Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Çok mutsuzum şuan,
bu internetteki bilgi kirliliği deli ediyor beni..

4-5 aydır ama özellikle son 1 aydır sabahları kalktığımda direk ayaklarım üstüne bastığımda sıkıntı yaşıyorum. banyoya gidip gelene kadar geçiyor ALLAHtan. Bu sabah beni çok zorladı birazda hızlı kalktım sanırım. Nette bi araştırayım dedim. Genelde topuk dikeni sorunu belirtilerinde karşılaşılan bir belirti bendeki. Aradım taradım ne yapılır neden olur diyee. Ürik asit artışıymış en önemli sebebi.
Ürik asit neden artarmış fazla proteinden.
Kendimi bildim bileli sebzeyle işim çok olmaz. Nerdeyse her gün et tavuk yenir bizim evde. Sebze hep meze misali masanın ortasında takılır garibim. 25 yıldır sabahları uyanır uyanmaz peynir yerim. Hergün yoğurt yerim. Süt içmiyordum sadece bu diet sayesinde ona da başladım.

Ee ne bu şimdi yok dikenmiş yok ürikmiş. Uyuz oldum anlayacağınız.

güzelim o dogal bir denizden olan kristall gibi kücük kücük yani tuz yerine gecmiyor onu bagirsak söktürücü olarak kullaniyorsun tadi cooook aci berbat birsey

Günaydın canımmm Sıkılmasın içiiinnnn!!! Geçer inşallaahh. Geçsiiinnn!! Sen de iyi ki varsın bebek Ne güzel bak kilon da azalıyorrr.. Mis missss.. Bildirime yaziyim mi ki seni :44: Boşver beee.. Kurtuldun artık, yazmayalım Keyfini sür bence, yeter :13:
Benim inatçı kilolar da inatçılığı görecekler hee!! Sonunda kesip atıcam o olacak hihhihi

Günaydın mırnav kediciğiimmm Saol :109: Uzun zamandır yaşadığım şeyler ya.. Alıştık artık maalesef.. Uzun zamandır bu kilolardayım.. Bakalım ne zaman kurtulcam
Muck mucckk sanaa

Heey çekirge,

Bugün canım çok sıkkın bak, ne o öyle kilo veremiyorsun mutsuzsun, veriyorsun mutsuzsun, daha dur bakalım. Atak bir bitsin, bir seyre geç, kafandan at şu verememe düşüncesini. Algılarını aç ki yardım edebilelim değil mi ama Ben verdim bak, sen de vereceksin.

Günaydın kızlar,
Kilo bildirimim : 63.0
Geçen hafta : 64,7

Tebrikler canım, 1,7 kg, süper

Canım, sıkma canını, olabilir böyle. Sen geç seyir e rahatlarsın biraz, almazsın da merak etme, 2. hafta bak, hedefim 59 ve ben 58,2 yim.

Ya sen süper verdin canım, bravo

canım haklısın daha fazla kilo ile başladığından daha fazla vermiş olabilirdin ama bu,bundan sonra veremeyeceksin demek değil dimi
hem bir de şu tarafından bak,sen o kadar kaçamak yapmış olmana deli gibi yemene rağmen benle aynı kiloyu vermişsin ama ben 3 ayı aşkın süredir sıfır kaçamak,full spor,bol sıvı olmasına rağmen senle aynı kiloyu vermişim.o zaman ben daha başarısızım bu açıdan da bakarsan
körler sağırlar birbirini ağırlar gibi oldu dimi
ama cidden senin o kilolarda buna karar verip sıkı bir şekilde diyete başlama kararı alman ve şu an 90lı kilolarda olman bile çok çook güzel bir başarı
herkesin iradesi aynı olamayabiliyor tabiki.sonuçta bu uzun bir süreç ve herkesin dönem dönem zaaflarına yenildiği olabilir.
ben şu ana kadar irade gösterdim ama belli olmaz 2 gün sonra bişey olur ben de dayanamayabilirim.sonuçta önemli olan sen yaptığın yanlışı farketmişsin 3 ayda bir kaçamak yapmışsın olur o da napalım.şimdi 3 ay daha dişini sıkarsın 70lere indiğinde ödül babında bi kaçamak daha yaparsın

URIK ASIT
Normal Değerler :
Erkek : 2.5-8.0 mg/dL
Kadın : 1.5-6.0 mg/dL

Açıklama : Ürik asit, vücudun genetik yapı taşları olan DNA ve RNA nın yapısında bulunan purin adındaki maddelerin metabolizmasının son ürünüdür.

Artığı Durumlar : Diyetle fazla protein alımı, vücutta üretim artışı (malin hastalıklar, doku harabiyeti, açlık) ya da böbrek fonksiyon bozukluğu gibi bir nedenle vücuttan uzaklaştırılamaması durumlarında kanda ürik asit düzeyi yükselir. Yüksek düzeydeki ürik asidin kristaller halinde çeşitli dokularda biriktiği düşünülmektedir. Bu dokular özellikle eklem sıvıları ve böbreklerdir. Eklem sıvılarında ürik asit kristallerinin birikimiyle oluşan ağrılı hastalığa GUT hastalığı denilir. Böbreklerde oluşan birikim ise böbrek yetmezliği ve idrar yollarında taş hastalığına yol açar.

pksnmz bende de bir ara senin bahsettiğin gibi bir sorun vardı kalktığımda sanki ayağımın altında minik tokalar oyuncaklara basmışım gibi acıyordu doktora gittiğimde sordum sürekli düz ayakkaabılar giyiyorsan hiç topuklu giymiyorsan ondan olabilir dedi hafif de olsa meyilli ayakkabılar giyersem arasıra geçermiş gerçekten dediği gibi oldu şimdi öyle bir şikayetim yok

Canim benim ya yaparsin elbet....p,tesine benimde hedefim -1kg insallah ulasiriirz neyyy müsil mi kullaniyosunnn

Dely önce bir ailene bak, kilo alma eğilimi var mı? Senin durumundan ben olduğu sonucunu çıkardım.
Ailesinde kilo alma eğilimi olanlar için bak Dukan ne diyor:
Bu durumda kilo verme süreci yavaşlar ve daha fazla kişiye özel ayarlama yapılmasını gerektirir. Ancak bu zor vakalarda bile rejimin atak evresinin sonuçları çok etkileyicidir. İlk iki ya da üç haftada genellikle 4-5 kilo verilmesini sağlar.

Buradan itibaren eski düşmanlar (genetik kilo eğilimi, daha önce yanlış uygulanmış, başarısızlıkla sonuçlanmış ya da yarıda bırakılmış diyet tecrübeleri, hormonal sebepler, motivasyon eksikliği) yeniden ortaya çıkabilir ve hızı düşürebilir.

Bu durumda şöyle oluyormuş:
Haftalık ortalama 1 kilo hesabıyla diyelim ayda 3 kilo vereceğini hesaplarken, eski düşmanlar yüzünden kilo verimi ayda 2 hatta 1 kiloya düşebiliyormuş.
Ama kilo verimi asla durmuyor sadece gecikiyor 3 ayda vermen gereken 15 kiloyu 4 ayda veriyorsun ama
Ömür boyu bunlardan kurtulacağını düşündüğünde değmez mi sence?

Öncelikle senin eski düşmanın hangisi onu bulman gerekiyor.
Dukan her bir düşmana göre ayrı çözüm önermiş. Elinde kitap varsa 106'dan itibaren bir bak derim.
İstersen buradan söyle ben sana yazayım

beni geçen haftayla aynı kiloda yazar mısınız tartılamadım, 2 saatten fazla sudaydım, saçım kurusun falan derken de çok acıktım diye kahvaltı faslına geçtim ..
bir de buradaki tartılara güvenemiyorum.. güya -ya 2 kilo verdim ya 1 kilo aldım- :S
en iyisi eve dönünce tartılmak..
hem zaten plan değişti ara verip bi istanbul yapıcam, sonra yine dönücem ...

kizlar günaydin, daha yazdiklarinizi okuyamadim, birazdan ailemle eglence parkina gitcez, geldikten sonra okurum artik, benim moralim sifir nedenmi

isteeeee

baslangic tarihi 18.6.
baslangic kilo 64,3
gecen hafta 63,1
güncel 63,1
hedef taaa 55

yaniii bukadarina pessss, kacamak sifir, tuz hic yok dencek kadar az hatta yumurtayi tuzsuz yiyorum yag hic yok dencek kadar az, spor hergün 3 cocuklu oldugum icin hareketligim, ayriyetten 25 dakka felan zumba yappiyom evde, suyumu mutlaka iciyorum 3 litreye yakin, 2 fincan yesil cay, cola zeroyu hergün bile icmiyorum icsemde 1 cay bardagindan fazla olmuyor cok tatli geliyo bana, tatlandiriciyida sadece yogurduma kullaniyom öyle aman aman fazlada degil yani, kabizlik vaaar cooooookkkk berbatt bir durumdayimmm bgana nolursunuz yardimmm edin motivasyon yerler altinda ben napiyim simdi daha 11. günüm yaa :26:

Herkese merhaba
Dukana yeni başlamış biri olarak yorumlarınız gerçekten çok işime yarıyor.
Ben de bildirim yapayım.

Başlama tarihim: 18.06.2012
başlama kilom:78,5
Güncel kilom:74,9

Bu arada kabızlık için önereceğim benim çok işime yarayan zamanında diyetisyenimin önersi şu: Sabah kalkar kalmaz büyük bir bardak (benim bardaklarım 330 ml kadar) ılık su içmek içine birşey koymadan. İnanılmaz bağırsakları çalıştıryor.Eskiden bu suyu içmemle 10 dk da tuvalate gidiyordum şimdi 1 saati buluyor ama formul müthiş:)

Bu arada özellikle akşam üzeri kulaklarımda inanılmaz basınç artışı oluyor bunu yaşayan arkadaş var mı? Bu diyetin bana eb büyük artısı saçlarımın dökülmesnin azalması oldu :)) Sanırım hiç kırmızı et yemediğim için saçlarım dökülüyordu.

Herkese iyi haftalar.

Canım benim, kıyamam sana İnşallah bir an önce olursun da rahatlarsın sen, ben de 3 gündür öyleyim. Kilona da artık biz bile alıştık, sen sıkılmadın da zaten, devam ediyorsun, o pes edene kadar devam.

Maşallah canım, kınanız da hayırlı olsun

Kızçeler nasılsınız
bir bakayım dedim ne durumdasınız diye

bayağı kişiler artmış... kişiler değişmiş

özlendiniz sanırım yaaa

Hoşgeldin canım, uzun zamandır yoksun, nasılsın?

Biz bile eskidik burda, siz gittiniz, yeni çekirgeler var. Ara sıra uğra bari.

Tebrik ederim yaaa!! Süppeeerr iyi eğlenceleeeeeeerr....
Son kilolara yaklaştıkça olan şeyler işte.. Ben de artık görmüyorum normal zamanda ama; benim de bildiğin takıldı kaldı :105: Bozma canım sen moralini.. Sen bozarsan biz napalım... Sen veriyorsun, biliyorsun.. Hem ne güzel azmetmişsin.. Ben de inşallah regl oliyim.. onun avantajlarını kullanıcam.. Yürüyüşü falan artırıp ben de eksiler görmek istiyorum Regl döneminde vücut daha çok enerjiye ihtiyaç duyduğu için pek savunma yapamıyormuş Onu en savunmasız halinde yakalayıp, vurucam inşallah hihihi
Kızçeler nasılsınız
bir bakayım dedim ne durumdasınız diye
bayağı kişiler artmış... kişiler değişmiş
özlendiniz sanırım yaaa
Hoşgelmişsin caniko :)) Yazını gören cennetlik :) Asıl sen özlendiinnn.. Gessene gesseneeee!!! Bari arada uğra böyle... Habersiz bırakma biziii Mirayı da seni de özlediikk

Ben sen gittiğinden beri aynı kilolardayım sanırım :S Öyle saçma bi hallerdeyim Miray'a selamlarımızı ilet. Arada konuşuyoruz ama her zaman fırsat olmuyo...

KIZLARRRRR noluyor bana aman allhamın dedim bu hafta

Allahım sana şükürler olsun birde Dukanımdan razı olsun yıllar sonra siyah bir pantolun var dolapta bygün giydim gayet rahat oldu hatta bacakları bilem bol geldi....

şimdi şaşılacak kilo bildirimim (yani bana göre ben bu tiroidle anca 300-400 verirdim )

başlangıç:07.06.2012
baş.kilom: 83,3
geçen hafta:80,50
bu hafta: 78,60
giden:1,90
toplam giden:4,70

geçen hafta çok azdı 400 gramcık by hafta iyi haftaya da umarım 1 kilo civarı veririm..

canlarım sevgiler

geçmiş olsun arkadasım..

neyi geri çekiyorum kız anlamadım ahahaha

şimdi canım hedefin 75,7 yaa :) onu çek 70'e diyorummm
okadar vermişsin vermişken tam verde tam manken ol

Hoşgeldin canım, uzun zamandır yoksun, nasılsın?

Biz bile eskidik burda, siz gittiniz, yeni çekirgeler var. Ara sıra uğra bari.

sağol canım iyim benim durum aynı sizleri merak ettim aynen bayağı geniş aile olmuşsunuz

ahahaha beni o duruşlar maffettiii
biliyorsunuz garibim ben 40 günde 800 gr vermiştim
iletirim canım slmını merak etme
işte sıkıntım belliydi okadar durdu kilom sonra +ya geçti - ye geçse tamam dicem
diyetti bıraktıktan 25 gün sonra 75i gördüm şok oldum ki zaten dikkat ederek gidiyordum
sonra yine yememeye başladım derken 1-2 kilo verdim şimdide yanlış biliyorum ama şok diyet yapıyorum haftaya erkek arkadaşımla abisinin çocuklarının sünnetine gidicem malumunuz zaten yanında duba gibi duruyorum düğüne kadar ne versem kardır diye düşündüm

bahsettıgın sıkayetler dukandan once bende de vardı. fazla kılo ustunu oğlum sureklı kucagımda oldugundan sabahları nıneler gıbı yuruyordum. ama kılo kaybı yasadıkca oğlumda daha az kucaklayınca bende artık olmuyor. topuk dıkenı bende daha once olmustu. neye baglı oluyor bılemıyorum ama kendi geldı kendı gıttı. gecmıs olsun umarım sende tez zamanda atlatırsın..

Ya sen süper verdin canım, bravo
teşekkur ederım canım.

senı ıkna edemeyecegım galiba sende haklısın umarım bundan sonra daha hızlı verırım. bulaşıksuyu 3-3,5 ayda 20 kılo vermıstı yanlıs hatırlamıyorsam. onun ıcın moralım bozuluyor. neyse bende verıcem sonuçta dımı ama..

sen sımdı 75 e gelınce guclendırmeyemı gececeksın. yoksa hedefını dahamı asalara cekeceksın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…