Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canım benim, dua etmez miyim hiç. Allah en kısa sürede sana sağlıklı, nur topu gibi, şansı bol hayırlı bir evlat kısmet etsin inşallah.

Canım ya, hareketleri sonuna kadar yaptım, yerde bacağını 1 cm hareket ettirdiğin hareket var ya onda yaparken zorlanmadım ama titrediğini hissettim. Dün ağrımaya başladı, bir ara yürüyemedim bile. Dün de regl olunca yapmadım zaten 4 gün ara vericem ya pazartesi başlarım ama dün yürüyüş yapayım bari dedim adım atamıyorum, çok komikti. Vay be dedim ne çalıştırmış callan teyzenin hareketleri

Umutlandım hayatım, yapacağım sana da yazarım gelişmeleri. Bak bugünlerde en yaşlı benim, bende farkederse herkeste farkeder.

Ben de seni çok çok çok öpüyorum fıstığım.

Merhaba güzellerrrr!!
Dışardaydım yeni geldiimmm. Tünaydınlaaarr!! Yazılanları okuyordum ama; şimdi beni online görürsünüz de kaçak sanmayın diye selam edeyim dedim :80: Neler olmuş neler bitmiş daha okuyamadım yani :))

Dün medesacığımın ekmeğinden yaptım.. ama ne yazık ki benimki yine kabarmadııı :100: Olsun ama.. Demek ben bişeyi yanlış yaptım :) Kabarmadan da yiyorum ben Saolasın medesacık Krem vanilya da yaptımyine 1 kasesini yedim dün yatarayak, bugünü bekleyemedim 2 günde bir yapar oldum yaa.. Hemen bitiyo nedense dün akşam yine balık yidiiimm. Bu sabah ekmek ve peynir yedim. Öğlen de çipura ızgara varmış.. Rokayla ve salatayla yedim Çok su içemedim daha.. 1 bardak da 7 otlu çay içtim. Regl olmadım bugün de. Umarım bu iştah açılması regl olmucak olmamdan değildir Ters bir alarm olmasın aman amaaannn :18:

Geçmişi okiyim accık

Canım, unuttum söylemeyi ben 18 Haziranda güçlendirmeye geçtim, 12 Ekimde tamamen bitiyor inşallah, 14 Ekim de doğum günüm, inşallah o gün acısını çıkarırım (baktım da protein perşembesine denk gelmiyormuş iyi bari)

Canım benim çok sağol, darısı başınıza inşallah. Sağlıklı, şanslı, hayırlı evlatlarınız olsun inşallah

Bu arada senin resimlerini ben görmedim nerde:44:

kizlar facebooktan birbirimizi eklesekmi? sizleri cok merak ediyorum, böylece birbirimizle burda yazisirken hayal etdigimiz zaman icinde iyi olur

Benim facebook um yok canım, biz bilmiyoruz o işleri, oğlumun var.

Ama çoğunluk nerdeyse oraya gelirsin canım, hem biz o senin yandan çarklı eski sevgilinden daha mı değersiziz söyle bakalım

güneyli ne dedin 38 mi dedin?? sen 38 deilsin dimiiii,,yemin ediorum bak ezanda okunuor suann ben seni fotolarda 24-25 fln sanmıstım sokkk oldummm aynen böle oldu gözlerimmmm

Hani nerde nerde?

ne güzel ya...
ben 34 yaşındayım ve daha çocuğum yok

Canım benim, herşey kısmet, zamanı gelmemiş demek ki, inşallah senin de olur, Allah gönlündekini versin inşallah.

dukana başladım hamile kaldım üzülsemmi sevinsemmi şaşırdım

Canım benim, hiç üzülünür mü Allah sağlıkla kucağına almayı kısmet etsin inşallah Ayy ne güzeldir şimdi, benim de bir kızım olaydı iyiydi

Hoşgeldin canım,

Bakardım da laf da atardım nerdesin deyi

Afiyet bal olsun kuzum, hadi oku da gel (Büyü de gel çocuk büyü de gel şarkısı vardı ya demet in onun gibi oldu bu)

kuzum hem kabartma tozu,hem de maya koydun mu:26:
allallalaaaaah bu mini fırınlar da kabartmıyor ama nasılsa ilk kez kabardı benimki yaa çok güzel oldu ayy keşke resmini çekseydim.
ama ben pek açmadım fırın kapağını,kabardıktan sonra açtım.gerçi ekmek kabardı ama kek kabarmadı nedense

hehehehehe valla sizlerin hiç birinizi şahsen tanımışlığım,görmüşlüğüm yok ama cidden o arızalı ex sevgilimden çok daha değerlisiniz benim için valla bak ciddi söylüyorum

canım yazmıştım çıkmadan önce sana özelden ama görmedin sanırım,kontrol et bakalım
bizim otel çok güzel,çok seversin burayı eminim ayyy kız ne zaman geliyorsun heyecanlandım bak şimdi

Selam kızlar, ben revani yaptım tatlandırıcı ile ama böyle acımsı bir tat var, neden olmuş olabilir sizce? stavia kullandım, keke 1 kaşık kadar, şerbete 3 silme çorba kaşığı koydum

aroma koydun mu,ben tatlılara eskiden vanilya aromasını biraz fazla koyuyordum tadı güzel olsun diye ama çok acılaştırıyordu,ondan olabilir belki

Merhaba Herkese,

Arkadaşlar 2-3 aydan fazla oldu dukanı bıraktım hiç kilo almadım fakat sağlığımı geri kazandım. Dukan diyeti yanlış bir diyettir, nedenini açıklayayım. İnsanlar günlük olarak enerjinin yüzde 55-65 'ini karbonhidratlardan, 20-30 proteinden, 5-10 oranında da yağlardan sağlar. Beyin için en önemli olanı karbonhidrat tüketilmesidir. İlk başlarda kilo verdiğinizde mutlu olursunuz, fakat daha sonra farketmeden hafıza kaybı, DİKKATSİZLİK, uyku sorunu, halsizlik yaşarsınız çünkü beyin için gerekli olan maddeler karbonhidrattan alınamamıştır. Üstüne basarak söylüyorum kilo verdirmez demiyorum tabiki yetersiz beslenildiği için kilo kaybı olur fakat lütfen dikkat edin araştırın, doktora danışın, sağlığınızdan olmayın. Haftada 3 yada 4 kez spor salonuna gidin yürüyün, bisiklet çevirin, ip atlayın, ağırlık egzersizi yapın yada spor salonuna gidecek durumda olmayanlar dışarda yürüyebilir ki sağlık açısından temiz havada yapılan spor daha iyidir. Spor salonunda kendinize uygun programı belirleyin, yada dışarda spor yapılacaksa uygun hareketler seçin..Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin. Günde 3 ana öğün, 3 ufak öğün yapın(muz, yoğurt, badem, fındık, üzüm, karpuz, elma vs.) fazla öğün yemek yediğiniz zaman metabolizma hızlanır ve besinler daha hızlı yakılır, yakılan besinler sayesinde kalori tüketilir. Üzerine düzenli spor diyorum ve seçimi size bırakıyorum. HER ZORLU MÜCADELE SONUNDA MÜKAFATINI ALIRIZ, HİÇBİR EMEK BOŞA GİTMEZ. DÜZENLİ SPOR YAPMAK ZORDUR. TEMBELLİK ETMEK KOLAYDIR :) SEÇİM SİZİN.SAYGILARIMLA...

Cıks aroma koymadım, bi de başka bir şey deneyeyim bakalım belki tatlandırıcıdandır

Ben splenda kullanıyorum,onda hiç öyle bir sorun yaşamadım ama seninkini denemedim.deneyen arkadaşlar daha net bilgi verebilirler belki

arkadaşım sağol uyarıları için.ama zaten buradaki herkes 3 ana öğününü ve ara öğünlerini yiyiyor,sporunu yapıyor,dr kontrolüne gidiyor.
hiç sorun yaşayan arkadaşımız olmadı aksine kan değerleri iyileşti bile pek çoğunun.
kendi adıma da deli gibi çalışıyorum,deli gibi diyetime uyuyorum,deli gibi spor yapıyorum ama bırak halsizliği arkadaşların deyimiyle arı maya atom karınca gibi de enerjiğim yani ,yine de sağol

Selamlar Dukan Güzelleri..:)

Gecmisi okuyamadim ne cok ilerlemis masallah...paylasimlar su gibi akmis gitmis..

Dün gelen misafirlerimizle cok güzel vakit gecirdik evime yeni gelen ve ilk kez tanistigim kisilerle kahvalti yaparken iyiydik de kahve icerken 1 kurabiye götürdüm.. o kadarcik da olsun napalim..bende hersey yolundaa ayni kilom dahi ayni ben bu 91.nasil kiracam arkadaslar iyice gina geldi hep ayni...

Sekercim umarim daha iyisindir...hepinizi öpüyorummm

yazdıgınız seyin tutarsızlıgının acaba farkında mısınız ? ztn dukanda bizlere
Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin dior ve güçlendirmeden itibaren bizde meyve yiyebilioruz..bunca insan yapıor dieti demekki hepsi yanlıs (hepimiz) yanlıs yapıoruz..Ne diyim Allah razı olsun uyarılarınız için..emin olun dikkate alıcaz.

medesa dunde yazmıstım kuzum aynı soruyu,,bizim maya kullananmamız serbest mi yoksa sınırlı izinli mi?

Selamlar herkesee daha regl dönemi bitmeddi tartıya çıkmıcaktım ama merakıma yenilip tartıldım ve 58 olarak gördüm çok mutluyum teşekkürler dukan ! :)

Ben de bu akşam deniycem ekmeğini canım benim

Benim için de aynen öyle canım, çoook değerlisiniz hepiciniz

Canım, güzel geçmesine çok sevindim. 1 tanecik kurabiyeden bişey olmaz, 2 saat yürü ama

Biz de değişiklik yok, şekercim dünden beri yok umarım iyidir. Sen de biraz daha sabırlı ol birden gider inşallah kilocuklar.

2 saat yürüyüs pehhh hava sabah cok soguktu fazla yürüyemedimm neyse yarina insallah 3 hayfta oldu yada gecti bile ayni kilodayim ya ondan sey ettiydim...Sekercim de iyidir insallah..

merhaba kızlar benim dukanda bugün 2.günüm..öylesine bi tartıya çıkayım dedim nasılsa daha bir gün oldu die bi de ne göreyim tartı 61 ile 60 arası gidip geliyor yani 62 kiloydum ortalama bir kilo vermişim daha ilk günden çok hızlı değilmi bu iniş su kaybı bile olsa.gerçi çok sevindim moralim düzeldi ama bu kada çabuk da beklemiyordum korktum biraz açıkçası birde baş ağrısı sanırı kabızlık ilk günden hissettirdi kendini:18: ama idare edicez bakem 3 gün

kızlar özel değil hepinize birkaç soru soracam:)))

* günlük içecek limitimiz var mı yani cola için biliyorum 3 adet ama soda, şekersiz kahve, çay, yeşil çay için sınırımız var mı?

* meyveli yoğurdu hergün tüketiyo musunuz? ben sebze+proteşn old. tüketiyorum:))

* bi de mesela ben kek, poğaça ve böyle dukanella denilen bi tarif vardı onu yaptım bunları hergün ttüketmek sıkıntı mı(kepek limitine uyarak) tatlandırıcı için günlük limt var mı?

****bi de medesacım ben de izmir tarafların gelcem tatilde:) detayları alsam sizin otelin:))
ve dely biz napcaz böyle ya gr gr gitmiyo bile:)))birden gidicek diye bi umut bekliyorum:))hala

Canım benim, herşey kısmet, zamanı gelmemiş demek ki, inşallah senin de olur, Allah gönlündekini versin inşallah.

Amin canım benim. Zamanı gelince olsun inşallah.Bir iki yıla kadar düşünüyoruz eşimle. hayırlısı

Uyarınız için teşekkürler.Arkadaşlar gerekli cvbı vermiş ama bende farklı bir konudan yaklaşmak istiyorum. Dukan diyeti 0 karbonhidrat diyeti değildir. tükettiğimiz yulaf kepeğini ve sebzelerdeki karbonhidratı ( evet azda olsa izinli sebzelerde de karbonhidrat var ) yabana atıyorsunuz. iyi günler.. saygilar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…