Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

prens sevgislisi cok sevındım regl olayına:))) darisi diger olamayanlara tez zamnda kavusursunuz inşALLAH :))
bende de aynı oldu regl oldum şişkinilkler gitdi tartiya bi cıktım 58.80 den 57,80 gösteriyo.allah allah bu tartiya ne olduya dedim 3 kere bi daha cıktım . dedim yuppiiii bi daha sevındım sonracıma:))) süpperdi yah:))

ya su yedigim 2 domates 2 salata ve buz parmak dondurmamam ne diyosunuz birazcıktan yemek yicem gec kaldı aslındaya proteinmi yapim ne diyosunuzzzzzzzz:???????

şaka bir yana, ben de bir açıklama getiremiyorum. yani en mantıklıları bunlar. ama herkes de gözlemliyor aynısını. bak önceki hafat dolunay vardı, herkes şişlikten şikayet ediyordu. bu hafta herkeste hızlı kilo kaybı oldu (duraklamadakiler hariç) neden?.. yeni ay geliyor. yarın gece 1 ramazan.

ramazanla ilgili birşey daha söylemek istiyorum. biz bu orucu kendi kararımızla tutmuyoruz, Allahın isteği bu yönde olduğu için tutuyoruz. o zaman dayan gücünü vermek de onun yapabileceği birşey. işin o kısmına biz karışmayalım. zaten dayanma gücü vermediğinde, bunu bir hastıkla bize bildiriyor ve tutma diyor.

Maşallahhhh.
Ay senin sıkılan canını yirimmm. Ben hergün - çıkayımda çizelgem değişsinnnn mümkünse...

Bzim tersanede adamlar kaynak yapıyorlar. Bu sıcakla birleşince 55 dereceyi aşıyorlar. Sırf onlar için mesai saatleri değişti ramazan boyunca.
sabah 7 öğlen 15 çalışacağız. Nasıl uyanacaksam ben meraktayım açıkçasııı

tebrikleerr süper yaa 6 kilodan az kaldı hedefe

Öğleyin sebzeyi abarttım sanki biraz ama :) Biraz bamya yedim, bi de menemen ve biraz da yeşillik. Acıcık da yoğurt.. Neyyssee.. Akşam yiyemicem sebze zaten, 1 öğün yemiş oluyorum, telafi eder heralde

Allah canını almasın dely iki nokta üstüste altmış iki nokta üstüste ben anladım mı nasıl iştir. oldu işte.
artık o ticker de değil zaten. tıkır tıkır tıkır tıkır
Benimkiler tıkır tıkır gitmiyo da Henüz kendisiyle mesafeliyim Ticker diyorum hala :))

Canım, benim de öyle acayip moralim bozuluyo, ağlıyorum yani sinirden.. Baksana 4 ay oluyo benim de.. Al sana 8 kilo.. Şaka gibi.. ama bak ben hergün tartılmıyorum.. Hele regl öncesi sonrası falan.. Bildirim için tartılıyo bile olsam, moralimi bozmuyorum hiç öyle günlerde. Sonuçta haftada 1 tartılıyorum. Bezen 2. O 2.si de incelmiş gibi hissedince Ben kendimi biliyorum.. Nasıl moralim bozuluyo biliyorum.. Her gün tartılsam tımarhaneye girerim ben :S Ne olur sen de sık sık tartılma.. Belki de testte bir hata yaptın :44: Çıktığınız en fazla kilo, düştüğünüz en az kilo falan onları soruyor ya... Oralara yanlış yazmış olabilirsin. Ben pek emin değildim mesela, yazdım ama.. Bence sen sporu çok yapıyorsan kilo verdiğin görünmüyordur. Belki çok az yemek yiyorsun, belki çok yiyorsun.. Dediğin gibi yağlar da inatçı oluncaaa... Hem boyun da baya iyimiş yani.. Yeme stilini değiştirdin mi... Farklı şeyler yiyor musun:44: Ne olur üzülmeee.. Anlıyorum ben seniii
Bu arada ben de onu düşünüyorum. 8 kilo 80 gün güçlendirme E Allah kerim, yeter Ay ben en son kiloma göre 8,8 vermişim be :S 90 güne diyelim hadi :) Ay bi de güçlendirmede verirsseeeeekkkk... Sen o zaman gör, inletcem buraları Alırsam da gözyaşlarımla sel yapcam

Eveeeett!! Pes etmeee.. Benim de çok içimden geçti pes etmek.. 60 kilodan nefret ediyorum ben dee.. Ha 60 ha 65 yani bence.. Iyyy!! Ama olmamak için her şeyi yapıcam.. Gerekirse açlık grevi yaparım Hıhhh!!!

Ay ama hiç sanmıyorum yaaa alla alaa :44: Ben Koton'da da deniyordum.. Du bi daha deniyim bakalım :) Küçüldüm ne
Ooohhh!! Sıcakta salla sütyeni donu hahaha

Hayıslı olsuuunnn!! Geçmiş olsuunn! Sen bi de ondan sonra gör -1500

Oğluna çok geçmiş olsun.. Kıyamam yaaa Neyse ki kötü bişey olmamış yavruşa..
Ben de her gün olmasa da tutmaya çalışıcam. Uzun süre aç kalınca migren başlıyo Bi de ilk hafta tatile çıkıyorum.. Kötü bi zamana denk geldi ama :S napiyim.. Ben güçlendirme gibi yapıcam Ramazan'da.. Bi de sanırım bu süreçte uzun süre tartılmıcam :S Yoksa kafayı yerim al ver :S :105::100: bi tek tatil öncesi ve sonrası tartılcam..
İnşallah tutabilirim.. tutacak herkesi de Allah kabul etsin..

Son düzenleme:

Ahanda tam bende böle düşünüyorummm.
Güzel ALLAHIM nasıl acılarımıza sabır dayanma gücü veriyorsa, ramazanda da aynı şey olacaktır. Dietimize de aynı azmi veren O değilmi?. Bizi birbirimizle buluşaturan.
Ve hatırlarım geçen sene. Ramazan başlangıcıyla hava nasıl sıcak olursa olsun olan serinliği. Yani ya bana öle geliyorduu yada...
Ben bundan önceki 10 yıllık iş hayatımda 2 farklı işte çalıştım. İkisinde de tek başıma oruç tuttumm. Zaten kendimi bildim bileli tutarım da o yıllarda inadına daha bi şevkle tuttum ki ben normalde içkisi mezesi eksik olmayan bi tipim. Millet çok şaşırır aa oruçlumusun falan. İçimden dediklerimi şimdi yazmayacağım RTUK kapatabilir. Şİmdi çok şükür %50 oruc tutulan en azından patronların tutana saygı duydukları bir yerde çalışıyorum.

Ay ne doluyum ben bugünn dök dök bitiremedim içimdekilerii.

Bu arada diet çok fadalı. Dukanı seviyorum. Demin biri form eti yedim demişti. Bir daha yeme cısss (şimdi kayzen gelir dukan dışı konuşma tek ayak üstünde dur der diye dukana daldım birdennn)

donunu sütyenini sevsinler senin,darısı başına kuzucan.asıl senden bekliyorum bol _li haberler,gözüm üstünde

sev sev
bu arada bu nerden çıktı derseniz ben 60-69 topiğinde epey bi kg verdim geçen sene. orada adetti. kg verenlere topikçe don sütyen sallar yada halay çekerdik ...ahanda beyle.. tey tey teeeeeeeeey

ramazanın 14. üne doğru bende gözlemleyeyim bakalım. benim epeydir artılarım var aslında şu regl gelsede biraz - görsem pof

sen tuzlada mısın ipek?
bizim fabrikada da çok sıcak oluyor makinelerin ısıs, bazen ufak tefek zararsız patlamalar ama mesai zaten 8 de başlıyor işçiler için, erken paydosta yok gariplere zaten çoğu oruç tutamıyor işleri çok ağır

dukan güzellerim benim:)))

orucumuza da tutarız dukanımızıda yaparız.hiç endişe etmeyin bence.RABBİM kolaylıgını verir.eger dukaniçin yani kilo olariz diye orucu dusunmeye aldıysanız.beni yanlis anlamanizi istemem ama sırf diyet bozulacak diye biizm ayimizi heba etmiyeelim ya.zorlugu veren kolaylıgını verir acir inşALLAH BİZİ RABBİM. bi su ihtiyacimizi dusnuyorum dogrusu. RABBİM YARDIM ETSİN CÜMLEMİZE.....

hepimizede korku var acaba kilo alicekmiyiz. ben meyveyi cok özledim . bi ondan korkuyorum umarım asırıya kacırmam:))) yogun davetler olmasın sorun yok gibi bakalım .yada orucu davet edenler bize özel dukan yemekleri yapsınlarr

ya benım sorumu cevaplayın lütfennnnnnnnnnnnn lütfennnn kendımı suclu hissediyorummm ne oluy ne oluyy ne oluyyyy:)))))

tatlim bende tutucam orucumu gecikmeli tutucam bugün regl oldum:26:..

..kafamda söyle bir plan uyguladim dukancim hergün sebze demis ama ben kendim icin sunu yapicam
sahurda normal kahvaltim dukan krebiydi ekmegiydi onlarla peynirim hersey ayni p+s günlerimde domates salatalik eklerim yanina

iftarlarimida enfes dukan corbasi yaninada izgara bugulama birseyler yaparim p+s günlerinde ise yine ayni yanina sebze yani sadece öglen ögünüm olmayacak bunuda günlük tatli ihtiyaciyla karsilayacagim mesela dukan kurabiyesi cheescake falan filan

kisacasi hep ayni devam edicem zaten suyu iciyorsun iki lt ye ulasmak gerekiyor malum:26: siser yiyemezsin zaten....ya neslicim manti falanda yapti biliyorsun bence hic korkmayalim yaglar bizden korksun....ha eger iftara davetli olursam falan en hafif o an icin bana ne geliyorsa ondan alirim yine protein olmasina dikkat ederim

ben gecen yillardada bi iki kilo veriyordum ramazanda cünkü cok yedigim an korkuyordum resmen mide kramplari geciricem diye hiiii tek tek tek birseye söz veremem

oda belki hergün bi top dondurma yerim en lightindan ama ozaman o kurabiyeleri yemem

yapalimmm ben ararim sabit hatlara ben sinirsiz arama yapabiliyorum alamanyalardan yapalim yapalim

evet bende kendimle cok gurur duydum....kanaat notum icin ayrica tesekürlerimi fiskirtirim...sayenizde birakmiyorum kosa kosa gelip hesap veriyorum 100 gr bile versem kizlar sevinecek diyorum mutlu oluyorum

kuzum olsun şöyle düşün ne güzel erkenden çıkacaksın işten ohh mis gibi

Ahanda tam bende böle düşünüyorummm.
Güzel ALLAHIM nasıl acılarımıza sabır dayanma gücü veriyorsa, ramazanda da aynı şey olacaktır. Dietimize de aynı azmi veren O değilmi?. Bizi birbirimizle buluşaturan.
Ve hatırlarım geçen sene. Ramazan başlangıcıyla hava nasıl sıcak olursa olsun olan serinliği. Yani ya bana öle geliyorduu yada...
Ben bundan önceki 10 yıllık iş hayatımda 2 farklı işte çalıştım. İkisinde de tek başıma oruç tuttumm. Zaten kendimi bildim bileli tutarım da o yıllarda inadına daha bi şevkle tuttum ki ben normalde içkisi mezesi eksik olmayan bi tipim. Millet çok şaşırır aa oruçlumusun falan. İçimden dediklerimi şimdi yazmayacağım RTUK kapatabilir. Şİmdi çok şükür %50 oruc tutulan en azından patronların tutana saygı duydukları bir yerde çalışıyorum.

Ay ne doluyum ben bugünn dök dök bitiremedim içimdekilerii.

Bu arada diet çok fadalı. Dukanı seviyorum. Demin biri form eti yedim demişti. Bir daha yeme cısss (şimdi kayzen gelir dukan dışı konuşma tek ayak üstünde dur der diye dukana daldım birdennn)

afferrrim kuzummaaaa canııım benimm güzel fıstığım
bu arada o fışkırtırım ne yaa çok güldürdün beni,Allah da seni güldürsün e mii

dukan bu mesajı okusa hidayete erer kız

Ay ama hiç sanmıyorum yaaa alla alaa :44: Ben Koton'da da deniyordum.. Du bi daha deniyim bakalım :) Küçüldüm ne

dene tabi. kotonda 36 ya giremeyebilirsin ama 38 kesin!. Oranın kalıpları daha dar ben şu ara 40 giyebiiyorum anca...

evet bende kendimle cok gurur duydum....kanaat notum icin ayrica tesekürlerimi fiskirtirim...sayenizde birakmiyorum kosa kosa gelip hesap veriyorum 100 gr bile versem kizlar sevinecek diyorum mutlu oluyorum
prenssevgilisi, seni tebrik etmeyi atladım gülüm işte sana da sallıyorum sefan olsun ooh oh.. :92::92::92:
kızlar bugün neredeyse hiç iş yapmadım verdim kendimi foruma vurdum kendimi foruma. yarına allah kerim

görüşmek üzere diyeyim kızlar, ramazan öncesi kediciklerimin de rızıklarını düşünen ben, eminönüne doğru gidiyorum, mamalarımızı kumlarımızı alalım. 1 aylık stok yapalım. ramazanda, bu sıcakta eminönü çekmeyelim bir daha. hepinizi öptüm...

evet canım biz senle aynı ilerliyoruz valla bi de canım benim vücudum hep sıkıydı yani kilolu olduğumda da sıkıydı tabi sporla tamamen sıkılaştı veriyorum da dediğiniz gibi spordan dolayı mı tartıda eksi göremiyorum bilmiyorum yani ben çocukluğumdan beri hep fazla kiloluydum şimdi ailem arkadaşlarım akrabalarım çevremdekiler yeter artık verme diyolar şok oluyorum inanmak gelmiyor içimden bigün insanların bana böle diyeceği hiç aklıma gelmezdi hatta geçen spor salonunda üzerimizi değiştiriyoruz sohbet ediyoruz bikaç kız biri de kilo veremediğinden bahsediyor bende hemen dedim bende aynıyım veremiyorum anlattım durdum tam üstüne basınca:)) konuştum konuştum kız ne dese beğenirsiniz daha neler sen daha ne kadar vereceksin ki çok iyisin dedi dumur oldum ne diceğimi bilemedim yok mok dedim ama nasıl sevindim tabi o gazla spor bi yaptım ki nasıl:))

Canım, benim de öyle acayip moralim bozuluyo, ağlıyorum yani sinirden.. Baksana 4 ay oluyo benim de.. Al sana 8 kilo.. Şaka gibi.. ama bak ben hergün tartılmıyorum.. Hele regl öncesi sonrası falan.. Bildirim için tartılıyo bile olsam, moralimi bozmuyorum hiç öyle günlerde. Sonuçta haftada 1 tartılıyorum. Bezen 2. O 2.si de incelmiş gibi hissedince Ben kendimi biliyorum.. Nasıl moralim bozuluyo biliyorum.. Her gün tartılsam tımarhaneye girerim ben :S Ne olur sen de sık sık tartılma.. Belki de testte bir hata yaptın :44: Çıktığınız en fazla kilo, düştüğünüz en az kilo falan onları soruyor ya... Oralara yanlış yazmış olabilirsin. Ben pek emin değildim mesela, yazdım ama.. Bence sen sporu çok yapıyorsan kilo verdiğin görünmüyordur. Belki çok az yemek yiyorsun, belki çok yiyorsun.. Dediğin gibi yağlar da inatçı oluncaaa... Hem boyun da baya iyimiş yani.. Yeme stilini değiştirdin mi... Farklı şeyler yiyor musun:44: Ne olur üzülmeee.. Anlıyorum ben seniii
Bu arada ben de onu düşünüyorum. 8 kilo 80 gün güçlendirme E Allah kerim, yeter Ay ben en son kiloma göre 8,8 vermişim be :S 90 güne diyelim hadi :) Ay bi de güçlendirmede verirsseeeeekkkk... Sen o zaman gör, inletcem buraları Alırsam da gözyaşlarımla sel yapcam

Eveeeett!! Pes etmeee.. Benim de çok içimden geçti pes etmek.. 60 kilodan nefret ediyorum ben dee.. Ha 60 ha 65 yani bence.. Iyyy!! Ama olmamak için her şeyi yapıcam.. Gerekirse açlık grevi yaparım Hıhhh!!!

Ooohhh!! Sıcakta salla sütyeni donu hahaha

Hayıslı olsuuunnn!! Geçmiş olsuunn! Sen bi de ondan sonra gör -1500

Oğluna çok geçmiş olsun.. Kıyamam yaaa Neyse ki kötü bişey olmamış yavruşa..
Ben de her gün olmasa da tutmaya çalışıcam. Uzun süre aç kalınca migren başlıyo Bi de ilk hafta tatile çıkıyorum.. Kötü bi zamana denk geldi ama :S napiyim.. Ben güçlendirme gibi yapıcam Ramazan'da.. Bi de sanırım bu süreçte uzun süre tartılmıcam :S Yoksa kafayı yerim al ver :S :105::100: bi tek tatil öncesi ve sonrası tartılcam..
İnşallah tutabilirim.. tutacak herkesi de Allah kabul etsin..
[/QUOTE]

Kızlar,

Twiterda ramazan boyunca her gün ramazan menusu açıklayacakmış @dukanturkiye

Bilginize..

Sen farklı şeyler yapıyor musun yemek olarak.. Tatlılar falan... Yapmıyorsan yapsana bişeyler.. Bir sürü tarifler uçuşuyor etrafta Dukanella falan var.. Bu arada ben de sormak isterim şu Dukanella'nın en güzel tarifi nedir? Ben beceremedim bi türlü onuuu.. Şöyle en denenmişinden en güzelinden verin de tarifini yiyelim be ya çikolatımızı
Ben de eminim baya bi zayıf görünüyorsun.. O kadar spora öyle olmak zorunda yani :)) Hem boyun 1.70'miş yaa. 65 olsan tabi süper olurdu da.. bou olunca zaten pek göstermiyo insan.. Ama yine de başkalarının gazına da gelme Ortasını bul :) Kendini iyi hissediyor musun, o önemli Ben mesela orta hissediyorum şu anda :) ama seyirde verebileceğim maksimum kilo buymuş demek diyorum. Bana kalsa 4 kilo daha versem süper olur ama inanır mısın dün S beden üst bakıp da bulamamak çok güzeldi hihihi Yuh dedim yaa M arasam o olmaz, kırk yılda bir S bakıyoz, şimdi de o yok 38 beden pantolon bakıyorum.. İstediğim renginde beden yok, 40 var 40 arasan 38'ler dolar Utanmadan S beden pantolon bile denedim. Hatta popişten geçti de, fermuar kapanmadı tabi ki Napiyim küçük göründü gözüme Bakalım dedim ne kadar gircem Ben Mango'dan 42 beden pantolon giydiğim 70 kilo hallerimi bilirim beee 1 kilo daha vereydim bari, İstanbul'a geldiğim hallerime dönecektim. Ah İstanbuullll!! Maf ettin beni!!
Ya da sen de Ramazan'da güçlendirmeye geçmeyi denesene. Dukan diyor ki, geçin güçlendirmeye, sonra yine seyire dönersiniz.. Ben bi geçcem.. Baktım olmuyo, eğer yerse , Ramazan bitince geri döncem seyre :) Hem çok kilo almadan engellemiş olcam, hem bazı şeylere doymuş olcam daha azimle başlayabilicem Ya da çok beğenirsem kalırım ordaa.. Ohhh :)) bozma moralini ciccciiiimmmm

pişt bizde kedi köpek maması ve kedi kumu ithal edip satıoruz..ne kdra alıosun eger bizde daha uygunsa biz werelim cnm?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…