Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar dukanın sitesinde yaptığım test sonucuna baktım da bu adama tapmakta hiç haksız değilim.
106 günde 58. 4 kg'ya ineceğimi öngörmüş kendileri. Nasıl bir hesaptır arkadaş...
Adamdaki hesap şaşırtıcı boyutta doğrulandı. Bugün farkettim 106. günüm diyette ve ben 58.8 kg' yum. Sadece 400 gramlık bir sapma var o da bir wc' ye bakar. Vay beee :KK53:

sempatikammm hic kacamak olmadi mi:KK23:

senin durumunda olsam karar vermek kolay. beni boyum 155. bana 66.6 ol diyor. oturunca katman katman oluyorum. hala 2 göbeğim var. belim 87 cm. dukana göre kaldı 54.5 kg. 4.5 kg sonra olsa olsa belim 85 cm olur. açıkcası hala şişman olacaksam bu kadar emeği neden verdim diyorum.
aşkolsun sana ya
olur mu hiç öyle şey
bir kere dünya kadar hastalık riskinden sıyrıldun canım.
o emekleri vermenin değeri yeni tanıdığın insanlar için gözle görülmüyor olabilir fakat hayatın boyunca seni pek çok riskten koruyacak çok değerli çaba bu.
fiziksel görünüm olarak tatmin olmadıysan buna birşey diyemem çümkü ben de çok zayıfsın dediklerinde kendimi çok zayıf hatta zayıf bulmuyordum. yani bu nasıl baktığına bağlı.

diyetin en büyük faydası yine bize çünkü bütün o yağlar ve yağlanmalar kalp ve damar hastalıkları, kollestrol, karaciğer yağlanmaıs vs vs vs gibi bir çok belayı bünyemize yerleştiriyor.

ama verdiklerini geri almak insanın moralini çok bozuyor onu da diyeyim:)

Canım Türk milleti olarak kuralların çiğnenmek için olduğuna inanmış genlerimiz var bizim, kural zihniyetimiz yok kesinlikle, yabancıların bu kurallara uymayı bebeklikten öğretmelerine hasta oluyorum bu sebeple, en hayati olanlara bile uymayabiliyoruz, onun için bu diyeti de böyle yapmamız bana çok doğal geliyor :KK53::KK53:

ha gözünü seveyim be tatlım iki gündür kendimi yırtıyom.biz Türküz bize bişey olmaz zihniyetimiz var dukan amca bizi tanımıyor.bizi tanısa muhakkak kaçamak verirdi.biz millet olarak kurallar çynenmek içindir deriz.heyecanlıyız,çabuk kara verir çabuk sıkılırız.aynı yerde uzun duramayız.aynı şeyi uzun yapamayız.aynı zamanda eylenceli milletiz.onun için kim korkar kaçamaktan.yapacağımızı yaparız.dukan amca buraya gelip bizimle yaşamalı her milletin bir bünyesi var.yabancılar gibi bi kalıba sığamayız nedelim ölelimmi bizde dukanı kendimize uydururuz.:KK52::KK52::KK52:

canım çok haklısın,kiloluyken ben de daha mutsuz ve gergin bir insandım.canım alışveriş yapmak ister girerim bir mağazaya,hiç bişeyin içine sığmayınca da asabileşir ondan sonra da çevremdeki insanlara olur olmaz sebeplerden patlardım valla.yada bişey giydiğim zaman dabul gibi göbek popo çıktığında sanki herkes bana bakıyor gibi gelirdi rahatsız olurdum.sanki herkes arkamdan konuşuyormuş gibi gelirdi.aslında boyum olduğu için ben öyle amann bu ne denecek bir şişmanlıkta görünmüyordum ama insan kendi kendine kuruntu yapıyor.şuu an o kadar mutluyum kii,utanmasam çıplak gezcem valla bak,o derece özgüven kazandım :KK23::21:
mini etekler,elbiseler alıyorum,haa almak sorun değil de gerçekten yakıştığının da farkındayım.bu da beni çok mutlu ediyor.
inan bana ben diyetten önce daha çok para harcıyordum.mesela işten eve dönerken bir sütlü tatlı falan alırdım zaten en az 5-6 lira.şimdi o paraya 1 paket yulaf kepeği alabiliyorum.yada aburuk cuburuklar,pizzalar,içeceklere vereceğim parayla yoğurdumu,sütümü,peynirimi,balığımı stokluyorum.
bazen insanlar vayy bu diyet bize çok para harcattı diyor ama ben öyle düşünmüyorum.sonuçta şimdi de et alıyorsak,diyetten önce de et yemeyen insanlar değildik,illa ki alıyorduk.haa atıyorum lüks sınıf sayılabilecek yada daha pahalı olan light jambonları falan da almayıver bişey olmaz yani :KK34:

bide tezgahtar kız burada büyük beden yok abla.bu modeli büyüttünmü özelliği bozuluyor.ancak bu bedene kadar var ablaaaaaa laflarıda var.yemeye gelince bende sana katılıyorum.bu kilolara bedava ulaşmadık para vererek şişmnladık.şimdi belki dörtebirini veriyoruz.pahalı şeyler almıyıver.olsun bitsin.

bide tezgahtar kız burada büyük beden yok abla.bu modeli büyüttünmü özelliği bozuluyor.ancak bu bedene kadar var ablaaaaaa laflarıda var.yemeye gelince bende sana katılıyorum.bu kilolara bedava ulaşmadık para vererek şişmnladık.şimdi belki dörtebirini veriyoruz.pahalı şeyler almıyıver.olsun bitsin.

bide abla ne yaww hiç sewmem öle ayyy evet canım daha uyguna mal edebiliriz herşey bizim elimizde

medelaa bişi sorcamm sadece göğüs eti şartmı bütün piliç alsam haşlasam onu didip hafta içi tüketsem diorum olmazmı öyle?turşu az olmak kaydıyla serbest onu biliorum ama tavuğa takıldım

Kızlar bildirim yapıyorum. Selam herkese bu arada :KK3:

Başlangıç tarihi : 26 Temmuz
Başlangıç kilo : 66.4
Hedef kilo : 57:0
Geçen hafta : 61.6
Bu hafta : 61.2

Giden : - 400

Haftasonu tartıldığımda da 61.2 idim. Perşembeye kadar bir şey değişmemiş. Yürüyüşüm yoktu bu hafta ona bağlıyorum. Bir de regl dönemim yaklaştı.

Bayrama kadar 60.9 görsem bile kafiydi benim için ama napalım - 400, - 400'dür. :KK14:

Kızlaaaaarrr...!! Eğitim aralarında buraya kaçıyorum :KK70:

Hetyyy be kim tutar seni.
Sabah gazımı da aldım süper oldu bu.

Ben şimdi size komik birşey anlatacağım. Adı da BİLDİRİM.

Başlangıç: 07/05/2012
Başlangıç kilo: 90,1
Geçen perşembe :76,5
Cuma : 76,2
Cumartesi :74,9
Pazar : 74,9
PAzartesi :75
Salı : 76
Çarşamba 76,5
Veee bugün 77,1
Hedef 62,8
Medesamdan aldığım gazla benim hedef :59,90
.............
..........

İpeküüümmm!! Ben sana ne yaziyim şimdi yaa :44: bugünü mü yazcam?

kızlar günaydın,nöbetçiydim anca geldim.hemen bildirim yapiiim biraz işim var:

başlangıç tarihi : 19.03.2012
başlangıç kilo : 92.7
hedef kilo : 72.7
bu sabah : 72.4 :KK76:
geçen hafta hatırlamıyorum .

sizi seviyorummmmmmm :KK16:

Medesaaaaamm!! Hedefine 69 yazdım, ne dersin :KK66: :44:

Son düzenleme:
arkadaşlar

cepten girdim, alinti yapamiyorum

hedefi dukan'in dediginden asagi cekme

ve kararli olma konusunda kendi fikrimi soyleyeyim:

oncelikle diyet sektorunu benim kadar cok kurcalayan, arastiran, deneyen, uzerinde deneyen insan azdir...

Dukan in allahin bize bahsettigi muhtesem diyet olduguna inandim sonunda.

Cunku surdurulebilirligi cok yuksek.
Cunku kan sekeri dengeleniyor, dalgalanmalar bitiyor.
Cunku ilk insana uygun, dogal-paleo diyete cok yakin.
Cunku yemek yeme saatleri, teknoloji nimeti tatlandiricilar gibi esnek yonleri var.
Cunku kas kaybini minimuma indiriyor, diyet yorgunlugunu da oyle.
Kilo kaybi ameliyatlarindan bile daha etkili bence.
Ve sonuclar daha duzgun, kas ve cilt acisindan en azindan.

bir suru yabanci blog takip ettim ben dukan la ilgili.
60 kilo veren, benim basladigim kiloyla baslayip istedigim kiloyla bitirenler var.

150 kiloyla baslayan bir kadin var, mesela simdi 125 e dusmus, ben en az 70 e inecegine eminim bozmazsa...

Gastrik bypass, tup mide vb ameliyatlarla insanlar 50 60 kg veriyorlar.
Bazilari giden midelerine ragmen o kadar veremiyor, cunku sinirlari zorlayip tekrar buyutuyorlar mideyi, veya sinirsiz sekerli meyve sulariyla falan beslenmeye basliyorlar.

Dukan kilo verme acisindan ayni etkiyi gunde 1 cay bardagi seker degil, yarim kilo et yerken yapiyor.
Ayrica kitapta yulaf kepegiyle ilgili yazanlari hatirlayin... Mide siser, yer azalir, ve Bagirsak EmilIMI AZALIR! Ayni sey nerdeyse iste... Ustelik kas kaybetmeden.

Ayrica, benzer bir diyeti, karatayi yapanlarin sayfasinda bir hanim var
40 yasindaymis su an nickini hatirlayamadim. 60 kilo vermis, daha da veriyor. Gidin bakin...

Ayrica, kilo verme hikayeleri kisminda bir hanim da vardi. Dusuk kalorili diyetle 50 kilo veren. Fotolari da vardi.

Bu kilolar alindigi gibi verilecek.
50 60 verilmez diye bir sey yok.

Dukan, zorlamayin diyor da, benim baktigim bloglarda, herkes daha asagi inmis catir catir dukan kilosundan.

Biz niye inmeyelim?

Hayatim boyunca kilolu oldum ben.
Yasitlarin 50 kg gezdi hep.
Benim neyim eksik? Duzgun diyeti de bulmusum...
Mayista 27 yi doldurmus olcam.
30 olmadan son 3 senemi 5 le baslayan kiloda gecircem insallah.

AMA 65 e falan gelip bi kac ay diyete devam etmeme ragmen kilo vermezsem, belki gecerim.
Ama vermiycegimi hic sanmiyorum...

Dukan bana 74 dedi. Ben 74te net sisko oluyorum.

Kacamak falan, allah askina tutun kendinizi. Ben hayatim boy baklava borek piizza manti sarma pasta patates kizartmasi ketcap mayonez cikolata dondurma makarna tereyagi vb.... Yedim. hEP de SISMANDIM. Artik yemicem.

Foto-> hedefime ulasinca koyarim. Simdiden de fark inanilmaz. Ama sok etkisi yapsin istiyorm :)

tarih vereyim isterseniz hatirlatma kurun: 21 mayista koycam. 1 sene olcak dukana baslayali.

avrasyacım, çok güzel özetlemişsin herşeyi. benim fikirlerim de aşağı yukarı seninkiyle aynı. dukan bana da 66.6 diyor ki, ben de o kiloda hala şişman olacağım. dukan amca da zorlamayın diyor. kafam karıştı buyüzden. ama en güzeli, 60 a inip orda duruma bir bakmak olacak. en kötü ihtimal ne olabilri ki? 6 kiloyu geri almak mı? olsun varsın ne yapalım...

Kızlaaaaarrr...!! Eğitim aralarında buraya kaçıyorum :KK70:

İpeküüümmm!! Ben sana ne yaziyim şimdi yaa :44: bugünü mü yazcam?

Medesaaaaamm!! edefine 69 yazdım, ne dersin :KK66: :44:

yaZ KUZUM YAZ BUGÜNÜ DE İBRETİ ALEM OLSUNNN BANA DA KAPAK OLSUNNN

Günaydın kızlar..

Ben de teee geçen Cumartesi 57,5 gördükten sonra bugün yine 58,6'yım. Araya bayram girmese haftaya yine 57,5 olurdum emmeee... Hadi bakalım.. Kaçamaksız bayramlar olsun.. :KK34:

Aliyecim, bence sen kendini nasıl görmek istiyorsan o kiloya inmelisin. Boyun 1,55 ve bence 60 kilo olmak sana çoookk güzel yakışacak :KK23: Dukan senin o kiloya inemeyeceğini düşündüğü için sana öyle demiştir. Sen ona inat, inmelisin bence :KK4: Çünkü ona göre; daha da zayıf oliyim dedikçe kaçamaklar artacak, sıkılacaksın ve yine kilo almaya başlayacaksın ya da takılıp kalacaksın işte.. Ama bilmiyor ki sen ne kadar iradelisin!! Kesinlikle ona bakma derim. Eğer verebiliyorsan, olmak istediğin kiloya inebilecekken neden daha fazlasıyla yetinesin ki!!? Bana da 57,5 ol dedi. Bana kalırsa 55 oliyim ben. Ama benim verme hızım zaten azdı, sonradan da iyice azaldı e kaçamaklar falan da oldu. İnemedim bi türlü, ama demiyorum ki denemeyeceğim. Ben de Eylül sonuna kadar 55-56 olmak için çalışacağım. He baktım olamıyorum, en azından denedim diyeceğim :KK66: Ol canım!! 65 ol! 60 ol!! :KK9::KK9: Ne istersen onu ol!

Canım, sen de harikasın!! Eminim ki başaracaksın!! Bizden çok sen biliyorsun bunu zaten.. Süper ötesisin :)) Kolaylar gelsin.. Resmen gaza geldik ya sayende :KK1: :))

Tabiki vereceksiinn!! :KK66:

Bildirim için isteyen herkes; başlangıç tarihi, başlangıç kilo, hedef kilo, geçen haftaki kilo ve güncel kilonuzu yazın!! Ben listeye kaydedicem. bugün eğitim var. Ya geç yayınlıcam listeyi ya da yarın sabaha kalabilir :S Sizinle olamıcam sanırım bugün :S

Öpüyoruummm...

yok yok inecem ben 60 a. olmaz başka türlüsü. dukanı her konuda dinlerim ama bu konuda dinlemeyeceğim. sanırım haklısın, benim o kiloya inemeyeceğimi düşünmüş olmalı. inerim ama ne var kİ. buraya kadar indim, oraya da inerim :-)

aşkolsun sana ya
olur mu hiç öyle şey
bir kere dünya kadar hastalık riskinden sıyrıldun canım.
o emekleri vermenin değeri yeni tanıdığın insanlar için gözle görülmüyor olabilir fakat hayatın boyunca seni pek çok riskten koruyacak çok değerli çaba bu.
fiziksel görünüm olarak tatmin olmadıysan buna birşey diyemem çümkü ben de çok zayıfsın dediklerinde kendimi çok zayıf hatta zayıf bulmuyordum. yani bu nasıl baktığına bağlı.

diyetin en büyük faydası yine bize çünkü bütün o yağlar ve yağlanmalar kalp ve damar hastalıkları, kollestrol, karaciğer yağlanmaıs vs vs vs gibi bir çok belayı bünyemize yerleştiriyor.

ama verdiklerini geri almak insanın moralini çok bozuyor onu da diyeyim:)

sağlık konusunda lafım yok güneyim ama şişmanım hala. şöyle söyleyeyim, sen bugün benimle tanışsan, bana dukan diyetinden bahseder, hemen kitabı al oku ve başla, siteden testi de yap, sana en az 10-15 kg ver diyecek gibisinden laflar edersin. ya da şimdi doktora gitsem mesela, bana ilk söyleyeceği acilen kilo vermem gerektiği olur emin ol. fotoğraf koyma şansım yok ne yazık ki. diyete yeni başlayanların pek çoğu benden daha ince. bunun sebebi de boyum. o yüzden yeterli gelmiyor. 66.

sempatikammm hic kacamak olmadi mi:KK23:

Güzelim kaçamak yapmadım hiç. Ha tatlı krizleri geldiğinde light meyveli yoğurda sardırdım mesela. Öyle tatlandırıcı filan da almadım kek, kurabiye filan yapmadım hiç. Meyveli yoğurttan günde 2 taneye izin veriyor aslında ama duraksama yapabilir diye pek fazla tüketmemek gerekirken ben bazen günde 3 paket yediğimi bilirim. Onun dışında canımın çektiği şeyleri koklayarak yemiş gibi hissetme egzersizleri yaptım kendi kendime cidden işe yaradı galiba. Kokulara karşı çok duyarlıyım ben. Lezzetin büyük bir bölümünü sanki koku yoluyla alıyormuşum gibi geldi hep. Başka kaçamaklarım olmadı. Bir kez ağzıma tek bir fındık attım, hepsi bu :KK53: Ama ek bir bilgi olarak şunu belirtmem lazım sanırım bu önemli bir husus. Daha önce hayatımda hiç diyet uygulamadım. Vücudun diyete direnç geliştirecek deneyimi olmadı. Hatırlarsan sitedeki testte bile daha önce herhangi bir diyet uygulayıp uygulamadığımızı soran bir soru da vardı.

Son düzenleme:
Güzelim kaçamak yapmadım hiç. Ha tatlı krizleri geldiğinde light meyveli yoğurda sardırdım mesela. Öyle tatlandırıcı filan da almadım kek, kurabiye filan yapmadım hiç. Meyveli yoğurttan günde 2 taneye izin veriyor aslında ama duraksama yapabilir diye pek fazla tüketmemek gerekirken ben bazen günde 3 paket yediğimi bilirim. Onun dışında canımın çektiği şeyleri koklayarak yemiş gibi hissetme egzersizleri yaptım kendi kendime cidden işe yaradı galiba. Kokulara karşı çok duyarlıyım ben. Lezzetin büyük bir bölümünü sanki koku yoluyla alıyormuşum gibi geldi hep. Başka kaçamaklarım olmadı. Bir kez ağzıma tek bir fındık attım, hepsi bu :KK53: Ama ek bir bilgi olarak şunu belirtmem lazım sanırım bu önemli bir husus. Daha önce hayatımda hiç diyet uygulamadım. Vücudun diyete direnç geliştirecek deneyimi olmadı. Hatırlarsan sitedeki testte bile daha önce herhangi bir diyet uygulayıp uygulamadığımızı soran bir soru da vardı.

Sanırsam sen gerçek değilsin :KK53::KK53:, sen gerçek olamazsın !!! sen bu diyeti uyguluyorsan (ki öyle yapıyorsun :nazar::nazar: ) ben ne yapıyorum ki acaba :18::18::18::18:

CANLARIM selam

oruç ben ve sıcaklar yine aynı devam halinde son günleri sayıyorum büro çok sıcak

rejimide dün bir patlak meydana getirdim 2 aysonunda bir adet baklava yemiş bulunyorum denttim ben gızlarrr amainnn

ama bayramın 1 günü dukana sert bir giriş yapıcam ve 2 ayda 10 kilo vercem inşallahhhhhh

şimdi bildirim yapım

başalangı:07,06,2012
kilo:83,3
geçen hafta:74,8
bu hafta :75,8
gelen 1 kilo

toplam giden:7,5

evet bu 75 bir türlü kırılamayan inilipta kalınamayan bir durum aldı ama ramazan nedeni ile böle çünkü hergün meve yedim dünde tatlı yedim yani benim seyir 1 ay kadar uzadı galiba

KİLO VEREN dukaniçelerimi tebrik ederim..

bu arada o ABLAAAAA lafına bende çok uyuzum yaa ne ablası lan diycem bigün

üzülüyorum ben bu duruma çok yaşlı hissediyorum kendimi

Sanırsam sen gerçek değilsin :KK53::KK53:, sen gerçek olamazsın !!! sen bu diyeti uyguluyorsan (ki öyle yapıyorsun :nazar::nazar: ) ben ne yapıyorum ki acaba :18::18::18::18:

Valla çok güldürdün beni. :KK1: Aslına bakarsan aynadaki görüntüme bakıp ben de bazen kendime söylüyorum bunu. Bu sen misin kızım diyorum kendime :21:

Son düzenleme:
bide abla ne yaww hiç sewmem öle ayyy evet canım daha uyguna mal edebiliriz herşey bizim elimizde

medelaa bişi sorcamm sadece göğüs eti şartmı bütün piliç alsam haşlasam onu didip hafta içi tüketsem diorum olmazmı öyle?turşu az olmak kaydıyla serbest onu biliorum ama tavuğa takıldım

tavuğun beyaz eti deniyor ama ben haşlama budunuda tüketiyorum.derisini yemiyorum.yani sadece göğüs eti proteyn bakımından safa yakın bide yumurtanın akı saf proteyn ancak bizim ülkedeki tavuk butunda yağ varmı bence hertarafı aynı tavuğun.özgür yetişen tavuk olsa neyse 3 günde yetişen tavuğu heryanı yağ olur.derini al haşla bol suda yağ mağ kalmaz afiyet şeker olsun yağ olmasın.

Ben de ilk bildirimimi yapayım. :))

Başlangıç tarihi: 03.08.2012
Başlangıç kilosu: 104.9
Boy: 1.72 idi ya da 73 de olabilir ve inanamasam da bu sene uzadım 20' ye kadar daha uzarsam şaşırmam :KK70:
Şimdiki kilo: 99.5

Bugün 14. günüm ve arada 3 gün uygulayamadım 2 kilo olarak geri döndü,üstüne 3 gün atak yaptım toparladım. Aynı zamanda PCOSluyum ve kistlerle uğraşmaktayım doktorum kilolar yavaş gidebilir pes etme demişti.

X