Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydınn! :)
ipekom nasılsın? dün gelemedim pek, asayiş berkemal mi acep?
dün kilo bildiremedim 74,5 olmuşum amaa

günaydınn! :)
ipekom nasılsın? dün gelemedim pek, asayiş berkemal mi acep?
dün kilo bildiremedim 74,5 olmuşum amaa

Maşallah kuzuma.
Ben iyiyidim ama sabah sabah sinirlerim zıpladı. Neyse az daha konuşup kalp kırmamak lazım.
Ramazanın amacının farkında olmalıyız diye düşünüyorum. Tabi bu benim kendi fikrim ama çok üzülüyorum ..
Zaten öyle bir hal almış ki ortam. Lüx otellerde irtarlar. Adını bile duymadığımız yemek menüleri. Ne kadar firmam varsa otele yemepe davet ediyor. Ya ne anlamı var diyorum. Tanımadığım bi dolu adamla iftar yapacaksam ailem yerine giderim belediyenin çadırında yerim kalabalıkla. Açıkçası ailemle olmayı tercih ediyorum ben ve ordaki israf acayip bozuyor beni. Diet sebebi ile malum az yiyoruzz daha önceki yıllara göre. İnan kaybettiğimiz tek şey kilocuklar. O pide için ölürdüm ben. Bir tek o zorlar sanırdım. Alakası yokmuş. Ağzıma sürmedim henüz pide falan. Bak 1 hafta oldu bir tek dün akşam 1 minik hurma yedim. O da annecimm Ümreden getirmişti. Uzaklarda bir abim var ona ayırmıştı. Onu da bu sene görmek mümkün olmayacağı için bize çıkarmış. Onun yerine yiyelim deyince dayanamadım. Hem ağladım hem yedimm mecburen yani.
Ay çok doluyum bugün dokunsalar ağlayacağım.
Eskiden fırına gidince 2 pide fazla alır komuşuna verirdin. Ertesi gün de o sana getirirdi. Evdse ne yapıldıysa komşuya çeşit olsun diye verilirdi. Tabak da boş gelmezdi. Yeni taşındığım evde böyle bi komşumuz var. Bekler olduk bu akşam ne gelecek diye. Tabak alışverişi çok keyifli.
Unutuyoruz eski adetleri.
Dün babam çok komikti. Biz dışarda yiyecektik. Komşuya dondurma aldık boş geçmesin diee :)

haklısın ipekim, üzerine ne diyeyim bilemedim.. ben ortahalliler mahallesinde olduğumdan kelli böyle israf manzaralarına pek tanık olmadım. ramazanı da bayramı da düğünü derneği de dozunda geçer.. hele tabak alışverişi muhteşem bir ritüel :))
şimdi yazınca düşündüm konu komşuda 15 tabak falan var sanırım, umarım dukan sonrasında getirirler

geçmiş olsun. bir daha talihsizlik yaşamamanızı diliyorum.
Kitabı okudun mu? Atak 5 veya 7 gün daha iyi. Atakta kilonun bir kısmını verince seyirde de geri kalan kısmını verirsin.

Atak günlerimin 2. sine girmiş bulunmaktayım. Umarım bugünümü de kazasız belasız atlatabilirim.
Atağa başladığım dün kilom 75,3 tü. Bu sabah 74,5. Cidden bir günde o kadar kilo kaybı olabilir mi? Çok şaşırdım. Eger böyle olursa 5 gün yapmayı düşündüğüm atak devremde en az 2,5 kilo veririm demektir.
Bugün sabah hafif mide bulantım oldu. Limonlu su içerek bulantıyı geçirmeye çalıştım. Limon bu arada şekersiz ve limon tuzu olmamak şartıyla atakta serbestmiş.
Birde midem ağrımaya başladı ve ağzımın içi inanılmaz acı. Sizlerde de bu ağız içi acılık oldu mu?

Bu sabah yarım saat yürüdüm. Eve gelince bir yumurta, peynir ve yulaflı krep yedim. Buzluğumda bir dilim somon balığı var. Onu yapıp öğlen ve akşam yemeyi düşünüyorum.
Dün gece AOÇ günlük sütünden bir bardak dolusu içine nescafe katarak içtim. Kitap kesinlikle light süt olacak diye yazılı ama evde olmayınca bende normal yağlı süt içtim. O kadar kasmamak gerekli diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
kızlaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr

dun 93.7 olan ben ıftar oncesı tartıldım 92.4 cıktımmmm....dun +300 ıken bugun -1.300

hemen tıkırımı guncellememlazım..

tebrikler kızlarrr

ya bu arada çok önemli bir haberi paylaşmayı unuttum. bugün hayatımın ilk 40 beden kıyafetini aldım. artık benim de 40 beden bir kotum var. tamam belki biraz rahat kesim bir model ama olsun. ))))

arkadaslar biriniz 30 küsür,biriniz 19 küsür kilo wermişsiniz hala zayıflamıs gibi hissetmiorum kendimi diosunuz yaaaaaa,,alemsinizzz heeee

kitapta yazmıor ztn süre,,kendi sitesine girip testi yapıosun..orada sana werior yapman gereken süreyi.

cok cok geçmiş olsun cnm..Allah acil şifalar wersin hastanızada :2:

pişt pişt aglama sakin olll,sakin..ramazan duygusallıgıdır bu

o sıkıntı bende de var. cok ıyı anlıyorum senı. benım etek ve elbıselerım alındıgı gıbı dolapta beklıyor

çook geçmiş olsun ya.. inşallah bundan sonra güzel haberler alırsın..

tuana kötü bir gün geçirmişsin, geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede herşey yoluna girer

cınım dahiliye doktoruna gidip dukan diyeti yaptığını, protein ağırlıklı beslendiğini anlatırsan o sana gerekli tahlilleri verir. bu arada ben de kendi kendime üre ve creatinin baktırdım, normaldi şükür.

günaydın kızlar,:
dün akşam iş yemeğin kaçamak açısından genel olarak başarılı geçti ama bir fındık lahmacun çeyrek patlıcan dolma ve çeyrek içli köfte yedim.
bununla da kalmadım bir kaşık güllaç ve biraz tatlı kaşığı kadar ekmek kadayıfı yedim. farkında bile olmadım bunları yediğime müşterimle konuşurken çatalı batırıp agzıma götürmüşüm..
pazartesiden beri saf protein yapmıştım artılarım tam gitti derken dün sabah yine geri gelmişti bir lavabo sorunum var ondan olduğunu düşünüyorum. bu sabahta +1000 .. dolayısı ile bugünde saf p yapıyorum. şu artıları verip eksi görene kadar kendime ceza veriyorum

çok güzel bir taktik valla çok akıllıca. ama allahtan biz eşimle pek küs kalmayız. ben surat yapsam da o gelip sırnaşır eninde sonunda. ama çok kızdığı zaman kullanabileceğim bir silah olabilir. evet dediğin gibi üç günlük dünye ne gerek var küslüğe değilmi

ooo donbul tebrik ederim..6 ları görmüşsün aramıza hoşgeldin..
şimdi önemli bir dönüm noktası bu ben ellileri göreyim diye yırtınıyorum ama pek nazlı haspam bekle bekle zor geçiyor
birde merak ediyorum sne bu kiloları verince nikini değiştirtecek misin

bence sebze protein günü de yag yakıyoruz ama sebzelerin su tutmasından bunu tartıda göremiyoruz .. bu yüzden dukan yine protein sebzeden fazla olsun o günlerde diyor bu yag yakmanın devam ettiğini ispatlar diye düşünüyorum

çok çok geçmiş olsun tuna. gerçekten oldu mu böyle üst üste gelir hep. kilo verdiğin için tebrik ederim. hemde 1,5 kilo maşalllah

ya bu arada çok önemli bir haberi paylaşmayı unuttum. bugün hayatımın ilk 40 beden kıyafetini aldım. artık benim de 40 beden bir kotum var. tamam belki biraz rahat kesim bir model ama olsun. ))))

güle güle kullan üstünde paralansın en kısa zamanda bol gelsin inşşşallah o pantolona doyama 38 olanı al emi

naptın donbul yaa bu kadar yemeği bir akşam için mi yapıyosun amanınnn güçlendirmeye geçince ödül günümde size akşam yemeğine geliyim bari

geçmiş olsun canım. proteinin hazmı zor olduğu için ilk günlerde mideye yükleniyo, benim de ara ara midemde kaynama, yanma oluyor, o zaman bi talcid alıyorum geçiveriyor.

günaydın güzelçeler, herkese hayırlı cumalar, bol - li bir gün diliyorum
akşam iftarda 53 kusurun buhranıyla bişey yemedim demek isterdim ama kocaman bir yalan olurdu bu
pide yedim üçgencik, sonra bir incecik dilim sucuk, sonra iç pilavdan biraz
battı balık olayına yattım galiba
şu regl bitsin eğer su değilse onlar direk isyan bayrağını çekicem sanırım kafasına gözüne vurucam bu tabelayı
kolay gelsin hepimize
güneyliiii,doğum günün kutlu olsun.nice mutlu senelere,bol eksilerle inşallahh kuzummm

kuzularrr limonun kendisini kullanabiliyorken neden aromasını alıyorsunuz ki ??
teşekkür ederim canım, bundan böyle hepimiz için güzel yaşlar olsun inşallah
çünkü düşünemiyorsun valla ben de aldıktan sonra farketmiştim
ee isteyen olursa yollarım limon ve bitter aromalarını

canım benim doğum günün kutlu olsun.senin için hayırlı bi sene olur inşallah...
sağol kuzum, Allah hepimiz için hayırlı kılsın senelerimizi bebeem

zarar verdiğini sanmıyorum, böyle birşey duymadım ama sıkılıyor insan, bu işte. ayrıca evet kaşar yok atakta

canım hem iftarda hem sahurda protein almamız gerekiyor, diye yorumladım ben
yani sonuçta sabah ve akşam yemeği gibi algılıyorum

yok öksüzlük yetimlik buradayız ya hepimiz

Oyyyy ankara bugün felakettt, otobüslerin klimaları bile isyan etti Allahım iftara çıkar mıyım acebaaaa
İstanbul'un da kalır yanı yok, üstelik sadece araçlar değil insan kalabalığı da feci burada

aliye'nin de dediği gibi, dondurulmuş balıklar yağlı olduğu için böyle bir şey düşünmüş olabilirsin ancak Dukan'da yağlı balıkları da yiyebiliyoruz.
krep yaparken çok ağır ateşte pişirmelisin bir de erken çevirirsen yapışıp kalır , iyice pişince yapışmıyor, hiç krep yapmadım ama tavada pizza deneyimimden biliyorum
canımcım teşekkür ederim, ayrıca ben de seni çok çok tebrik ediyorum, muhteşem gidiyorsunuz maşallah

yeahh bunu kutlamak lazım, akşam kendime tarçınlı süt ısmarlayacağım senin için
darısı dar kesim sonra da 38 bedenlere inşallah

miktarlar sınırsızlarda ever sınırsız ama güçlendirmedeki arkadaşlar olarak yazıyoruz miktarları
bir de diğer arkadaşlara örnek olması için yazanlar olur.
mesela benim için peynir seyirde dünyaa kadar tıka basa şeklindedir
güçlendirmede lor bissüürü
kaşar peyniri kibrit kutusu.. şeklinde zira güçlendirmede 40 gr yağlı peynir yiyebiliyoruz gerçi benim peynir sahurda bayaa bi şömine kibriti kıvamına yaklaşıyordu

süt emziriyorsan bence diyet yapma:) nacizane tavsiyem
oyy kuzu yaa hakettin tabi
afiyet olsun

iyiymiş

hu Allahım, Allah sabırlar versin canım, güç versin sana

hoş geldin aramıza, güzel vermişsin maşallah devam

geçmiş olsun canım. proteinin hazmı zor olduğu için ilk günlerde mideye yükleniyo, benim de ara ara midemde kaynama, yanma oluyor, o zaman bi talcid alıyorum geçiveriyor.
Bende renie aldım. Mide ağrım ve bulantım fazlalaştı. Umarım bugün geçer. Dukan 2 günün sonunda şikayetleriniz azalacak diye belirtmiş.

naptın donbul yaa bu kadar yemeği bir akşam için mi yapıyosun amanınnn güçlendirmeye geçince ödül günümde size akşam yemeğine geliyim bari
Bu mesajına çok güldüm.:)))))))))

Haklısın, sebze su toplattığı için vücuttaki yağ kaybını tartıda göstermez. Diyetisyenlerde olan tartı ile yağ kaybını anlarız ama kilomuzda değişiklik olmaz.

[
zarar verdiğini sanmıyorum, böyle birşey duymadım ama sıkılıyor insan, bu işte. ayrıca evet kaşar yok atakta
Dukan sıkmasın diye atağı kısa tutabilirsiniz diye belirtmiş. Dayanabilirsek 7 gün atak yapsak hiç fena olmaz ama bu sıcaklarda 7 güne dayanmak zor

günaydın kızlaaarrr

hatırlarmısınız bilmem bikırlangıç yavrusunun fotosunu koymuştum bi zaman (sonradan kırlangıç diil de ebabil olduğu ortaya çıktı :)) işte dün onu uçurduk bayağı hüzünlendim ama doğasına kavuştuğu için de sevindim bi yandan umarım şansı açık olur kendi başının çaresine bakabilir minik kuş. işte dün biraz hüzünlü olunca (elbette bahanelerin arkasına sığınmamak gerek) biraz kaçamak yaptım moral bulmak için. dondurma istemiştim gittik diyetini bulamayınca bi top normal yedim, ve 2 tane de kayısı yedim. bu kaçamaklar hemen kendini gösterdi ve bu sabaha +500 le başladım. 2 lokma fazla yemeye gelmiyo işte böyle kızlar minik kuşun anısına bir kez daha fotosunu paylaşıyorum.

72,6 değiiiiiiiiiiiiiiiil 71,6 olduuuuuğğğmmmmmm yine yanlış yazmışımmmmm

sportif kedim yine güldürdün beni yaa demek farkında bile olmadan hop hop yuttun ekmek kadayıflarını hehehe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…