Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

:KK56:
Arkadaşlar atak devresi için yoğurtlu yemek tarifeleriniz var mı? ben yoğurdu çok seviyorum. Örneğin yoğurtlu çorba en sevdiğim çorbalardan birisidir.
Yine değişik lezzetli atak için tariflerini varsa mümkünse yazabilir misiniz?

bende Ankara ikamet ediyorum.

senin mesajı da yeni gördüm süper süper :KK9::KK9::KK9: buluşalım şekerler. sen oruç tutuyodun 5 çayına ramazandan sonra bekleriim :KK56: Ayy pardon yaa ben karıştırdım sen tutmuyoduun oruç, o zaman haftaya cumartesi beklerim dukanellalı çikolatalı kek yemeye :KK56::KK56::KK56:

Son düzenleme:
:44:
oyyyy kuzum yemiş kadar oldum çok teşekkür ederim.ankaraya da iş seyahatine geliyorum ben bazen.ilk programımda yerim artık çikolatalı kekini.:KK56:
noluyor bu arada yaaa kimler buluşmuş ben ne kaçırdım,bu izmir de bir tek ben mi varım.niye bırda buluşma olmuyor.ben niye öksüz yetim gibi kalakaldım :KK14:

walla gelirsen beklerim medesam çok memnun olurum :KK54: walla sayende ankaralılar ortaya çıktı :KK9: oyy kıyamam yaa izmird de vardı birileri ben hatırlıyorum acca falan:44:

Son düzenleme:
Oyyyy ankara bugün felakettt, otobüslerin klimaları bile isyan etti :KK1: Allahım iftara çıkar mıyım acebaaaa

kıslar sipariş ettiğim aromalar geldiii. bu akşam medesanın çikolatalı kekinden yapıyım diyorum :KK56:

Eki Görüntüle 472450

afiyet olsun ama bu sefer aromayı koyma sırasını unutma cicim :KK1:

hayırlı olsun hepsinden aldın mı?
bende bu markanın muz ve çikolatası var. pek memnun kaldığımı söyleyemem.
ayrıca dr oetkerin limonu acı bademi romu ve zar zorda olsa bulduğum vanilya aroması var. vanilya ve romu çok sevdim acı badem her şeye yakışmıyor limonu da henüz kullanmadım kek yaparsam kullanırım ama..

bende wanilyasını aldım we memnun kalmadım acıkcası.o yüzden migrosta dr.oetkerin vanilya aromasını buldugumda alıorum,,o daha güsel.limonuda ben ilk kez neslinin kekinde denedim cok hosuma gitti.
ayy inşallah senin gibi lezettli yapabilirim malum biraz yeteneksizim bu konuda :KK53: ben de çilek, kestane, fındık, çikolata, kakao, pötibör aromaları aldım. kestaneyle, kestaneli pasta yaparım :KK37: fındık ta çikolatalı keke ekliyim diyorum içine fındık atmış gibi olsun :KK56: pötibör de kurabiye için olur heralde di mi? ya da çayın içine dökersin, çaya pötibör bisküvi banmışsın gibi olur :KK60: çilekli puding, kakaolu puding için de diğerleri :KK56:

çaya poti bör aroması koyup,pöti börlü cay içior gibi dusunmekkkk,,hayal gücüne koptummmm :KK1: dene bakalım güsel olursa bizde yapalım :KK1:

güçlendirmede olanlara seslenmek istiyorum buradan =)) protein perşembesini uyguluyo musunuz siz? ben oruçluyum bugün kafam karıştı şimdi sahurda normal saf protein gibi yedim iftarda da saf protein yapıp bugün sahurda normal düzene dönebilir miyim. yoksa bugün hem iftarda hem sahurda saf protein mi olmalı ya da hiçbirini yapmasam direkt normal günler gibi devam mı etsem :KK1: offf bilemedimki şimdi ben :44:
.
cnm walla güçlendirmedekiler dedin die ustume alındım ama ben protein cuması yapıorum ama oruc tutmuorum,,o yüzden soruna malesef cvp weremiorum :KK1:

aaaaa ni demek asyam denizim hepiniz gelin walla çook mutlu olurum :KK54: ankaradayım ben ankarada olan var mı başka. tüm şehirler buluşuyo ankaranın neyi eksik :))

biz cok kalabalıgız siz iki kişisiniz,,siz gelin bizene :KK53:

öncelikle hoşgeldin:KK16:
pahalı derken? mutfak masrafı birz yüksek oluyor evet ama yalnız yaşıyorsan bence çok kolay yaparsın.
burada evdekilere ayrı kendine ayrı yemek hazırlamak zorunda kalan bir çok arkadaş var senin böyle bir sorunun olmayacak. ne tür diyetlerle karşılaştırıyorsun bilmiyorum ama dukanda kastan değil daha çok yağdan verirsin buda ideal olandır. ayrıca diyetisyene gittiğini düşün bir vizitenin ne kadar pahalı olduğunu bilirsin belki. bir de kibrit kutusu peynir iki dilim ekmek vs gibi sıkıcı bir diyet listesi verip eline yollicak. burada ise izinlilerden sınırsız yiyerek doymak var. hem ona vereceğin parayla bir kaç kilo et alırsan belki dukan daha bile ucuza gelir. bilemicem kararı ve kıyaslamayı sen yapacaksın:KK52:

merhaba Jetaim,

evet haklısın bol miktarda et yemek gerektiği için biraz pahalı bir diyet olabilir ama et balık kurumunda uygun oluyo fiyatlar, mesela kanatsız tüm göğüsün kilosu 5 lira. ET ve BALIK KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - Satış Fiyatları

teşekkür ederim, güzel yıllar diliyorum ben de kendime :21::21::21:
umarım fazla yaşlanmam bu sene:pP

melisende hedefi fazla tutmak atakta iyi değil sen onu seyirde dene (gerçi bende işe yaramadı ama sen kararlıysan neden olmasın)
haa atakta da yapsan olmaz mı? olur tabii ilerde sıkılmayacaksan bence sakıncası yok ama dukan benim gibi düşünmüyor ona göre 3se 3, 5se 5:KK9:
mantar protein bombası gibi görülsede sebze ve o nedenle atakta yiyemiyoruz. atakta sadece 1 kaşık domates, soğan filan var o da tatlandırmak amaçlı

canım yaa dur bakalım, ne demek ölmeyi istemek, töbe töbe , kilo alabilirsin tabii ki de
canın başka şeylere de sıkılmış olabilir ama bak diyete her zaman başlayabilirsin, bu öyle abartılacak bir şey değil ki, sen zaten 20-30 kilo da almadın değil mi ya
Allah'ım yaa yapma bunu kendine, bak ben de alacağım bunu biliyorum, bünye meselesi ama bunu aldığım zaman ne yapacağımı da biliyorum ve ölmek o yapılacaklar arasında yok
tatlım bekle ramazan geçsin, güzel bir bayram yap sonra da beraber dukan yapalım
bu kadar işte
:KK34:

benim özendiğim de bu işte, azim yani yoksam 2 kat olmak diil tabi :KK1:

inşallah inşallah
ben de biliyorum ama matematik bana hep sorun çıkarmıştır, teoriden pratiğe geçerken bi kazık atar mı atar :KK60: :KK60: :KK60:

medesam bende de var aynı kırgınlık, böyle bi ahestelik ağırlık
geçecek inşallah
geçen akşam 2 km kadar yürüyeyim dedim oyy bizim sporprensesinin kulakları çınlasın resmen öldüm, eve varamayacağım sandım niyetli niyetli:)

normal herhalde canım bu sıcaklarda bu miskinlik,

minimumlarla yetinirsen çok tutmaz ama bu defa da diyet de tutmayabilir zira canın aynı şeyleri yemekten sıkılacak, bıkacaksın.
bu diyet biraz sosyete diyeti, çeşit arıyor insan çünkü

hepinize tesekkür ederim cevaplariniz icin.
dediginiz gibi ayri ayri yemek hazirlama derdim olmayacak ama gelirim düsük :) yurtdisindayim, kirmizi et sevmiyorum tavuk sadece gögüs seviyorum ve balik yerim. taze balik pahali dondurulmus ise saglikli olmadigi gibi kilo aldirdigini duymustum.

süt, yogurt, yumurta dan bikmam saniyorum.

yine de bir süre deneyecegim.

kızlaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52:

dun 93.7 olan ben ıftar oncesı tartıldım 92.4 cıktımmmm....dun +300 ıken bugun -1.300 :KK53:

hemen tıkırımı guncellememlazım..:21::21:

Son düzenleme:
hepinize tesekkür ederim cevaplariniz icin.
dediginiz gibi ayri ayri yemek hazirlama derdim olmayacak ama gelirim düsük :) yurtdisindayim, kirmizi et sevmiyorum tavuk sadece gögüs seviyorum ve balik yerim. taze balik pahali dondurulmus ise saglikli olmadigi gibi kilo aldirdigini duymustum.

süt, yogurt, yumurta dan bikmam saniyorum.

yine de bir süre deneyecegim.

haklısın biraz bütçeyi sarsan bir diyet, ben de kısıtlı bir bütçeyle uzun zamandır devam ediyorum diyete. ağırlıklı olarak tavuk göğüs, yumurta, yoğurt ve peynir tüketiyorum. kırmızı et pahalı ama imkanım oldukça almaya çalışıyorum. donmuş balıkların kilo aldırdığını ilk kez duydum. içinde ekstra bir katkı yok ki onların, sadece donduruluyor, neden kilo aldırsın anlamadım. ama dondurulmuş balıklar genelde yağlı balıklardır. belki ordan yola çıkarak söylenen birşey bu.

Bende bugün başladım ve şu ana kadar iyi gidiyor. Sizle birlikte yaparsak daha iyi olur. Sabahleyin yediklerimi yazmıştım. Siz niyetli değilseniz yazabilir misiniz?
Öğlen yemeğim ise soğanlı kıyma kavurması ve bir kase yoğurt. İkindide 2 dilim kaşar peyniri.
Akşamda menüm aynı. Gece süt içerim. Nascafeli sütün zararı olmaz sanıyorum.
Sende mi bugün başladım canım? Hadi hayırlısı.
Ben sabah birşey yemedim. Çünkü geç kalkıyorum.
Öğlen teflonda yağsız tavuk pişirdim ( kendi suyuyla pişti ) yanına da light yoğurttan ayran yaptım.
Akşamda aynısını yedim.

kızlaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52:

dun 93.7 olan ben ıftar oncesı tartıldım 92.4 cıktımmmm....dun +300 ıken bugun -1.300 :KK53:

hemen tıkırımı guncellememlazım..:21::21:

hayırlı olsun asyam denizim. pek sevindim senin için. ben de bugün iftar öncesi +700 gördüm. dün akşam hiç istemeyerek dietimi bozmak zorunda kaldım biraz. dikkat ettim ama yiyebileceğim uygun hiç birşey yoktu. mecbur olanlardan yedim işte. ama +700'ün sebebi tuvalet sorunu yaşamam. yarına hallolacak bir durum yani.

Arkadaşlar ben bu yulaf kepekli krepi yapmayı beceremedim. :26:
Teflona yapıştı falan, parça parça yemek zorunda kaldım. Ekmek ya da lavaş gibi olmadı yani.

Bundan sonra yoğurda karıştırıp yiyeceğim sanırım. :KK25:

Teflona yapıştı falan, parça parça yemek zorunda kaldım. Ekmek ya da lavaş gibi olmadı yani.

ekmek yap arkadaşm. çok daha iyi. ben de beceremedim krebi. ne yaptıysam olmadı ama ekmek güzel...

iyi aksamlar canlar..:KK54:

Bildirim yapamadim ben bugün asiri yorgundum okullar da tatile girdi eve gider gitmez yattim uyudum..:KK34:

Yinede bildirimimi yapmak istiyoru..

Baslangic Tarih 28.03.2012

Baslangic Kilo 110 kg

Hedef Kilo 65 kg

Gecen Hafta 90,500

Güncel 89,700 Allahim cok sükür regl oldugum halde 90 altina düstüm ya cok mutluyum...:21::21:

Güneylim dogum günün kutlu olsun canim sevdiklerinle ailenle huzur saglik dolu nice dogum günlerin olsun..:KK54:

Ekmeği nasıl yapıyoruz canım?

1 yumurta
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı süt
biraz tuz
1/2 paket kabartma tozu
4 yk yulaf kepeği
yumurta yoğurt süt tuz çırptıtan sonra kabarta tozu ve yulaf kepeğii karıştır. kek hamuru kıvamında bir hamur oluyor. 180 derece fırında pişir. başka tarifler de var ama ben böyle yapıyorumve memnunum. kabartma tozu yerine maya da kullanabilirsin. ben göz kararı yaptığım için süt yoğurt ölçüsü tam olmayabilir. zaten yaparken anlarsın ve kendine göre değiştirirsin. afiyet olsun arkadaşım.

hayırlı olsun asyam denizim. pek sevindim senin için. ben de bugün iftar öncesi +700 gördüm. dün akşam hiç istemeyerek dietimi bozmak zorunda kaldım biraz. dikkat ettim ama yiyebileceğim uygun hiç birşey yoktu. mecbur olanlardan yedim işte. ama +700'ün sebebi tuvalet sorunu yaşamam. yarına hallolacak bir durum yani.

OLSUN KUZUM YA. WC YE CIKTINMI BISEYCIGIN KALMAZ 69 U GORURSUN BENCE. COK IYI GIDIYORSUN SEN. BENDE UCTUM VALLA EKSIYI GORUNCE..

BEN EN BASINDAN BERI EKMEKOLARAK TUKETIYORUMTADINADA ALISTIM ARTIK KÖTU GELMIYOR.

arkadaşlar ben de ticker istiyom ama nasıl ekleniyo bilmiyom
:KK50:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

BU LINK YARDIMCI OLUR SANIRIM:KK16::KK16:

ya bu arada çok önemli bir haberi paylaşmayı unuttum. bugün hayatımın ilk 40 beden kıyafetini aldım. artık benim de 40 beden bir kotum var. tamam belki biraz rahat kesim bir model ama olsun. :-)))))

X