Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar şimdi ben atak yapıp tekrar başlıcam ya dukana...kilo verirmiyim yoksa bu yediklerimden dolayı bi süre yerimde mi sayarım:S

benim bünye nasıl bir yağ yakma moduna girdiyse artık, sp yapmama ve hatta tam buday unu da yemem rağmen, dünden bugüne -400. tamam dün sabahtan bu akşama tartı süresi 1 değil 1,5 gün oldu ama 1,5 günde de 400 gr mükemmel bence. ödem gitmiştir falan da diyemiyorum. çünkü ayaklarımı ayakkabıya sokamadım bugün.
ben şimdi bu dönemi kaçırmamak için hayatta kaçamak yapmam. isterse güllaçlar, baklavalar, dondurmalar havada uçuşsun))) valla arkadaşlar pek bi sevinçliyim yaaaaaaa

kızlar şimdi ben atak yapıp tekrar başlıcam ya dukana...kilo verirmiyim yoksa bu yediklerimden dolayı bi süre yerimde mi sayarım:S

kuzum sen önce bi sakin ol. kilo verirsin tabi. zaten bu kaç gündür yediklerin öyle yerleşip kalmaz hemencecik. sen bir an önce başla. pazartesiyi neden bekliyorsun, yarın başla.

Kıyamammm inşallah böyle devam eder ah o şeytan yokmu kaçamaklarlar hep onun yüzünden

iyi aksamlar dukancanlar..

Allah tuttugunuz oruclari kabul etsin insallah...Bu sabah cok fena midem agridi uyudum anlamadim pek ama halen devam ediyor..

Sahurda da fazla bisey yemedim iki yumurta 4 kasik yogurt ve iki ince ekmek (protein ekmegi) 1 tane zeytin 1 bardak ayran..is yerinde basim agriyor diye hap almistim sanirim o dokundu mideme..

Cok sükür son 1 saatimiz iftarda izgarada yapilmis tavuk gögsü esim yapacak getircek yaninda bilmiyorum ne yerim 1 dilim ekmek yogurt ve alabas..Birde yemek ten sonra latte icersem süt doyuruyor zaten..Simdiden oruclu olan dukancanlara hayirli iftarlar..

isteyim ara ara bakiyorum ama helen gecmisi okuyamadim izine kadar full calisiyorum en son 31 temmuz izinliyim 1 de ucuyorum siz tahmin edin artik...

Son düzenleme:
DUKANCILARI BEKLEYEN SİNSİ TEHLİKELER

Sadece kilo vermek için bunca kısıtlı besini yemek metabolik sonuçları açısından bakıldığında diyabet, kalp hastalığı, dislipidemi ve hipertansiyona zemin hazırladığı, sağlıklı bireyde ise ketosize neden olup, kanda ürik asit düzeyini anlamlı olarak yükselttiği görülmektedir. Sağlıklı ve kronik hastalığı olan bireylerde vücutta keton birikimi böbrek, karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, insülin metabolizmasında olumsuz etki yaratmaktadır. Sodyum ve su kaybı ile hipotansiyon, kabızlık ve nefroliasiz görülebilmektedir. Buna ek olarak yüksek miktarda hayvansal protein alarak böbrek fonksiyonları bozulmakta, yüksek yağ alımına bağlı olarak ise hiperlipidemi, insülin reistansı ve glikoz intoleransı oluşmaktadır.

VERİLEN KİLOLAR HIZLA GERİ ALINIR

Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek adına gerekli tüm vitamin ve minaralleri yeterli oranda almak çok önemli. Karbonhidrat, protein gibi bahsettiğimiz besinlerden herhangi biri tüketilmediğinde ya da olması gerekenden az ya da çok tüketildiğinde birtakım sorunlar yaşandığı ve sağlığın bozulduğu tıbbi olarak kanıtlanmış bir gerçek. İnsanın hastalıklara karşı korunabilmesi için dengeli beslenme ayrı bir öneme sahip. Bu nedenle Dukan gibi protein ağırlıklı bir diyet hızlı kilo vermeye yardımcı olurken, akabinde verilen kiloyu hızla geri almanızı ne yazık ki engelleyemiyor ve beraberinde uzun süre uygulandığı takdirde beraberinde çeşitli rahatsızlıkları da getiriyor. Gelin görün ki zayıflamak adına birçok hataya düştüğümüz de bir gerçek!

Sabah gazetesinin internet sitesinde okudum ve tedirgin oldummmm

Sadece kilo vermek için bunca kısıtlı besini yemek metabolik sonuçları açısından bakıldığında diyabet, kalp hastalığı, dislipidemi ve hipertansiyona zemin hazırladığı, sağlıklı bireyde ise ketosize neden olup, kanda ürik asit düzeyini anlamlı olarak yükselttiği görülmektedir. Sağlıklı ve kronik hastalığı olan bireylerde vücutta keton birikimi böbrek, karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, insülin metabolizmasında olumsuz etki yaratmaktadır. Sodyum ve su kaybı ile hipotansiyon, kabızlık ve nefroliasiz görülebilmektedir. Buna ek olarak yüksek miktarda hayvansal protein alarak böbrek fonksiyonları bozulmakta, yüksek yağ alımına bağlı olarak ise hiperlipidemi, insülin reistansı ve glikoz intoleransı oluşmaktadır.

Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek adına gerekli tüm vitamin ve minaralleri yeterli oranda almak çok önemli. Karbonhidrat, protein gibi bahsettiğimiz besinlerden herhangi biri tüketilmediğinde ya da olması gerekenden az ya da çok tüketildiğinde birtakım sorunlar yaşandığı ve sağlığın bozulduğu tıbbi olarak kanıtlanmış bir gerçek. İnsanın hastalıklara karşı korunabilmesi için dengeli beslenme ayrı bir öneme sahip. Bu nedenle Dukan gibi protein ağırlıklı bir diyet hızlı kilo vermeye yardımcı olurken, akabinde verilen kiloyu hızla geri almanızı ne yazık ki engelleyemiyor ve beraberinde uzun süre uygulandığı takdirde beraberinde çeşitli rahatsızlıkları da getiriyor. Gelin görün ki zayıflamak adına birçok hataya düştüğümüz de bir gerçek!

biz bu yazıları çok okuduk. ama açık söyleyeyim, yazıyı yazanların dukanı bildiklerini sanmıyorum. saf protein tüketimi sadece birkaç gün. sıfrı karbonhidrat ve sıfır yağ tüketimi yok. yeterince yağ ve karbonhidrat alınıyor. ben neredeyse 1 yıldır diyeti yapıyorum. aksattığım dönemleri çıkarırsak 8 aydır düzenli yapıyorum. yani öyle hızlı kilo vermek falan da yok. hayatımın hiç bir döneminde bu kadar sağlıklı olmamıştım. kilo verdim de onlar sağlıklıyım demiyorum. iyi beslendiğim, sağlıklı şeyler yediğim için, kötü karbonhidrat ve şeker tüketmediğim için sağlıklıyım.

ben kendi adıma herkese tavsiye ediyorum. ama içim rahat değil diyorsan, canan karatayın beslenme programını öneririm. onunla da çok güzel kilo veriliyor ve çok sağlıklı. zaten ben de diyetim bittikten sonra, karatayın beslenme programına haftada 1 gün protein günü ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum. düşük kalorili diyetleri asla önermem ve onaylamam bu saatten sonra.

bence ondan % 4 karbonhidrat kepek azaltılarak dengelenebilir. o kadar da kasamam valla
Kuzucum valla ne zaman giderim oraya bilemem, eşimin işleri çok karışık yardımcı olmam gerek bir sürü şey var ona umarım bir fırsat bulurum çok istiyorum gerçekten de.. faceden haber ederim bitanecim

yok bee kuzum walla bilmiyodum :78::78::78:

oyy kıyamam ben sana yaa

işte eski bir eteğimin içine yeniden girebildim

pek güzel yakışmış o yerdekilerde nasıl yatmış öyle haspalar hele bakın heleee

tebrik ederim şekercim. etek iyi hoş da ben asıl yerde serili paspaslara bakıyorum

iftar öncesi tartı. 71.9
tebrikler ...
aynen
bu arada ben canım çok tatlı çektiği için dukan tiramisu yaptım. off o kadar güzel olmuştu ki iki dilim yedim. sanırım bir bucuk kaşık filan kepek hakkımı geçtim. akşamda saf p günü olduğu halde taze fasulye yedim. napim çok güzel yapmışım

Son düzenleme:
kuzularimmmmmmmm ben geldimmmmmmmmmmmm cok özlüyorum sizi ya isler cok yogundu simdi iki güne evdeyim ama bu seferde burada kimsecikler yok :44::44:

cmt pazar yiyim demiştm ama haklısn yarın başliim:)

Güzelim daha önce pek çok cumartesi pazarı yiyerek geçirdik zaten hepimiz. Yemenin sonu yok ki. Lütfen emeklerini yakma. Yeniden toparlan. Pazartesi değil hemen bugün diyerek silkelenmek lazım. Zor şeyler, seni yıpratan günler yaşadın ama çok da başarılı bir çizgin vardı bu diyette. İpin ucu kaçmış değil hem. Yarın yeni bir gün olsun olur mu?

selaaaaaaam milleeeet

yeni geldim eve, gece yediklerimi yazayım bakın bakem, hiç acıkmadım ama normalde sürekli su içtiğim için acayip fena bir şekilde susadımmm suyun hasretiyle yandım bittim, psikolocik olarak delirmek üzereydim

gece yediklerim, yulaf unundan ince 2 dilimle tost, yulaf kepeği ile krep, beyaz peynir, yumurta, salatalık, 500 ml ayran, 1 lt su, yatağa kendimi zor attım, 2 hareket yapaydım ne var ne yok çıkcaktı bunlar çok geldi biraz sanırsam tost yemiycem artık

iftarda taze fasulye ile salata yedim, yemesem de olurdu yani gram acıkmadım ama içim yandı dondurma aldım gelirken onu sömürüyom şimdi

Haaa bir de gelince tartıldım 73,2 geldim dün gece yediklerimi de hala bünyemde barındırmaktayım

Son düzenleme:
4 günlük atak giden kilo 2.6 kaldı 5 kilo sizce bu 5 kiloyu kaç gunde veririm tecrübeli arkadaslar cevap verirse çok sevinirim

kizlarrr ben bugün yulaf sinirimi astim ya cok kötü hissediyorum kendimi ama cok aciktim bu regl beni halsiz birakiyor bilseydim neslimin o kekinden yapardim ama cok fazla oldu :26::26::26: yarin protein günüm zaten sahurda krebimi yapicam yarim kasik yulak kepegi ile baskada yemem insallah dengelerim

4 günlük atak giden kilo 2.6 kaldı 5 kilo sizce bu 5 kiloyu kaç gunde veririm tecrübeli arkadaslar cevap verirse çok sevinirim

Metabolizma hızına göre değişir aslında. Kaçamaksız gidersen 3 haftada gider o kilo. Normalde haftada bir kilo gitmesi bekleniyor. Yürüyüşü düzenli yaparsan 3 haftada çözülür. Hadi olmadı 4 hafta diyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…