Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar, konu açılmışken aklıma geldi.

Ben geçen hafta tahlillerimi yine yaptırdım ve sonuçlar :

Kolestorol üm düşmüş, böbrekler tertemiz, kan değerlerim düşüktü çok güzel olmuş veeeee TSH ım da uzun zamandır ilk kez normal değerlere düşmüş.

24 Martta başladım ve artık güçlendirmeye geçtim, zaten her gün meyve, sebze, 2 dilim ekmek yiyorum, yemediğim çerez var şimdilik o kadar.

Dukanıma başlamadan önce kilolarımla başım dertteydi, kolestrolüm yükselmişti ve psikolojim de bozulmuştu, şu an gerçekten çok çok daha iyiyim. :KK16::KK16:

ya kızlar tekrar merhaba... bişiy daha kafama takıldı sormak istiyorum size; şimdi yağ yasak bildiğim kadarıyla, her türlüsü zeytinyağı falan atak bitince seyir evresidne yiyebilirmiyim azcık salataya falan yoksa hiç mi yok hiç bir evredemi yok siz nasıl yapıyosunuz? birde ben omega3 hapı kullanıyordum yine kullansam olurmu acaba acil cevap lütfen:44:

yazdıgınız seyin tutarsızlıgının acaba farkında mısınız ? ztn dukanda bizlere
Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin dior ve güçlendirmeden itibaren bizde meyve yiyebilioruz..bunca insan yapıor dieti demekki hepsi yanlıs (hepimiz) yanlıs yapıoruz..Ne diyim Allah razı olsun uyarılarınız için..emin olun dikkate alıcaz. :KK1:

İlkokulda hani besin piramidi vardı, besinlerin yüzde kaçını nerden alırız şeklinde..Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere kitapları dağıtıyor, çevrenizde çocuğu olan vardır. Bir alıp okuyun derim ilk okulda öğrendiklerimizi. VE DUKAN ile nekadar örtüşüyor karşılaştırın lütfen. yüzde 50-65 arasında karbonhidrat tüketimi günlük şarttır. Tüketmezsen ölmezsin ama bi hafıza testine gir dukan bitince anlarsın.. Saygılarımla...

Kolestorol üm düşmüş, böbrekler tertemiz, kan değerlerim düşüktü çok güzel olmuş veeeee TSH ım da uzun zamandır ilk kez normal değerlere düşmüş.

24 Martta başladım ve artık güçlendirmeye geçtim, zaten her gün meyve, sebze, 2 dilim ekmek yiyorum, yemediğim çerez var şimdilik o kadar.

Dukanıma başlamadan önce kilolarımla başım dertteydi, kolestrolüm yükselmişti ve psikolojim de bozulmuştu, şu an gerçekten çok çok daha iyiyim. :KK16::KK16:

maşşalah shakerim:nazar::nazar::nazar::nazar:darısı bize:KK34:

Amin canım benim. :KK16:Zamanı gelince olsun inşallah.Bir iki yıla kadar düşünüyoruz eşimle. hayırlısı :KK31::KK31:

Uyarınız için teşekkürler.Arkadaşlar gerekli cvbı vermiş ama bende farklı bir konudan yaklaşmak istiyorum. Dukan diyeti 0 karbonhidrat diyeti değildir. tükettiğimiz yulaf kepeğini ve sebzelerdeki karbonhidratı ( evet azda olsa izinli sebzelerde de karbonhidrat var ) yabana atıyorsunuz. :KK52: iyi günler.. saygilar. :KK16:

Ben teşekkür ederim seviyeli cevabınız için. tabiki 0 karbonhidrat değil, hatta kilo verdiren bir diyet fakat ince detaylarda olaya bakılırsa sağlık için iyi bir diyet diyemeyeceğim. (Beyin sağlığı için) çünkü beyin enerjisini ve çalışma kapasitesini yüksek karbonhidratlı besinlerden alır. Araştırabilirsiniz.
Saygılarımla...

yazdıgınız seyin tutarsızlıgının acaba farkında mısınız ? ztn dukanda bizlere
Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin dior ve güçlendirmeden itibaren bizde meyve yiyebilioruz..bunca insan yapıor dieti demekki hepsi yanlıs (hepimiz) yanlıs yapıoruz..Ne diyim Allah razı olsun uyarılarınız için..emin olun dikkate alıcaz. :KK1:

İlkokulda hani besin piramidi vardı, besinlerin yüzde kaçını nerden alırız şeklinde..Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere kitapları dağıtıyor, çevrenizde çocuğu olan vardır. Bir alıp okuyun derim ilk okulda öğrendiklerimizi. VE DUKAN ile nekadar örtüşüyor karşılaştırın lütfen. yüzde 50-65 arasında karbonhidrat tüketimi günlük şarttır. Tüketmezsen ölmezsin ama bi hafıza testine gir dukan bitince anlarsın.. Saygılarımla...

dedim ya Allah razı olsun uyarılarınız için ama burasi Dukan Diyeti yapanların deneyimlerini paylaştığı bi topik okuyabiliyecegin gibi..bu sözleri istersen Anti-Dukan diyeti die bi topik aç we orda paylaş.ama lütfen artk burdaki kimsenin motiwasyonunu düşürmeyin.burdaki kimse çocuk deil,herkesin aklı war we kendini düşünebilior..kimsenin akıl wermesine ihtiyacımız yok cok sükür.bidee Saygılar.:KK34:

merhaba kızlar benim dukanda bugün 2.günüm..öylesine bi tartıya çıkayım dedim nasılsa daha bir gün oldu die:KK51: bi de ne göreyim:KK53: tartı 61 ile 60 arası gidip geliyor yani 62 kiloydum ortalama bir kilo vermişim:KK53: daha ilk günden çok hızlı değilmi bu iniş su kaybı bile olsa.gerçi çok sevindim moralim düzeldi:KK9: ama bu kada çabuk da beklemiyordum korktum biraz açıkçası birde baş ağrısı sanırı kabızlık ilk günden hissettirdi kendini:18: ama idare edicez bakem 3 gün

ya kızlar tekrar merhaba... bişiy daha kafama takıldı sormak istiyorum size; şimdi yağ yasak bildiğim kadarıyla, her türlüsü zeytinyağı falan atak bitince seyir evresidne yiyebilirmiyim azcık salataya falan yoksa hiç mi yok hiç bir evredemi yok siz nasıl yapıyosunuz? birde ben omega3 hapı kullanıyordum yine kullansam olurmu acaba acil cevap lütfen:44:

Heeey çekirge,

Ben sana ne dedim, biraz sabırlı ol bakalım, :KK9:1 kg su evet vücudundaki ödem gidiyor çünkü, vücut alıştığı düzenin dışına çıktığı için şimdi alık alık bakıyor:KK9::KK9:başın ağrıyor, halsizliğin de ondan ama seyirde geçecek. Bağırsakların için bitki çayı içebilirsin, doğadan ın 7 otlu çayı var, kayısılı form çayı var, tilaks diye bitki çayı var (onu haftada 1 kullandım ben zorda kalırsam) günlük 1 tatlı kaşıüından fazla yağ kullanma canım, ben onu bile kullanmadım. Salata yağsız daha güzel :KK1:

Omega3 ü ben bilemiycem:44:

Tebrikler canım :)) Dukan bize hem sağlığımızı hemde güzel mutlu günlerimizi geri veriyor :-) Biraz sıkılsanda sonu mutluluk sende en güzel örneklerindensin benceee :nazar: :nazar: :nazar:

bugün 67.4 çıktım kızlar yihuuuuu :)
ya ama hep üst bölgeden gidiyor bacaklarımda hiçbir incelme yokk :KK43:
hepimiz süper gidiyoruz valla tam gaz devamm :))

güneyli ne dedin 38 mi dedin?? sen 38 deilsin dimiiii,,yemin ediorum bak ezanda okunuor suann ben seni fotolarda 24-25 fln sanmıstım sokkk oldummm aynen böle oldu gözlerimmmm :KK53: :KK53:
çok tatlısın ve zarif tabii, teşekkür ederim canım ama ben şimdi ikindi ezanını bekleyemeyeceğim ama inan sen yine de bana inan 74lüyüm ben.
gerçi bana sor tıpkı da senin dediğin yaşlarda hissediyorum ama tabii kimlik belli :18:tırsıyorum yani:KK14:

dukana başladım hamile kaldım üzülsemmi sevinsemmi şaşırdım :KK53:
dünyanın en güzel ünvanına sahip olacaksın inşallah
hem amaaaaannnn rejim de neymiş :KK1: annelikle çok mutlu olursun inşaallah

Canım, unuttum söylemeyi ben 18 Haziranda güçlendirmeye geçtim, 12 Ekimde tamamen bitiyor inşallah, 14 Ekim de doğum günüm, inşallah o gün acısını çıkarırım :KK55::KK55: (baktım da protein perşembesine denk gelmiyormuş iyi bari:KK9:)

Canım benim çok sağol, darısı başınıza inşallah. Sağlıklı, şanslı, hayırlı evlatlarınız olsun inşallah :KK16::KK16::KK16:

Bu arada senin resimlerini ben görmedim nerde:44:

Benim facebook um yok canım, biz bilmiyoruz o işleri, oğlumun var. :KK9:

Ama çoğunluk nerdeyse oraya gelirsin canım, hem biz o senin yandan çarklı eski sevgilinden daha mı değersiziz söyle bakalım :KK4::KK4:

Hani nerde nerde?
sen varolmanın dayanılmaz hafifliğindeyken mutlu şuana kadarki ennn mutlu, en güzel doğum günlerinden birini (inşallah) yaparken bakarsın biz de kendimize senin adına bir dukan pastası yapıveririz.
şimdiden en mutlu yaşlarının başlangıcı olsun bu yıl (püfffff tüm mumlara)

canımcım, burada resim filan yok özür :26:love01 faceten sözediyordu

Merhaba Herkese,

Arkadaşlar 2-3 aydan fazla oldu dukanı bıraktım hiç kilo almadım fakat sağlığımı geri kazandım. Dukan diyeti yanlış bir diyettir, nedenini açıklayayım. İnsanlar günlük olarak enerjinin yüzde 55-65 'ini karbonhidratlardan, 20-30 proteinden, 5-10 oranında da yağlardan sağlar. Beyin için en önemli olanı karbonhidrat tüketilmesidir. İlk başlarda kilo verdiğinizde mutlu olursunuz, fakat daha sonra farketmeden hafıza kaybı, DİKKATSİZLİK, uyku sorunu, halsizlik yaşarsınız çünkü beyin için gerekli olan maddeler karbonhidrattan alınamamıştır. Üstüne basarak söylüyorum kilo verdirmez demiyorum tabiki yetersiz beslenildiği için kilo kaybı olur fakat lütfen dikkat edin araştırın, doktora danışın, sağlığınızdan olmayın. Haftada 3 yada 4 kez spor salonuna gidin yürüyün, bisiklet çevirin, ip atlayın, ağırlık egzersizi yapın yada spor salonuna gidecek durumda olmayanlar dışarda yürüyebilir ki sağlık açısından temiz havada yapılan spor daha iyidir. Spor salonunda kendinize uygun programı belirleyin, yada dışarda spor yapılacaksa uygun hareketler seçin..Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin. Günde 3 ana öğün, 3 ufak öğün yapın(muz, yoğurt, badem, fındık, üzüm, karpuz, elma vs.) fazla öğün yemek yediğiniz zaman metabolizma hızlanır ve besinler daha hızlı yakılır, yakılan besinler sayesinde kalori tüketilir. Üzerine düzenli spor diyorum ve seçimi size bırakıyorum. HER ZORLU MÜCADELE SONUNDA MÜKAFATINI ALIRIZ, HİÇBİR EMEK BOŞA GİTMEZ. DÜZENLİ SPOR YAPMAK ZORDUR. TEMBELLİK ETMEK KOLAYDIR :) SEÇİM SİZİN.SAYGILARIMLA...

öfff
pööffff
höffff
:KK33::KK33::KK33:
merhaba kızlar benim dukanda bugün 2.günüm..öylesine bi tartıya çıkayım dedim nasılsa daha bir gün oldu die:KK51: bi de ne göreyim:KK53: tartı 61 ile 60 arası gidip geliyor yani 62 kiloydum ortalama bir kilo vermişim:KK53: daha ilk günden çok hızlı değilmi bu iniş su kaybı bile olsa.gerçi çok sevindim moralim düzeldi:KK9: ama bu kada çabuk da beklemiyordum korktum biraz açıkçası birde baş ağrısı sanırı kabızlık ilk günden hissettirdi kendini:18: ama idare edicez bakem 3 gün

kızlar özel değil hepinize birkaç soru soracam:)))

* günlük içecek limitimiz var mı yani cola için biliyorum 3 adet ama soda, şekersiz kahve, çay, yeşil çay için sınırımız var mı?

* meyveli yoğurdu hergün tüketiyo musunuz? ben sebze+proteşn old. tüketiyorum:))

* bi de mesela ben kek, poğaça ve böyle dukanella denilen bi tarif vardı onu yaptım bunları hergün ttüketmek sıkıntı mı(kepek limitine uyarak) tatlandırıcı için günlük limt var mı?

****bi de medesacım ben de izmir tarafların gelcem tatilde:) detayları alsam sizin otelin:))
ve dely biz napcaz böyle ya gr gr gitmiyo bile:)))birden gidicek diye bi umut bekliyorum:))hala

* soda, şekersiz çay, yşil çay filan sınırsız (bazıları yeşil çayı abartmamak gerek diyor :ben mesela:KK9:)
* meyveli yoğurtu ben 2 ayda sadece 2 kutu tükettim o da birinin yarısı keke karıştırdım yiyemedim fakat bildiğim kadarıyla günde 2 tane yenilebiliyor . yine de devamlı olmaması gerkir ki duraklamalar olabilir. sen deneyip kendi bünyenin + ve - lerini belirleyebilirsin. bazılarımızı hiç etkilemiyor mesela
* benim keksiz geçirdiğim tek zaman şu son 2 gün , sorun olduğunu sanmıyorum ancak elbette süt tozu vs sınırını aşmamaya özen gösterdim.

bir arkadaşımız şöyle bir liste vermişti, benim çok işime yardı, umarım sana da yardımcı olur:
SINIRLI OLARAK KULLANILABİLEN BESİNLER
1-KAKAO(1 tatlı kaşığı)
Kakao en çok kullanmaya eğimli olduğumuz ekstra.Özellikle çikolata düşkünlüğü olanlar için bence biraz yavaşlamayı göze alabilecekleri kakao için hoşgörülebilecek çeşidi %20’den az yağlı olanlar.

2-MISIR UNU veya NİŞASTASI(20gr=1 tatlı kaşığı)
Özellikle sos kalınlaştırmakta çok faydası olan bir ekstra.(Kitapta atakta da kullanılabileceği belirtilmiş.syf.185)

3-TAVUK-HİNDİ SOSİSİ(50 gr)
4-KEÇİ SOSİSİ(50gr)
5-%3 YAĞLI KREMA(30gr=1 yemek kaşığı)
8-%7 YAĞLI PEYNİR(30gr)

HERGÜN KULLANABİLECEĞİMİZ ANCAK MİKTARI SINIRLI OLAN ÜRÜNLER
1-YULAF KEPEĞİ:
ATAK 1,5-SEYİR ve GÜÇLENDİRME 2 tepeleme yemek kaşığı

2-BUĞDAY KEPEĞİ:
1 yemek kaşığı kadar buğday kepeğini yulaf kepeğinin 1 kaşığıyla yer değiştirmek kaydıyla kullanabiliyoruz.(kabızlık durumlarında öneriliyor)

3-YAĞSIZ SÜT (1 su bardağı):
İçerdiği laktoz nedeniyle 1 brd.la sınırlamak öneriliyor.

4-ZEYTİNYAĞ(3/4 yemek kaşığı)
Sprey yağdanlıklar çok işe yarıyor.Çok gerektiğinde iki fısla yağlama işlemi tamam.

5-DOMATES(1 yemek kaşığı)
Atakta ve saf protein günlerinde ister ufak doğranmış taze domates,isterseniz şeker ve yağ katkısız olmak şartıyla salça veya püresini kullanabiliyoruz.

6-YAĞSIZ SÜTTOZU:KK43:3 yemek kaşığı)
Birçok tarifte kullanılabilen bir ürün.Bizde PINAR markasının süttozu kullanılabilir.Kahve beyazlaştırıcı ürünlerle karıştırmayın sakın çünkü içerikleri tamamen farklı.

7-SOYA SOS(1 yemek kaşığı)
Lezzetli bir seçenek.Piyasada az sodyumlu olanı mevcut.Onu tercih ediyorum ben.

8-GOJI BERRY
Kitapta adı geçmediğinden tereddüt duyulan bir meyve olsa da Dukan chat’te sık sık yer alıyor.Kullanımı şu şekilde
ATAK EVRESİ:Günde 1 yemek kaşığı
SEYİR EVRESİ:Saf protein günlerinde 1,sebze+protein günlerinde 2 kaşık,
GÜÇLENDİRME EVRESİ:Günde 3 yemek kaşığına kadar miktarı yükseltebilirsiniz.

9-YAĞSIZ MEYVELİ YOĞURT(2 adet)
Bu da tatlı krizlerinde hayat kurtarıcı oluyor.Yaratıcı arkadaşlarımız yağsız yoğurt ve splenda ile çoğaltıp yiyerek zararı azaltıyorlar.İyi fikir:KK70:)
10-SUSAM,ÇÖREKOTU,KETEN TOHUMU(1 tutam)
11-TATLANDIRICILI ŞEKER veya SAKIZLAR:KK43:4-5 adet)

12-RHUBARB(100gr)
Daha önce de bahsetmiştim rhubarb’dan.Özellikle kabızlığa çok iyi gelen bir sebze.

ÖNEMLİ:

LIGHT PUDING:KK70:ukan’ın Tolerated Foods listesinde adı bile geçmiyor. Nişasta ve yağsız kakao içermesi,şekersiz ve yağsız olması biraz masumlaştırsa da kilo vermeyi ciddi olarak durdurabilir. Tamamen kendi insiyatifinizde tüketin ya da 1’er kaşık kakao,splenda süt ve nişastayla kendi pudinginizi yaratın.

Son düzenleme:
dedim ya Allah razı olsun uyarılarınız için ama burasi Dukan Diyeti yapanların deneyimlerini paylaştığı bi topik okuyabiliyecegin gibi..bu sözleri istersen Anti-Dukan diyeti die bi topik aç we orda paylaş.ama lütfen artk burdaki kimsenin motiwasyonunu düşürmeyin.burdaki kimse çocuk deil,herkesin aklı war we kendini düşünebilior..kimsenin akıl wermesine ihtiyacımız yok cok sükür.bidee Saygılar.:KK34:

Motivasyonunuzu düşürmek değil amacım, sadece bilinçli yapılması gerekir diyorum. kimse de beni dikkate almasın sadece uyardım bukdr :) saygılar...

Heeey çekirge,

Ben sana ne dedim, biraz sabırlı ol bakalım, :KK9:1 kg su evet vücudundaki ödem gidiyor çünkü, vücut alıştığı düzenin dışına çıktığı için şimdi alık alık bakıyor:KK9::KK9:başın ağrıyor, halsizliğin de ondan ama seyirde geçecek. Bağırsakların için bitki çayı içebilirsin, doğadan ın 7 otlu çayı var, kayısılı form çayı var, tilaks diye bitki çayı var (onu haftada 1 kullandım ben zorda kalırsam) günlük 1 tatlı kaşıüından fazla yağ kullanma canım, ben onu bile kullanmadım. Salata yağsız daha güzel :KK1:

Omega3 ü ben bilemiycem:44:

yaaaa ben öle sorular sorarım ki bakar kalırsın he he:KK9::KK9:şaka bi tarafa sabırlıyım aksine neden bu kadar çabuk gitti kilo die tedirgin oldum sadece:KK1: aksine hani üç beş gün olsa tamam dicektim:KK1::KK1:herneyse gitsin de nasıl giderse gitsin ama benide hasta etmesin:KK50:şimdilik yağ almayım o zaman seyirde azcık kullanırım ha bak birde ne dicem :KK52:ben karataydan tranfer ettim ya buraya çok severim o ablamıda ama o daha çok sağlıklı beslenme üzerine etkili oldu bende kötü alışknlıklarımı bıraktım o sayede.. velhasıl şey dicektim akşam 8 den sonra bişiy yememeye alıştım bikere.. sadece bitki çayı yada süte izin var valla istesemde yiyemiyorum alıştım çünkü zaten 8 buçuğu buluyor yemek saatimsonra kapatıyorum dükkanı..süt içiyorum tarçın ekleyip tatlı krizi gelirsede içine tatlandırıcı atıyom ohh miss:KK16:.zaten sütte protein olduğuna göre sorun olmaz diorum...kısacası dukanla karışık karatay olcak ama olsun bi zarar gelmez çünkü leptin hormonunun çalışmasını izin veriyorum o da yağ yakan hormon ve o da en çok akşam ve uyurken salınıyor tavsiye ederim daha kalıcı olabilir die düşündüm...

Tebrikler canım :)) Dukan bize hem sağlığımızı hemde güzel mutlu günlerimizi geri veriyor :-) Biraz sıkılsanda sonu mutluluk sende en güzel örneklerindensin benceee :nazar: :nazar: :nazar:

maşşalah shakerim:nazar::nazar::nazar::nazar:darısı bize:KK34:

Sağolun canlarım benim, darısı başınıza inşallah :KK16::KK16:

çok tatlısın ve zarif tabii, teşekkür ederim canım ama ben şimdi ikindi ezanını bekleyemeyeceğim ama inan sen yine de bana inan 74lüyüm ben.
gerçi bana sor tıpkı da senin dediğin yaşlarda hissediyorum ama tabii kimlik belli :18:tırsıyorum yani:KK14:

sen varolmanın dayanılmaz hafifliğindeyken mutlu şuana kadarki ennn mutlu, en güzel doğum günlerinden birini (inşallah) yaparken bakarsın biz de kendimize senin adına bir dukan pastası yapıveririz.
şimdiden en mutlu yaşlarının başlangıcı olsun bu yıl (püfffff tüm mumlara)

canımcım, burada resim filan yok özür :26:love01 faceten sözediyordu

Sağol canım benim, güzel dileklerin için.
:KK16::KK16::KK16::KK19:

Ben teşekkür ederim seviyeli cevabınız için. tabiki 0 karbonhidrat değil, hatta kilo verdiren bir diyet fakat ince detaylarda olaya bakılırsa sağlık için iyi bir diyet diyemeyeceğim. (Beyin sağlığı için) çünkü beyin enerjisini ve çalışma kapasitesini yüksek karbonhidratlı besinlerden alır. Araştırabilirsiniz.
Saygılarımla...

Rica ederim...En Büyük TÜRKİYE
Dukan yapan 16 - 17 kişi tanıdım.Hepsi ile tek tek temasım oldu.Hala arkadaşlıklarımı sürdürüyorum.Bir çoğunun kan değerleri yükseldi, kolestrolleri düştü. Şahsımda geçen yıl 3,5 ay dukan yaptım.Güçlendirme yapmadığımdan dolayı geri geldi kilolar ya neyse :))) Ne kendimde ne bu şahısların beyinlerinde bir sorun olmadı. Çalışıyorum ( Dış ticaret uzmanıyım ), kafa, hesap işleri de çok olur bu işte ama ben hiç etkilenmedim.Denek benim yani.. Araştırdım ve gördüm ki böyle bir şey yok. :KK34::KK34:

Son düzenleme:

1 tatli kasigi kadar zeytinyagi izinli sekerim

Rica ederim...En Büyük TÜRKİYE
Dukan yapan 16 - 17 kişi tanıdım.Hepsi ile tek tek temasım oldu.Hala arkadaşlıklarımı sürdürüyorum.Bir çoğunun kan değerleri yükseldi, kolestrolleri düştü. Şahsımda geçen yıl 3,5 dukan yaptım.Ne kendimde ne bu şahısların beyinlerinde bir sorun olmadı. Çalışıyorum ( Dış ticaret uzmanıyım ), kafa hesap işleri de çok olur bu işte ama ben hiç etkilenmedim.Denek benim yani.. Araştırdım ve gördüm ki böyle bir şey yok. :KK34::KK34:

------------------------------------------------------------

Karbonhidratlı besinler, beynin enerji kaynağı olan glikozu temin eder. İyi araştır lütfen... ceviz, muz, havuç, ananas en önemli besinlerdir. Ve alzheimer hastalığını engeller.
Saygılarımla...

Selam kızlar, ben revani yaptım tatlandırıcı ile ama böyle acımsı bir tat var, neden olmuş olabilir sizce? stavia kullandım, keke 1 kaşık kadar, şerbete 3 silme çorba kaşığı koydum :KK43::KK43:

canimcim keske sorsaydin almadan önce.:KK43:( maalesef stevia evet tadina bakarsan tatli ve de en dogal tatlandiric , direk stevia bitkisinden imal ediliyor. ama maalesef biraz fazla atinca tadi acidir. :KK43:( cok üzgünüm ama bende almanya da splenda bulamadigim icin olsun deyip almistim ama maalesef. simdi de sivi tatlandirici ile beraber kullaniyorum biran önce bitsin diye bakiyorum. az az kullan bir sorun olmaz o zaman

bende eger 20 kilo vermeden önce kalsaydim böle düsünürdüm anliyorum seni. ama simdi tam kivamindayim iyi durumdayim. yani hamis kalabilirim :KK52::KK52::KK52:

Canımcım ben emziriyorum ama oğlum 15 aylık olacak :KK1: maşallah her gıdayı kendisi tüketiyor artık, şimdi süt ek gıda oldu onun için bu ara dişten dolayı çok sık emiyor gerçi ama doymak değil maksadı dudak tiryakisi benim oğlan :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Onun için ben de normal diyeti uyguluyorum ama çok sıvı tükettiğim için hiç etkilemedi sütün miktarını:nazar:

peki canim hergidayi yiyorsa sorun yok bence ama o zamanda maalesef kacamak a iznin yok :KK20: :KK1:

Canım benim, dua etmez miyim hiç.:KK16::KK16::KK16: Allah en kısa sürede sana sağlıklı, nur topu gibi, şansı bol hayırlı bir evlat kısmet etsin inşallah. :KK16::KK16::KK16::KK19::KK19:

Canım ya, hareketleri sonuna kadar yaptım, yerde bacağını 1 cm hareket ettirdiğin hareket var ya onda yaparken zorlanmadım ama titrediğini hissettim. Dün ağrımaya başladı, bir ara yürüyemedim bile. Dün de regl olunca yapmadım zaten 4 gün ara vericem ya pazartesi başlarım ama dün yürüyüş yapayım bari dedim adım atamıyorum, çok komikti. Vay be dedim ne çalıştırmış callan teyzenin hareketleri :KK9::KK9:

Umutlandım hayatım, yapacağım sana da yazarım gelişmeleri. Bak bugünlerde en yaşlı benim, bende farkederse herkeste farkeder. :KK1:

Ben de seni çok çok çok öpüyorum fıstığım.:KK54::KK16::KK16:

amin canim güzel dualarin icin. yüregine saglik birtanecim her isteyene insallah :2:

regl zamaninda yapma canim dinlenmis olursun. ben yapmiyorum o zaman. ama birakmamana sevindim. azmine hayranim :KK16::KK16:

Selamlar Dukan Güzelleri..:)

Gecmisi okuyamadim ne cok ilerlemis masallah...paylasimlar su gibi akmis gitmis..

Dün gelen misafirlerimizle cok güzel vakit gecirdik evime yeni gelen ve ilk kez tanistigim kisilerle kahvalti yaparken iyiydik de kahve icerken 1 kurabiye götürdüm..:KK1: o kadarcik da olsun napalim..bende hersey yolundaa ayni kilom dahi ayni ben bu 91.nasil kiracam arkadaslar iyice gina geldi hep ayni...

Sekercim umarim daha iyisindir...hepinizi öpüyorummm:KK54:

yasena cim nasilsin iyi gidiyorsun sen de masallah

o kadarcik olur kurabiyecikden bisi olmaz

canim elbetteki verilebilir hicde anormal degil. buna sevinmelisin. ama seyire gecince bir kac yüz gr geri alirsan sakin üzülme. devam devam devam

bugün 67.4 çıktım kızlar yihuuuuu :)
ya ama hep üst bölgeden gidiyor bacaklarımda hiçbir incelme yokk :KK43:
hepimiz süper gidiyoruz valla tam gaz devamm :))

o bende de oluyor canım. yeri gelince bacak ve kalçadan da gidecek biraz sabır. sana da bana da :KK31::KK31:

------------------------------------------------------------

Karbonhidratlı besinler, beynin enerji kaynağı olan glikozu temin eder. İyi araştır lütfen... ceviz, muz, havuç, ananas en önemli besinlerdir. Ve alzheimer hastalığını engeller.
Saygılarımla...

Gördüğünüz üzere beni yada buradaki arkadaşları ikna edemezsiniz. Eee bende sizi ikna edemem, böyle bir şey için uğraşmıyorum sadece buradaki arkadaşları bilgilendirmek niyetindeydim. Bu saatten sonra ancak parazit yaparsınız.Saygıları :KK14::KK14:

Dukankacım,

Sen ziyaretçiler deyince aklıma geldi ilk defa ipek laf atmış bir kaç kişi gelmişti o zaman, şimdi de 12 kişi falan var, bazen üyeden çok ziyaretçi oluyor :))

Ben takip ediyorum bu aralar üye sayısı takipçilerden fazla. Bende takipçi gibi oldum tatilden sonra iş yığını arasında anca okuyabiliyorummm.

heheheheheh valla benim zaten en büyük hayallerimden biriydi cafe açmak ama dukana uyarlanmışını düşünmemiştim,hatta abartıp şehirlerarası catering işine de girersek bütün dukancanlardan köşeyi döneriz vallahi ahahahaa :KK9::KK9::KK9:
valla buraya harcadığımız vakti işe harcasak üstelik bu kadar hevesle patron kesin otelin tapısını verirdi bana :KK1::KK1:
kız ne yaşlısı ,ne bastonu düşün ben 32 yalındayım ve henüz evlenmedim bile :KK50:
aramızda 6 yaş var ama senin maaşalllahh Allah bağışlasın aslan gibi evladın var,bence en büyük zenginlik en büyük güzellik bu:nazar::emir_bebek::KK55:

Bende 33 ve bekar. Daha ordata aday bile yokken çocuk nasıl düşünür bu beden...

Canlarım benim, ahçı, ingilizce bilen garson, bulaşıkçı ve müşteriler de hazır olduğuna göre bu iş tamamdır. :KK9::KK9:

Evet koskoca bir delikanlım var benim, canım herşeyim. Veren Allahıma şükürler olsun.:KK16::KK16:

Canlarım benim, hepinize çok teşekkür ederim. Allah inşallah sizlere de gönlünüzden geçen herşeyi, öncelikle değer, kıymet bilen hayırlı eşler, sağlıklı, hayırlı evlatlar kısmet etsin.
:KK16::KK16::KK16::KK19:

AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN. CÜMLEMİZE...

:))) bu durumda en yaşlı olduğunu sanmıyorum, yaşlı sayıyorsan en azından tek değilsin canım, ben de 38im ama tabii senin kadar şanslı değilim, hiç çocuğum yok.
Allah nice güzelliklerini daha uzuuuuun yıllar göstersin sana. herkese inşallah.

kızlar, kimsenin evde filan kaldığı yok.
eskidendi o eskiden. şimdi seçilmez seçersiniz:KK34:
ö_höm bizim zamaımızdaydı o işler.. deermişim:KK9::KK9:

Yok yok ben kesin evde kaldım....

rica ederim canim... en iyisi ben sana özelden facebook umu göndereyim :KK4:

aman be canim bende 78 liyim nolcekk :KK51: Allah hepimizin gönlüne göre versin

Ztaen bu 78 lilerde bi şey var. Kaç arkadaşım bekar sayısını bilmiyorum. Ama hata bizde heralde hep 78 lilerle tatile çıkıyorum kız kıza. Bi numara olmuyorrr :)

ne güzel ya...:KK9::KK9:
ben 34 yaşındayım ve daha çocuğum yok :KK53::KK53:

Al bak bu kedi de bizdennn :)

Ay dediğine bakkk deliimisin. DOğumdan sonra yaparsın DUKAN kaçmıyor yaaa :)
Sağlıklı bi tosunun olun İNŞALLAHHHHH

Merhaba Herkese,

Arkadaşlar 2-3 aydan fazla oldu dukanı bıraktım hiç kilo almadım fakat sağlığımı geri kazandım. Dukan diyeti yanlış bir diyettir, nedenini açıklayayım. İnsanlar günlük olarak enerjinin yüzde 55-65 'ini karbonhidratlardan, 20-30 proteinden, 5-10 oranında da yağlardan sağlar. Beyin için en önemli olanı karbonhidrat tüketilmesidir. İlk başlarda kilo verdiğinizde mutlu olursunuz, fakat daha sonra farketmeden hafıza kaybı, DİKKATSİZLİK, uyku sorunu, halsizlik yaşarsınız çünkü beyin için gerekli olan maddeler karbonhidrattan alınamamıştır. Üstüne basarak söylüyorum kilo verdirmez demiyorum tabiki yetersiz beslenildiği için kilo kaybı olur fakat lütfen dikkat edin araştırın, doktora danışın, sağlığınızdan olmayın. Haftada 3 yada 4 kez spor salonuna gidin yürüyün, bisiklet çevirin, ip atlayın, ağırlık egzersizi yapın yada spor salonuna gidecek durumda olmayanlar dışarda yürüyebilir ki sağlık açısından temiz havada yapılan spor daha iyidir. Spor salonunda kendinize uygun programı belirleyin, yada dışarda spor yapılacaksa uygun hareketler seçin..Abur cubur, kek, kola, cips, yağda önceden pişşirilmiş hazır gıdalar vs. tüketmeyin. Sağlımıza özen gösterelim. Tavuk, yumurta, süt, yulaflı ürünler, kırmızı et (haftada en fazla 2 kez), taze balık tüketelim.. Hareketsiz bir yaşantınız varsa örneğin iş yerinde sabahtan akşama kdr oturuyorsanız, en azından haftasonları ve haftada 2 gün spor yapın... un, şeker, tuz tüketmeyin. Günde 3 ana öğün, 3 ufak öğün yapın(muz, yoğurt, badem, fındık, üzüm, karpuz, elma vs.) fazla öğün yemek yediğiniz zaman metabolizma hızlanır ve besinler daha hızlı yakılır, yakılan besinler sayesinde kalori tüketilir. Üzerine düzenli spor diyorum ve seçimi size bırakıyorum. HER ZORLU MÜCADELE SONUNDA MÜKAFATINI ALIRIZ, HİÇBİR EMEK BOŞA GİTMEZ. DÜZENLİ SPOR YAPMAK ZORDUR. TEMBELLİK ETMEK KOLAYDIR :) SEÇİM SİZİN.SAYGILARIMLA...

Kaç günde ne kilo verdiğinle ilgileniyorum sadece.
Demeden geçemeyeceğim. Hepimizin yaptığı kaçamaklar karbonhidrat içerikli. Ayrıca P+K günlerinde boş durmuyoruzz MAŞALLAH
Yinede uyarınalrı için sağol. Kötü bir niyetin olmadığını düşünüyorum ben...

Baş ağrısı fazla su ve proteinden oluyor ilk günler sonra değişiyor. Kabızlık sa ana sorunlardan biri. Ama fazla yemiyoruz ki çıkaralım :):):):)

Motivasyonunuzu düşürmek değil amacım, sadece bilinçli yapılması gerekir diyorum. kimse de beni dikkate almasın sadece uyardım bukdr :) saygılar...

Deneyimlerimizi tabiki paylaşalım. Teşekkürler yine de...

:)

kızlar özel değil hepinize birkaç soru soracam:)))

* günlük içecek limitimiz var mı yani cola için biliyorum 3 adet ama soda, şekersiz kahve, çay, yeşil çay için sınırımız var mı?

* meyveli yoğurdu hergün tüketiyo musunuz? ben sebze+proteşn old. tüketiyorum:))

* bi de mesela ben kek, poğaça ve böyle dukanella denilen bi tarif vardı onu yaptım bunları hergün ttüketmek sıkıntı mı(kepek limitine uyarak) tatlandırıcı için günlük limt var mı?

****bi de medesacım ben de izmir tarafların gelcem tatilde:) detayları alsam sizin otelin:))
ve dely biz napcaz böyle ya gr gr gitmiyo bile:)))birden gidicek diye bi umut bekliyorum:))hala[/QUOTE]

X