Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

hoşgeldin:) şimdiden bol -----ler diliyorum;inan hiç pişman olmayacaksın:) atak döneminde tavuk (haşlanmış soğan sarımsakla lezzetlendirdim),(fırın poşetinde yoğurt ve baharatlarla terbiyeledim),köfte( içine yumurta,yulaf kepeği,baharat,soğan koydum),balık( fırın poşetinde),karides(az suyla kaynattım baharat limon)

hoşbulduk :) bu arada atak döneminde tuz ve salatalık turşusu da serbest değil mi?

hoşbulduk :) bu arada atak döneminde tuz ve salatalık turşusu da serbest değil mi?

evet tuz serbest ama az kullanmaya özen gösterin diyor( ama ben normal nasıl kullanıyorsam öyle kullandım çünkü tuzsuz et,tavuk,balık,yumurta hiç birini yiyemedim( ) kitapta salatalık turşusu yenebilir yazıyordu sanırım ama ben hiç yemedim atakta zaten tuzlu yiyorum diye)

herkese selam:))

arkadaşlar bir sorum olacak bazı arkadaşlar lor yiyormuş,ben daha denemedim ama yiyebiliyormuyuz bilmiyorum lorun da yağsızı oluyor mu? yoksa lor zaten mi yağsız biri yardımcı olabilir mi?

tuzsuz lorlar satiliyor extra..her lor tuzsuz degil bildigim kadariyla..ben bulamadigim icin kendim yaptim..gecen 1 hafta kullandim omlette,sade olarak fln..ben yagsiz sutle kendim yaptim ..ilk defa yaptim..cok kolaymis:)
sormadan anlatayim:) 1 litre light sütü tencereda isitmaya basliyorsun..ben kaynatmadim..iyice isininca icine limon siktim hemen kesildi zatenbiraz osekilde karistirdim sonra tel süzgece döktüm bir süre suzgecte beklettim..sonra kucuk bir kaba koyup bir hafta tükettim

tebrikler canım darısı bize inş

çoğu yağsız canım bimde kaanlar marka lor hem lezzetli hem yağ oranı çok çok az ...:)

Teşekkürler canım bende deneyeyim madem;bugün denemek için biraz aldım ama emin olamadım yağlı mı deyil mi diye;en iyisi kendin yapmak tabi...

ben yurt disindayim..ve peynir konusunda cok hassasim..gecenlerde bir almistim lor peyniri..cok tuzlu gelmisti..tuzlu tuzsuz tuzlu gibi yorum yapmis durmusum :))) yagi soruyor hijaz:)
ben turkiyede az tuzlu yerdim cok guzeldi gecen burada aldim..allahiiiimmm cok kötüydü..cok mahrumuz burada herseyden:/

nrynry nasıl gidiyor seyir evresini kaç gün yaptın.kaç kilo verdin.bende başladım bu gün seyir evresine geçtim 5 gün atak yaptıktan sonra 3 kilo verdim bir 3 kilo daha verirsem hedef kkiloma ulaşıyorum.merak ettğim güçlendirme evresi nasıl gidir.belki daha önce yazılmıştır ama çok sayfa olmuş hepsini okumadım:)

teşekkürler cnm onu da deneyeyim;light beyaz peyniri sevmedim sadece pınar light üçgen peyniri sevdim ama insan değişiklik istiyor:))

içlerinden en iyi tadı olan light pınar beyaz peynir gerçi krem peynir demişsin onuda denemişsindir .:)

ben atığım bir tarifi paylaşayım arkadaşlar .içinde havuç olduğu için seyir evresi için.havuçlu tarçınlı kek.2 yumurta bir bardak süt .4-5 küçük poşet tatlandırıcı.1 havuç.biraz tarçın.3-4 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği.kabartma tozu.biraz vanilya.karıştırıp fırında katılaşıncaya kadar.güzel oluyor.onu liğt limonata ile yiyiorum.tatlı canım istediği zaman kesiyr.ben zaten tatlı ve çikolata düşkünlüğü yüzünden kilo alıyorudm.bana gayet iyi geldi

çoğu yağsız canım bimde kaanlar marka lor hem lezzetli hem yağ oranı çok çok az ...:)

demek güçlendirme evresindesin harika ya...ben de aşağı yukarı senin kadar kilo vermek istiyorum.amacım 46 ya inmek.şunu merak ediyorum kaç gün atak kaç gün seyir yaptın?güçlendirmede hamurişi yiyomusun mesela

bimde satılan aknaz light peynir de fena sayılmaz. peynirde sürekli diyet mi tükettiniz? ben ezine, kaşar vs. gibi peynirlerden de ölçülü olmak kaydıyla yiyorum. bu şekilde diyete devam edip sonuç alan var mı?

inanırmısın ben de dün dukan keki yaptım hafif tarçınlı.yahu dedim neden havuçlu tarçınlıyı uyarlamıyorum dukana göre.nefis olur.sağolasın cnm benim yerime sen uyarlamış da yapmışsın bile hehhee.yarın ilk işim bu keki yapmak olacak.kaç kaşık koysam acaba tatlandırıcı?bir de kalıba mı döktün keki

11.10 .11 başladım 70 -75 gün seyir sürdü toplamda 10 kilo verdim . 57 - 58 arası gidip geliyor şimdi kilom 56.900 sadece 100 gram verdim :) güçlendirmede ama 2 kilo verenlerde var 15-20 gündür güçlendirmedeyim marta kadar sürecek sonra koruma inşallah bakalım güçlendirmede kilo mu koruya bilecek miyim :)sevgiler

Son düzenleme:
merhabalar,
uzun süredir takip ediyorum forumu, baştan başlayıp okumaya çalıştım ama tabii hepsini okuyamadım.
bugün 13. günüm, atakda 2,5 kilo verdim, seyire başladım ilk 2-3 gün yine 500- 600 gr. gitti ilk bikaç gün regl dönemimde bile -ki normalde çok şişerdim- eksilmeye devam etti gelgelim 3-4 gündür yerinde sayıyor. 60,0 ile 60,6 arasında gidip gidip geliyor, 60 kg. da direnç olacağını tahmin ediyordum aslında çünkü hamile olmadan önce - kızım tedaviyle oldu- tedavi esnasında kilo almaya başladım, üstüne birde hipotiroidim var, uzun lafın kısası 60'ın altına düşmeyeli 5 yıl falan oluyor. 59,9 'u bile görsem inanın bi rahatlamam olacak, hedefim 55, 5 kilo kaldı ama bu direnç ne kadar daha devam eder bilmiyorum.az önce bi mekik aleti sipariş ettim kullanışlı birşeye benziyor. bedenimle karşılıklı direniyoruz bakalım kim galip gelecek. hepinize bol -'li günler diliyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…