Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

inanırmısın ben de dün dukan keki yaptım hafif tarçınlı.yahu dedim neden havuçlu tarçınlıyı uyarlamıyorum dukana göre.nefis olur.sağolasın cnm benim yerime sen uyarlamış da yapmışsın bile hehhee.yarın ilk işim bu keki yapmak olacak.kaç kaşık koysam acaba tatlandırıcı?bir de kalıba mı döktün keki

canım benim tatlandırıcı poşetlik küçük küçük ama sanırsam her biri 1 çay kaşığı.keki küçük kek kalıpları var kalpli filan onada yapıyorum ben ama kalıbın içine dökmeden önce bir peçete ile yağla azıcık birde yulaf kepeğinden serp azıcık.yoksa yapışıyor.

11.10 .11 başladım 70 -75 gün seyir sürdü toplamda 10 kilo verdim . 57 - 58 arası gidip geliyor şimdi kilom 56.900 sadece 100 gram verdim :) güçlendirmede ama 2 kilo verenlerde var 15-20 gündür güçlendirmedeyim marta kadar sürecek sonra koruma inşallah bakalım güçlendirmede kilo mu koruya bilecek miyim :)sevgiler

çok sevindim hadi bakalım inşallh korursun.bizede güzl güzel örnek olursun.:)bende 62.5 ile başladım 60.5 tayım şimdi seyir evresine başladım.3 kiloda burda verirsem güçlendirmeye başlarım inşallah.

bugün misafirliğe gittik ve kaçamaklarım oldu.ama hepsinden 1 tatlı kaşığı ya da bir çatal tadımlık aldım.offfff off misafirlikte sırf ayıp olmasın diye.diyet bitene kadar midsfirliğe gitmicem artık arkadaşlaaar

inanırmısın ben de dün dukan keki yaptım hafif tarçınlı.yahu dedim neden havuçlu tarçınlıyı uyarlamıyorum dukana göre.nefis olur.sağolasın cnm benim yerime sen uyarlamış da yapmışsın bile hehhee.yarın ilk işim bu keki yapmak olacak.kaç kaşık koysam acaba tatlandırıcı?bir de kalıba mı döktün keki

bir tarif daha yaptım bu gün sabah kahvaltı için.onuda paylaşayım arkadaşım.uydurmasyon çok bende:):) hani kuymak vardır karadenizliler yapar bend eğilim tabi ama ark lardan öğrencim.kuymak mısır ununu teryağ ile kavurursun sonra içine biraz su birazda tel ya da kaşar peynir atarsın süper olur kahvaltılarda :) ben onu dukana uyarladım.yulaf kepeğini peçete ile yağladımğım tavada kavurdm içine biraz su sonra liğt kaşar peynir rendeledim.tadı tam tutmadı ama inanın çok yaklaştı:) güzeldi.

demek güçlendirme evresindesin harika ya...ben de aşağı yukarı senin kadar kilo vermek istiyorum.amacım 46 ya inmek.şunu merak ediyorum kaç gün atak kaç gün seyir yaptın?güçlendirmede hamurişi yiyomusun mesela

atak 3 gün dedi dukan testi 1.1 kg verirsin demişti ben 4 gün atak yaptım 2.7 verdim :) 70 -75 gün seyir 10 kilo şimdi güçlendirmedeyim 15 -20 gündür hamur işi yiyorum abartmadan ekmeğimi çok tüketmiyorum yulaf kepeğinden krep yapıyorum kek yapıyorum ara ara bulgur ve pilavda yiyorum 57 -58 arası gidip geliyorum en son 56.900 düm 100 gram vermişim :) başka meyvamı da yiyorum ilk başlarken ölçülerimi almıştım bel 90 cm dim şimdi 74 -73 cm alın çok fark ettiğini göreceksiniz :) sevgiler...

Son düzenleme:
demek güçlendirme evresindesin harika ya...ben de aşağı yukarı senin kadar kilo vermek istiyorum.amacım 46 ya inmek.şunu merak ediyorum kaç gün atak kaç gün seyir yaptın?güçlendirmede hamurişi yiyomusun mesela

atak 3 gün dedi dukan testi 1.1 kg verirsin demişti ben 4 gün atak yaptım 2.7 verdim :) 70 -75 gün seyir 10 kilo şimdi güçlendirmedeyim 15 -20 gündür hamur işi yiyorum abartmadan ekmeğimi çok tüketmiyorum yulaf kepeğinden krep yapıyorum kek yapıyorum ara ara bulgur ve pilavda yiyorum 57 -58 arası gidip geliyorum en son 56.900 düm 100 gram vermişim :) başka meyvamı da yiyorum ilk başlarken ölçülerimi almıştım bel 90 cm dim şimdi 74 -73 cm alın çok fark ettiğini göreceksiniz :) sevgiler..

Son düzenleme:
bir tarif daha yaptım bu gün sabah kahvaltı için.onuda paylaşayım arkadaşım.uydurmasyon çok bende:):) hani kuymak vardır karadenizliler yapar bend eğilim tabi ama ark lardan öğrencim.kuymak mısır ununu teryağ ile kavurursun sonra içine biraz su birazda tel ya da kaşar peynir atarsın süper olur kahvaltılarda :) ben onu dukana uyarladım.yulaf kepeğini peçete ile yağladımğım tavada kavurdm içine biraz su sonra liğt kaşar peynir rendeledim.tadı tam tutmadı ama inanın çok yaklaştı:) güzeldi.

hehehe süpersin ya...geçen yıl karadeniz turunda yemiştim enfessss bişidi.tabi o enfesss şeylerle dombik olduk ya..ben de deneyeyim şu tarifini

Herkese merhaba

whitebird benim kilom düsmeye basladi yeniden, aksamlari yaklasik yarim saat dukan egzersizleri ile benim ekledigim baska egzersizlerden yaptim, gün icinde buldugum her firsati degerlendirip yürüyorum. Bu sekilde cözdüm sanirim yeniden duraklama olur mu bilemem ama regl dönemim yaklasiyor onun icin + lar görebilirim tabi :)

atak 3 gün dedi dukan testi 1.1 kg verirsin ben 4 gün yaptım 2.7 verdim :) 70 -75 gün seyir 10 kilo şimdi güçlendirmedeyim 15 -20 gündür hamur işi yiyorum abartmadan ekmeğimi çok tüketmiyorum yulef kepeğinden krep yapıyorum kek yapıyoru ara bulgur ve pilavda yiyorum 57 -58 arası gidip geliyorum en son 56.900 düm 100 gram vermişim :) başka meyvamı da yiyorum ilk başlarken ölçülerimi almıştım bel 90 cm dim şimdi 74 -73 cm alın çok fark ettiğini göreceksiniz :) sevgiler...

süperr ya darısı başımıza benim hiç ölçü almak aklıma gelmedi;ben de alayım:))

iyi geceler dukancanlar ben yatar benim küçük meleğim az sonra beni gece nöbetine çağırır bol eksili sabahlar sevgiler... :)

herkese selam:))

09.01:>61.7 14.01:>59.1 çok mutluyum ellili rakamlara inebilmek:) sevdim ben dukanı iyi ki bu forumu keşfetmişim;burda yazılan yorumların hepsini okuduktan sonra karar vermiştim dukan diyeti yapmaya;o nedenle forumda yazdıkları yorumlarla vesile olan tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.TEŞEKKÜRLER bu zamana kadar kafama göre bir sürü diyet yaptım ama hiç birinde böyle olumlu sonuç almadım;seyir dönemim kaçamaksız devam ediyor kilolar böyle hızlı gidince insan nefsine daha kolay hakim olabiliyor sanırım,kendime inanamıyorum beyinde bitiyor sanırım kendimi öyle şartlandırdım ki canım birşey çekmiyor gerçekten.

arkadaşlar bir sorum olacak bazı arkadaşlar lor yiyormuş,ben daha denemedim ama yiyebiliyormuyuz bilmiyorum lorun da yağsızı oluyor mu? yoksa lor zaten mi yağsız biri yardımcı olabilir mi?

benimbildigim lor zaten yagsız bir peynir ama onunda light olanını gordum geçen gun yagsızın yagsızı heralde:)
seninle aynı hislerdeyim ilk kez bu kadar iradeliyim uzun yillar sonra hiç canım birsey istemiyor su anda serbest ogun olsa ne yemek istersin deseler dusun dusun bulamıyorum:)

tuzsuz lorlar satiliyor extra..her lor tuzsuz degil bildigim kadariyla..ben bulamadigim icin kendim yaptim..gecen 1 hafta kullandim omlette,sade olarak fln..ben yagsiz sutle kendim yaptim ..ilk defa yaptim..cok kolaymis:)
sormadan anlatayim:) 1 litre light sütü tencereda isitmaya basliyorsun..ben kaynatmadim..iyice isininca icine limon siktim hemen kesildi zatenbiraz osekilde karistirdim sonra tel süzgece döktüm bir süre suzgecte beklettim..sonra kucuk bir kaba koyup bir hafta tükettim

lor boyle mi yapılıyor yani biraz limon sıktım demissin ne kadar ? sute limon sıkınca koyulasıyor heralde suzgece konabildigine gore valla aklım almadı biraz daha detay vereblirmisin maya vs olmadan peynir yapılırmı ki ?

güçlendirme evresindeyim canım ben

soracaktımbirkaç soru ama sen yanıtlamıssın zaten sonuçta guclendirmede kilo vermedinama almadında oylemi onemli olan bu aslında ne mutlu sana

peki serbest ogunleri yapıyorsun normal istedigini yiyorsun degilmi onun ertesi gunu belk biraz artar ama toplamda artısın yok ne guzel

ben atığım bir tarifi paylaşayım arkadaşlar .içinde havuç olduğu için seyir evresi için.havuçlu tarçınlı kek.2 yumurta bir bardak süt .4-5 küçük poşet tatlandırıcı.1 havuç.biraz tarçın.3-4 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği.kabartma tozu.biraz vanilya.karıştırıp fırında katılaşıncaya kadar.güzel oluyor.onu liğt limonata ile yiyiorum.tatlı canım istediği zaman kesiyr.ben zaten tatlı ve çikolata düşkünlüğü yüzünden kilo alıyorudm.bana gayet iyi geldi

canım bu ara degisik birseyler yemek istyiordu bunu deniycem hemen fiirinda kac drecede pisirdin acaba?

bimde satılan aknaz light peynir de fena sayılmaz. peynirde sürekli diyet mi tükettiniz? ben ezine, kaşar vs. gibi peynirlerden de ölçülü olmak kaydıyla yiyorum. bu şekilde diyete devam edip sonuç alan var mı?

iki arkadasım bu sekilde 10 kilo usutnde kilolar verdler surekli ezine yiyen tipler çok iyi biliyorum bende yiyorum arada ezine arada light beyaz peynir ve kilom hergun iniyor

11.10 .11 başladım 70 -75 gün seyir sürdü toplamda 10 kilo verdim . 57 - 58 arası gidip geliyor şimdi kilom 56.900 sadece 100 gram verdim :) güçlendirmede ama 2 kilo verenlerde var 15-20 gündür güçlendirmedeyim marta kadar sürecek sonra koruma inşallah bakalım güçlendirmede kilo mu koruya bilecek miyim :)sevgiler

tekrar tebrikler

merhabalar,
uzun süredir takip ediyorum forumu, baştan başlayıp okumaya çalıştım ama tabii hepsini okuyamadım.
bugün 13. günüm, atakda 2,5 kilo verdim, seyire başladım ilk 2-3 gün yine 500- 600 gr. gitti ilk bikaç gün regl dönemimde bile -ki normalde çok şişerdim- eksilmeye devam etti gelgelim 3-4 gündür yerinde sayıyor. 60,0 ile 60,6 arasında gidip gidip geliyor, 60 kg. da direnç olacağını tahmin ediyordum aslında çünkü hamile olmadan önce - kızım tedaviyle oldu- tedavi esnasında kilo almaya başladım, üstüne birde hipotiroidim var, uzun lafın kısası 60'ın altına düşmeyeli 5 yıl falan oluyor. 59,9 'u bile görsem inanın bi rahatlamam olacak, hedefim 55, 5 kilo kaldı ama bu direnç ne kadar daha devam eder bilmiyorum.az önce bi mekik aleti sipariş ettim kullanışlı birşeye benziyor. bedenimle karşılıklı direniyoruz bakalım kim galip gelecek. hepinize bol -'li günler diliyorum :))
bende benzer durumdayım seninle ama bende hemen duralama olmadı uç bes kilodan sonra korkuyla o duraklamayı bekliyroum benim motivasyon anında yerle bir olur eminim :KK43: ben bugun son 4 senedir ulasmadıgım bir rakamı gordum yani 71 li rakamları oyle heyecan vericiydiki sabah olsada tartılsam modundayım:)

bugün misafirliğe gittik ve kaçamaklarım oldu.ama hepsinden 1 tatlı kaşığı ya da bir çatal tadımlık aldım.offfff off misafirlikte sırf ayıp olmasın diye.diyet bitene kadar midsfirliğe gitmicem artık arkadaşlaaar

bizde gittik simdi geldik arkadasım ama bi borek falan yapsaydım boyle misair ilk kez agırladım diye soylendi durdu ama yok dedik krebimizi evden goturmustukzaten peynir istedik cayla yedik mutluyuz huzurluyuz sende dene tedarikli git yanında yiyebilceklerinle ve huzurla evine don

bu ekmeksiz nasıl yeniyor yahu aklım almadı:) ekmek bandırarak yiyceksin off neyse kendime geleyim:)

ben 5 gün ataktan sonra cumartesi günü seyire geçtim. biraz tuhaf oluyor insan kendini suçlu hissediyor. ne yiyeceğimi bilemedim. sizdede oldumu bilmiyorum ama minicik kaçamaklar oldu
ama gerçekten minicik. bu yüzden motivasyonum biraz bozuldu. halen aynı kilodaymışım gibi geliyor. daha hiç tartılmadım. dün salata ile tavuk yedim yoğurt ve peyirde ve birazda haşlanmış karnabahar yoğurtla birlikte. sadece belkide 1 yemek kaşığı var ya da yok kuru fasulye. biliyorum yapmamam gerek ama ne yapayım dayanamadım. çok mutsuzum. bugün yine protein günüm. sabah 2 tane tavada yağsız yumurta ve peynir yedim. bol su içiyorum. arada meyveli çaylar içiyorum. diyetim bozulmamıştır değil mi

ben 5 gün ataktan sonra cumartesi günü seyire geçtim. biraz tuhaf oluyor insan kendini suçlu hissediyor. ne yiyeceğimi bilemedim. sizdede oldumu bilmiyorum ama minicik kaçamaklar oldu
ama gerçekten minicik. bu yüzden motivasyonum biraz bozuldu. halen aynı kilodaymışım gibi geliyor. daha hiç tartılmadım. dün salata ile tavuk yedim yoğurt ve peyirde ve birazda haşlanmış karnabahar yoğurtla birlikte. sadece belkide 1 yemek kaşığı var ya da yok kuru fasulye. biliyorum yapmamam gerek ama ne yapayım dayanamadım. çok mutsuzum. bugün yine protein günüm. sabah 2 tane tavada yağsız yumurta ve peynir yedim. bol su içiyorum. arada meyveli çaylar içiyorum. diyetim bozulmamıştır değil mi

AYNI DURUMdayız.seyirde kaçamaklarım başladı.ondan bi ısırık bundan 1 kaşık diye diye arttı deli oluyorum.5 günlük atakta mükemmeldi oysa...ha bi de 2 gündür rahatsızım ve o 30 dklık yürüyüşleri yapamıyorum.bugün sabah tartıldım 1 kilo almışım.moralim çok çok bozuk...anladım ki bu diyet sıfır kaçamakla ve kurallara harfiyen uymakla oluo.
bu arada sucuk eti için ne düşünüosunuz..dana eti sucuğu

merhabalar,
uzun süredir takip ediyorum forumu, baştan başlayıp okumaya çalıştım ama tabii hepsini okuyamadım.
bugün 13. günüm, atakda 2,5 kilo verdim, seyire başladım ilk 2-3 gün yine 500- 600 gr. gitti ilk bikaç gün regl dönemimde bile -ki normalde çok şişerdim- eksilmeye devam etti gelgelim 3-4 gündür yerinde sayıyor. 60,0 ile 60,6 arasında gidip gidip geliyor, 60 kg. da direnç olacağını tahmin ediyordum aslında çünkü hamile olmadan önce - kızım tedaviyle oldu- tedavi esnasında kilo almaya başladım, üstüne birde hipotiroidim var, uzun lafın kısası 60'ın altına düşmeyeli 5 yıl falan oluyor. 59,9 'u bile görsem inanın bi rahatlamam olacak, hedefim 55, 5 kilo kaldı ama bu direnç ne kadar daha devam eder bilmiyorum.az önce bi mekik aleti sipariş ettim kullanışlı birşeye benziyor. bedenimle karşılıklı direniyoruz bakalım kim galip gelecek. hepinize bol -'li günler diliyorum :))
mehaba;daha önceki yazıları okuduğuna göre görmüşsündür 10- 15 gün bile sürebiliyor duraklama bu aşamada motivasyonu kaybetmeden devam etmek çok önemli hatta artılara geçtiği bile oluyor ama direnmeye devam ettiğin de bir sabah -2 kg la bile uyanmak mümkün yeterki sabır.bu arada duraklama 1 haftayı geçerse dukan amca yumruk tabir ettiği 4 günlük bir atak öneriyor.ve bu dört gün yürüyüşleri 1 saate çıkarmayı kolay gelsin (hepimize tabii) :)

son evrede 2 günde 5 kg aldığını yazan bir arkadaş vardı son durumunu paylaşabilirmi acaba ne haldedir merak ettim.

esrako havuçlu keki 180 derecede 25-30 dkaika filan pişiriyorum:)ya diyetin son evrelerinde olan arkadaşlar paylaşabilirlermi acaba nedir durum.verdiğimiz kiloları geri alacakmıyız diye çok korkuyoru.bunu yaşayan arkadaşlar varmı durum ne bilgilendirirlerse çok sevineceğim:)

bende benzer durumdayım seninle ama bende hemen duralama olmadı uç bes kilodan sonra korkuyla o duraklamayı bekliyroum benim motivasyon anında yerle bir olur eminim :KK43: ben bugun son 4 senedir ulasmadıgım bir rakamı gordum yani 71 li rakamları oyle heyecan vericiydiki sabah olsada tartılsam modundayım:)

mehaba;daha önceki yazıları okuduğuna göre görmüşsündür 10- 15 gün bile sürebiliyor duraklama bu aşamada motivasyonu kaybetmeden devam etmek çok önemli hatta artılara geçtiği bile oluyor ama direnmeye devam ettiğin de bir sabah -2 kg la bile uyanmak mümkün yeterki sabır.bu arada duraklama 1 haftayı geçerse dukan amca yumruk tabir ettiği 4 günlük bir atak öneriyor.ve bu dört gün yürüyüşleri 1 saate çıkarmayı kolay gelsin (hepimize tabii) :)

evet duraklama olacağını biliyorum ama yine de insan olmasın istiyor sanki normalde bu kadar çabuk verebiliyorum da:KK1: neyse ki bugün 59,7'yi gördüm, inşallah direnç yavaş yavaş kırılır :) sabahki heyecan bende de var acaba bu sabah nasılım diye gözümü açıyorum bakalım şubat sonunda 55 diyor dukan testim, kaldı 1,5 ay, sonra inşallah ver elini güçlendirme :13:

eeee ne olacak şimdi ya. ilk başlarda motivasyon çok iyi idi. şimdi düştü. imdaaaat.ya valla kaçamaklar minicikti.

lor boyle mi yapılıyor yani biraz limon sıktım demissin ne kadar ? sute limon sıkınca koyulasıyor heralde suzgece konabildigine gore valla aklım almadı biraz daha detay vereblirmisin maya vs olmadan peynir yapılırmı ki ?

)

tabi gercek lor böylemi yapiliyor bilmiyorum..ama annem acil durumlarda böyle süt kestirirdi..bir deneyin sizde:)hayir maya fln yok
ben,1 lt pastörize sütü kaynamaya yakin isittim..yarim limondan biraz (o belli oluyor zaten)icine direk siktimkasikla karistirirken o ayrliyor suyu bi yere topaklar biyere süzgece bosalttim sonra o sekilde iyice suyu süzülene dek beklettim..bukadar:KK66:..

ofof ne guzel olmustur 0_o yulaf kepegimi koydunuz, ezmesimi..kepegi cok kabuklu oluyorya bazen..bende köfte yapmayi dusunuyorum icine de patlican rendeliycem..umarim guzel olur..dukan saayesinde alisilmisin disinada cikiyoruz..sevdim bunu:)

X