Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kitap yanimda

1,5 Yemek kasigi Yulaf
1,5 YK yogurt 0,1 % yagli
1 adet yumuratanin beyazi veya tüm yumurtayida atabilirsin eger kolestrolla sorunun yoksa.
Sonra ister tuzla isterde tatlandiriciyla bunlari karistiriyorsun.

cevabın için teşekkürler.bu şekilde cıvık oldu diye ,buğday kepeği ekledim,bu kez de tadı kötü oldu.ben buna alışamıcam sanırım

tatlım sana yapacak bir şey kalmamışkı. Önce kafanda bitirip işi sonra diyete başlamalısın. Gerçekten istediğinde kendini kontrol şansın var. Oysa dukan proteini dilediğiniz kadar yiyin aç kalmayın diyor bize. Madem iradene hakim olamıyorsun çıkaracaksın hayatından toplantıları. evde zararlı olabilecek ne varsa çöpe basacaksın ( benim çikolataları çöpe attığım gibi). yada tombul teyze olarak yaşamını sürdüreceksin. dukan uyarmış bozarsan fazlasını alacaksın diye.
gerçekten istediğinde bu diyete başla

Gerçekten hakkıyla yaptım hemde abartmıyorum bende çok şaşırdım pantolonlarımı giyemeyince ve garip bi kilo alma tarzı kalçalarım genişledi oldukça fazla hemde =( Canım hiç bu kadar sıkılmamıştı size tavsiyem normal şekilde beslenme sadece bir gün protein diyor kitap ama sonuç kötü oluyo bu diyet sonrası bıraktığında eskisinden çok hızlı kilo alıyosunuz bilginize =(

oo oowww kafam karisiyor böyle okuyunca:/

Selam kızlar, nasılsınız bakalım diyet nasıl gidiyor

Ben her gün her fırsatta yürüyorum. Yürüyüş yapmak vücuduma çok iyi geldi. Kalçam şekilleniyor, bacaklarım inceliyor, nefesim her geçen gün biraz daha açılıyor. Eskiden 2 adımda soluk soluğa kalırdım ama şimdi öyle değil. Yürümek gibisi var mı

Size de tavsiyem ne olur yürüyün. Diyet yapıyorum nasıl olsa zayıflarım demeyin. Havalar da nispeten güzel. Kar belimizde değil neticede Çıkın yürüyün kızlar. Benim gibi üşengeç biri bile çıkıyor yürüyor. Dün gündüz yarım saat yürüdüm, akşam da yemekten sonra 1 saat yürüyüş yaptım ve hiçbir şey yemeden uyudum.

Bu arada belim, sırtım, göbeğim ve kalçam çok inceldi. Kilocak öyle ahım şahım bi kilo vermedim henüz 13 gün oldu ama kıyafetlerimin içinde daha güzel durduğuma inanıyorum.

Bu arada seyit güzel gidiyor. Ben bir gün saf protein, bir gün sebze+protein şeklinde gidiyorum. Bugünkü kahvaltımda, domates, biber, salatalık, lor ve beyaz peynir vardı. Şükür doydum. Bugün de güzel bir yürüyüş yapmayı planlıyorum.

Yürümek derken gözünüz korkmasın sevgili yürümeyen arkadaşlar. Öyle sporcu değiliz biz, atletizm de yapmıyoruz. Kendi ayarınızda başlayın yürümeye. Nefesiniz açıldıkça ve alıştıkça tempo artıyor zaten. Koşmayın ama. Koşmak bize göre değil. Biz tempolu yürümeliyiz.

Hee su derken. Baktım olmuyor sürekli pet şişe almak. Damacanam boştu. Su aldım. 19 lt su iyiymiş yaa. Pet şişem günde defalarca dolup dolup boşalıyor Böyle iyi oldu. Dipcağzıma da koydum damacanayı, suyum bittikçe çekiyorum kuyudan 3 litre falan içiyorum her gün.

Zayıflayacağız kızlar, kilo veremeyen arkadaşlar sakın haa umutsuzluğa kapılmayın. Yürüyüş sürenizi uzatın, yediklerinizi değiştirin, bitki çayı için ama sakın haa ben zaten kilo veremiyorum, diyip salmayın kendinizi

Pes etmek yakışır mı biz kadınlara

Kızlar nasıl kaçamak yapıyorsunuz anlamıyorum Bakın biz kiloları zaten yiyerek almadık mı? Beyin olarak kendimizi zayıflamaya koşullamadık mı? Ki ben, 122 kiloya nasıl geldim? Tabi ki yiyerek..Yemeyi de severim yani sevdiğim yiyecekler olduğunda önceden saldıray pozisyonuna geçerdim ama şimdi öyle miyim?

Ekmek, şeker, aburcubur, makarna, pirinç, çikolata, ucundan pasta, kıyısından gofret, bi tane çubuk krakerle başlar her şey. Bi tane yedim ne olacak 2 olsun der yer de yeriz. Lütfen nefsimize hakim olalım. Boşu boşuna insülin seviyemizle ve nefsimizle oynamayalım. Kilo vermek harika bir şey. İstediğimiz kiloya ulaştıktan sonra da yürüyüşümüze aynen devam edelim ve abur cubur zaten sağlıksız, hayatımızdan çıkaralım.

Dün arkadaşımla yemeğe çıktık. O ekmekleri lüp lüp götürüyordu. Bir de kocaman bi kase salata aldı, en sevdiğimden; ızgara tavuklu salata..Ama içinde her şey var, yemem yani. Neden yiyip de miğdemi karıştırayım ki. Büyük bir iştahla onu yedi ve tavuk şiş aldık ikimiz. Benim tabakta kızartma, rus salatası ve havuç vardı. Elimi sürmeden onun tabağa aktardım. Aslında yemese iyi olur ama o yiyor. Kilo almayı dert etmiyor. Neysecime dün akşam 2 şiş ızgara tavuk yedim. Yağsızdı. Tuzu az belliydi ama napalım. Yanında da ayran içtim. Bitti. Doymuştum bile Demek ki o da doyuruyor diğeri de. Ama bizim gözümüz aç

Kendimi terbiye ettim kızlar. Yaşlandığımda yalnız ve çirkin bir obez olmak istemiyorum :2: Bacaklarımız kireçlenecek, belimiz bükülecek. Hadi 65-70 kiloya kadar iyi de 80 ve sonrası gerçekten çok tehlikeli. Ben bi 80 olsam, ideal kilom 73'e çok az kalırdı, onu da zaman içinde verirdim. Vereceğim Allahın izniyle.

Zayıfladıkça gerdanım çıkıyor. Mesela benim boynum ince ve uzundur normalde ama kilo alında boyun moyun kalmamıştı. Şimdiden boynum çıkmaya başladı. O kadar güzel bi duygu ki bu. Söyleyin kızlar, bu duygu bi tabak tatlıya ya da abur cubura değişilir mi Aynaya baktığımızda mutlu olmalıyız. Hepimiz 50 kiloluk çıtır olamayız zaten ideal kilomuz da bu değil ama hepimiz kendi ideal kilolarımızda olup sağlıklı ve mutlu mesut yaşayabiliriz

Biraz uzun oldu ama sayfaları okudum, üzüldüm. Nolur kaçamak yapmayın. Diyet zor bir süreç. Tüm emeklerinizi bi çırpıda çöpe atmayın kızlar. Kendinizi ödüllendirmek istiyorsanız yeni yeni cicişler alın içne sığmaya çalışın Ben öyle yapıyorum da

Son düzenleme:
cok tesekkür ederim tarif icin nrynry regl gunlerimde cok isime yariycak

pazartesi basladim bugün 6.günüm kacaksiz 6 gün B) 2 gundur seyirdeyim bugün protein günü..kitapta 1+1 de sp ve ps yaziyorya ps protein sebzeyse,sp sade protein mi? anlamadim o kisaltmalari

ben pazartesiden pazartesiye tartilicam ..cumagunu tartilinca sayet kilo dusuer sanki haftasonu dun tartildim iyiydim bisey olmaz gibi kacamak kafa karisikligina mahal olmaz gibi geliyor..ama pazartesi tartilinca haftasonuda ríski tolere etmis olurum :))) ne stratejik:))

bilge karataya gecmemismiydin? dukana mi devam ediyosun?

canım 1 gün protein - 1gün protein sebze bu düzen de git. bencede mümkün olduğunca kaçamak yapmadan gitmeye çalış yok kazara kaçamak oldumu hemen spor ve ardından bir gün atak yaparsın sevgiler ...

bu yazdıkların çok çok iyi oldu benim için :) çok sağol....aklımı başıma getirdin

kızlarrr... önümüzdeki cuma dikişlerim alınıyor inşallah.... yüüzmdeki şişlik indi... diş ağrım da fazla kalmadı... yaralar da iyileşiyo... oohhh çoook az kalddı dukana :=))

selamlar

bugn 12, gunum giden kilo ticker imdada oldugu gibi 2,8 çok mutluyum 4 sene sonra 71,8 leri gordum.
moralimi bozan tek sey su bir an da korumaya geçtigi halde 5 kilo alan arkadas ? dogru olduguna inanmak istemiyorum arkadas samimiyetiyle yazıyor hos niye boyle acaba ? benzer durum yasayan tanıdgınız varmı ? 6 gunu serbest diyork orumada ama hani yine kontrollu mu gitmek gerek. hos ben vereyim alma kismini daha kontrolu giderim gerekirse yine diyetvari yasarım kki yasam tarzım bu sosyal ortamlarda diyetvari yasantımı bozarım evde nhhep saglıklı beslenirim ama yinede insan hop diye 5 kiloyu bu sekil kolayca geri alma fikrine tahammul edemiyor.

ikinci moral bozan benim çok takıldıgım bobrek kaybetme durumu aklımdan çıkaramıyorum
guclendirmede 1+1 yapıldıgını sanıyordum az evel kitaba geri dondum baktım oyle dgilmis ona sevindim aklımda yanlıs kalmıs yani insalah 1,5-2 ay bu diyeti yapmıs olacagım umarım saglıgıma birsey olmaz biarkmayıda goze alamıyorum ilk kez son bir yildir diyet yapma çabasındayım ilk kez boyle ciddiyetle yapıyorum. ama bugun 4 sene sonra 71 ile baslayan bir kilo gormek muthistiii. kızım 3 yasına geldiginde yazın yain agustosta incecik bir annesi olacak insallahhh

kızlarrr... önümüzdeki cuma dikişlerim alınıyor inşallah.... yüüzmdeki şişlik indi... diş ağrım da fazla kalmadı... yaralar da iyileşiyo... oohhh çoook az kalddı dukana :=))

implant mi yaptırdın ? geçmis olsun bende yaptırdım iki hafta once ve ertesi gun dukana basladım islemden sonra

implant mi yaptırdın ? geçmis olsun bende yaptırdım iki hafta once ve ertesi gun dukana basladım islemden sonra

yok hayır dişimden ameliyat oldum.... malesef implanttan daha uzun bir tedavi süreci var... çünkü implant yaptırmıştım iki yıl önce ordan biliyorum... ama şu son bir haftadır sadece çorbayla besleniyorum... bide taze sıkılmış meyve suyu... tabi bu şekilde de bikaç gram vermiş olabilirim :=))

canım aynen sana katılıyorum.benim de tek korkum bu ikisi...napıcaz...böbrek olayı çok çok ciddi..umarım bi sıkıntı olmaz.ama en mantıklısı 1 ay sonra tahlil yaptıralım diyorum ben.
bugün seyirdeki 3.günüm ama tartılmadım henüz.çizelgem en son aşağıdaki gibiydi.haftada bir tartılıcam ben.seyirde en uygunu öyle bence
bu sabah süt,3 yumurta,peynir ve hindi fümeyle güzeeel bir omlet hazırladım onu yedim.yoğurt atıştırdım ve 1 dilim dukan keki mi yedim.kek nefis oldu.havuçlu tarçınlı keke çok benzedi tek eksiği havuç yok...ama koyabilirdim de çünkü bugün sebze günüm

bu akşam misafirliğe gidicez yemeğe.napıcam bilmiyorum ya bu misafirlikler çok zor.2 gündür kaçamaklardayım sırf bu yüzden.mis gibi hamurişleri hazırlıyolar dayanamıyorum bi de karnım aç gidiyorum oraya

böbrek sorununa aklı takılan arkadaşlar. bunun çözümü bol su demiş dukan.
1 ay dolduğunda kan testi yaptırdım .karaciğer ve böbrek fonksiyon testlerim mükemmeldi. kolestroller epey düşmüştü hatta HDL sınır 65 derken bendeki 40 çıktı. Onu düzeltmek için bol omega 3 almak gerek bende yağlı isveç somonunu bol tükettim artık 2 ay oldu pazartesi kısmetse tekrar test yaptıracağım. Ultrasona da girdim. Bende karaciğer yağlanması çıkardı hep o yağlanma yoktu. Böbrekler çok iyidi ama safram taş dolmuş ameliyat gözüküyor ama ben şimdilik ameliyattan kaçıyorum (Safra taşlarının bir nedeni de hızlı kilo alıp vermelermiş).
2. ay sonunda ki test sonuçlarımıda yazarım bir kaç gün içinde.
Madem şüpheleriniz var siz de yaptırın testlerinizi

ben olsam agzıma bile surmezdim hamurislerini bunca çabaya ustune saglık korkusuna vs degmez. ben msbirkaç misafirlikte bulundum hiç etkilenmedim yemeyi aklıma bile getirmedim eve dondugunde çok mutlu hissedeceksin o anı dusun gece bitip eve donus yolunda ben inanılmaz mutlu oluyorum çunku.

bir ay sonra ne tahlili yaptıracagızk i kan tahlili tamam ama bobrek için detaylı tahliler yapılıyor fonksiyon bozulkugu olup olmadıgını anlamak için e durduk yereb unu yaptırmak kolay degil dr niye yaptırıyorsun diyecek dukan diyeti diyeceiz bir ton laf soyleyecekler v s vs daha beter korkup birakmaktan korkuyorum ben :) kısır bir dongu korkup birakmakmı iyi bu diyeti normal sailkili beslenme diyeti yapmak mi iyi kontrole gitmek vs mi kafam çorba oldu

Geçmiş olsun epey süründürdü seni bu diş ameliyatın.

herkese selam:))

09.01:>61.7 14.01:>59.1 çok mutluyum ellili rakamlara inebilmek:) sevdim ben dukanı iyi ki bu forumu keşfetmişim;burda yazılan yorumların hepsini okuduktan sonra karar vermiştim dukan diyeti yapmaya;o nedenle forumda yazdıkları yorumlarla vesile olan tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.TEŞEKKÜRLER bu zamana kadar kafama göre bir sürü diyet yaptım ama hiç birinde böyle olumlu sonuç almadım;seyir dönemim kaçamaksız devam ediyor kilolar böyle hızlı gidince insan nefsine daha kolay hakim olabiliyor sanırım,kendime inanamıyorum beyinde bitiyor sanırım kendimi öyle şartlandırdım ki canım birşey çekmiyor gerçekten.

arkadaşlar bir sorum olacak bazı arkadaşlar lor yiyormuş,ben daha denemedim ama yiyebiliyormuyuz bilmiyorum lorun da yağsızı oluyor mu? yoksa lor zaten mi yağsız biri yardımcı olabilir mi?

Merhabalar, ben de 83.2 ile dukan'a başladım. atak evresindeyim. buradaki yorumlar da cesaretimi arttırdı. elbasan tava gibi yoğurt, et-tavuk ve yumurtadan yapılacak yemeklerle başladım. bundan sonrası için de önerilerinizi bekliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…