Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ahahahah:KK9:

Sen de spor yapmayı sevmiyorsun di mi yaaa :KK1: Ben deee :KK9: Ben bi de lisanslı basketbolcuydum heee :KK1: Bu ne yaman çelişki :KK70::KK70:
Yapcaz canım mecbur :KK53: :)) Gerçekten bak çoğunluk sporla verdi kiloları yaa!! :KK4:

Yemeğe gidiyooomm!! :KK56::KK54:

ben varya evlenmeden önce arkadaşlarımla her c.tesi b.taştan bebek'e yürürdüm, nasıl bu hale geldim bilmiyorum :KK1:
geçen yaz da Taksim 'den Ortaköy'e yürüdüm her akşam, ama şimdi iş çıkış saatlerim fena meydana bile yürüyemiyorum ve açıkcası halim hiç kalmıyor, eve zor düşüyorum.
ama evet yürümek lazım
şimdilik bacak sallamayla işi sallıyorum :26:

teşekkürler ilgin için realde varsa ben temin ederim sagol :) Birde ben biraz yeniyimde forumu okudum kitabıda aldım fakat ne yiycem karar veremiyorum aklıma bişeyde gelmiyo yardımcı olursanız sevinirim :) NOT: Atak evresindeyim 2.günüm :)
doğrusu ben atağı peynir, tarçınlı süt, tavuk göğsü filetosu, tavuk taşlık, kırmalı yumurta, dukan kek ve elbette yulaf kepeği ekmeğiyle geçirdim
ancak çok daha yardımcı olacak arkadaşlar vardır
dukan diyeti tarifleri: ATAK EVRESİ YEMEKLERİ bu adresten de değişik tarifler bulabilirsin zaten nette atak dönemi dukan diye arattığında ulu bilge google sana çok yardımcı olacaktır:KK66:

yürüdüm geldim:)) hava acayip sıcak...nası terledim anlatamam...inş yağ yakmışımdır:KK8:

şimdide temizlik yapcam azcıkta öyle kalori harciim:))
yaa varyaaa ne diyim ben sana :KK9::KK9:

ayy:KK17::KK17: inşallah cnm yha... biz bugün yarın diye diye daha geçen pazartesi taşındık 10 gün oldu ama yerleşmemiz 1 hafta sürdü yha :KK25::KK25::KK25: 3-4 gün kafa izni verdim kendime daha yerleşemedik berbat bir şey taşınmak Allah ım kimseyi zorunlu bırakmasın valla çekilir gibi değil
ama bitti bak.
Allah ağız tadıyla, keyifle, huzurla oturmak nasip etsin, değsin tüm zahmetlerine canım (amiin)

benim 2.günüm atak evresindeyim daha ne yiyecegimi sasırıyorum :2: mesela öglen yemegi olarak ne düşünüyosunuz bugun .Yardımcı olursanız sevinirim :)

google amcaya DUKAN ATAK DÖNEMİ YEMEKLER diye yazarsan seni mutlu edecektir bence:KK66:
Fıkra gibi kızsın gerçekten, ayaklarını uzatıp sallıyorsun öyle mi :KK9::KK9::KK1:

Yürü gülüm yürü :))
taam taam
tutamayacağım söleri vermem , off yaa başıma iç açıyorsunuz, diyim onu ben :18:

bu arada dün 3 sürahi su içtim sewiniyodum 3litre bitirdim diye....ölçüsü filan yok üzerinde dedim bi ölçeym bakalım tam ne kadar sürahi 1,5 litre çıktı ben farketmeden 4,5 litre suyu indirmişim mideye o kadar çok wcye ugradım ki sebebi sonunda anlaşıldı :)
ahahah iyiymiş valla:)
ben de suyu biraz azaltmayı düşünüyorum. şu su üzerine söylenenler hala aklımda, henüz sıcaklardan dolayı azaltamadım :KK17:

foruma günde bir girmek yetmiyor sabahtan beri yazılanları okuyorum yetişmek çok zor :KK50: atak döneminde ufacı bir kaçamak yaptığım için atak dönemini uzatayım diyorum mantıklı mı sizce? off çok ters zamanda başlamışım toplantılar davetler :KK43: neyse öyle bir toparlanma olur mu sizce?

başlangıç: 11.06.2012
başlangıç kilosu: 84
hedef kilo: 72
güncel: 81.4

belki o kaçamak duraklamaya neden olmamıştır, süren bittiğinde karar vermelisin ama bence gerek yok. seyirde telafi edebilirsin, ama verecek kilon fazlaysa içinin rahat etmesi açısından yapada bilirsin.
kolay gelsin.
Haha, valla sevindim şimdi, yürüyüş yaparken şok markette ucuz yoğurt ararken diasa ya uğramak zorunda olmam işe yaradı. :KK9::KK9: Ben de bu sabah yedim 7 otlu çayımdan sonra ve çookkk güzeldi, afiyet bal olsun. :KK16::KK16:
Güçlendirmeyi de tabi ki buradan paylaşırız, hepinizi en kısa zamanda bekliyoruz canlarım :KK54::KK55::KK55:
muCks teşekkürler, ve gerçekten tadı güzeldi, hatta şirkete de getirdim :KK1:

şimdilik hoşçakalın,
kestanem şekerim kolay gelsin.
Cuma'ya gittim Robinson evde yokmuş azıcık laflayayım,

su ile ilgili ne warmış ki?
su içmeynce başım agrıyo sanki proteinden di düşünyrn habire susuyorum bide :KK43:umarım fazlası zarar gbi bşy çıkmaz

Canım, evet ekinsu nun yazdıklarını okudum.

Öncelikle kahvaltıda ben de tost ve domates, maydanoz, taze nane vs. yemeyi düşünüyorum. Öğlenleri yine ızgara tavuk, et vs. belki arada menemen ama yanında közlenmiş biber domates yerim. Akşama da sebzeli bir yemek yaparım kendime. Kepeğimi yoğurtla tüketirim diye düşünüyorum ben de saat 5 gibi falan. Protein perşembesine katılıyorum ben, perşembe yapacağım. Ödül öğünümü ekstra bir yemek falan olursa o zamanlar, yoksa çarşamba yapmayı düşünüyorum perşembe protein
gününde fazla kaloriler gider :)))

Şimdilik böyle düşünüyorum ben,değişik bişeyler yaparsam da paylaşırım, sen de paylaş.:KK16:

Ben de korkuyorum ya :26: Ne oldu bize, içimize dukan kaçtı :KK9::KK9::KK9:

aynen yaa sankı bişi warmıs gibi nasıl heyecanlıyım sorma,,sürekli düşünüorum nasıl yapsam etsem die :KK1: bu kdr ay eziyet cektım yanlıs bişi yapıp,emeklerimi ziyan etmek istemem..bende normalde ödülümü Çarşamba yapayım dedigin ewt cok mantıklı..ama bı hafta ilk kez sanırım Pazartesiden yapıcam hemen :KK1: hemde arkasına tatli bile yiyebilirmişizz ben buna Allahhhhh derimmmm:KK52: :KK52:

ben sizleri özellikle takip etmeye çalışacağım. buradan paylaşırsanız gerçekten mutlu olurum.
annem kaburga kemiklerime taktı (ama basen ve göbek hala azıcık inceldiği için devam ediyorum), anneciğimi de üzmek istemiyorum ama güçlendirmeye geçtiğimde sizlerin yol göstericiliğiyle abartmayacağımı umuyorum.

tebrikler tekrar tekrar

elbette canım, 6 liraydı ama öyle küçüçük tüplerde değil.
yaklaşık yarım kalem uzunluğunda ve genişçe şişe içinde (amoklavin 100mglık cam şişe antibiyotik var :KK1: onun büyüklüğündeydi şişe)
ayrıca tamamen özlerden olanlar da vardı ama onlar 15 TL idi. ben normal aromadan aldım.
her çeşit aroma var orada. hatta ben onca şişeyi görünce :KK53: oldum.

tmm cnm ben hergün yediklerimi yazmaya calısırım..unutursam sizde hatırlatın arada liste die :KK1: bu arada ewt uygunmus,ben netten almıstım bide bi kere arkadasım Migrostan aldıgından bana ödunc wermıstı..Migrosunki daha güseldi,,daha yogun bi vanilya tadi werior.onu daha cok sewdim..

foruma günde bir girmek yetmiyor sabahtan beri yazılanları okuyorum yetişmek çok zor :KK50: atak döneminde ufacı bir kaçamak yaptığım için atak dönemini uzatayım diyorum mantıklı mı sizce? off çok ters zamanda başlamışım toplantılar davetler :KK43: neyse öyle bir toparlanma olur mu sizce?

kaçamak derken ne yedin mesela?

Tutar tutar :))
Canım, benim güzergah da bitiyor ama 2 ya da 3 tur yapıyorum, aşağıdan girip üstten çıkıyorum. Ataşehir merkez deyim ben, upuzuuun bir yer, sağdan soldan da gidiyorum, yeşillikler içinde yürüme yolu da yapmış amcamlar sağolsun. Gittim, geldim, valla çook iyi oldu. Valla gülsünler be kuzum, ne olacak. :KK9::emir_bebek::emir_bebek:
sen şimdi ne güsel nezahat'i de tavaf ediyosundur.. :KK55:

Ekım34 ve Ekinsu arkadaşlarım şimdi bi konuşalım bu güçlendirmede artk beslenme düzenini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? özelden yazacaktım fakat paylaşımlarımız burdaki arkadaslarada yardımcı olur die burdan yazıorum.Ekinsu az cok bahsetti gecen peki Ekim34 sen ne yapmayı düşünüyorsun? Yulaf kepeğini nasıl tüketeceksin artk mesela?ben önceden kahwaltıda bişi olsun die poaca olarak fln tuketıordum.benim planım söyle ; kahwaltıda peynir we ekmek hakkımla tost yapıp,,yanına domates yada salatalık eklemek..bu Pazartesi hemen ödül ögünümü kullanıcam walla :) ödül günlerinin hemen ardındakı ögune dıkkat edin dior Dukan emmim,,artk Pazartesi aksam yogurt yerim sadece..diğer günlerde artk tawuktan bıktıgım için,,daha cok dün yaptıgım tencere kebabımı yapıcam..walla uzun süredir ilk kez lezzetli bişi yedimm,,hepinize tawsiye ederim..bıkana kdr bi sürede ondan yaparım sıklıkla :KK1: bu arada Ekinsu protein gününü 6.gün düşünüorum diordu ama kitapta Perşembe yapılmasını önerior bende o gün yapıcam..yulaf kepeğimide artk yogurda fln koyup yemeyi denerim..yada arada poaca yapar kahwaltıda tüketirim,,öglen ekmek hakkımla tost yaparım..

Sizler nasıl yapmayı düşünüyorsunuz kızlar lütfen fikirlerinizi paylaşın,,yanlış bişi yapmaktan cok korkuorum cunku :2: :2:
tarif pleaseeeee :))

aynen yaa sankı bişi warmıs gibi nasıl heyecanlıyım sorma,,sürekli düşünüorum nasıl yapsam etsem die :KK1: bu kdr ay eziyet cektım yanlıs bişi yapıp,emeklerimi ziyan etmek istemem..bende normalde ödülümü Çarşamba yapayım dedigin ewt cok mantıklı..ama bı hafta ilk kez sanırım Pazartesiden yapıcam hemen :KK1: hemde arkasına tatli bile yiyebilirmişizz ben buna Allahhhhh derimmmm:KK52: :KK52:

tmm cnm ben hergün yediklerimi yazmaya calısırım..unutursam sizde hatırlatın arada liste die :KK1: bu arada ewt uygunmus,ben netten almıstım bide bi kere arkadasım Migrostan aldıgından bana ödunc wermıstı..Migrosunki daha güseldi,,daha yogun bi vanilya tadi werior.onu daha cok sewdim..

kaçamak derken ne yedin mesela?

2 tane sarma 1 yemek kaşığı kısır minik bir dilim kek :KK43:

neyin cnm? tencere kebabının mı?

bence atak için fazla olmus bu kacamak..benim tawsiyem 1 gun fazladan atak yapmandır..

haklısın ben de öyle düşünmüştüm :44: kahvaltı için yumurtadan başka bir seçenek var mı? yaz günün yumurtanın kokusu beni zorluyor :KK28:

haklısın ben de öyle düşünmüştüm :44: kahvaltı için yumurtadan başka bir seçenek var mı? yaz günün yumurtanın kokusu beni zorluyor :KK28:

light peynir tüketebilirsin..ben light peynirlerin tadını sewmediğim için lor tükettim.Yörsanın böreklik loru %2 yag icerior we gayette lezzetli bana göre.light kaşar kullananlar war ama ben şahsen ne atak nede seyirde hiç tüketmedim..light bile kaşar sonucta yaglı bi peynir ve uygun oldugunu cok sanmıorum..güçlendirmede bile kitapta gecmesine ragmen az tuketecegım tadını cok ozlemıs olsamda..alternatıf olarak yulaf kepegın ıle poaca yapabilirsin..onu yiyebilirsin..bende bi süredir yumurta yemiorum poaca yapıp yiorum..

Selam Dukancanlar..:KK16:

Ne cok yazmissiniz yetisemiyorum hiziniza..Ben atak yapmayi düsünüyorum ne dersiniz bastan baslar gibi.. bilgisayrima format atildi ve hic birsey kurtarilamadi ve benim ilk yaptigim test de ucup gitti..Ben kac gün seyir yapacaktim bilmiyorum..Sirf sebeb bu degil sadece kilo vermem durdu gibi geliyor..Gecen hafta 94,500 bile görmüstüm 92.500 iken neyse sizin fikirleriniz de benim icin cok önemli ve ben öyle cok nadir kek meyveli yogurt tüketenlerdenim yani sinirli yiyecekler yeterin ce sinirli menüm de..Hadi bakalim pamuk eller klavye ye birazdan cikiyorum döndügümde görüsürüz..:KK54:

markette tavuğun göğsünü incelttirip şinitzel yaptrdm.snra onu yulf kepeğine buladım aynı galeta ununa buluyomuş gbi.snrada bi damla yağ damlatıp sildiğim teflon tavada pişirdm.oldukça güzel.dilerseniz yulf kepeğinin içine karabiber ve kırmızı biberde karıştırabilirsiniz.zeroyla çok süper oldu:KK56:

light peynir tüketebilirsin..ben light peynirlerin tadını sewmediğim için lor tükettim.Yörsanın böreklik loru %2 yag icerior we gayette lezzetli bana göre.light kaşar kullananlar war ama ben şahsen ne atak nede seyirde hiç tüketmedim..light bile kaşar sonucta yaglı bi peynir ve uygun oldugunu cok sanmıorum..güçlendirmede bile kitapta gecmesine ragmen az tuketecegım tadını cok ozlemıs olsamda..alternatıf olarak yulaf kepegın ıle poaca yapabilirsin..onu yiyebilirsin..bende bi süredir yumurta yemiorum poaca yapıp yiorum..

teşekkürler poaça tarifini bulup yapmak lazım :KK1: buz yemekten bahsetmiş arkadaşlar o nedir? enteresan geldi :KK53: çok soru sordum galiba ama acemilik işte :KK17:

sen şimdi ne güsel nezahat'i de tavaf ediyosundur.. :KK55:

tarif pleaseeeee :))

Nesli sanırım tencere kebabını istedinn yazıorum buraya,,baska bişi idiyse sordugun düzelt beni lütfen :KK1: aslında hepimizin bildiği bişiyi yaptım ama ben kırmızı et diyetten öncede cok sık tuketen biri olmadıgım we wakit darlıgından hep tawuk haslama,ızgara yada balık vs gibi sürekli fix seyler tukettıgım ıcın uzun sure sonra bana patlıcanlı fln bişiler cok lezzetli geldi.patlıcanıda cok ozlemiştim..sebze gunu ıcın gusel bi alternatif oldu.bigünde alinazik deneyeceğim (tabiki tereyagsiz :KK1:)

cnm ilk olarak patlıcanları alacalı soyup,ince ince yuwarlak biçimde dogradım..acısı gıtsın dıe yarım saat tuzlu suda bekletip,duruladım.yarım kilo kıymaya yarım demet maydanoz,2 sogan,yarım kasık biber salcası (yagsız ve sekersiz.ew yapımı),toz biber,tuz ve karabiber ekleyip iyice karıstırdım..sonrada 2 tane domatesi uzunlamasına keserek (her birini yaklasık 4-5 parcaya böldüm),tencereye bir patlıcan,bi köfte seklinde yuwarlanmıs kıyma ve bi domates olacak sekılde dızdım..ıyı pısmesı ıcın patlıcanında,kıymanında,domatesınde cok kalın yada cok ınce olmamasına dıkkat ettım.en sonda ocaga koymadan önce 1 kasık domates salcası eklediğim su ekledim.su üzerini gececek biçimde olmalı..orta ateste agzı kapalı pişirdim.sen istersen malzemeleri azaltarakta yapabilirsin..ben ertesi günede kalsın die özellikle fazla yaptım..yanınada yogurttt süperdii..calısanlar bi gün önceden tencereye dizip,ertesi gun gelincede pişirebilir.ben bundan sonra öle yapacagım dun ewde olmam tamamen sanstı:KK1:

Nesli sanırım tencere kebabını istedinn yazıorum buraya,,baska bişi idiyse sordugun düzelt beni lütfen :KK1: aslında hepimizin bildiği bişiyi yaptım ama ben kırmızı et diyetten öncede cok sık tuketen biri olmadıgım we wakit darlıgından hep tawuk haslama,ızgara yada balık vs gibi sürekli fix seyler tukettıgım ıcın uzun sure sonra bana patlıcanlı fln bişiler cok lezzetli geldi.patlıcanıda cok ozlemiştim..sebze gunu ıcın gusel bi alternatif oldu.bigünde alinazik deneyeceğim (tabiki tereyagsiz :KK1:)

cnm ilk olarak patlıcanları alacalı soyup,ince ince yuwarlak biçimde dogradım..acısı gıtsın dıe yarım saat tuzlu suda bekletip,duruladım.yarım kilo kıymaya yarım demet maydanoz,2 sogan,yarım kasık biber salcası (yagsız ve sekersiz.ew yapımı),toz biber,tuz ve karabiber ekleyip iyice karıstırdım..sonrada 2 tane domatesi uzunlamasına keserek (her birini yaklasık 4-5 parcaya böldüm),tencereye bir patlıcan,bi köfte seklinde yuwarlanmıs kıyma ve bi domates olacak sekılde dızdım..ıyı pısmesı ıcın patlıcanında,kıymanında,domatesınde cok kalın yada cok ınce olmamasına dıkkat ettım.en sonda ocaga koymadan önce 1 kasık domates salcası eklediğim su ekledim.su üzerini gececek biçimde olmalı..orta ateste agzı kapalı pişirdim.sen istersen malzemeleri azaltarakta yapabilirsin..ben ertesi günede kalsın die özellikle fazla yaptım..yanınada yogurttt süperdii..calısanlar bi gün önceden tencereye dizip,ertesi gun gelincede pişirebilir.ben bundan sonra öle yapacagım dun ewde olmam tamamen sanstı:KK1:

süpermiş sahiden:)

Selam Dukancanlar..:KK16:

Ne cok yazmissiniz yetisemiyorum hiziniza..Ben atak yapmayi düsünüyorum ne dersiniz bastan baslar gibi.. bilgisayrima format atildi ve hic birsey kurtarilamadi ve benim ilk yaptigim test de ucup gitti..Ben kac gün seyir yapacaktim bilmiyorum..Sirf sebeb bu degil sadece kilo vermem durdu gibi geliyor..Gecen hafta 94,500 bile görmüstüm 92.500 iken neyse sizin fikirleriniz de benim icin cok önemli ve ben öyle cok nadir kek meyveli yogurt tüketenlerdenim yani sinirli yiyecekler yeterin ce sinirli menüm de..Hadi bakalim pamuk eller klavye ye birazdan cikiyorum döndügümde görüsürüz..:KK54:

bence bastan baslamak yerine 3 gunluk bi yumruk yapabilirsin cnm..
teşekkürler poaça tarifini bulup yapmak lazım :KK1: buz yemekten bahsetmiş arkadaşlar o nedir? enteresan geldi :KK53: çok soru sordum galiba ama acemilik işte :KK17:

ben wermiştim daha önce ama yeniden yazıorum..8 ksk yulaf kepegi,az tuz,1 pkt kabartma tozu,1/3 pkt lor peynir,2 yumurta,1 kasık lıght yogurt bunların hepsini karıstır yaglı kagıt serdigin fırın tepsısıne yuwarlak toplar seklınde dız.uzerlerıne 1 yumurta sarısı sür.seyire gecince üzerlerine bi çimdik çörek otu,we içine süt tozu ile yarım demet dereotuda ekleyebilirsin..

offf kızlar yaaa dünden işlerim çok birikmiş,bir taraftan rapor hazırlıyorum ama bir taraftan size yetişememek çok canımı sıkıyor.
ayy zaten artık resmen nerdeyse burda yazışmam için maaş ödüyorlar gibi geliyor :KK9:
arada da çalışayım azıcık ama aklım sizde kalıyor.
delyy gelicem söz valla,ilk istanbul seyahatimde orada kimler varsa hepberabercene toplaşıp spor yapalım :KK1::KK1:
inşallah dediğin gibi bodrumda kilocukları bırakıp da dönerim geri.
sizi çok seviyorum,şimcik bir kaç teklif hazırlamam lazım.sonra yine gelicemm :KK34:

süpermiş sahiden:)

fırındada yapılabilir fakat fırında patlıcanları kızartma ıhtımalım olmadan koyacagım ıcın kurur die dusundum we o yuzden tencerede yaptım..diyete baslamadan önce hep patlıcanları kızartıp,öle fırına werirdim..o yaglar tabi sonra işte beni böle kızarttı :KK53: :KK53:

yeap baby!! şookk güzel ellerine sağlıkk. i love "love" :))) bi de i love levos tabi (Levent & Levin) ehi ehii..:KK16:

Ya ipek, biraz ayıp olacak ama bunu söylemeden edemiycem :)) Ben sana sabah demiştim ya kalan 100 gr da tuvalete gidince gider diye. Yukarıda da yazmışsın ya Benim 2. içişim, ben bunu 2. çişim diye anladım :26:bir daha baktım, anlayınca bastım kahkahayı :KK9::KK9:

Anasonlu ilaç vaaar, gazozun nerde getir bakalım :)))

Ahahaha
kahkaha attım resmen durum duruken
Bütün ofis bana baktııı....

offf kızlar yaaa dünden işlerim çok birikmiş,bir taraftan rapor hazırlıyorum ama bir taraftan size yetişememek çok canımı sıkıyor.
ayy zaten artık resmen nerdeyse burda yazışmam için maaş ödüyorlar gibi geliyor :KK9:
arada da çalışayım azıcık ama aklım sizde kalıyor.
delyy gelicem söz valla,ilk istanbul seyahatimde orada kimler varsa hepberabercene toplaşıp spor yapalım :KK1::KK1:
inşallah dediğin gibi bodrumda kilocukları bırakıp da dönerim geri.
sizi çok seviyorum,şimcik bir kaç teklif hazırlamam lazım.sonra yine gelicemm :KK34:

E tabi rakı balık s onrası sporu arttırmak farz olurr insanaa...

X