Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

proten gunum olmasına rağmen iftarda salatadayedim.
iftar menüm
2-3 parca tavuk
salata
oğlumun tırtıklayıp bıraktığı 2 lokmalık patates [nişasta hakkıma sayın]
2 bardak light gazoz
3 bardak su

çokmu yemişim iftar iftarrrrr

geçmiş olsun yasenacım

geçmiş olsun yasenacım orucun ilk günü diyedir heralde

tabiiiiki canim benim ya ince olalimda cirkin olmayalim saglikli olalim yani

danacık aliye'nin yedikleri
3 patlıcan ve 3 kırmızı biber, (fırınlanmış) üzerine 1 kase sarımsaklı yoğurt. 1/2 tavuk göğüs.
1 kase süzme yoğurt ve 1 kaşık diabetik reçelle yapılmış dondurma.
ardından 4 bardak çay
4 bardak da yeşil çay
1 litre su.
çatlamak üzereyim. ve daha içmem gereken en az 1 litre daha su ve 2 kupa bitki çayı var. ama yerim kalmadı.

inanma kuzum sen onlara, bunlar dukanı çekemeyen kafasız diyetisyenlerin uydurmaları, yüksek yağ alımına bağlı insülin rezistansı diyo mesela, ulen yağ almıcaz diye fellik fellik yağ oranı düşük yiyecekler arayıp duruyoruz ayrıca insülin intoleransı gelişme nedeni yüksek karbonhidrat ve yağ alımına bağlı ahanda doktor burda İnsülin direncinin nedenleri nelerdir? - UZMANTV hem bak insülin direnci olanlar nasıl beslenmeliymiş beyaz undan fabrika şekerinden uzak dur diyo doktorum şeker hastası gibi beslen deyooo İnsülin direnci olanlar nasıl beslenmeli? - UZMANTV

böbrek yorulabilir ama onu da bol su içerek tolere edebilirsin ve vitamin mineral takviyesini de multivitaminler kullanarak yapabilirsin. yani 1 sene protein ağırlıklı beslenmek obeziteden daha az zarar verir kanımca

Son düzenleme:

bak annem bak yine sinirlerimi kaldırdı bu karalama çalışması yapan diyetisyenler. ulen adam verdiğin kiloyu koruman için kademeli olarak hayatına sokuyo tüm gıdaları ve sana bi sürü yol gösteriyo. bi dee tecrübeyle sabittir ki diyetisyenlerin verdiği rejimi uyguladıktan sonra o kadar her seferinde verdiğim bikaç kilodan sonra öylesine gözüm dönüyodu ki verdiğim kilonun 2 katını ala ala bu hale geldim sonunda. adam bu psikolojiyi de anlatmış kitabında diğer dar kafalı diyetisyenlere de psikoloji eğitimi vermek lazım diye düşünüyorum.

ben haftaici sirf protein haftasonu sebze+protein yapiyorum. nerdeyse 1.5 aydir boyle. sacim normalden daha fazla dokulmuyor sanki.

ben haftaici sirf protein haftasonu sebze+protein yapiyorum. nerdeyse 1.5 aydir boyle. sacim normalden daha fazla dokulmuyor sanki.

ben senin böyle beslendiğini bilmiyordum. yanlış yapıyorsun bence güzelim. seyir bitince kilo alabilirsin. verdiğin kilo kalıcı olmaz. daha da önemlisi yetersiz beslenmiş olursun. saç dökülmesi ne ki, başka sorunlar çıkarsa naparsın?..

yiyince cok sebze yiyorum ama. 1/1 yaparsam cok abarti oluyor. insulin direncim var sebzeyi artirdikca acligim artiyor diyete uymam zorlasiyor. ben de boyle bir cozum buldum.
simidilik bir sikayetim yok.

ama vitamin aliyorum haftaici her gun. 1 supradyn.

boyle haftada 1.5-1.2 kilo veriyorum. 2-3 gunde 1 spora gitmeme ragmen. 1/1 yapsam hic veremiycem gibi geliyor.

geçmiş olsun yasenacım orucun ilk günü diyedir heralde

Tesekkür ederim canim gece sahurdan önce basim agriyor diye hap aldim o agir geldi sanirim yoksa zorlanmadim bi suyun yoklugunu cok hissettim Allah dan havalar soguk Allah sicakta oruc tutanlarin yardimcisi oldu.Büyük oglum 14 yasinda oda tuttu bugün.Yarin kücük oglumun 9.yas günü ikiside tutmayacak ama diger günler tutmak istiyorlar..Okullar kapanmadi daha bende izin vermiyorum bakalim...

yaa ben size bi itirafta buluncam. ben hergün ps yapıyorum. kitapta öyle yapsan da kilo verirsin ama daha yavaş olur diyodu da saf proteinden yapınca çok bıkıyorum etten yaa

ben yurtdışından bir blogta okumuştum. kız 125 ten 70 e hep ps yaparak inmiş. ve hiç spor yapmadan.

gerçi kız 20 yaşında idi, öyle bir avantajı vardı.

oyyy yirim ben onlarıııı. bu moddayken bezginlikten kaçamıyolar ya bi yere ben de mıncıklıyorum bol bol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…