Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

KIZLAR
netten yulaf kepegi alıcam
siz 500grmı nekadar zamanda yiyorsunuz
birde hangi marka alıyosunuzz

birde sitede stevya diye tatlandırıcı var
onuda alıyımmı

hammaddler.com veya gurmenetten sıparıs verebılırsın.

ben realden almıstım. tatlandırıcı olarak splendayı onerıyorlar. diğerleri acı bır tad bıraktıgı soylenıyor.

henuz tatlı bısey yapmadıgım ıcın tatlandırıcı almadım ben.

kızlar vanılya aroması ve yağsız kakoyu nerden alıyorsunuz ve markası nedır. bende tatlı seyler yemek ıstıyorum artık. bugune kadar tatlı bısey yapmadım hıc. bende bı dukancı olarak yapayım artık dımı ama..

ben aromalarımı gurmenetten alıyorum,alırsan rom aroması da al kız,kahveye kolaya pek bi güzel oluyor :)
yağsız kakao değil de yağı azaltılmış var dr.oetker büyük marketlerde rahatlıkla bulabilirsin.
siparişlerin gelsin tatlı tarifleri de veririz sana istrsen kuzum,sen de tatlı ye artık tabiki de :)

Daha 11. gününde böyle olmaman lazım ama.. Seyrin ilk günlerinde olabiliyor öyle zaten.. Seninkinin bir açıklaması var bak bizimkinin artık açıklaması kalmadı.. Bir sebep olmadan takılıyoruz artık biz.. Bu kadar çabuk motivasyonsuzluk olmaz ki amaa... Emin ol gidecek yani... Kesin..!

Hedef kilonu da yazar mısın? Geçen Perşembe günkü kilonu biliyor musun? 78,5 mu sayalım

Başkalarıyla kıyaslama yapmamamız gerekiyormuş canım.. Öyle yapsam ohooo, bittim ben o zaman ( Benim gibi 2-3 kişi ya var ya yok.. 3 ayı geçti.. 8,5 kilo verdim.. Keşke daha kilolu olsaymışım bile diyorum bazen Ama benden zayıf olanlardan da gayet normal hızda kilo verenler var.. Hiç bir şey bana uymuyor.. O yüzden kıyaslama yok..

Son düzenleme:
hoşbuldukkkkkk
dikkat ederim canımmm saagolll
ben kararlıyım haftada bir tartılmaya
inşallahhhhh

menülerinizi yazıyomusunuz peki hergün
rica ederim
yazan arkadaşlar var ama ben bazen yazıyorum galiba:)
zaten fikx gibi bir şey
sabah 1,5 ölçeğe denk ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta ve peynir (ps de domates salatalık)
öğlen ya ton balığı ya hindi füme ya da tavuk döner ve yoğurt
arada 1 haşlanmış yumurta
akşam artık ne hazırladıysam (ama genelde çok geç yiyorum ve sebze gününde abartıyorum hem salata hem sebze yemeği+protein), yoğurt
akşamları illaki kek ya da poğaça filan yerim (bu hafta hariç)
diyetten bağımsız olarak zaten çok su tüketirdim ben çay da öyle
artı olarak haftada 1-2 defa süt, kola filan içiyorum, unutmazsam 1 ya da 2 fincan da yeşil çay

ö_höm kaşar ve meyve mi?
anam :18:iyi kilo verirsen haberim olsun
2 aydır ağzıma meyve namına bir çentik bişey koymadım :2:

üff muhteşem görünüyor

şmdiden güzel geçer inşallah
bence 2 gün proteini kokteyl sonrasında yapsan daha iyi olur

KIZLAR

onuda alıyımmı
migro sanal marketten de sipariş verebilirsin, doğalsan'ın yulaf kepeği 6.5 tl filandı
real de ru-sheim in var
stevya kullanıyorum ben bazı arkadaşlar çok konulunca acılaştırdığını söylüyor ancak galiba ben çok koymadım, şu anda memnunum lakin pahalı
bitince takita toz tatlandırıcı alacağım

vanilya aroması en son depolarda filan bitmişti, migros ya da c.fourdan alabilirsin ama bulamazsan Eminönüne bak canım
kakao c.four,migros ve real de var, dr outker ve ya nestlenin yağı azaltılmış kako dersen gösterirler (bulması zor olabiliyor)
ben sadece bu hafta tatlı tüketmedim ve kafayı yemek üzereyim yani seni çok tebrik ederim

Son düzenleme:

Dely'den duydugum tabir. İnternet'e baktım su cçıktı
If you stopped loosing weight, Dr Dukan advise to do a " white day" made out of white egg, white meat ( chicken) and white fishs and yoghurt only to get pass the plateau.
Ben farkında olmadan yapmıştım ve sonuc aldım.

Ben spor yapıyorum. 58,5 kilo olduğum belli olmuyor. Eskiden beri böyleydi zaten. Sanırım kemiklerim ağır azıcık :) 55-56 falan görünüyorum sanırım :44: tam bilmiyorum tabi de :) Bana Mayıs sonunda 57 küsür olacaksın demişti ama.. Haziran bitti. Benim hayatımda ergenlikten sonra kendimi bildiğim en düşük kilom 53-54 falandır sanırım, o da 10 yıl önce falan. O yüzden 55 olamazsın diyor amca bey. Ben 55 istiyorum amaa..
Sebze günlerinde de çok fazla sebze yemiyorum. Sebze yemeği yemiyorum hatta. Belki 3 ayda 3 kere yemişimdir. Sebzeleri hep çiğ yiyorum salata gibi. En fazla 2 öğünde yiyorum, hatta eğer 1 öğünde çok yediğimi düşünüyorsam, başka 1 öğünde yemiyorum bile.. Üstelik etçil bir insanım zaten ben :) bu tam benim diyetim olmalı aslında..
O bağışıklık dediği şey de bende protein günlerinde de oluyor maalesef Ben duraklama olunca 4 gün saf protein yaptım.. Yok! 100 gr bile gitmedi! Kimiz aman sebzeyi biraz çok yediğimi düşünsem, ertesi 2 gün yine saf protein yiyorum.. Yok! Tık yok!! Gitmiyor..
Beyaz gün dediği de işte sadece yumurtanın beyazı, beyaz et, balık falan yenilen gün..Ama onda yoğurt falan da az yeniliyor galiba.Ayrıntısı vardı da kitapta sanki, nerde bulamadım.. bi de su yerine yeşil çay için falan diyordu 1 gün boyuncaydı galiba :44: onu da bulamadım.
Bir çok şeyi denedim yaniii. Korumacı ve uyuşuk bünyeme hiçbişi etki etmiyo Benimki hastanelerde okutulacak vaka sanırım O beyaz günden yapıcam bakalım bi de...

Son düzenleme:

kuzum ben sana daha önce de söylemiştim,2 gün beyaz gün yapıver,tatlı da yeme o günlerde.bence etkili olacak hatta benim de bu duraksamam devam ederse ben de yapıcam

Ve deee... AKşam akşam tartılmak da nerden çıktı güzelim..? Sabah aç karnına tartıldığınla akşam tartıldığın zaten 1-2 kilo fark eder kiii :S Hatta sabah tuvalete girmeden önce tartılmakla tuvalete girdikten sonra tartılmak bile 1 kilo farkediyo. Ohooo.. Öyle delilirir insan :)) Her gün tartılmak istiyorsan bile, her gün aynı saatte 1 kere tartıl. En güzeli, sabah aç kanına
Deli gibi de yiyebilirsin ayrıca, Dukana uyduğun sürece.. Bu sınırları fazla aşacak kadar deli olmasın yine de ve ben o kırlangıca bayıldııımmmm
[/QUOTE]

Yok canım yok bi daha tartılmıcam akşam akşam :) zaten regl olmam gereken günü 6 gün geçmiştim sabah tartılınca 69.8 çıktım rahatladım :) bu arada limitler için çok teşekkürler.
kerata çok tatlı di mi :) çok obur ayrıca biraz daha büyüsün yine koyarım fotosunu.

rom aroması ne olaki. sadece kahve koladamı kullanılıyor. ya tatlıya cok duskunlugum olmadıgı ıcın denemedım bugune kadar. ama kaçamak yapmamı engellesın diye yapayım barı. havam olur azcık sıplendayıda mı netten sıparıs edıyorsun..

canım ya benımkı kıyaslam degıl aslında. elbette hepımızın metobolızması aynı calısmıyor. ben sadece hanı kaçamagın alasını yaptımya yapmasaydım daha falz verırdım onun ıcın benzetme yaptım. ama onumuzdekı maclara bakacagız artıkın dımı ama. soyle 8 ile başlayanlara bı gecsem offff soylemesı bıle ayrı bı guzellll..

üzülme canım yaa, hemen bi test yaptırıver istersen için rahat eder.

Kızlar bugün yüzüm gülüyo yine :) Dely geçmiş olsun güzelim. Canını sıkmaman en güzeli. Şu regl illeti insanı öyle bir şişiriyor ki baksana bendeki duruma. .......
Tebrikler canıımm Ve saol

kuzum ben sana daha önce de söylemiştim,2 gün beyaz gün yapıver,tatlı da yeme o günlerde.bence etkili olacak hatta benim de bu duraksamam devam ederse ben de yapıcam
Yapıcam canım.. ama orda sütü, yoğurdu, peyniri falan da az yemeye izin var galiba.. Tam emin olmadan yapmak istemedim.. Yanlış yaparsam da o yüzden başarılı olmazsa üzülmiyim diye.. Ama yapıcam Yoksa balık yemeye devam :)) Ama balık bende pek işe yaramadı doğrusu :) Fark etmedi yani.
Boşuna korkmuşsun bak :) Sevindim.. Dikkat et kendine

Baaakkk İşte böyleee Evet ya çok tatlııı Bekliyoruz fotoo :)
Geçersin geçersiinn En azından sebebini biliyorsun sen bak.. Kaçamakları unutacaksıınnn sonra gelsin 8'li kilolaaarr

sagol canim. aynen bu sekilde pisiriyorsun degil mi ? bence bizim buradaki dondurulmus ispanaklar ispanak degil

KIZLAR

onuda alıyımmı

canim stevia maalesef fazla katinca aci oluyor tavsiye etmem yani

dely cim duraklamadamisin sende. yesilcay kürü yaptin mi? birde su an facebook da narcicegi olayi dönüyor onu gördünmü millet bir gece bir kilo ödem atmis. denemesi bedava.

yazik bana bende elin almanyasinda simdik narcicegi arayisina girdim. hibisküs müs burdaki adi. bakalim bende yapicam.

bu sekildeymis canim tarifi:

facebook dukan sayfasindan alintidir
EMEL MISRA

Nar Şerbeti (yeşilçay içemeyenler özellikle denesin)
Aktardan alacağımız kurutulmuş nar çiçeği 1 tutam yeşilçay, bir iki tane kuşburnu ile birlikte kupada ya da cezvede demlenir. cam bir sürahi soğuk su ile doldurulur ve içine bir iki dilim limon kabuğu ile birlikte atılır. demlenip ılıyan çay sürahiye eklenip dolaba kaldırılır. buz gibi soğuduktan sonra içmeye doyum olmuyor. isteyen tatlandırıcı da ekleyebilir. ben gerek duymadım. tam bir ödem attırıcı duraklama kırıcı:)))))
Not: taze zencefil dilimi de çok yakışıyor. İşte evde ne varsa kendinize göre ayarlayın.

Osman Müftüoğlu diyor ki himalay tuzu şu tuzu b tuzu yok. rafine olmayan bütün tuzlar iyidir. Yani bildiğin kaya tuzu...

haydaa ! ya bende himalaya tuzu alcaktim tamda. kaya tuzu ne canim ya deniz tuzu ile ayni sey mi :26:

Şimddiiiikkk:
can_superisi güçlendirmeye mi geçmiştii :44:
ckpln
melisadusleri
tamay

bildirim yapacak mısınız kızanlaaarr? Nerelerdesinizzz?

kestane_sekeri de yookkk

Saooolll Devam canım devam.. Kaderimmiş :))

Hoşgeldiiinnn...

Ya EKİMCİM ben sana yazmadım ki zaten, dely ye yazmıştım senin nie canın sıkılıyor yafherneyse anladık senden gizli dert yanamıcaz maşalah hatunun gözler radar
Bu da çok komik gelmişti burdan da gülmeden geçemicem

Tebrikler canım... Olacak olacak.. İnşallaahhh

Saol canım.. Evet yaa :105: Bayadır böyleyim.. Zaten bir tek adet dönemi sonrası kilo veriyorum bu sefer o da olmazsa deliririm artık.. Denicem bunu saol Love da yazmıştı.. Bakalım ne olacak :44: Bir de işte beyaz gün ve yeşil çay kürü denicem. Yeşil çay kürü 1 gün müydü :44: Kitapta yazıyorsu sanki ama; bulamadım yaa..! Biliyor musun canım sen?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…