Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar iyi akşamlar hepinize

Bugün 7 gün atak süresi düşündüğümü söylemiştim. Arkadaşlar fazla olduğunu söyleyince, o testi yaptım sonunda. 6 gün atak süresi olması gerekiyormuş. İyi oldu bana da. Sebzeler gözümde uçuşmaya başladı ilk günden.

Bir de ne yediğimizin miktarlarını neden yazıyoruz. İzin verilenler sınırsız değil mi?

ya bu arada çok önemli bir haberi paylaşmayı unuttum. bugün hayatımın ilk 40 beden kıyafetini aldım. artık benim de 40 beden bir kotum var. tamam belki biraz rahat kesim bir model ama olsun. ))))

e bi foto koyarsın artık

miktar yazmıyoruzkı sadece sınırlı ızınlılerde mıktar var. sınırsız izinliler adı ustunde sınırsız ızınlı

e bi foto koyarsın artık

miktar yazmıyoruzkı sadece sınırlı ızınlılerde mıktar var. sınırsız izinliler adı ustunde sınırsız ızınlı

haftasonu bi arkadaşıma gideceğim. ona foto çektiririm. size bir öncesi sonrası yapmayı planlıyorum zaten :-D

haftasonu bi arkadaşıma gideceğim. ona foto çektiririm. size bir öncesi sonrası yapmayı planlıyorum zaten :-D

merak etmıyor degılım. ben zayıfladıgımı hıssetmedıgım ıcın arkadaslar benı boy aynasına gecırıp ıyı bak eskıden boylemıydın dıyorlar

ha buarada zayıflamısım artık bacak bacak ustune atabılıyorum. terfı etmıs gıbı havalara gırıyorum o an

aynen ben de bacak bacak üstüne atabiliyorum. daha da önemlisini itiraf edeyim. yıllardır ilk defa altına tayt giymeden elbise-etek giyebildim. belki bazılarına saçma gelecek ama ben ilk defa bu sebepten hissettim zayıfladığımı. aynada anlamıyorum. fazla fotoğrafım da olmadığı için kıyaslama da yapamıyorum. diyete aşladığm hafta bir arkadaşımın nikahı vardı. orda çektrdiğim bir fotoğraf var, onunla kıyaslama yapabiliyorum sadece.

e bi foto koyarsın artık

Gördüm daha önce biryerlerde, iki dilim şu, bir kase şu diye. Sınırsız olanlardan yani. Ondan sormuştum. Bir de bebekimle zor oluyor biraz. Dün kitabın ilk atak dönemini yani 95 sayfasını hızlı hızlı okuyacağım diye biraz atlamış olabilirim.

pisiciğim inan daha işim bitmedi azıcık mola verdim onun için şimdi gördüm.sana bi taktik daha vereyim inan çok eylenceli oluyo hemde gerginlik bitip gülüyorsunuz.herifcegizin bi konuda sana kızdı ve kızdığı konuda haklıysa hemen onun tarafında ol ve,senin bu hatun hiç bi işe yaramaz buna nasıl dayanıyorsun vs gibi sözlerle sanki sen başkasıymışsın gibi konuş.diyecek bisi bulamaz günlerce küs kalıp şu sayılı günleri boşa harcamazsınız.deyermi karşılıklı bağırışarak o güzelim enerjiyi harcamaya,muhabbet varken.

Selam kızlar, bugün kendime izin verdim ve iftara dışarı çıktık orman kebabı yedim, türlü gibi bişi, içinde sebze ve et vardı, bir de bamya ile biraz çorba yedim, bunların hepsi az az ama çünkü oğluşla paylaştık yemekleri, özellikle de bamyayı
ben bir türlü güçlendirme bölümünü tekrar okuyamadım ama dedim bari bugün ödül oldu tam oldun didim veeee çikolatalı kruvasan yedimmmm aslında donut alacaktım ama onda da alana 6 bedava kampanyası vardı, şimdi onu aldım mı hepsini yemeden rahat edemeyen bi bünyem var, hiç dayanamıyorum krispinin donutlarına, neysem dedim onu o kadar yiceme 3-5 kruvasan yerim çaylan bari didim ama 3-5 le kalmadım tabii ki :26::26::26:

hakettim ama dimi, etmişimdir dimi, ettim ettim ahahahahahahhahah

bu arada geçen hafta 72,8 idim bugün 72,6 oldum hakettim, hakettim

Son düzenleme:

Ben de ilk zaman yapamamıştım, neyi yanlış yaptığımı hatırlamıyorum ama şimdi çok güzel oluyor, yumurtayı kırıp yulaf kepeğini ekliyorum çırpıyorum, içine lor ekliyorum ve çok cıvık olmayacak şekilde göz kararı süt, teflon tavaya yağ döküyorum azcık kağıt havlu ile siliyorum ve kızgın tavaya döküyorum missss gibi oluyor, tekrar dene hemen vazgeçme

kızlar sabah 70 şin üzerindeydim 70,300 yanılmıyorsam .regli dönemindeyim +300 dü öğle tartıya bi çıktım 69,700.üstelik karın tok.yani nasıl bi diyet böyle tırmalıyorsun tırmalıyorsun kilo gitmiyor ama ne oluyo wc bile gitmeden birden 600 gram kaybediyorsun.şimdi 70 ile 69 arasında gidip gelirim.

Bugün başladım ve tek bir adet kiraz dışında diyetimin dışına çıkmadım. Ben 75,3 ile başlanğıç yaptım. Siz kaç kilosunuz?

Çok güzel kilo vermişsiniz. Tebrik ediyorum.

Bugün kitabı alıp inceledim ve atak süresi şu kadar kiloya şu kadar yapılmalı diye kesin bir kuralla yazılmadığını gördüm. Dukan "atak devresi çok güç olduğu için sıkılmamak adına 3 veya 4 günde yapabilirsiniz ama unutmayın en hızlı kilo atakta gerçekleşiyor. Bu nedenle obezler için daha motivasyon olsun diye atağı uzun tutmaya çalışıyorum. Atak kişinin metabolizmasına, dayanma gücüne, daha önceleri diyet yapıp yapmamasına, ruh durumuna göre farklılıklar gösteriyor." demekte. Yani benim okuduğumdan anladığım bu arkadaşlar. Bence atak süresini uzun tutmak daha etkili. Ben inşallah 5 gün yapabilirim. Okuyunca 5 gün yapma isteğim daha da artmış oldu.

okuduğumdan benim anladığım şöyle:
1+1 Öneriyor." Böylelikle sıkılmadan diyet yaparsınız." demekte ve "seyire geçince zayıflama ataktaki gibi hızlı kayıp olmaz çünkü unutmayın sebze+protein günü zayıflama olmaz sadece protein günü vücut yağları yakar." diye anladım:)

Mantarın atakta olduğunu sanıyordum. Mantar seyirde devreye giriyormuş. Soğan, sarımsak, maydanoz ve dere otu atakta serbest. Zero cola ve light gazlı içecekleri özellikle öneriyor.

Son düzenleme:
merhba canım arkadaşlarım

uzun zamandır ne yazabiliyorum ne okuyabiliyorum ama rejime devammm

başıma neler geldi bir günde

1- cüzdanım çalındı içide 750 800 tl para ehliyet 2 adet ve nüfus cüzdanım
2- oğlum ateşlendi
3-işçim minibüten düşmüş
4- kardeşimin ayağı metrobüsle kaldırım arasına sıkıştı
5- dayımın kanser olduğunu ögrendim bunların yanında oruç ve susuzluktan gebermiş vaziyetteydimmm

Şaka gibi değilmi evet hepsi aynı gün oldu sankim talan girdi içimizeee

neyse napalım bunuda şükür. sıkıntılıyım anlıcanız hiç giremiyorum kızlar ama gönlüm sizinle

kilo bildirimide yapamadımm

başlanğıç:83,3
geçen hafta 77,1
bu hafta 75,6
giden 1,5

en azında güzel bişe oldu kilo verdimm..

sevgiler kızlar

geçmiş olsun tunacım. hakkaten sıkıntılı bir dönemdesin sanırım. inşallah tez vakitte hepsini atlatırsın.

İYİ GECELER:))ben artıkın gece kusu oldum.yatmadan size yazım dedim:)

acaba tartı bozuldumu dıye dusunmeye basladım.

baaslangıc tarıhım beli degıl ama hazıranın ılk haftasıydı :)))

bslgc>>>> 67,20
bugun>>>>>>><55.40 kg
bu arada yas 24 boy <<1,58

bugun protein gunumdu PERSEMBE:)) menümde kıymalı yumurta akı:)))) vardi ayran su kola maden suyu bitki cayı geceye kadar durmak yok:)))

ya ben daha vermek istemiyorum .acaba benim tartımmı bozulduya. bi gün cok zayıflagıım ıcın yakınacagım aklıma gelmezdi:)))

kilo bi yerde sabıtlenecek dimi eminsiniz:))) ben su dukan amcamın sitesinden bi türlü klio cetvelini yapamamdım denedım denedım olmuyor. ama 4 ay guclendrme surecek .
ya dahada vemek istemiyorum. ya hanı sız tahlıl felan yaptıyorsunuz ya hangi bölüm doktora gidip ne testi yaptırıyorsunuz ben hic yaptıradım test felan de.

orucluyken herkez gıbı halsızlesiyorum.ama sımdı canavar gibim:))
daha da kilo verip saglıgımı bozmak istemiyorum esasında dusunceye girdim ya ? ne diyosunuz? göüsmek üzere.

bu aRADA DONBUL ablamada katılıyor.
zaten kitapta soguk yyın daha fazla kalorı harcarsınız diyor soguk su soguk yemek ve 25 derece dus felan dıyor.

Teşekkür ederim arkadaşım.
Ben bilmiyordum bu tarifi.

Bugün başladım ve tek bir adet kiraz dışında diyetimin dışına çıkmadım. Ben 75,3 ile başlanğıç yaptım. Siz kaç kilosunuz?

Canım ben yaklaşık 2-3 aydır kendi çabalarımla kilo vermeye çalışıyorum.
78.7 idim ilk başladığım ay.
Geçen hafta 65.3'ü görmüştüm tartıda.
Ramazan girince boşladım biraz. Çok aşırı yemedim ama karbonhidrat almayan ben ramazan başından beri pide yedim neredeyse hergün az da olsa.

Bugün itibariyle dukana başladığımda 66.4'tüm.

66.4'le dukana başladım yani.
Dukan hesaplarına göre atak süresini 2 gün veriyor bana ama 5 gün yapacağım.
Çünkü ideal kiloyu 60 olarak göstermiş benim için.
Bense 57 rakamını görmek istiyorum tartıda.

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ama ilk günden yapayım bildirimi.
Kilo verdikçe yapacağım, her hafta perşembe yapıyorsunuz sanırım bildirimleri.

Başlangıç kilo:78.7

Geçen hafta: 65.3

26 Temmuz ( dukana başladığım ilk gün ) :66.4

Herkese iyi kilo vermeler.

dukana başlamadan zaten güzel kilo vermişsin.devamını dilerim.

proteyin iyice iştahımı kapattı birde sıcakki.adet olmasam nasıl oruç tutabilirdim bilmiyorum.yarıın iftara misaflerim var onlara içli köfte etli kaabak dolma su böreği zeytinyağlı barbun köz patlıcan salata( semiz otuda ekliyorum üzerine sumak sosu ekleyerek),künefe,mantıve kuzu etiyle pişirilen yüzük çorbası ,dolmanın üzerine biber salçası sarımsak ve biraz limanla yapılan sostan hazırlıyacagım.ayrıyeten kendi mayaladığı yogurtdan süzme yoğurt koyacagım.belki birazda çakma çiğköfte yaparım.ekmeğimide ekmek yapma makinasında yapacagım.vaktim kalırsa hamur mayalayıp tavada pide yaparım.yumşayan meyveleri karıştırıp kaynatıp meyve suyuda yapacağım.ğüzel incir kurusu bulursam künefenin yanına incir tatlısı yaparım.bülamazsam havuçlu cezerye yaparım.işte yarınki iftar menüm bu.içliköfte,kabakdolma ve barbunyahazır.buzlukta kendimin yaptığı mantı hazır.yatmadan çorbanın nohutunuda ıslatırım.işte bunlardan sonra gelde yulaf ye.

Bildiğin yoğurt çorbasının pirinci yerine kepek koyuyorsun oluyor sana yoğurt çorbası.
Krep yapıp üstüne sarımsaklı yoğurt üstüne kavrulmuş kıyma oluyor sana dukan mantısı
Yine krebin üstüne yoğurt ve yağ oranı %10 un altında hazır döner koyuyorsun oluyor sana dukan iskender.
Hayal gücünü kullan daha neler çıkar.
Birde favorim var PS günleri için. Patlıcanı mikroda közleyip bol sarımsakla iyice eziyorum. Üstüne yoğurt ve et ne varsa evde hazır adana falan da olabilir. Kıyma da . Al sana DUKANNAZİK.. :)

Ramazan günü dalga geçiyorsun sen galiba.

Bu mesajın şahsen benim hiç hoşuma gitmedi.
1. Burası diet topiği.
2. Diet yemeklerini anlatmalısın. Misafirine ne yaptığını değil.
3. Bu menüyü normal bir insan yiyemez. Her birinden azıcık tatsalar mide fesadı geçiririler.

Son olarak da israf büyük günahlardan bunu bil. Bu menüden arta kalanlar eminim çöpe gidecek. Bu anlattığınla 6 kişilik bir aile 1 hafta sahur yapar.
Burda oruçlu ve diette dolu insan var. Candır çeker. Yiyen var yiyemeyen ayrıca alan var alamayan.

Çok yazık ve günah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…