Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Himalaya tuzu konusunda bilgisi deneyimi olan varsa yazabilir mi?
Çok tuz kullanan biri olarak bu bilgiye ihtiyacım var

Çok mutsuzum şuan,
bu internetteki bilgi kirliliği deli ediyor beni..

4-5 aydır ama özellikle son 1 aydır sabahları kalktığımda direk ayaklarım üstüne bastığımda sıkıntı yaşıyorum. banyoya gidip gelene kadar geçiyor ALLAHtan. Bu sabah beni çok zorladı birazda hızlı kalktım sanırım. Nette bi araştırayım dedim. Genelde topuk dikeni sorunu belirtilerinde karşılaşılan bir belirti bendeki. Aradım taradım ne yapılır neden olur diyee. Ürik asit artışıymış en önemli sebebi.
Ürik asit neden artarmış fazla proteinden.
Kendimi bildim bileli sebzeyle işim çok olmaz. Nerdeyse her gün et tavuk yenir bizim evde. Sebze hep meze misali masanın ortasında takılır garibim. 25 yıldır sabahları uyanır uyanmaz peynir yerim. Hergün yoğurt yerim. Süt içmiyordum sadece bu diet sayesinde ona da başladım.

Ee ne bu şimdi yok dikenmiş yok ürikmiş. Uyuz oldum anlayacağınız.

canım geçmiş olsun yaa,bir doktora görünsen de doğru teşhisi koysa,belki de önemsiz bişeydir :KK34:

Canim benim ya yaparsin elbet....p,tesine benimde hedefim -1kg :KK15: insallah ulasiriirz neyyy müsil mi kullaniyosunnn:KK52::KK52::KK52::KK53:

yok kız şaka yaptım o kadar da değil hehehee :KK9:

kizlar günaydin, daha yazdiklarinizi okuyamadim, birazdan ailemle eglence parkina gitcez, geldikten sonra okurum artik, benim moralim sifir nedenmi

isteeeee

baslangic tarihi 18.6.
baslangic kilo 64,3
gecen hafta 63,1
güncel 63,1 :KK14:
hedef taaa 55

yaniii bukadarina pessss, kacamak sifir, tuz hic yok dencek kadar az hatta yumurtayi tuzsuz yiyorum :KK53: yag hic yok dencek kadar az, spor hergün 3 cocuklu oldugum icin hareketligim, ayriyetten 25 dakka felan zumba yappiyom evde, suyumu mutlaka iciyorum 3 litreye yakin, 2 fincan yesil cay, cola zeroyu hergün bile icmiyorum icsemde 1 cay bardagindan fazla olmuyor cok tatli geliyo bana, tatlandiriciyida sadece yogurduma kullaniyom öyle aman aman fazlada degil yani, kabizlik vaaar :KK43: :KK43: :KK5: cooooookkkk berbatt bir durumdayimmm :KK30: bgana nolursunuz yardimmm edin motivasyon yerler altinda ben napiyim simdi daha 11. günüm yaa :26:

canım bozma moralini,bak bizler de aynı durumdayız,oluyor arada öyle maalesef,bazen dalga geçiyor vücutlarımız bizle ama hakkından geliriz üzülme sen tam gaz devam :KK47:

Herkese merhaba
Dukana yeni başlamış biri olarak yorumlarınız gerçekten çok işime yarıyor.
Ben de bildirim yapayım.

Başlama tarihim: 18.06.2012
başlama kilom:78,5
Güncel kilom:74,9

Bu arada kabızlık için önereceğim benim çok işime yarayan zamanında diyetisyenimin önersi şu: Sabah kalkar kalmaz büyük bir bardak (benim bardaklarım 330 ml kadar) ılık su içmek içine birşey koymadan. İnanılmaz bağırsakları çalıştıryor.Eskiden bu suyu içmemle 10 dk da tuvalate gidiyordum şimdi 1 saati buluyor ama formul müthiş:)

Bu arada özellikle akşam üzeri kulaklarımda inanılmaz basınç artışı oluyor bunu yaşayan arkadaş var mı? Bu diyetin bana eb büyük artısı saçlarımın dökülmesnin azalması oldu :)) Sanırım hiç kırmızı et yemediğim için saçlarım dökülüyordu.

Herkese iyi haftalar.
tebrik ederim güzel kilo vermişsin :KK9:
yaa sabah su içip de bağırsağı çalışan bi seni duydum ne güzel :KK16:

KIZLARRRRR noluyor bana aman allhamın dedim bu hafta

Allahım sana şükürler olsun birde Dukanımdan razı olsun yıllar sonra siyah bir pantolun var dolapta bygün giydim gayet rahat oldu hatta bacakları bilem bol geldi....

şimdi şaşılacak kilo bildirimim (yani bana göre ben bu tiroidle anca 300-400 verirdim )

başlangıç:07.06.2012
baş.kilom: 83,3
geçen hafta:80,50
bu hafta: 78,60
giden:1,90
toplam giden:4,70

geçen hafta çok azdı 400 gramcık by hafta iyi haftaya da umarım 1 kilo civarı veririm..

canlarım sevgiler

aferim kız 5 kilo vermişsin neredeyse tebrik ederim canım benim,eşinin yorumu nedir bu duruma :KK34:

tebrikler güneyli,:KK9:
birde tartının resmini de koyuyorsun ya çok imreniyorum hee. :KK53:hiç aklıma gelmiyor benim. geçen haftada eklemiştin. tekrar tebrikler.. :KK52::KK52:
teşekkürler
ben de buradaki arkadaşlardan görmüştüm, orjinal fikrim değil maalesef:KK34:

Herkes nasıl iyi mi?

Şöyle bir hatırınızı sorup işlerime dönmeliyim.

Bugün içim sıkılıyor nedense, umarım ilerleyen saatlerde daha iyi olurum.

Hepinizi çok öpüyorum ve sizleri çok seviyorum canlarım. İyi ki siz varsınız.:26:

:KK54:
kendine dikkat et
güçlendirme de bilem olsan bir bardak tarçınlı süt sıkıntı konusunu düzeltir belki, ben de hep işe yarıyor canım

olmadı kendine minik bir hediye al
takı filan da olabilir, minik , yazlık bir şey
ödüllendir kendini hayata karşı
(çok konuştum yine :KK17:)

Çok mutsuzum şuan,

4-5 aydır ama özellikle son 1 aydır sabahları kalktığımda direk ayaklarım üstüne bastığımda sıkıntı yaşıyorum. banyoya gidip gelene kadar geçiyor ALLAHtan. Bu sabah beni çok zorladı birazda hızlı kalktım sanırım. Nette bi araştırayım dedim. Genelde topuk dikeni sorunu belirtilerinde karşılaşılan bir belirti bendeki. Aradım taradım ne yapılır neden olur diyee. Ürik asit artışıymış en önemli sebebi.
Kendimi bildim bileli sebzeyle işim çok olmaz. Nerdeyse her gün et tavuk yenir bizim evde. Sebze hep meze misali masanın ortasında takılır garibim. 25 yıldır sabahları uyanır uyanmaz peynir yerim. Hergün yoğurt yerim. Süt içmiyordum sadece bu diet sayesinde ona da başladım.

ımm kuzenimde de vardı topuk dikeni, dr. ona çok fazla ayakta durmaktan olduğunu söylemişti yine de tüm detayını bilmiyorum ancak önce ayakkabısının içine bir aparat verdi, sonra da hafif topuklu ayakkabı giymesini istedi (her zaman tamamen düz giyer)

ancak öncelikle kesin sorunu tespit etmelisin, belki de öyle bir şey değildir. tanı tespiti öyle netten falan olunca alakasız kalabiliyor, dr karar vermeli, dilerim boşuna canın sıkılmıştır.

güzelim o dogal bir denizden olan kristall gibi kücük kücük yani tuz yerine gecmiyor onu bagirsak söktürücü olarak kullaniyorsun tadi cooook aci berbat birsey :KK37:

ımm annem kaya tuzu kullanıyor evde ama senin dediğin farklı, diye düşündüğümden sormuştum.
bizimkisi bildiğimiz tuz gibi.sadece normal tuzlardan daha az koyuyoruz çünkü daha keskin. daha sağlıklıymiş vs vs.
bilemedim şimdi :KK25:

delyy yaaaa,nasıl ödem o öyle offff,bak ama farkında mısın hiç böyle uzun sürmüyordu benim ki,ilk kez geçen haftaya göre + çıktım,ağlamak istiyorummmmm:KK43: ya 1 haftadır tuttum kendimi ama şu an gerçekten bi düştüm yaa,üzüldüm ama hiç kaçamak yapmıyorum herşeyi normal uyguluyorum bi tarafıma pervane takılmış gibi koşuşturuyorum bu ne yaaa:KK19:
neyse sizin de motivasyonunuzu düşürmeyeyim neyse dur kendimi de toparlayayım,bakınız ahanda size burda söz veriyorum haftasonu var ya gerekirse 20 km yürüyüp koşucam daha bile fazlasını yapabilirim yada bodrum çeşme falan yaparsan güneşin doğuşundan batışına kadar denizkızı gibi yüzücem :KK8::KK8::KK8: sonra müsilleri içip içip wc ile bağırsaklarım arasına hortum takıcam :KK51: pazartesi de inşallah en az _1000 görücem,gördürtücem çok sinir oldum ama bakın görün o uyuz yağ hücreleri mi inatçı ben mi inatçı :KK47::KK47:
bakarsınız 76 bile görürüm,görücem işte En Büyük TÜRKİYE

Valla hiç şüphem yok canım, göreceksin. Plan müthiş.:KK9::KK9::KK9::KK16:

Çok mutsuzum şuan,

Geçmiş olsun canım,

Doktora git bakalım değerlerin ne çıkacak.:26:

Günaydın canımmm :KK16: Sıkılmasın içiiinnnn!!! Geçer inşallaahh. Geçsiiinnn!! :KK16: Sen de iyi ki varsın bebek :KK66: Ne güzel bak kilon da azalıyorrr.. Mis missss.. Bildirime yaziyim mi ki seni :44: Boşver beee.. Kurtuldun artık, yazmayalım :KK70: Keyfini sür bence, yeter :KK66: :13:
Benim inatçı kilolar da inatçılığı görecekler hee!! Sonunda kesip atıcam o olacak hihhihi:KK1: :KK54::KK54:

Geçer canım, geçer, çok sağol. İyi ki varsınız hepiniz.:KK16::KK16:

Evet, sen kilolardan daha inatçısın, toptan halledicem ben de, takmış durumdayım emin ol. :KK47: Bütün hırsımı onlardan alayım bari ben boşa gitmesin. :KK9::KK9:

kendine dikkat et
güçlendirme de bilem olsan bir bardak tarçınlı süt sıkıntı konusunu düzeltir belki, ben de hep işe yarıyor canım

olmadı kendine minik bir hediye al
takı filan da olabilir, minik , yazlık bir şey
ödüllendir kendini hayata karşı
(çok konuştum yine :KK17:)

Canımm, çok teşekkür ederim.:KK16: Düşünmen yeter fıstığım.:KK16:

Hepiniz çok iyisiniz ve iyi ki varsınız. Sizinle düzelecek inşallah. :KK16::KK16::KK19:

kızlarrr size hayranımm yaaa
müthiş bir motivasyonn ve paylaşım var
bikaç gün öncede yazmıştımmm
benim bebişim küçük ve emziriyorumm
sagolsun dukan amca emzirenleride düşünmüş ve güçlendirmeden başlayın demişşş
nette okudugum kadarıyla:44:
ama güçlendirme nekadar sürer bilmiyorummm
bende szie katılmak istiyorummmmm
bugün sabah tartıldım
başlangıçç:80.5
hadibakalım ALLAH kolaylık versin herkeseeee

kızlar aktarda Tilaks die bi çay war,onu tüketin 2-3 güne bir,bir kupa.kesin çözüm.

kızlar ben bi ara sarımsak ceviz kürü yapıodum barsak boşaltmal ve zayıflamak için kabızlığa çözüm yani isterseniz sebze günlerinde deneyn ceviz koymadan da olabilir.2 diş sarımsağı 4 e 5 ebölün geceden bir bardak suya koyun ertesi sabah aç karnına bu suyu için.sarımsakları yutun.yutamıyorsanız küçük parçalara bölün sonra cırcır hehe :p:KK1:

Heey çekirge,

Bugün canım çok sıkkın bak, ne o öyle kilo veremiyorsun mutsuzsun, veriyorsun mutsuzsun, daha dur bakalım. :KK19:Atak bir bitsin, bir seyre geç, kafandan at şu verememe düşüncesini. :KK8::KK8: Algılarını aç ki yardım edebilelim değil mi ama :KK9:Ben verdim bak, sen de vereceksin.:KK16:

Tebrikler canım, 1,7 kg, süper :nazar::nazar::nazar:

Canım, sıkma canını, olabilir böyle. Sen geç seyir e rahatlarsın biraz, almazsın da merak etme, 2. hafta bak, hedefim 59 ve ben 58,2 yim. :KK54:

Ya sen süper verdin
canım, bravo :KK9::KK9:

Ya EKİMCİM ben sana yazmadım ki zaten, dely ye yazmıştım :KK9:senin nie canın sıkılıyor yaf:KK1:herneyse anladık senden gizli dert yanamıcaz maşalah hatunun gözler radar:KK53::KK53::KK1::KK1:

kızlar hepinize merhaba nasılsınız herkes iyidir umarım, ben yine kaçtım cafeye net nasıl bir bağlılık olmuş net yoksa canım sıkılıyor resmen evde bir de alışmışım aklıma gelen herşeyi nette arayıp anında bulmaya zor geliyor resmen :))

bende güçlendirme kilo bildirimi yapıyım bari
güçlendirme başlangıç : 15 haziran
güçlendirme bşl. kilo: 59
şu an ki kilo: 59.4 :KK43:( ama malesef bu hafta çok kaçırdım ipin ucunu yarın eve dönücem pazar günüde bir protein fünü yapıp pazartesi tekrar güçlendirmeye yeniden başlangıç yapıcam bu sefer dikkat ederek:)
Ekim ne güzel sen kilo vermeye devam etmişsin tebrikler

Love , Ekim protein gününüz nasıl gidiyor? valla alışmışım ya zor geliyor :)))

Nilesss hoşgeldin canım

Bugün annemle dolapları karıştırıyorduk bir etek geçti elime anneme aa ne güzelmiş tam benim tarzım dedim annemde 38 beden dene belki olur dedi baktım aaa bu benim eski eteğim dedim giydim oldu valla :)) ne güzel bir duyguymuş :))

canım geçmiş olsun yaa,bir doktora görünsen de doğru teşhisi koysa,belki de önemsiz bişeydir :KK34:

yok kız şaka yaptım o kadar da değil hehehee :KK9:

canım bozma moralini,bak bizler de aynı durumdayız,oluyor arada öyle maalesef,bazen dalga geçiyor vücutlarımız bizle ama hakkından geliriz üzülme sen tam gaz devam :KK47:

tebrik ederim güzel kilo vermişsin :KK9:
yaa sabah su içip de bağırsağı çalışan bi seni duydum ne güzel :KK16:

aferim kız 5 kilo vermişsin neredeyse tebrik ederim canım benim,eşinin yorumu nedir bu duruma :KK34:

MEDESA teşkkür ederim canım eşim hayran hayran bakıo bu sefer çok azimli ve istikrarlısın diyo inş devamı gelir canım haa birazda endişeli sürekli arayıp su içionmu falan soruo

güzel böyle yaa

tam gaz devam kuzum yanii

pksnmz bende de bir ara senin bahsettiğin gibi bir sorun vardı kalktığımda sanki ayağımın altında minik tokalar oyuncaklara basmışım gibi acıyordu doktora gittiğimde sordum sürekli düz ayakkaabılar giyiyorsan hiç topuklu giymiyorsan ondan olabilir dedi hafif de olsa meyilli ayakkabılar giyersem arasıra geçermiş gerçekten dediği gibi oldu şimdi öyle bir şikayetim yok

Bende ya çok düz giyerim. Geceleri falan da platformm. Arası yok şükür. İlk iş gidip bi ayakkabı alacağım şöle az topukulu. Bakalım doktor ne diyecek.

kizlar günaydin, daha yazdiklarinizi okuyamadim, birazdan ailemle eglence parkina gitcez, geldikten sonra okurum artik, benim moralim sifir nedenmi

isteeeee

baslangic tarihi 18.6.
baslangic kilo 64,3
gecen hafta 63,1
güncel 63,1 :KK14:
hedef taaa 55

yaniii bukadarina pessss, kacamak sifir, tuz hic yok dencek kadar az hatta yumurtayi tuzsuz yiyorum :KK53: yag hic yok dencek kadar az, spor hergün 3 cocuklu oldugum icin hareketligim, ayriyetten 25 dakka felan zumba yappiyom evde, suyumu mutlaka iciyorum 3 litreye yakin, 2 fincan yesil cay, cola zeroyu hergün bile icmiyorum icsemde 1 cay bardagindan fazla olmuyor cok tatli geliyo bana, tatlandiriciyida sadece yogurduma kullaniyom öyle aman aman fazlada degil yani, kabizlik vaaar :KK43: :KK43: :KK5: cooooookkkk berbatt bir durumdayimmm :KK30: bgana nolursunuz yardimmm edin motivasyon yerler altinda ben napiyim simdi daha 11. günüm yaa :26:

Senin yaşadığın bu durum benimkine çok benziyor
Ama kesinlikle şunu gördüm ve sen de emin ol yağ kaybetmeye devam ediyorsun
kilolar sadece su toplanmasından kaynaklanıyor
tartı seni yanıltıyor
özellikle sebze + protein günleri sonrası tartıda artı görmek çok normal
ama illa tartıda da göreyim diyorsan
2 gün protein yap derim

Kizlar daha bugün diyordum ki 4 gün seyirdesin bi gram bile gitmedi diye kendime hayiflanip duruyordum kiii kardesim aradi

cok sacma biliyorum ama cok sevdigim bir etek vardi onu alacak bana 36 beden istedim giyicem onuu suan 40 beden bile olsam ona girmeliyim:KK52::KK52::KK52::KK52: iki ay sonra insallaah:21:

Bunun düsüncesi bile deli gibi mutlu etti beni ya:21:

Tencerede nasıl yapıyorsun canım :44: Bende mikrodalga yok da.. Gerçi almayı düşünüyorum ama; bütçem batık olduğu için zamanı gelemedi bi türlü :S

Canım 2 fincan çıkıyor zaten, küçük bir tencereye fincanların yarısına gelecek kadar su koyuyorum, kapağın altına da havlu koyuyorum ki içeri su damlamasın, kapağı kapatıp 10 dk falan pişirdim bunu, azcık dinlendirip höplettim :KK1::KK1::KK1:

MEDESA teşkkür ederim canım eşim hayran hayran bakıo bu sefer çok azimli ve istikrarlısın diyo inş devamı gelir canım haa birazda endişeli sürekli arayıp su içionmu falan soruo

güzel böyle yaa

tam gaz devam kuzum yanii

bravo canım yaa çok sevindim eşinle olan duruma,hele sen daha 10 kiloları verdiğin günleri de göreceksin bak o zaman eşin nasıl kıskanmaya başlıcak seni deli gibi :KK9:

Canım 2 fincan çıkıyor zaten, küçük bir tencereye fincanların yarısına gelecek kadar su koyuyorum, kapağın altına da havlu koyuyorum ki içeri su damlamasın, kapağı kapatıp 10 dk falan pişirdim bunu, azcık dinlendirip höplettim :KK1::KK1::KK1:

valla hemen deneyeceğim bunu.çok merak ettim :KK56:

kızlar ;
sabah 3 dilim beyaz peynir,yarım haşlanmış yumurta,yarım salatalık,çay
arada kahve içtim
öğlen stoklarımdan çıkardığım ıspanak suflem ve cacık
arada güllü yeşil çay :KK9:
akşam da heee nöbetçiyim bu akşam balık yerim kesin :KK56:
bu arada bakalım akşam deneyecğim ekimin verdiği tost ekmeklerini,umarım güzel olur :KK34:

Canımm, çok teşekkür ederim.:KK16: Düşünmen yeter fıstığım.:KK16:

Hepiniz çok iyisiniz ve iyi ki varsınız. Sizinle düzelecek inşallah. :KK16::KK16::KK19:

şarkıda der ki;
her gecenin sabahı
her yazın bir baharı :KK34:
elbette düzelecek canım :nazar:

kızlarrr size hayranımm yaaa
müthiş bir motivasyonn ve paylaşım var
bikaç gün öncede yazmıştımmm
benim bebişim küçük ve emziriyorumm
sagolsun dukan amca emzirenleride düşünmüş ve güçlendirmeden başlayın demişşş
nette okudugum kadarıyla:44:
ama güçlendirme nekadar sürer bilmiyorummm
bende szie katılmak istiyorummmmm
bugün sabah tartıldım
başlangıçç:80.5
hadibakalım ALLAH kolaylık versin herkeseeee
hayırlı olsun, yine de kendinin ve bebeğinin sağlığı öncelikli.
lütfen dikkat et.

hergün tartılıyormusunuzzz????
birde kilo bildirim gününüz varmı?
başlarda ben elimde olsa neredeyse saat başı tartılacaktım :KK9::KK9:
şimdi 2 günde bir falan tartılıyorum, tabii bu gr şeklinde verdiğimden de olabilir:KK14:

arkadaşımız yazdı ancak tekrar edeyim perşembeleri kilo bildirimi yapıyoruz.
hoş geldin tekrar En Büyük KK

X