Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bende öyle karar veriyorum ama bir bakıyorum sabah kendime yine tartıdayım :)
Ama yarın tartılıcam ve haftaya perşembeye kadar tartılmıcam.

bana atak 6 gün çıktı..o halde yarın seyire geçmem gerek..sitede çıkan sonuca göre bugün 600 gr daha vermem gerekiyor
bakalım yarın sabah tartıda ne göreceğim

Yarın ki sonucunu merakla bekliyorum.

gunde bir yada iki tane idi kitapta yazan diye hatırlıyorum

Öyleyse bu süper bir haber.

Yürüyüşten hemen sonra evet fazla çıkıyor kilo.
Valla en güzelini yapıyorsun bende eşime söyleyeyim de saklasın baskülü bir hafta

( ben yedim , peki köfteler de mi yasak? ben havlu kağıtla yağınıda alıyorum..

hazır köfteler yoğrulurken içine galeta vs koyulmuyor mu, içindekilere ve besin değerlerine bakmak lazım.
yağ oranı ve karbonhidrat değerlerine.. havlu kağıtla yağını alıyorum derken, kızartmıyorsunuz bir de değil mi ?

Arkadaşlar ben ne yersem yiyim sanki dünyaları yemişim gibi hissediyorum.
Misal bugün sabah dukan krebi içine bikaç dilim domates, light peynir ve delight salam koydum onu yedim. 1 bardak da light süt
Öğlen biraz kıvırcık, biraz havuç, 2 dilim salatalık turşusu, 2 dilim domates ve tavuk döner yedim.
Akşamda ya hamsi buğulama ve salata yada tavuk ciğer sote ve yoğurt yemeyi düşünüyorum.

Sizce bu yediklerim çok mu yada ben psikolojik olarak etki altında mıyım

teşekkür ederim cevap için sanırım atağı kesip karatay diyeti ile dukan diyeti karışımı bişi yapsam süper olacak hem doğal beslenip şeker ve unun fazlasını çıkartıcam diyetten hem meyve ekleyeceğim hem yulaf kepeğine devam edeceğim süt için bol bol su içiyourm zaten sonuçlara bi bakalım paylaşırım tekrar teşekkür ederim

Kızlar cetvel nasıl hazırladınız??? Dukan 7.günümdeyim. 5 gün atak yaptım. 63,6 kgile başladım. 62,5 ile seyir evresine başladım. 5/5 yapıyorum.Sevgiler..

ah biz de güçlendirmeye erişeceğimiz günleri bir görsek güçlendirmeni anlat boş bırakma buraları

Tam olarak hangi vitamin oluyor yada hangi vitamini almamız gerekiyor ... Bu arada tebrik etmedende geçemiycem darısı bize ınş :)
çok sağol, merak etme kurallara uyarsan sende verirsin......
kullandığım ilacın adı "one a day maksimum", reçeteye yazılıyor ben aile hekimimze yazdırım, multivitamin, içinde herşey var yani.....

ben hazır ürün kullanmamaya çalışıyorum, içinde ne olduğu belli değil, ayrıca dukan kitapta açık bir şekilde yiyebilirsiniz demiyor.... yalnız sürekli dondurucuda kendi yaptığım köftelerim oluyor, 2 kaşık yulaf kepeği, kıyma, rende soğan, sarımsak, maydanoz ve yumurta... yapıp koyuyorum, acil durumlarda çok iyi oluyor, sende yapabilirsin...
BEN artık birçok yemeği dukana uyguladım, pek zorlanmıyorum yani, fasülye, bamya, imam bayıldı, patlıcan, kabak, ıspanak, brokoli, lahana... hepsini dukan yaptım oldu vallahi... bol et, sııfır yağ ve uyuyorsa yoğurt, o kadar...
soğanı tat vermek için atakta ve protein günlerinde yiyebiliyorsun bu arada...

ah biz de güçlendirmeye erişeceğimiz günleri bir görsek güçlendirmeni anlat boş bırakma buraları
ah ahh, bide biz görsek o günleri, bu ara çok uzak geliyor yalnız bana
ödül yemeği olarak mantı yiycem zaten, şimdiden verdim onun kararını

aslinda one göre yapmamistim ama bilmeden tutturmusum neredeyse..ben 1ltreden 1 bardak az süte 4 kasik yulaf kepegi,2 yk kasigi sivi tatlandirici(bana 2 fazla geldi,bir dahakine 1 koyucam) 1 tatli kasigi misir nisastasi , 1-2 damla vanilya aromasi(olmasada olur)..tadi gercekten cok guzeldi ama digeri malesef yenicek gibi degildi:) bende sizin gibi dusunup heyecanla yapmistimgörüntu guzel ama tat, koku cok kötü
afiyet olsun

tabi herkesin metabolizmasi vucudunun ihtiyac ve eksikleri farkli..kolay gelsin ins istedigin kiloya ulasirsin..

Pia ilgin icin cok tesekkür ederim, kahve reonlarini talan edicem oralari cok kurcalamamistim. Daha önceki gojiberry olayina dönebilir bu da. 100 kere baktigim yerde bulamamistim gojiberry i

oluyor bazen öyle:) rica ederim

evet gercekten tadi ve kokusu kötüydu ben yiyemedim malesef..birde normal kek gibi yapicam firinda..

söyle demek istedim..yani heycanimi tatmin edicek birsey yazmadan hemen, "emziriyorsun madem yapma" bunu kast ettim..
aslinda sinirsiz diyorsunuzda sinirsiz degil benim okudugum kadariyla..listeler hazirlamislar face grubu ne nekadar tuketilebiliyor diye..
bilemiyorum..biraz uzun ve bir kac mesajda yazdim derdimi belki gozunuzden kacmistir..ben diyet yaparken sutum azalmadi..zaten azalmis ve ek gidaya baslamistim 10 gun önce.. 20 gun once gunde bir ögün mama veriyordum yilbasinda hasta oldum ogunler 2- bazen 3 e cikmaya basladi..sonra diyeti dusundum yani cok randumanli degildi sütüm..dukanda emziren anneler icinde program var..sadece o da kilo verdirirmi diye merak etmistim..belki bilmedigim birsey söyler,hatirlatir biri .. yada bir öneri..o yuzden zaten kestirip atmayin lütfen yardimci olun dedim yazarken ifade ne zor :S

Son düzenleme:

aksam yemegim

yagsız kıymaya bir yumurta sarısı yarım kasık yulaf kepegi biraz toz kırmızı biber karabiber ekledim yogurdum küçük köfteler yaptım

3 kasık yogurt bir yumurta beyazını cırparak sulandırdım ve agır ateste pişirdim köfteleride içine ekledim biraz daha pişirdim atesten indirmeden azıcık tuz attım nane ve pul biberle renklendirdim

Son düzenleme:
ben 1 ay kadar karatay yaptım 5 kilo verdim ama 2-3 haftadır kilo verme durdu ve kaçamaklarım arttı şimdide dukana geçmeye karar verdim bugün atak 1. gün.ama diyet hakkında çok az şey biliyorum mesela yulaf kepeği nerden alınıyo çay serbestmi 7 kilo vermek istiyorum atağım ne kadar sürecek yardımcı olursanız sevinirim

bence biraz daha bekle diyet için bebeğin küçük çünkü, şu aşamada beyaz ekmek yerine tambuğday ekmeği yiyerek yağı biraz azaltarak yapabiliyorsan yürüyüş yaparak ve tabiiki suyu artırarak yavaş da olsa kilo verirsin.bebek 6-7 aylık olduktan sonra bu diyeti yapabilirsin bu diyetle mutlaka kilo veriliyor çünkü acele etme:)

merhaba telli turna;
umarım herşey yolunda gidiyordur.
bu hafta kaçamak yapmamayı ve kilo vermeyi başardım. regl şişliğim de inmiş.. hemen yeni kilomu bildireyim: 76,8

bugün seyirdeki ilk günümdü...gayet güzel geçti ama ben öğün atlıyorum ya (
az önce mikrodalgada dukan keki yaptım süperdi.takita tozu aldım.tavsiye eden ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
yeni gelenler hoşgeldiniz sizler de...
regl dönemimde olmama rağmen kilo verdim.çizelgemi aşağıda görebilirsiniz

yalnız bu böbrekleri iflas eden arkadaş...şok oldum ya korkuttunuz beni...bu olaya bi açıklık getirmek lazım.çok korkuyorum tecrübeli arkadaşların bu konudaki yorumlarını bekliyorum

bence de ben de merak ediyorum güçlendirme evresini
ödül yemeğinde ne yiyosunuz mesela

Ben bütün yemekleri dukana uygun yaptığım için ödül yemeğini hiç bulamıyorum ama tatlı kısmına gelince dondurma acı badem kurabiyesi künefe olarak hakkımı kullanıyorum tabi aralarda pilav makarna ve bakliyatları unutmadan :)meyvemide buyük bir zevkle yiyorum bir şey itiraf edeyim ben kuru yemişimide kuru meyvalarımıda yiyorum belkide o yüzden 57- 58 arası gidip geliyorum diğer arkadaşlar güçlendirmede 2 kilo verdiklerini yazmışlardı ben vermedim hedef kilom la idare ediyorum . 57 kilo ve 36 beden olmak harika boyumda 167 yani uzun değilim bu diyet çok inceltiyor yani hedef kilodan daha fazla vermeye gerek kalmıyor bakalım güçlendirmeyi başarıyla atlatacak mıyım unutmadan beden ölçülerinizi alın 1 aya gelmeden çok şaşıracaksınız :)) kolay gelsin hepimize.... sevgiler :)

Son düzenleme:
bebeğim 3 aylık karatay yaptım 5 gün sonra 10 gün şehirdışında olduğumdan bırakmak zorunda kaldım dönünce dukana başladım ama yorumlardan dolayı bebeğim ilk planda olduğundan bıraktım 30 kilo vermem lazım ama bunu her ikimizin sağlığını bozmadan yapmanın bi yolunu buldum sanırım aslına bakarsan montignac a benziyo karatay diyeti ama tek sorun 20 den sonra bişi yememek ama bebek gece emince hiç takatim kalmıyordu spor yapmam imkansız biberon da almıyor mamada hatta sağdığım anne sütünü bile almıyo yani bana bağımlı ve ben evden çıkamıyorum bu soğuklarda bebekle yaz olsa alır arabasını yürüyüşe çıkardım
şimdi planım şöyle
sabah
yumurta rafadan ekmek yarım dilim ceviz peynir süt zeytin
öğle
sebze ya da et yoğurt salata
akşam
yulaf kepeği sebze yoğurt
gün boyu bol sıvı
aralarda çok acıkırsam ceviz

şimdi asıl sorunum bulgura olan düşkünlüğüm karatay izin veriyor dukan izin vermiyor mercimek de mesela dukan 2 kere diyo yanılmıyorsam

ne dersiniz? özellikle emzirdiği için pia diye başlık yazdım ama yorumlarınız önemli benim için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…