Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bende eli kulağında regl olmayı bekliyorum.Nasıl bir gerginlk anlatamam. pms var sanırım bende. Saçma sapan şeyler yüzünden tartışabiliyorum, inanamıyorum kendime. Gelse de kurtulsam. Sonrası süt dökmüş kedi mübarek :)

"Ramazanda Dukan' ın uygulanabilirliği tartışılır bence. Tüm gün su içmeden hangi protein hangi böbrekten atılcak dimi ama."

(Kafa sesim: İşte bakın bu üsteki cümleyi regl öncesi geçimsiz ruh halimin bir göstergesi olarak da alabiliriz. :)

Son düzenleme:

aliyenin de dediği gibi dukan diyeti iyi benimsenmeden ve büyük ihtimalle kulaktan dolma bilgilere dayanarak yazılmış bir makale. sanki atkins diyeti için yazılmış gibi. çünkü "yüksek yağ alımına bağlı olarak ise hiperlipidemi, insülin reistansı ve glikoz intoleransı oluşmaktadır." denmiş. safsata. Dukan diyetinde yüksek yağ yasaktır.
ayrıca "
Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek adına gerekli tüm vitamin ve minaralleri yeterli oranda almak çok önemli. Karbonhidrat, protein gibi bahsettiğimiz besinlerden herhangi biri tüketilmediğinde ya da olması gerekenden az ya da çok tüketildiğinde birtakım sorunlar yaşandığı ve sağlığın bozulduğu tıbbi olarak kanıtlanmış bir gerçek." denmiş.vitamin açısından eksik kalınabileceği doğru dukanda bunu yadsımamış ek olarak vitamin desteğini tavsiye etmiş. ayrıca bu sıfır karbonhidrat diyeti değildir öyle olsa yulaf kepeği önerilmez hatta mecbur tutulmazdı.

Haklısın galiba spor yapmam gerekiyor çünkü kalca ve basen sorunum var üstüm zayif

prensesss. bende çok yedim kepek napciz. regl beni de bi tuhaf yaptı normalde benim isteklerim biterdi regl olunca bu sefer bi acayip oldum tatlı matlı istedi canım yaptım yedim ama bi dilim daha yiyince aştım ...
haftasonları hep ps yapıyorum bu haftasonu da öyle yapacam haftaiçi sebze filan fazla yiyemiyorum ps günüm bile olsa böyle vitaminsiz kalan bedenimi beslemek istiyorum. geçen yılki saç dökülmelerim olmasın diye tedbir amaçlı..

ayyyy cok beter ya yarin bitecek insallah bu cilelerimmmmm yøksa deliricemmmm

vallahi kuzucum yaaaa....ben 1+1 devam etmek istiyorum ya nedendir bilemedim ama dha rahat hissedicem kendimi böyle yapinca

vallahi kuzucum yaaaa....ben 1+1 devam etmek istiyorum ya nedendir bilemedim ama dha rahat hissedicem kendimi böyle yapinca

aslında haftaiçi bende 1+1 yapıyorum ama haftasonu da sp yapınca çok fazla sp günü oluyor sanırım. dengelemem lazım aslında.. işgünleri bir hafta 3 gün bir hafta dönüşümlü 4 gün saf p yaparım ay sonuna eşit sp ve p günlerim olur diyorum.

bazi sebze günlerinde cok abartinca iki gün p günü yapiyorum

ben 3+3 2+2 denedim ama en iyisi 1+1 oldu. hem daha kolay hem de sonuç aynı

dukan diyetinin 17 günündeyim.yaklaşık 2,5 kg kaybetim.Yaşım 41 yani bukadar vermem normal.Şimdi 2 hafta içinde liposekşın yaptıracağım.Amaç kilo vermek deyil.Amacım beni zorlayan yaşım ilerledikce sorun yaratacak olan sırt bölgemdeki kitleden kurtulmayı pilanlıyorum.2 sene önce boynumdaki yumrudan kurtuldum.Diyete devam edersem sarkma çok olurmu diye merak ediyorum.İleriki zamanlarda göreceğim.

bazi sebze günlerinde cok abartinca iki gün p günü yapiyorum

sebzeyi abartınca mı ? mantıklı olabilir canım. ama ben arka arkaya p günlerine pek cesaret edemiyorum . ataktan sonra hiç arka arkaya yapmadım. geçen yıl kilo vermem durunca yumruk yapim dedim beş gün arka arkaya p yaptım saçlarım çok feci döküldü zaten gür değildi panikledim iyice ve diyetten koptum. ama başka diyeti de yapamadım bi kere dukan yapan bir daha düşük kaloriliye dönemiyor oysaki 12 kilo vermiştim öyle. neyse bu sene daha tedbirli gitmek istiyorum yavaş ve sağlıklı gideyim. kel ve ince olmak istemiyorum

donbul arkadaşım kaç kilosun? neden liposuction yaptırıyorsun. madem diyete başladın, ne gerek var o kadar parayı ameliyata yatırmaya? hem sağlıksız da. en azından kendine biraz zaman tanı. benim asla gitme dediğim olan göğüslerimden daha ilerde duran midem bile gitti. dur hele hemen amaliyata koşma.

hehehe evet minişler sıcaktan sürekli paspas modundalar nası aliye ablası tatlılar di miii

çok tatlılar. aman zaten bana bütün kediler dünya tatlısı, bütün köpekler kainat güzeli. benimkiler de yayılmış moddalar sıcaktan. o kadar komik pozlara bürünüyorlar ki. birisi şu an vantilatörün önüne uzanmış boylu boyunca ))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…