızlarrrrrr ekmekçim saat 17:00'te gelecek kahve içeceğizzz
ayyy çok heyecanlıyımmmm
gerçi ben bahtsız bedeviyimmm,kesin ya 100 yaşında kasketli çizöeli çiftçi bir abi gelecek yada 17 yaşında faln sünepe bir çocuk,ki ilk ihtimal dha yüksek ammaaaa olurdaa şöylee cillop gibi bir yakışıklı da gelirsee ekmekleriii bırakıp onu yerim valla
son 40 dakikaaaaaaa

hem suyunada kızıma çorba yaparım kocama pilav yaparımm

başlicam canım dengesizleştim yoksa kocik beni daha fazla böyle çekmez
balık almam için hale gitmem lazım uzak biras ama artık ayda 1-2 hal yolunu tutcam sanırım :)

Ben de okul zamanı dışarıdan yemek zorunda kalıyorum öğlenleri. Ve ben de nasıl devam edeceğim diye korkuyorum. Yanıma bir şeyler götürebilme gibi bir şansım da yok. Kısaca ben de takipteyim cevapları :)

ayyy haber ver habeeeer

Canım bak ne güzel durumun değerlendirmesini de yapmışsın. O 17 günlük gecikmeyi egzersizle de toparlarsın sen. Önemli olan adamın hesabına güvenmek. Gerçekten reçetesi sağlam. Doğru uyguladığımızda sonuç net. Ne kadar kaçamak, o kadar daha uzun seyir evresi demek aslında. Seyir demek aynı zamanda meyvelere de uzaktan seyirlik olarak bakmak demek.: Ben bir an önce meyve yemek için sanırım seyiri kaçamaksız tamamlamaya çalışıyorum. Sen zamandaki sapmanın analizini süper bir biçimde yapmışsın, daha ne. Bundan sonrası senin elinde. Kestirme yoldan gitmek lazım, vücudu diyetle uzun vadede yormadan. Madem girdik bu işin içine tam yapalım bari dimi. Disiplinsiz filan da değilsin üstelik. Disiplinsiz insan, öz eleştiri yapma cesaretine sahip olamaz. Sen bundan sonra daha sağlam gidersin seyirde, demedi deme.

ozaman Çığlık atalım biri bize bi el atsın kızlarrr mağduruzzzz

Medesacım sen var ya ömürlüksün hem nasıl yiyeceksin ekmekçiyi dukanda ekmek yok , ama zaten ekmekçi seni görünce bence dukan ekmeği üretimine bile başlar :)) bu arada tebrik ederim kg durumunu geçen gün okudum da yazamadım ne kadar kaldı güçlendirmeye ne zaman geliceksin yanımıza

Bugün senin bana verdigin bu gaz son gazdi sanirim son gazla güclendirmeye gidiyorum tutmayin beni

kiiiiz sen kacirdin galiba bu ekmekci zaten dukan tostlari yapiyor

şahsen seni an itibariyle dukancan ilan ediyorumm
bu sefer başaracaksın inanıyorum,hepimiz yardım ederiz sana hiiiççç üzülmeee
bak şimdi dukaniçem,burada çoğumuz çalışıyoruz zaten.
ben sana kendi adıma ne yaptığımı anlatayım kısaca :
bir kere dukan keki,dukan ekmeği falan yapıp günlük hakkın kadarını buzluğa at.
ben her sabah işe giderken kapıyorum buzluktan o günkü hakkımı,işe gelince çayla kekimi yiyiyorum mesela tamam
haaa kekim yoksa napıyorum,işe gelince 3-5 dilim light peynir,1 büyük bardak light süt içiyorum eğer varsa haşlanmış yumurta falan yiyiyorum.erken kalkarsam evde yulaf kepeğiyle omlet yada krep yapıyorum.oldu da bitti,buraya kadar tamam mı
ben genelde hafta sonu falan yada müsait olduğum bir akşam kendime bolca yemek yapıyorum.
mesela et kavuruyorum,tavuk sote yapıyorum falan yapıp porsiyonlara ayırıp işyerime getirip yiyiyorum.
hazır dönerler de kurtarıcı oluyor.
akşam da balık falan.sebze günümse mesela yoğurtlu semizotu,etli yaprak sarma falan yiyiorum
nasıl çok zor mu sence,bence yapabilirsin yaaa

Ben kendi adıma konuşayım; yanıma bir şey alıp götürme gibi bir şansım yok. Dışarıdan yemek zorundayım ama ızgara tavuk ve salatayla hayat nasıl geçer bilmiyorum

kiiiiz sen kacirdin galiba bu ekmekci zaten dukan tostlari yapiyor

öylemiiii ben kaçırmışımdır tabi giremiyorum ki hiç bende sandım ki otelin restaurant bölümü için ekmekçi ile iş görüşmesi var hay allah :)))

bu arada acaip grip oldum kızlar yazın ortasındaa sormayın

kacakkiz,oncelikle sabah we öglen yemek ıstıorum demıssın orda tam olarak ne dmk istediğini anlamadım yani aksam yemek istemiormusun?öncelikle bu diyette ögünlere uymalısın.kitapta (mutlaka kitaba sahip oldugunu warsayıyorum) az yemeyin önceki diyetlerdeki gibi,doyana kdr yiyin dior.o nedenle bunyene izinlileri yediğin sürece bunyene yuklenme durumun yok.sabahları yanında haslanmıs yumurta,peynır we yulaf kepegınden poacalar yaparak yersin,,öglende bigun once aksamdan ewde hazırladıgın tavuk weya etini yerdin.ben 12 martta basladım suan güclendirmeyim.yani yaklasık 4,5 aydır hergün işe elimde poşetle gidip geliorum.ertesi gunun yemeğini bigün önce ewdee yapıp ertesi gun yanımda getiriorum.sende böle yaptıgın surece ne yıcegım kaygısına düşmeden dewam ettirebilirsin diyeti.nasıl beslenmem gerektiğide ztn kitapta ayrıntılı bi liste seklınde war,izinliler we izinli olmayanlar seklinde.

violetto senin yanında goturme sansın olmaması kötu ama sende ızgara seylerı tercıh edebilirsin.yada yulaf kepegı hakkınla poaca fln yap koy cantana bunu tasıma sorunu olmaz,öglen ayran yada zero ıle yiyebilirsin.ayrıca lıght yogurtların kucuklerı war onlardanda yanında tasıyıp yıyebılırsın..ben hep bu sekılde yasadım seyir boyunca.

kacakkiz,oncelikle sabah we öglen yemek ıstıorum demıssın orda tam olarak ne dmk istediğini anlamadım yani aksam yemek istemiormusun?öncelikle bu diyette ögünlere uymalısın.kitapta (mutlaka kitaba sahip oldugunu warsayıyorum) az yemeyin önceki diyetlerdeki gibi,doyana kdr yiyin dior.o nedenle bunyene izinlileri yediğin sürece bunyene yuklenme durumun yok.sabahları yanında haslanmıs yumurta,peynır we yulaf kepegınden poacalar yaparak yersin,,öglende bigun once aksamdan ewde hazırladıgın tavuk weya etini yerdin.ben 12 martta basladım suan güclendirmeyim.yani yaklasık 4,5 aydır hergün işe elimde poşetle gidip geliorum.ertesi gunun yemeğini bigün önce ewdee yapıp ertesi gun yanımda getiriorum.sende böle yaptıgın surece ne yıcegım kaygısına düşmeden dewam ettirebilirsin diyeti.nasıl beslenmem gerektiğide ztn kitapta ayrıntılı bi liste seklınde war,izinliler we izinli olmayanlar seklinde.

violetto senin yanında goturme sansın olmaması kötu ama sende ızgara seylerı tercıh edebilirsin.yada yulaf kepegı hakkınla poaca fln yap koy cantana bunu tasıma sorunu olmaz,öglen ayran yada zero ıle yiyebilirsin.ayrıca lıght yogurtların kucuklerı war onlardanda yanında tasıyıp yıyebılırsın..ben hep bu sekılde yasadım seyir boyunca.

kuzuuum zaten bu dukan ekmekleri yapıyor.belki kendime koca yaparım diyerekten ekmekleri siz getirseniz,belki bizim otel için de anlaşırız ayağı yaptım hem de tanışırız falan diye
o da ekmeklerinizi yeni yaptırıyorum,kendim getircem demiş 5'te gelecek ,son 12 dakika
makyajımı da yaptım,hazırım
kızlar bu iş olsun hepinize dukan ekmeği yollıcam

Medesa kurtarıcımsın resmennnnnnn tamam bende dukancanımmm yani mesela hergün yediklerimizi paylaşsak bunlar örnek menüler gibi olsa birbirimize yararımız dokunmazmı ki dediklerin tamamen geçerli bildiğin motive oldum şuan :) önceden yemek yapma işini pek akıl etmedim buda süper .. Şu dukan ekmek olayını hemen araştırıyorummmmmm :) Çok sağol bebeim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…