Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canlarımmmm ne cenee varr hepimizdeee yaa oku oku bittimm
yine sabah hıc bır sey cekmıo canımm azıcık yogurt yedım geldımmm ustune sade turk kahvesii ve 1 lıtre suuu:)
oglen haslanmıs tavuk miss gibi kekik ve karabiberle yıycemmm
aksama henuz planlamadımmm:26:
dun aksam callan ablanızın vıdeosunu ındırdımm aman tanrımm cok zor sahıden bence hıc yapamadım onlarr 100 yaparkan ben 5 ancaapelvısın kopsunn dedım dun gece en son callan ablayaa
bunada alısırmıyım hepınız ozellıkle superrr kılo vrnler yapıonuzmuu

şımarmaca yok. gaza gelmece var. ))) sevin işte bak tanımadığın insanlar bile farkediyor

kızlar gercekten cok tesekkur ederım. ama cidden sımarıp bi havalara giriyorum ben yaa. sonrada kaçamak hatta kacamak kelımesı az kalır turden seyler yemeye baslıyorum. benım bu psikolojiyide altetmem lazım. dikkate almıyorum iltifatı neyim. valla ben daha kocacığımdan duymadım zayıflamıssın dedıgını. demıyo dedırtemıyorum. zayıfladım dımı aşkım dıyorum daha var daha var dıyo bana. oda bılıyo zayıfladın derse benım alıp basımı gıdeceğimi. kaçamağımıda gorunce bırıncıye cıns cıns bakıyor ıkıncıye e yeter ama dıyıp elımden alıyor.bu arada az once bırı daha zayıflamıssın dedı bana kanmıycam bu laflara. zayıflamadım ben.

dukan diyetine başlıyalı 15 gün oldu 2 kg verdim.3 gün atak 5+5 yapıyorum kaçamakda yapmadım neden bukadar az kaybettim.

aynen canım ödüm kopuyo güçlendirmeden geri alcam diye benim boyum 169-170 civarı şu an işte bigün 69 sam bigün 69,5 oluyorum şu an regl dönemimdeyim sabah delirdim 70,5 gösteriyo kafayı yicektim canım ramazan da güçlendirmeye geçecem geçmesine de alcam diye çok korkuyorum spora gidcemicem bakalım herkesin dediği sporu azaltmanın bi etkisi olacak mı bi de şey düşünüyorum 7 kilo 70 gün güçlendirme demek:)) bu arada dukan bana 65,5 ol diyo yan 4 kilo daha vermem lazım ama imkansız görünüyo((

Kizlaaaaaaaaaaaaaaaaaar ben geldim agrili sizili bir calisma günü icerisindeyim...aksama yine kokteyl var ama korkmuyorum o benden korksun

regl ime kavustum bugün

tartida da tami tamina dünden bugüne -900 görmüs bulunuyorum sükür masallah

selam dukan güzellerim benim:))) önce pizzanın tarifini isteyen arkafasıma tarifi vereyim. simla nın sitesinden zaten:))

PİZZA KRAKER

MALZEMELER:
-1 yumurta akı
-1 yemek kaşığı Pınar süttozu
-2 yemek kaşığı yağsız süzme yoğurt
-istenen baharatlar(ben sarımsak tozu,kırmızı tatlı biber tozu,pul biber,nane kullandım)

Fırın 180 derecede ısıtılır.(çıtırlaşması için fanlı olması iyi olur)Yumurta akı köpük olana dek çırpılır.diğer malzemeler eklenip homojen bir karışım olana dek beraber çırpılır.Yağlı kağıt üzerine tatlı kaşığıyla ufak daireler halinde karışım koyulur.Yaklaşık 15 dk. rengi değişene dek pişirilir.(kontrollü pişirin aniden yanabiliyor)
Sıcakken kağıttan çıkarmaya çalışmayın yaklaşık 1-2 saat tezgahta soğumaya bırakın.İyice soğuyup kuruyunca çıtır çıtır oluyor.Yaklaşık 15 adet küçük kraker çıkıyor bu tarifle.günlük süttozu limitinize göre tarifi arttırabilirsiniz.

ben denemelik yaptim önce yarısını yaptim. tatli kasıgıyla dökmüştüm. benimkiler yayıldı nedense:) azıcık fırını unuttum ve bana ince cıtır mis gibi cips tadında gibi oldu kraker.hatda bana alaturka cipsi andirdi. hemen azıcık bi yogurda kırmıız biberle nane ekledim batirip batiirp yedim.süperdi .deneyim sizde bence mükemmeldi:)

dun kınalı adaya gitmiştik. süperdi deniz:)) ve ben yediklerimi yazıcam size acaba cok mu yedim diyin bana:) 2 domates 2 salata yanına bolca peynir .light kola + form biskuvi ve herkes yerken dayanamayip yediigm buz parmak limonlu. yag yoktu ama.poseti saklıyordum sekere bakicaktim.kizimin cöplerini atarken onuda atmiisim karanlikta göremedim ben yerlerde poset ariyorum. bizimkilerde ne ariyorsun diyorlar.dondurmanın posetini diyince bastilar kahkahayı:))))))

biliyorum cok sebze yedim ama peynırlen acıgı kapamaya calişştim aslinda evet beya fazla oldu. onlar kek poagaca fantaları yerken benım yediklerim gözüme normal geldi sanırım. eve gelince bugun cok sebze yedim dedim.

bugun sımdı proteıne gerek varmı sizce dondurma ıcın? bugun buzluguma lımounlu su koyup buz yıucem:)))) ceza varmı bana diiyin hele:)))

kızlar saolsun ekımım banada gojı yolladı..ama medesam gibi bende sastım,,devesa bi pkt yollamıs..cok cokkkkk tşk ediorummmmm arkadasıma inceliğinden dolayııı..hakikaten bu arada ekimin sesi 34 beden yok yok hatta 0 beden

aaaa aşk olsun. benim sözüm yeterince bilimsel değil mi yani? kendi yaşadıklarımdan ve burdaki arkadaşların sık sık, kilom aynı ama bedenim küçüldü demelerinden böyle bir sonuç çıkardım. dolunay meselesine gelince, ayın çekim gücünün sular üzerideki etkisi malum. gelgitler falan...dolunay yeryüzündeki diğer sular gibi, vücudumuzdaki suları da yükseltiyor. pek bilimsel sayılmasa da makul bir açıklama bence.

Bugün aksam yine kokteyl var kuzular ama bilincli bir dukanice olarak söyle planladim kafamda menümü yaziyorum

sabah kalktim

kahvaltimda: bir yumurta omlet ve hindi jambon

ögle: 250 gr 0,1% yag oranli yogurt

aksam: kokteylde balik bugulama tavuk izgara bulmaya calisicam ve haslanmis sebze olursa onu alirim yanina da light cola

bi yk kepegimi sakladim aksam orada yiyecek birsey bulamazsam eve geldigimde yulaf kepegi ile yaptigim cocopoops yerim diye düsündüm nasil düsünmüsüm?????

cok korktugum icin aksamdan sabahi ögleyi cok hafif tuttum ama b planim var görüdgünüz üzere

kocan da şımarıp diyeti boşlama diye söylemiyordur zaten. ben de öyle yapıyordum eskiden. sonra kendi kendime dedim ki yazık değil mi senin emeklerine. uğraşa didine 100 gr veriyorsun, sonra 1 dilim tatlıyla 200 gr alıyorsun. kendimi ikna ettim 3-5 kilo verdim diye zayıflamış olmayacağıma. açıkcası çok kilolu inanlarda var o psikoloji. ben 48 bedenken, 44 olsam ne mutlu olurum sanırıdm. çünkü anca hayalini kurabilirdim onun. gerçek olamazdı. şimdi 42 oldum, 40 oldum hatta, bakıyorum ki 38 hayal değil... neden burda kalayım ki diyorum. düşünüyorum, dukan bana 66 kg ol dedi ama 66 olunca 38 e düşer miyim acaba diye. ki buraya ilk girdiğim günlerde (46 bedendim o zaman) yazdığım mesajı hatırlıyorum, 42 beden olsam daha ne isterim diye. 40 olacağımı düşünemiyordum bile. yani şekercim, uzun lafın kısası, daha çok yolun var. o yüzden öyle gevşemek yok. haaa çok başarılısın o ayrı konu. başarını her zaman taktir ederiz ama vizeler iyi geçti diye finallere çalışmazsan bu ders kalır haberin olsun...

selam güzellerrr

nasılsıız bakalım ben iyi gibiyim.. dün canım oğlum çok kötü düştü kızlar içim parçalandı. dudağı patladı iki yerden kolu baya soyuldu morardı falan ağladı ağladı 2 saat yattı kendine geldi
neyseki bugün iyi ama onu bırakıp işe gelmek zor geldi açıkcası

kızlar ben cuma günü malum oruca başlıyorum şu şekilde planladım

hergün mutlaka sebze tüketicem haşlanmış bunun yanında sadece ramazan boyunca 1 porsiyon meyve eklemeyi düşünüyorum hiç kilo vermesemde olur 1 ay geçikmeli güçlendirmeye geçerim en kötü(tabi et sahur ve iftarda ızgara haşlanmış şeklinde)

korkuyorum ramazandan ben yaaa

siz neler yapıcaksınız tutacak olan var mı aranızda

Bu arada PRENSES tebrikler canım gayet organize bi kokteyl planı olmuş

gojiler gelmiş filan takipteyim kızlar

öpüyorum hepcinizi yakında 7 kilo farkı bi resim koycam göbüşüm baya inmiş kızlar sankimm

ee canım kocan seni tanıyor demek ki, belli ki senin iyiliğin için ama ille de pozitif bir destek istiyorsan azıcık sırnaşacaksın yok başka yolu herhal

dukan diyetine başlıyalı 15 gün oldu 2 kg verdim.3 gün atak 5+5 yapıyorum kaçamakda yapmadım neden bukadar az kaybettim.
bünyeye göre değişiyr ama kaç kilosun, ne kadar vereceksin, boyun kaç bunlar önemli epeyce.

darısı başımıza kuzu

benimkilerde yanmıştı, bir de ligth peynirden yaptığım halde tuzlu gelmişti bana, hiç beğenmemiştim şahsen
yok denemem bir daha kek neyime teymiyor benim alla alla yok öyle atraksiyon başka :26:

oyy kuşuum geçmiş olsun ona
dğal olarak aklın kalmıştır tabi, sık sık ara bakalım, bize de haber ver nasılsmış?

ben de ramazanda oruçlu olacağım ama niyeyse içimde hiç beceremezmişim gibi bir duygu yok, pideye dayanamam belki diyordum ama galiba sarssa sarssa su sarsacak beni, zira ağzım kupkuru uyanıyorum.
ama yaparız ya, Rizede şu anda çay kesiliyor, güneşn altında böyle saatlerce çalışıyorler onlar tutabiliyorken ben hayli hayli tutarım diye düşünüyorum kaldı ki çok daha zor şartlarda çalışanlar var.

diyorum ya endişe etmiyorum hiç yapabiliriz.

cok gecmıs olsunnn cnm..ben acıkcası bu sıcakta tutamıcam :2: ama tutacak olan herkese sabır,dayanma gücü versin Allah ve hepinizinkini kabul etsin inşşş..

Son düzenleme:

geçmiş olsun tunacım... Allah kötüsünden esirgesin. ramazan beni de korkutuyordu ama aşağı yukarı seninki gibi bir program düşündümve dedim ki kendi kendime, hiç kilo vermesem hatta 1 kg alsam bile nolur. aylardır diyetteyim, 1 ay daha sürsün ne var yani... o yüzden de sorun etmiyorum artık...

doğru söze sadece şapka çıkarırım. süpersin. valla sızı cıddıye almasam zaten dukana baslayamazdım. ıyıkı varsınız. tesekkur ederım.

afıyet olsun kuzuuu..

ekımmmm bizde isterik. bızedemı yollasan ne

estaaapiti piti. onu dimek istemedim. sadece merak ettim bilimsel şeysi var mı diye ama kişisel gözlem ve tecrübe de çok önemli benim için. hatta daha önemli.. sevindim bunu duyduğuma. benim yag hücreleri içeride safları sıklaştırıyorlar desene
dolunay olayını da hiç tecrübe etmedim. bir dahaki dolunayda dikkat edeyim bakalım

oyy kıyamam kuzuya geçmiş olsun.. nazar değmiştir annesi tü tüttüü

Son düzenleme:

cok gecmıs olsunnn cnm..ben acıkcası bu sıcakta tutamıcam :2: ama tutacak olan herkese sabır,dayanma gücü versin Allah ve hepinizinkini kabul etsin inşşş..

CANLARIM çok teşekkür ederim oğluşum kuzum içiin şimdi daha iyiymiş aradım akşama yanında olup heryerini öpcem kuzumun

ramazan ile ilgili evet her halükarda tutmalıyım doğru ne zor şartlarda tutyo insanlar bakalım yaaa hayırlısı ile çıkıcam bununda içinden

ben şimdi işe girişiyorum yine ugrarım canlarımm

sabah kilom77,5 geçen hafta tatil sonrası 78 di raporumuda verdim ben kaçarrr

ekimin sesinde kıstığını Allah gönlüne vermiş,gönlü zengin arkadaşım benim
love01 afiyet olsun kuzum,çerez niyetine kemiriyorum ben arada bir avuç iyi oldu valla,ekimim kesene bereket arkadaşım

ekim 34 bende telefonda konusayim seninle ama ya kiiskandim

tele konferans yapalım mıııı

kuzu valla şaka gibi bende artık 44lere zor sığar,46larla tanışır hale gelmiştim.ayyy ne korkunç günlerdi onlar yaaa,bildiğin babane bedeni.neyseki şu an Allahıma şükürler olsun 40 beden giyer oldum.rüyamda görsem inanmazdım.üstelik dün bir etek almıştım da giymiştim ya 40 beden,gün içinde anladım ki onun 38'ini alsam daha iyi olurmuş çünkü esnedi vallahi
ayyy gerçekten şu an 38 hayal değil benim için.ve sizle bir sırrı paylaşayım,en son ne zaman 38 olduğumu düşündüm de şu an;kardeşimin sünnetiydi yani ben 14 yaşındaydım yani neredeyse 20 sene önce annaaaaammmmm

offf hilla yaaa var ya resmen şu anda o anı yaşamışım gibi benim de içim parçalandı,çocuklara çok özel bir zaafım var içimden bişey aktı resmen çok geçmiş olsun canım,nasıl şimdi biraz daha iyi mi tunacık ?
ramazanda da dikkate ettikten sonra yapabilirsin bence.ben şahsen hala ramazanla ilgili düşünceliyim.aslında tutmak istiyorum ama sanki günlerin uzun oluşundan dolayı kendime biraz güvensiz gibiyim.dün akşam arkadaşlarla buluşmaya giderken gözlerim karardı,tansiyonum düştü sanırım.bu sıcaklarda ne kadar başarabileceğim bilmiyorum.belki aralarda tutarım,kendimi ve sağlığımı çok zorlamadan çünkü bende şeker düşmesi oluyor.Oruç tutacak olan herkese şimdiden başarılar diliyorum

valla ben de hiç goji yemedim ekimmmm biz de isterizzzzz:)))

ekımmmm bizde isterik. bızedemı yollasan ne [/QUOTE]

canımmmm benim ya ben bu ara kendimi öyle şiş hissediyorum ki sanki hiç kilo vermemişim gibi eskisiymişim gibi ama etrafımdaki herkes özellikle son günlerde çok kilo verdiğimi söylüyor benim dediğin gibi üst kısmım çok inceldi ama işte basen kalça göbek üçlüsü var zaten kalan kilolarda onlardan hoşnut değilim boy kurtarıyo biraz bi 65 olaydım süper olurdu yani...aynen o dediğin noktadayım pes etme noktasında yeter olmuyosa olmuyo dicem 3 aydır çikolatanın tadını unuttum hamur işinin pastanın böreğin patatesin bi sürü şeyin tadını unuttum resmen böyle olacaksa gitmicekse devam etmenin manası yok diyorum((

medesa
bak sana biley söylicem nesrinim boy ve kilon aşağı yukarı benimkine yakın oran olarak.
yani bence bu şu demek oluyor,görüntü olarak da biz birbirimize yakınızdır.
heeee bu da şu demek oluyor,ben valla hiç de kötü görünmüyorum artık yani mantıken sen de ben gibi görünüyorsundur
burdan da daha tüme varararktan şunu söylemek istiyorum;sen zaten fıstık gibi olmuşsun,çok strese girmeden yavaş yavaş takıl ver kilolarını.kendine güvenemiyor ve pes etmeye yakın hissediyorsan da geç güçlendirmeye,buraya kadar verdiğin kilolar yanına kar kalsın.hem güçlendirmede de 3 kilo falan veren arkadaşlarımız var.vermesen de almazsın en azından ne dersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…