Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tartı benle alay ediyor resmen yaa, sabah kalktığımda 63.1 şimdi ise 63.5 orucum üstelik iftardan önce daha az çıkması gerekmiyor mu yaa

kızlar ya ben sanırım dolgun kalça istiyom.dümdüz popom bnm ya( şimdi silikon yaptrsam tuhaf olur dmi? yanlardanda küçülcek ya gitgide

Son düzenleme:
An itibarı ile çok mutluyum :) İftar masasında ilk defa iki kaşık bir şey yedim ve doyduğumu hissettim. İştahım kapanmış lan benimmmm zuhahahaha

İftardan önce markete gittim ne kadar ot çayı varsa aldım kabızlığı çözmek için bir de pastırma aldım eve geldim yeme planları içerisindeyim iftarda anaaa sonra bi düşündüm ben yarışmadayım onu yersem su tutarım, yemedim ben onu yemedimmmm aştım aştımmmm :)

Son olarak kilo çizelgeme bakmanızı istiyorummm Hem dijitalde tartıldım hem de normal baskülde süper süperr

Harikasın bulaşık suyum. O pastırmayı koy kenara ben yerim. Pastırma da yerim kilo da veririm. Çocuk da yapmam kariyer de

Aliyecim sen arkadaşa acı ye deyince farkettim ki ben bayağı fazla acı tüketiyorum.
Ve seyirde 9.günüm bugün ama geçen haftadan bu yana 1 kg vermişim.
Atakta da fazla vermeme rağmen ki, 6 gün atak yaptım bana önerilen 2 gündü dukan testinde, duraklama falan olmadı seyire geçince. Ya da az vermedim gayet normal ve beklenen kiloyu verdim.
Her tavuk yapışımda pul biber, sumak kullanıyorum ben.
Çoğu zaman 3-4 tane küçük sivri biber turşularından da yiyiyorum hatta.

Pul biberin çok etkili olduğunu biliyorum ben de. Yoğurdun da zayıflatıcı etkisi biliniyor. Hatta sporcuların ara öğünlerde bol pul biberli yoğurt yediklerini okumuştum bi yerde. Aynen uyguluyorum. Küçük sivri biber turşularına şüpheyle bakıyorum. Dukan izin verse de tuzlu oldukları için tüketmedim hiç.

Son düzenleme:
Turşu konusunda haklısın canım. Tuzlu olduğu için bende ilk zamanlar su tutar falan diye şüpheyle yaklaşmıştım ama küçük olduğu için ve sadece akşam yemeğinde tükettiğim için, bir olumsuz tarafını da görmedim denemedim ( yemediğim zaman daha fazla verir miyim diye ) tüketiyorum arada.

Yoğurt her öğünde tüketiyorum ben de muhakkak. Yoğurt + pul biber olayını da çılbır yaptığım zaman kullanıyorum.
Ama dediğin gibi sade yoğurt yenileceği zaman pul biber eklenebilir. İkisi de yağ yakımında etkili çünkü.

gözün aydın bulaşıksuyum

pul biberli yoğurdu ben de çok fazla yiyorum. protein günlerinde köftenin ya da ızgara tavuğun yanında 1 kase yoğurt, üzerine 1 yeek kaşığı tepeleme pul biber, 1 çay kaşığı nane. çk güzel bir sos oluyor.

herkesde farklı etki görülür elbette. bende de duraklama olmamıştı seyire geçince. ama sonra booool bol oldu duraklama. uzun zamandır duraklama yaşamıyorum. çok uzun zaman olduğu için vücut rutine bağladı kilo vermeyi zahar. acının etkisi ise tartışımaz. metabolizmayı hızlandırmada en etkili şeylerden biri acı. düzenli tüketirsen kabızlığa da çare.

Harikasın bulaşık suyum. O pastırmayı koy kenara ben yerim. Pastırma da yerim kilo da veririm. Çocuk da yapmam kariyer de

Teşekkür ederim kuzum :) Ben sana pastırmalı tava pizzamdan yaparım yeter ki sen iste

gözün aydın bulaşıksuyum

Ayy teşekkür ederim bebeğim, izinden geliyorummm

Bu arada yürüyüşümü yaptım, şallı ile de pilatesimi de yaparım inşallah :)

İlk kaçamağımı yaptım bugün ( Sabah 8.30' da bir yumurta,bir hindi jambon,1 bardak form çay içmiştim sonra ev yerleştirme telaşesinden yemek yemeyi unutmuşuz saat 15.00 olmuş,tam yemek yemeye giderken bir mağazaya girdik derken saat' i 19.00 yapmışız tabii ben açlıktan ölecektim artık. Sonra ben ne yedim??? İskender :18: Yanına da salata :18: O kadar saat açlıktan sonra gözüm döndü bir anda yanımdakiler iskender yerken ben ızgara tavuk yiyemedim Nasıl telafi edeceğim şimdi (

Bu arada her sokakta A 101 aradık sonra ters yöne girme pahasına bulduk gittim bir tane aldım form çaydan..

Kuzu ben an itibaren 76.2 yim.
Geçen hafta neydim bilemiyorum. Çizelgem iş yerindeki pc de. Onu eve taşımalıyım artıkk. Haftaya çarşambadan bildirirm beni de eklersin .

Medesammmm özledim yahuuu. Denk gelemedikk senle. Sende eve bağlatsan fena olmayacak artıkkk.
Bu arada bayram programımı açıklayayım. Belki buluşuruz bir yerlerdee.
Haftaya bu saattlerde aydın a inmiş olacağım. 2 gece aydından sonra bayram sabahı kuşadasına geçeceğim. Harika bir butik otel ayarladım. Hem havuzu var hemde barlar sokağının tam ortasında. Malum amaç gece eğlenmek.
Pazar gecesi Özhan a rezervasyon yaptırdık. 5 hatun buluşacağız çapkınlık yapacağızz.
pazartesi bir arkadaşın teknesiyle açılacağım. Pazartesi gece allah kerim. Performansla alakalıı :)
salıda dönüyorum yalovayaa.
yakın olan herkesi beklerim. Bu kadar fit hissederken o şortu giymezsem gözüm açık gider. Fuşya ayakkabı çanta aldım.
Amacım çok eğlenmek. Keşke hep birlikte olabilsek dukancanlar olarakk.

İskender mi? :96:

Canım kaçamakların babasını yapmışsın.
Zaten yanlış hatırlamıyorsam pek dikkat edemedim diyordun birde üstüne bu çok fazla olmuş bence.
Şevkini kırmak için söylemiyorum yanlış anlama.
Tartıya çıktığında hayal kırıklığı yaşarsın belkide çıkmaya cesaret edemezsin bile düşünsene.
O an isteğini bastırmalısın. Hangimizin canı çekmiyor ki pek çok şeyi?
Önemli olan kararlı olmak, düzene uymak ve gerisi motivasyon.
Tartıdaki eksi rakamları gördükçe daha da motive oluyorsun. Kaçamaklara fırsat bile vermiyorsun yeri geldiğinde.
Dİkkatli olmalısın.
Melisende açıklamasını daha iyi yapar ama gerçekten kaçamaklara yer yok bu diyette.

özellikle çok açken ve dışardayken çok zor oluyor dayanmak. eve bazı şeyleri almıyorum, pişirmiyorum falan ama dışarda türlü türlü kokuların arasında hele... o yüzden yanımda yiyecek birşeyler taşıyorum bazen. özellikle dukan ekmeğine yapılmış sandviç. ya da bir şişe günlük süt alıyorum, hemen içiyorum. kışın folyaya peynir sarıp atıyordum çantama. yazın olmuyor tabi bu. başka birşey yemek istediğimde de birazdan yerim, şu işi hallettikten sonra yerim, yarın yerim v.b. diye kendimi kandırıyorum. zaten ilk krizi atlatınca, makul davranıp yemiyorum.

Ben hiç kaçamak yapmamıştım sadece ev yerleştirdiğim için yemek yapamıyorum öğlen ve akşam dışarıdan ızgara tavuk ya da balık yedim hep.. Yağsız yapın diye uyardım hep ama ne kadar olduysa artık malum mutfakta neler yapıyorlar bilemeyiz :)) Çok uzun süre aç kaldığım için problem oldu resmen gözüm Dukan falan görmedi malesef ama toparlarım sanıyorum.

Bugün vücut analizi yapan tartılardan aldım iskender sonrası bile başladığım kilodan 4.5 kg eksik gözüküyorum,demek ki iskender öncesi tartılabilseydim asıl kilomu görecektim :)

7 gün bitti atakta uzatsam mı 10 güne, seyire mi geçsem ona karar veremedim ama bağırsak problemlerim olduğu için seyir daha mantıklı sanırım. Ya da bir gün daha saf protein yapıp iskenderin şokunu mu atsam 19 yaşındayım, önümüzdeki baharda 20 yaşıma 25 - 30 kg eksik gireyim diyorum ama böyle giderse ne olurum bilmem

arkadaşım, janbon, salam, sosis gibi ürünlerde mısır nişastası var. o yüzden yasak. ambalajdan içindekilere bak istersen. ayrıca 1 yumurta 1 dilim jambon yersen olmaz. bu diyet az yemek üzerine kurulu değil. 1 yumurta 1 dilim jambon kalbini, akciğerlerini böbreklerini, beynini, karaciğerini v.b. çalıştıracak gün boyu. üstelik form çayı içerek de yemeğin daha kısa sürede sindirim sisteminden geçip gitmesine de sebep olmuşsun. yani bu durumda kaçamak kaçınılmaz olur o kesin. ama daha kötüsü hergün bunu yaparsan çok yetersiz beslenmiş olursun.

Ben de arabaya yulaf kepeği ve yoğurt,süt,ayran koyuyorum ama bugün telaşeden hiç aklıma gelmedi onları gidip yemek..Sonrası malum Bu arada Mest form çayı zor buldum ama sanırım bulduğuma değdi :)

Ben sıkı dukan günlerimde, şimdi yemiyorum ama jambon falan yedim, sütlü sosis de yedim, beni çok etkilemedi açıkçası kilo verdim yine, sıkılmadan yapabilmek için zaman zaman farklı şeyler yemek iyidir diye düşünüyorum. Tabi yağ oranını falan hesaba katarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…