Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yeap baby!! şookk güzel ellerine sağlıkk. i love "love" :))) bi de i love levos tabi (Levent & Levin) ehi ehii..

thx baby.me,too.all of u bu arada Levinin anlamı nedir? kız ismi anladgım kadarı ile.cok güselmiş..

Fayrouz dukan için uygun bi içecek midir :18:

sorması ayıp Fayrouz nedir ??

Atakta kaçıncı günündü senin? Bence seyirde de toparlayabilirsin durumu; ama için rahat etmeyecekse 1 gün uzat. ayrıca kararlı olmalıyız! Daha ilk günlerden kaçamak yapmak biraz kötü, ki hiç kaçamak yapmayan arkadaşlarımız var. Lütfen kararlı ol! İnsan iradesi her şeyi yapabilir!

Yoğurdum yoookk! Ayranım yoook! Sütüm var dolapta. Soğuk da pek sevmem ama.. Onu içerim artık.
Arkadaşlar da öyle diyo. Olmazsa bi kaç gün küçük kaçamaklar yap, hani güçlendirme gibi; sonra yine bi kaç gün atak gibi falan yap diyorlar. Kandırmaca yani. Ama normalde böyle iyiymişim, yetermiş :S Sen ille de vermek istiyorsan öyle yap diyorlar. Bence yetmez çünkü.. Kötü göründüğüm için değil, şöyle bi 55-56 kiloları göriyim diye. 36 beden olmak istiyorum, ama kemiklerimin bedeni 38 sanırım :S Kalça kemiklerim sağolsun. Sonuçta boyum 1.63 ve 59 kiloyum yani. Nasıl zayıf olabilirim ki. Ama zayıfmışım:44: İyiymişim yani. 38 bedene düştüm işte. Ama bundan 2 sene önce, ben kendimi hala şişman sanarken, 57 kiloydum. Onu görmek istiyorum.. Neyse işte.. Ramazana kadar devam edicem. Bakalım.. Zaten ben güçlendirmeye geçsem de ekmek falan yiyemicem sanırım. Kendimi suçlu hissederim, yiyemem ki. Ama öyle olsa da kilo veremem muhtemelen, aynı kiloda kalırım. Benim canım bünyem :))

Migros'un peynirine %2 yağ ar falan demişlerdi. Eğer dediğin gibi %6,8'se ben güzelim Tahsildaroğlu'ma devam ederim :)) Fiyatını tam hatırlamıyorum ama; yağ oranı %6 ve tadı çok güzel. Migros marka da bulursam yine bi tadımlık alırım ama Saol

benim 2.günüm atak evresindeyim daha ne yiyecegimi sasırıyorum :2: mesela öglen yemegi olarak ne düşünüyosunuz bugun .Yardımcı olursanız sevinirim :)
Öğlen yemeğinde tavuk şiş yedim, yanında da yoğurt. İşte bu kadaaarrr! Ama internetten baksan, bir sürü tarif çıkar dukanella var, bloglar var, facebook sayfaları var..
............
Ben de korkuyorum ya :26: Ne oldu bize, içimize dukan kaçtı
Aynen işteee :18: Ben istediğim şeyleri yiyemicem heralde güçlendirmede de :S Bi tek dondurmaaaa :))

...........
:))))))))))) pabuçu dama atılıyor sanmasın, mutlu isen mutluluğu onunla paylaş canım. bazen buna değiyorlar
Yok canım, sanmaz :))
duraklamanın dibine vurdum 2 haftadır reglim bugün bitti gene aynıyım bu ne len vücudum ne dirençliymiş kıramadım bi türlü nağlat ya
Benim deeeeeee!!!! Uyuz şeyler hıhhh!! Direnç direnç.. Direm direm direniyo Ay neyse.. İsyan etme şükret :)) Benim cici vücudum hihihi :76:
Ben de 3 gün protein yicem. Yeniden başlamak gibi değil de; yumruk gibi. Ben de duruşlardayım ne yazık ki Beyaz eti, özellikle balığı, arttırıp, sporu arttırıp, 3 gün de protein yicem. bugün 2. günüm. Haftaya Perşembe'ye kadar da no tartı!!
Evet ben de.. Çalışmam lazım ama artık.. Resmen sabahtan akşama burdayım. Maaş kadınlar kulübü için oldu, aynen dediğin gibi :S Bi kaç gündür patron da yok, iyice saldım, birikiyo işler.. Off Kolay gelsin sanaaa..! Ben de çalışiyim birazcık :)
Görüşmek için mutlaka bekliyoruz İstanbul'a Verirsin canım sen. Bu kilolar dayanamaz ki sana. Yağlar erir gider seni öyle görünce :76: bir de yakışıklı beyler hihihiih

Evet canım başlayalım bakalım hadi hayırlısı :)) Pazartesi yap canım ödül yemeğini, 1 haftadan bişey olmazzz :))
Tatlıyı da sorma, bugün öğlen arkadaşlarla çöpşiş istedik tabi çiroz olanlar fıstıklı kadayıf da söyledi (kusura bakmayın arkadaşlar yazdım ama ağzım sulanarak baktım:26:) E tabi çöp şişi de lavaşa sarıp yediler ben sade :)) Olsun be ya, giden 12 kg a değer

sen şimdi ne güsel nezahat'i de tavaf ediyosundur..

Orayı tavaf etmiyorum ama önünden gelip geçiyorum, 7 gibi kapanıyor orası diye biliyorum içine girmedim o yüzden. Sen de yürüyorsan gel beraber yürüyelim. Yakın mısın sen de :))

Eline sağlık canım, çok güzel olmuştur eminim, ben de yapacağım.

dely bende daha önce aynı seyi sölemiştimm bikaç gün kaçamak yap,sonra 3 gün bi atak yap sorna dewam et seyire giden eksileri göreceğine eminim

Valla bebişim hepimiz aynı durumdayız, ben öyleyim valla

Gel tabi canım, yalnız toplaşalım spor ha, bu da iyiydi. Yemek de olaydı iyiydi

Ben de seni çok seviyorum bitanem, hadi bi koşu yap işlerini de gel.

thx baby.me,too.all of u bu arada Levinin anlamı nedir? kız ismi anladgım kadarı ile.cok güselmiş..

baharla birlikte doğanın canlanıp, çiçeklerle vs. farklı renklere bürünmesine "levin tutmak" denmekte eskilerce ) anlam baabında da en kabasıyla "çok renkli ve doğal" dimek :))

ben de balık için birşey ekleyeyim;

balık (özellikle alabalık ve somon) kılçıksız derisiz fileto halinde * ya da jülyen olmadı kuşbaşı hale getirilir..
biraz sumak ve isteğe göre bahartlarla harmanlanır.. **maydonoz dereotu yeşil soğan ve hatta varsa yeşil sarımsak kıyarsanız bu sosa, harika olacaktır**
ayrı bir kapta, bir soğan, bir kabak, 1 büyük domates,(hepsi halka halka doğranabilir)
bunların üzerine *bir su bardağı kadar su, bir tatlı kaşığı kadar sumak ve bir kaç damla sirke (mümkünse balsamik) karıştırıp dökülür.. (tuz aramıyorum ben siz kafanıza göre takılabilirsiniz)
soslanan sebze karışımı (mümkünse teflon) tencereye yerleştirilir. kapağı kapalı bi 10 dakika pişirilir (arada sallayın, azcık da karıştırın bozmadan)

sonna soslamış olduğunuz balık parçalarını bu hafif pişmiş sebzelerin üzerine yerleştirin.. balıklar üstte kalsın, kapama gibin..
kapağı kapatıp bi 15 dk kadar kısık ateşte pişirin sonna da parmaklarınızı yiyinn.... atak günümde sırf balıklarını yiyorum, seyirde hepsini...
bakın o kadar lezzetli oluyor ki evdekiler anlamıyo bile dukan yemeğim olduğunu... şaşkın şaşkın bakıyolar tabağıma da alırken

Son düzenleme:

buda denenmesi gerekn tariflerden biri bencee,,saolasınn..bu arada ben bu balsemik sirkeyi hep duyuorum die aldım ama dha hiç kullanmadım yaaabi akıl werin ben bunu nelerde kullanabilirim,,ekşilik mi werior ? salataya fln dökebilir miyim,,yazık aldım bari son kullanma tarihi gecmeden kullanayım

su ile ilgili ne warmış ki?
su içmeynce başım agrıyo sanki proteinden di düşünyrn habire susuyorum bide umarım fazlası zarar gbi bşy çıkmaz
bunca zaman birşey çıkmadı hiçbirimizde ama kurt işte

ımmm açıkıyorum, diyim onu size
offfff muhteşem muhteşem muhteşem, ellerin dert görmesiiin
ama
ama
ama

ben bi denemiştim fırında patlıcan tabii dukan karnıyarık için
ehueheu
sonucu söylemeyeyim ama kuzenim haşlayıp yaprığını söyledi, o güzel olmuşmuş
o nekine diyecektim de
ö_höm sonraki mesajında ne olduğunu söylemişsin
karbonhidrat yüksek geldi bana ama bilemedim de:)

bir şey demiyorum artık, yapın anlatın
ehh biz de yemiş kadar olalım
Allahtan hafta sonu, ben de yapıcam bişeyler bunlardan elbeeet

Orayı tavaf etmiyorum ama önünden gelip geçiyorum, 7 gibi kapanıyor orası diye biliyorum içine girmedim o yüzden. Sen de yürüyorsan gel beraber yürüyelim. Yakın mısın sen de :))
yakınım balım, 1 km anca var aramızda.. ilerdeki viyadüğün boğaziçi tarafında, baştayım hemen.. acayip olmasa 10 dk yürümeyle gelebiliyom oraya :))

kuzum önüne gelen yere dök tabe... baldan tatsız sirkeden tatlı bişey neticede :))
ben bir damlacık da olsa hemen her yemeğe ve hatta dukan ekmeği yaparsam ona bazen soğanlı omlet vs yaparken ona bile katıyorum (1 dm)

bu arada tarihi geçse bile sakın herhangi bir sirkenizi atmayın, bulaşık makinelerinize parlatıcı olarak koyabilirsiniz...( evet parlatıcı gözüne hemi de) camsil spreylerine birkaç damla damlatabilirsiniz sonnaa yine ev temziliğinde kullanın işte..

ha bi de denk gelmişken ekleyeyim, eski yüz toniklerinizle de lavabo falan silin süper oluyor )

ohhh ben de o şişenin burnunu herşeye sokuyorum
çok hoş bir lezzet veriyor balzamik , elma sirkesiyle birlikte salataya da koyuyorum
missss

geçen dukan simit deneyimim olmuştu
üstüne pekmez niyetine sürmüştü simla
ben de öyle yaptım
tabii şu mikrodalga dalgasını hiiç başaramadığım için katur kutur birşey oldu yine de hoş bir tat vermişti balsamik

ayy ben de çok severim fayrouz,hele armutlusunu ama p şekerli yaaa,dolayısıyla yasak
kız yoksa şekersiz miydi anaaaamm eğer öyleyse yaşadım

Valla bebişim hepimiz aynı durumdayız, ben öyleyim valla

Gel tabi canım, yalnız toplaşalım spor ha, bu da iyiydi. Yemek de olaydı iyiydi

Ben de seni çok seviyorum bitanem, hadi bi koşu yap işlerini de gel.
delyy valla geçen haftaki kaçamaklarından sonra son günlerde seni epey azimli gördüm,süpersin arkadaşım devam
valla sezonun ilk plajlarda bikinili salınışını yapıcam en sonunda,üstelik vermiş olduğum yaklaşık 14 kiloylaa.
ayyy bir de koca bulup dönersem daha nolsunn,yeme de yanında yat ahahahaha
biraz rahatlattım işleri,bitirdim raporları gönderdim
veeee 16:30'a bilet ayırttırdım bodrum içinnnn
gelsin deniz,güneş,kum,eğlenceler
anlayacağınız kısa bir süre sonra taaa p.tesiye kadar ayrılacağız yine sizinle
tabi patronum son dakika golü atıp da hadi bakalım buyrun toplantıya demez ise:18::18:
valla kızlar istanbula geleydim iyiyidi,karşılıklı kadeh tokuştursak iyiydi,üstüne spor yapsak çook iyiydi,sonra da siz iade-i ziyarete gelseniz iyiydii,ben de size su vereydim iyiyidii

bir şey demiyorum artık, yapın anlatın
ehh biz de yemiş kadar olalım
Allahtan hafta sonu, ben de yapıcam bişeyler bunlardan elbeeet

kuzum istanbullulara ve gelebileceklere açık çağrı!! gelin size çeşit çeşit yapayım..

harbi ama ben çaktırmadan tüm yemekleri uyarladım dukana.. öyleki ben 6 kilo verirken eşim bile 2 kilo vermiş DD ona da haftada iki kere kızartma ya da hamurişi bişeyler yapıyorum.. ödül uygulamasının canlı deneği yazıkk:))

:)) İyi bakalım, yerini tam anlamadım ama batı ataşehir mi dedin yoksam kamilkoç a yakın yerini mi :44:

Bu pratik bilgilerine de bayıldım valla, sahiden parlatıcı oluyor mu ya, iyiymiş. Bir arkadaşım da deterjan yerine arap sabunu dediydi ama denemedim :))

Canım benim, özliycez seni yaaa, neyse güzelce gez, eğlen, dinlen, yüz, iyi vakit geçirmen bizim de tesellimiz olsun.

İyi yolculuklar, iyi eğlenceler şimdiden, tabi bir de yakışıklı

Alemsin ya, ödül uygulamasının canlı deneği, süpeeer.

ayy ben de çok severim fayrouz,hele armutlusunu ama p şekerli yaaa,dolayısıyla yasak
kız yoksa şekersiz miydi anaaaamm eğer öyleyse yaşadım

malesef cnm meyve içeriğinden dolayı sadece karbonhidrat değeri var sıfır yağ. armutlusuna ben de bayılıyorum şuan dolapta buz gibi bana bakıyor ama emin olmadan içmek istemedim. bi de yeşil elmalısı da çohooşşşş

ayy canım yaa çok teşekkürler güzel yüreğin için, inşaallah
ben annemlerle kalıyorum şimdi
babam bildiğimiz Karadeniz erkeği Nuh diyor peygamber demiyor, kardeşlerim de o neyi yemezse yemiyor zira Dukan olduğunu anlıyorlar böylece
babam kalp ameliyatı geçirdi, sıkıntılı oldu epeyce (hala da öyle ama şükür en zor zamanlar bitti) zaten kilo almaya çalışıyor, bu nedenle bıraktım ben de yedirmeyi, anneciğimle güzel güzel tüketiyoruz. ben bize annem onlara yemek yapıyor
anneciğim de 3 kilo verdi ama dukan yapmıyor ben ona, sen güçlendirilmiş güçlendirme yapıyorsun diyorum.
ehueheu hayat hikayemi anlatıyorum sanki

neysem
ellerine sağlık tekrar

nrynry arkadaşım, ben de ipek gibi gördüm seni :))

Sen güçlendirmedeydin değil mi? Biz de 3 kişi pazartesi geçeceğiz, bize azıcık yardım etsen ne olur ki? Korkuyoruz biz çok, içimize dukan kaçtı :18:

tşkler cnm..ayy ben Duran tortilla yicem Pazartesi arkasına tatlı yemem heralde ztn o baslı basına bı kalori deposu ama yersemde ertesi sadece saf protein yaparım sanırsam..

bende karnıyarık yapmayı dusunuorum ama közmatik aldım onda közleyerek yaparım patlıcanı bana fırında yagsız közlenirmiş gibi gelmior..kurur bence direk sendede sanırım öle olmus

batı ataşehir'in en batısı batıbeyi heheh :)
oluyo oluyo pırıl pırıl oluyoo )
sen sağol canım.. uff sağlıktan öte yurt yok! sağlık yoksa yurtsuzuz hepimiz.. uzak olsun dertler belalar, olanlar da bir an evvel toz ola garii..
bende karnıyarık yapmayı dusunuorum ama közmatik aldım onda közleyerek yaparım patlıcanı bana fırında yagsız közlenirmiş gibi gelmior..kurur bence direk sendede sanırım öle olmus

ben fırında az közleyerek karnıyarık, çok közleyerek de ezme yapabildim, gayet hoş idi.. bilginize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…