Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlar,

Bir hafta seyir yapıp, hafiften sebzeye alışınca bu diyeti terk edeceğim. Karatay diyeti diye diye bi hal olmuştum. Karatay kitabı bitti nihayet ve tamamen bana uygun bir diyet olduğuna karar verdim. Şu an acil 10 kilom kaldı. Sonrası önemli değil. Asla diyetten vaz geçmeyeceğim ve 80 kilo olacağım. Kararlıyım. Allah bizi yolumuzdan döndürmesin arkadaşlar :KK34:

Karatay diyeti ile yoluma devam edeceğim. Daha zevkli, sağlıklı ve tatmin edici bir diyet. Bu kan şekeriyle ancak öyle başa çıkabilirim :KK1:

Kolay gelsin o zaman ne diyelim.

selam kızlar
atakta 6.günüm ama 2 gündür 95 kilodayım:KK43:
ne yapsam acaba seyire mi geçsem yoksa atağı 7 güne tamamlasam mı?
atakta böyle takılması normal mi?

Atak kaç gün çıktıysa o kadar yap bence ve atak bitince tekrar tartıl derim.
Birde hergün tartılmamak lazım bence bu diyette.
Yoksa moral bozukluğu oluyor.
Havalar bile tartının oynamamasına sebep olabiliyor.

selam kızlar
atakta 6.günüm ama 2 gündür 95 kilodayım:KK43:
ne yapsam acaba seyire mi geçsem yoksa atağı 7 güne tamamlasam mı?
atakta böyle takılması normal mi?

En uygun ne çıktıysa ona devam et, kitapta da 10 - 20 kilo verecekler için 5 gün diyor mesela. Uygun olanı yapıp seyire geç sonuçta seyirde de kilo vereceksin hemde çoğunu... Durgunluk bazen olabiliyor ama geçiyor merak etme tartıda göreceksin..

Kesinlikle katılıyorum arkadaşım hergün tartılmak sakıncalı motivasyonu çok etkiliyor. Ben seyire geçeli üç gün oldu ibrem hiç oynamadı bende haftada bir tartılma kararı verdim en güzeli....

Selam kızlar,

Bir hafta seyir yapıp, hafiften sebzeye alışınca bu diyeti terk edeceğim. Karatay diyeti diye diye bi hal olmuştum. Karatay kitabı bitti nihayet ve tamamen bana uygun bir diyet olduğuna karar verdim. Şu an acil 10 kilom kaldı. Sonrası önemli değil. Asla diyetten vaz geçmeyeceğim ve 80 kilo olacağım. Kararlıyım. Allah bizi yolumuzdan döndürmesin arkadaşlar :KK34:

Karatay diyeti ile yoluma devam edeceğim. Daha zevkli, sağlıklı ve tatmin edici bir diyet. Bu kan şekeriyle ancak öyle başa çıkabilirim :KK1:

hmm senin adına sevindim, kararında mutlu olursun inşallah, ama ben demotive oldum, seni mutlu görüyordum ya bana destek oluyodu bu tavrın, ben vazgeçmek istemiyorum ve işi gücü bırakıp burayı okuyorum..inşallah ben bırakmam

bana atak 6 gün çıktı..o halde yarın seyire geçmem gerek..sitede çıkan sonuca göre bugün 600 gr daha vermem gerekiyor
bakalım yarın sabah tartıda ne göreceğim

:2: :2: :2: kızlar benim durumum fena. Dün sanki daha iyi gibiydim ama akşamdan beri daha da kötüye gidiyorum. Biraz sonra doktora gideceğim, eşimi bekliyorum. Tüm vücudum sanki kırılmış gibi ağrıyor, ateşim de çıktı akşam. Sanırım bi serum yersem kendime gelirim ya doktor bilir orasını tabi.

Kilomu bildireyim telli turnama, 61.3 canım. Zaten iki gündür doğru düzgün yiyemiyorum, ağzımın içi zehir gibi. Öpüyorum kocaman seni, sen ne alemdesin??

canım senin atak ve seyir evren nasıldı, kilo vermen durdumu,ne kadar kilo veriyordun, çizelgende rakamlar süper, merak ettim

Kitap yanimda degil ama yanlis hatirlamiyorsam günde 1 kutu ile sinirliydi meyveli yogurtlar.

Meyveli yoğurt günde iki taneyle sınırlı, ama ataktaysan hiç yememen daha iyi bana kalırsa...

Desendesen cok gecmis olsun, ben yanlis hatirlamisim bu arada 1 diye. Tesekkür ederim düzeltme icin.

waoo süper!!

isvicrede yasayan arkadasim,nickini hatirlayamadim..bugün kauflanddan aldim ben kahve sütlerinin orada satiliyor..ama onlardan biraz farkli kutuda ve fiyati daha pahali..magermilchpulver olucak:KK66:

Pia ilgin icin cok tesekkür ederim, kahve reonlarini talan edicem oralari cok kurcalamamistim. Daha önceki gojiberry olayina dönebilir bu da. 100 kere baktigim yerde bulamamistim gojiberry i :KK53:

Yeni gelen arkadaslar gördüm aralarda. Hsgeldiniz hepinize saglikli zayiflamalar dilerim.

Uzun süren durgunlugun ardindan bugün 78.8 oldum. ins. inis devam eder yine takilirsa kafayi yerim :KK1:

canım kilo bildiriiimimi yapıyım ama regl olduğum için geçen haftakinden fazlayım malesef, sen beni geçen haftaki gibi yaz bu hafta...
aslında regl dahi olsam 200-300 gram az olurdum normalde ama bu hafta olmadı işte :KK43:(((((
20 kiloyu geçmeyi hedeflemiştim ama haftaya inşallah......

merhaba, benim aklıma takılan bir soru var epey bi sayfa okudum ama cevabı göremedim. normal kilonun altında bir kiloya düşmek istiyorsak, istediğimiz kiloya ulaşana kadar atak devresini mi yoksa seyir devresini mi uzatmamız gerekiyor bilen var mı acaba? mesela normal kilo 64 çıktı ama ben 60a düşmek istiyorum, seyiri mi uzatmam gerekiyor yoksa atak için 3 gün dediyse 5e filan mı çıkarmalı?

uzun sure atak yapmak yorucu ve sıkıcı olabilir bence seyiri uzatmalısın.

benim şekerim düşüyor bu saatlerde, sizede oluyormu?
yada bunu dengelemek için ne yapıyorsunuz ?

ben acıkmayı beklemeden aralarda mutlaka ayran içiyorum yada agzıma bir iki lokma peynir atıoyorum benimde sıkca sekerim duser elim ayagım titrer ve bu motivasyonumu bozar ve çalısıyorum bu hale gelmek istemedigimden sık sık ayran.

ellerine sağlık, birde afiyet olsun :KK70:
splendayı nerde bulabilirim? internetten buldum ama
satan bir market varmı ?

eczaneler genelde bulundurmasada istek uzerine toz olanını getiriyorlar

kızlar birde bende aşırı yorgunluk ve 5 dakika önce yaptığımı unutma gibi şeyler oluyor yani unutkanlık sizdede varmı?
71 ile başladım bugün 3. gün 68,700 geldim

atagın ilk iki gununde banada olmustu seyirde ilk sebze gununde kendini kesinlikle daha iyi hissedeceksin hatta sebze yedigin gun diyeti birakmısım hissi olustu bende ne çok yemek yedim falan oldum

bu diyet gerçekten mucizevi kızlar....bugün atağımın son günü yani 5 .günü ve dün regl olmama rağmen bugün 200 gr daha vermişim.kilo çizelgemi aşağıda görebilirsiniz.
daha da önemlisi: ben ki koca boğazlı insan.şuan inanın midem öyle küçüldü ki tatlı krizlerim sona erdi.azıcık yiyerek doyuyorum.velhasıl I LOVE PIERRE DUKAN diyorum :)
bilgecim seni de tebrik ediyorum.diğer arkadaşları da tabi...seyir dönemime yarın başlıyorum ve sizlerle her gün paylaşıcam.bu arada bi sorum olacak

bugün öğle arası et döner (sade,lavaşsız,domatessiz ve patatessiz) ve kola zero içtim.atak için uygunmuydu sizce :KK43: içim huzursuz oldu.dana etinden yapılmış ve yağ katılmamış ama bana yağlı geldi.kendi yağı dedi adam

doner hayvanın neresinden yapılır bilmioyrum tam olarak ama hiç bir diyette pek onerilmez çok mecbur kalmadıkca ki zaten yemissin artık pek tercih etmesen iyi olur disarda kebapcılalarda falan en iyi alternatif tavuk sis oluyor

kızlaaar sabah kahvaltıya gittim arkadasıma kızartmalar yumurtalı sucuklar neler neler gidtmeden yaptım krepimi ohhh yedim afiyetle astım ben vlla ben önceden tutamazdım kendimi

birde bisey soracam kefir içilebilirmi sizce
tebrik ederim bende geçen ctesi bir arkadas gunundeydim 15-20 cesit pastane gibi bir masa vardı canım bile çekmedi inan. motive olmak boyle birsey iste hersey beyinde.

bende kefir gordum geçen gun markette ama kitabı okudum kefirle ilgili henuz birsey goremedim okudum derken evreleri bitirdim son kısımlardaki detaylardayım

bayanlar az önce tombis in verdiği tarifle keki yaptım.nefisti ama splenda çok ağır geldi bana ya...1 yemek kaşığı çok çok yani...toz şekline getirdim öğüttüm şekerleri,yanlışmı yaptım?damağımda tuhaf bi tat var şuanda...aromalardan değil de splendadan olduğunu düşünüyorum nedense

arkadaslarda yazmıslar zaten pisirilen tatlandırıcı kullanınca sanırım bu his ollmaz ve sakın birdaha yapma kanserojen oldugun biliyorum tablet tatlandırıcıları isitirsan bu sekilde

Slm. bugün şuan itibariyle dukan diyetine başlamaya karar verdim. Kadınlar kulübü yorumlarını takip ediyorum devamlı 1,60 boyundayım 60 kiloyum.. 5 gün atakla başlıcam bakalım.. daha öncede denedim ama devam ettiremedim bide yulaf kepeğini aldım ama benim aldığım saman gibi bişey doğrumu acaba karşıyakada oturuyorum kilosu 6-tl idi...5 gün atak uygunmu acaba bana.. yürüyüş yapmasamda kilo verirmiyim.. yardımcı olurmusunuz.. bide kilo cetvelini nasıl çıkarıyosunuz...

bence bu kilodaki biri için 5 gun atak çok fazla kac kilo vermek istersiniz bilmiyorum ama kilonuz zaten çok yuksek degil sanırı dukan testini yapsanız 2 gun atak çıkarır hadi siz 3 yapın sıkı baslangıc olsun ama çok uzun tutmayın bence o da zararlı olabilir. yuruyus yapmadan 2,5 ayda 11 kilo veren menapoz doneminde 52 yasında bir tanıdıgım var . heryerede arabayla giden biri olabiliyor yani . cetvel uzun is netten bakarsan bulabilirsin ben anlatamayabilirim duzgunce.

canım kilo bildiriiimimi yapıyım ama regl olduğum için geçen haftakinden fazlayım malesef, sen beni geçen haftaki gibi yaz bu hafta...
aslında regl dahi olsam 200-300 gram az olurdum normalde ama bu hafta olmadı işte :KK43:(((((
20 kiloyu geçmeyi hedeflemiştim ama haftaya inşallah......

nes05 selam, sende çok iyi kilo vermişsin bravo, ne büyük mutluluk , bugün benim atakda 3.günüm ama yorgun hissediyorum kendimi, sebebi ise, ben yumurta ve yoğurtdan nefret ederim, bugün 2 haşlanmış yumurta yedim ve kötü oldum..sen ne kadar sürede verdin bu kiloyu, duraklama geçirdinmi?

kitabı okudum pazartesi başladım ama gece dayanamayıp küçük bi parça ekmek yediğim için salı başlamış saydım kedimi 30 kg vermem lazım dukanın sitesinden de hesaplattırdım emziriyorum önermiyor atak ve seyir biliyorum ama bol su içerek başladım kararlıyım hesaptaki gibi 25 ağustosta hedefime ulaşacağım :) bana yardımcı olursanız sevinirim bi de benim gibi emzirirken atak evresi seyir evresi uygulayan oldu mu merak ediyorum

mesajın sonunda fikirlerimi yazdım emzirme ve dukan diyeti ile ilgili sanırım size de yanıt olmus oluyor boylelikle.

krep tarifi

1 yumurta
1.5 yemek kasıgı yulaf kepegi
10 yemek kasıgı yagsız süt
birazda lor yada yagsız peynir koyuyorum ezerek

sonra karıstırıp yapısmaz tavada arkalı önlü kızartıyorum

dukan diyeti tariflerim adında bir blog var süper tarifler var

atak donemindemisiniz ? 1,5 yk yulaf kepegi yazmıssınız gunde 2kasık degilmi seyir evresinde ??

Günaydın kızlar.
Bu grupta yenilere pek cevap verilmiyor ama yine de sorayım. Belki biriniz yardımcı olur :KK3:
Light pudingler var dr oetkerde onlardan tüketmek serbestmi acaba

gunde bir yada iki tane idi kitapta yazan diye hatırlıyorum

günaydin arkadaslar..

dün yaptigim tatlilar hos kimse yorum yapmamis" ama ben yinede fikrimi söyliyeyim..mikrodalgada yapilan seyi begenmedim baya bir midem bulandi..ve garip bir kokusu vardi

diger sütlac gibi olan ise , gercekten tadi cok guzeldi..yulaf kepekleri sanki pirinc gibiydi icinde tadida guzeldi..ben 2 yk tatlandirici koydum fazla geldi 1 tanede koysam olurmus..ve gercekten beni rahatlatti..regl olmaliyim su gunlerde yinede 500gr gitmis

aa yorum yapmaya yeni imkanım oldu ama kopy ledim sizin tarifleri mikro da iki dk da kek diye cazip gelmisti demek iyi olmadı :KK43:

İyi Günler Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmak istiyorum ben doğum yapalı 9 ay oldu doğumda yirmi kilo almıştım 10 kilosunu verdim 10 kilo bende yapıştı kaldı veremiyorum bu dukan diyetini internette gördüm olumlu sonuç alınıyormuş galiba gaza geldim ve aranıza katılmak istiyorum kabul ederseniz tabi beni neler yapmam gerektiğini bana özetlermisiniz diyetin tam içeriğini bilmiyorum verirmiyim arkadaşlar gerçekten bu 10 kiloyu şimdiden çok teşekkür ediyorum

kitabini almadan burdan yazılacak uç bes satırla tum diyet mantgını anlaman çok zor kitabi almanı ve okuyup iyice sindirmeni oneririm yapabileceksen basla

Herkese merhaba arkadaşlar,

Aramıza yeni katılan dostlar hepiniz hoş geldiniz..

Bende 5 günlük atakta 4 kilo vermenin zaferiyle seyir dönemine geçtim, bugün üçüncü günüm seyirde ve 1+1 dönüşümlü yapıyorum. Ama üç gündür seyirde neredeyse gram oynamıyor tartı ibremde acaba neden :KK43: Sıfır kaçamaksız devam ediyorum, herşeyi kuralına göre yapıyorum. Vücudum direniyor tamam ama ne bileyim insan yinede tereddüt ediyor, şeytana yenilmiycem, yenilmemeliyim demi :)

ben daha once iki kere diyetisyene gittim hep dogum sonrası donemler içindi ikiside. ve cteis baslardım diyete persembeye kadar tartı oynamazdı bende. persembe yarım kilo cuma yarım kilo iki gunde bir kilo verirdim. benim yapım bu sekil her gun gr gr eksilmiyorum. hos dukanda gr gr eksilerek basladım ama yani boyle bir d eneyimimde var hafta tamamlanmadan boyle bir hisse kapılma vermiyorum diye mutlaka vereceksin kurallara uyuyorsan

arkadaslar bisey sormak istiyorum.5 bucuk aylik bebegim var ve emziriyorum 2 ögünde ek gida veriyordum..diyetten önce kendi özel sebeblerimden dolayi baslamistim 10 gün önce

zaten ondan sonra artik diyete basliyim o zaman demistim..atak yaptim 3 gun bugün 4. gün..dukanda emziren annelerin guclendirme evresinden baslamasi yaziyor..ilk iki evreyi atlamamizi söylüyor..ama ben ek gidada verdigim icin etkilemiycegini dusundum..dün gece hic emziremedim..epey agladi ,, mama sevmiyor hic ..baya üzüldüm

simdi ben seyire gecicem zaten.. sadece 1 dilim ekmek ilave etsem cok etkiler mi kilo verimini?doktorlar karbonhidrat ve proteinin annesütünde onemli oldugunu söyluyor..bu diyettede en onemli olan sey karbonhidrat yenmiyor ya hic..acaba o mu sebeb oldu bukadar azalmasina..

ne tavsiye edersiniz arkadaslar?

ama lütfen emzirirken diyet yapma vs gibi seyler söylemeyin 5 aya kadar sadece anne sütü verdim ..simdi istemeden basladim ek gidaya bu dönemdede cok kilo aliniyormus..güclendirme evresindede hersey var..nasil kilo verilirki öylede..adi uzerinde guclendirme yapilan diyetten sonra kiloýu korumak icin yapilan mönü bana nasil kilo verdiricek

yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum :KK16:

arkadasım,
yardım ve tavsiyenizi bekliyorum demissin ama emzirirken diyet yapma demeyin diye de bir kisitlama getirmissin yorum yazacak kisilere:)
once suna karar ver kilo vermede bir acelen varmı ozellikle ? varsa bile bebeginin saglıgı mi senin için on planda bir an evel zayıflamakmı. iki çocugum var hiç bir zaman asırı fedakar kendinden verip çocgu için yasayan bir anne olmadım o bakıs acısı ile dinle yazacaklarımı anne sutu bir insanın hayata baslarken saglınıgı olumlu etkileyecek seylerin en baslarında gelir. ve siz su anda bu kadar kuçuk bir bebege sahipken bir an evel zayıflama için bence çocgunuz bundan mahrum bırakmamalısınız. ve ilerde pisman olma ihtimalinide goz onunde bulundurun derim ben. yinede israrla yapmak istiyorsanız bence diyete eklemeler yapmak yasaklı besin gruplarından bence bu zinciri bozar ve sinirsiz yeme hakkını sizin elinizden alır
sadece tek besin grubu yedigimizi çin sinirsiz yiyoruz içine ekmek yada meyva katarsanız bozulmus olur diyetin mantıgı. ben sizin yerinizde olsam saglıklı beslenme diyeti uygulardım. yani tamamen tatlı basit sekerli gidalardan uzak durup. ekmegi olması gerektigi kaadr misal 6-7 dilim gunde yiyip yapay gidalardan uzak durarak hem saglıkla bebeginizi emzirebilirsiniz hemde kilo verirsiniz eminim. zaten emzirme doneminde bende diyetisyene gittim +500 kalori veriliyor sayet bebeginiz sadece anne sutu alıyorsa misal iki ogun ek gida ya geçti ise sizde sut uretimi azalmıs demektir atıyorumo zamanda +300 olsun olsa olsa. yani zaten bizden daha ozgur bir yeme sansınız var emzirirken oturdugunuz yerde kalori yaktıgınız için.

benim kızım 2,5 yaşında 1 yaşına kadar emzirdim.şöyle özetleyeyim.70 kilo ile hamile kaldım,92 ile doğum yaptım.sonra 2 sene içinde 75 kilo oldum.aslında çok az gibi ama yekünde doğumdan sonra 12 kilo ediyor.çok sütüm vardı yine de günede 1 kere hazır mama verdim.çünkü çalışan bir bayanım.velhasıl şimdi dukana başladım çünkü ben sebze ile diyet yapamam tam bir etoburum .şimdi 15 gündür 4 kiloya yakın bir kilo verdim ama mutlyum.en azından kilo verirken bir de kızımla ilgili vicdan muhasebesi yapmıyorum.bence sende yediklerine dikkat ederek yürüme imkanın varsa evladınla yürüyüş yaparak en azından 1 yılını doldurmalısın sanki.ama bu benim nacizane fikrim hiçbir konuda bilmişlik yapmak istemem.kolay gelsin

ne kadar benziyor kilolarımız dogum zamanımız vs :)
benimde 2,5 yasında bir kizim var birde 12 yasında oglum senin tek sanırım.
72 ile hamile kaldım 97 ile doguma gititm sonra kendiliginden 83 lere indim diyetisyene basladım 76 ya indim ve biraktım bir senedir diyet yapmaya çabaliyorum kendi çapımda ve 74,5 ile dukana basladım 9 gun kadar once hedefim senin gibi yaklasık 10 kilo boyum 170.

canım aslında harika gidiyordun ama tabii kendin için en iyi olanı sen bilirsin.
annemle yapıyorduk biz de, annem de ay sonuna kadar yapalım sonra güçlendirmeye geçelim diyor, ablamın bir arkadaşının akrabası dukan yaparken böbreklerinden olmuş. "su tüketmemiştir, biz çok içiyoruz" dedim ama yine de uzatmayalım diyor. aslında ben de güçlendirmede kilo vermeye devam edebileceğimi düşünüyorum,sonuçta eski düzen çikolata tatlı,hamurişine dönmüyoruz ki... bakalım ay snundaki duruma göre ya anneme uyacağım yada onu iknaya çalışacağım..

inşallah sen de güzel güzel kilolarını vrmeye devam edersin. bizi habersiz bırakma.. :KK34:

dukan yaparken bobreklerinden olmus ne demek ya çokg enis bir tabir ? bobrek yetmezligi mi olusmus ? her ne kadar bilimsel olarak su içince birsey olma vs densede kolesterol korkus beni urkutmuyor çzaten çok fazla ama bobreginden olmus cumlesi tuylerimi diken diken ediyor %1 lik bir ihtimal vs bile olsa. tam ne olmus yazabilirmisin ?

nes05 selam, sende çok iyi kilo vermişsin bravo, ne büyük mutluluk , bugün benim atakda 3.günüm ama yorgun hissediyorum kendimi, sebebi ise, ben yumurta ve yoğurtdan nefret ederim, bugün 2 haşlanmış yumurta yedim ve kötü oldum..sen ne kadar sürede verdin bu kiloyu, duraklama geçirdinmi?
merhaba, öncelikle hoşgeldin dukan diyetine...
ben 26 eylülde başladım, yani yaklaşık 3,5 aydır diyetteyim, ilk günler yorgunluk, baş ağrısı, bulantı yapabiliyor diyet, hoş tüm diyetler yapıyor o ayrı yani buna özel bişey değil, ben vitamin kullanıyorum " one a day maxsimum" adı, halsziliği engelliyor
yalnız yumurtayı çok tüketen bir diyet, sevmeden nasıl yapacaksın??? hem 2 haşlanmış yumurta birden çok olmuş sanki yavaş yavaş alıştırmayı dene kendini
ben sabahları 1 haşlanmış yumurta, 1 dilim hindi füme ve 1 adet light pınar üçgen peynir yiyorum genelde tabi dukan krebi ile, gayet tok tutuyor öğlene kadar..
duraklama 2-3 kere yaşadım, günlerce gram veremediğim oldu ama diyeti bozmadım ve birden gidiverdi kilocuklarım, hatta sanırım bu aralar yine duraklamaya giriyorum, yaklaşık her 10 kilo da bir duraklama oluyor çünkü
sadece sabır lazım başka birşey değil...
birde kitabı okudun mu? gerçekten çok önemli, kilo vermek istiyorsan elinin altında bulunmasını tavsiye ederim........

ben 26 eylülde başladım, yani yaklaşık 3,5 aydır diyetteyim, ilk günler yorgunluk, baş ağrısı, bulantı yapabiliyor diyet, hoş tüm diyetler yapıyor o ayrı yani buna özel bişey değil, ben vitamin kullanıyorum " one a day maxsimum" adı, halsziliği engelliyor
yalnız yumurtayı çok tüketen bir diyet, sevmeden nasıl yapacaksın??? hem 2 haşlanmış yumurta birden çok olmuş sanki yavaş yavaş alıştırmayı dene kendini
ben sabahları 1 haşlanmış yumurta, 1 dilim hindi füme ve 1 adet light pınar üçgen peynir yiyorum genelde tabi dukan krebi ile, gayet tok tutuyor öğlene kadar..
duraklama 2-3 kere yaşadım, günlerce gram veremediğim oldu ama diyeti bozmadım ve birden gidiverdi kilocuklarım, hatta sanırım bu aralar yine duraklamaya giriyorum, yaklaşık her 10 kilo da bir duraklama oluyor çünkü
birde kitabı okudun mu? gerçekten çok önemli, kilo vermek istiyorsan elinin altında bulunmasını tavsiye ederim........

Tam olarak hangi vitamin oluyor yada hangi vitamini almamız gerekiyor ... Bu arada tebrik etmedende geçemiycem darısı bize ınş :)

nescim .ok teşekkür ederim, hoş bulduk.kitabım var az kaldı bitmesine.
1 yumurta kahvaltıda yedim, 1 tanede arada.öğlen de jambonlu krep yaptım onu yedim.yani toplam 3 yumurta yemiş oldum.çalıştığım için yemek sıkıntı oluyor, ısıtma imkanımda yok, 2 gündür hazır köfte yiyordum bugün et yemeyeceğim için yumurtayı 3 yaptım, yoksa 1 krepde 1 haşlanmış yiyordum.
öğlen ve akşam ne yiyorsunuz?
bide ben bi yerde dondurulmuş tavuk ve et köftelerinin, nugget ın bile yenebileceğini okumuştum ve eve istifledim , yenebiliyormu?
bide soğan yiyebiliyormuyuz?
kusura bakma çok sordum ama , kilo vermişsin ya, senden duymak iyi gelecek bana :))

bende katılıyorum sana sabah tartılıyorum yürüyüş yapıp geliyorum fazla gösteriyo bende moral olsun diye ilk gün tartıldım ama atak bitene kadar tartılmayacagım ben diyetteyken baskülü komsuya gezmeye gönderiyorum

atak donemindemisiniz ? 1,5 yk yulaf kepegi yazmıssınız gunde 2kasık degilmi seyir evresinde ??

ben atak dönemindeyim 3. günüm bugün tarifi kendime göre verdim haklısın seyirde olunca 2 yemek kasıgı ama ben krepte 1 kasık ullanıyorum yarım kasıgıda yogurtla tüketiyorum

bugün cok ögün atladım ben :44:

Son düzenleme:
dukan yaparken bobreklerinden olmus ne demek ya çokg enis bir tabir ? bobrek yetmezligi mi olusmus ? her ne kadar bilimsel olarak su içince birsey olma vs densede kolesterol korkus beni urkutmuyor çzaten çok fazla ama bobreginden olmus cumlesi tuylerimi diken diken ediyor %1 lik bir ihtimal vs bile olsa. tam ne olmus yazabilirmisin ?

şöyle ki böbrekleri iflas etmiş, ve maalesef bunun geri dönüşü yokmuş.
dolayısıyla bu böbrek yetmezliği oluyor, safhasını ilerleme düzeyini bilemem tabii ama.. olmuş işte, kulaktan dolma da değil tanıdık olunca bizimkiler uzatmayın fln demeye başladılar..
bol bol su içiyorum işte ben de...

nescim .ok teşekkür ederim, hoş bulduk.kitabım var az kaldı bitmesine.
1 yumurta kahvaltıda yedim, 1 tanede arada.öğlen de jambonlu krep yaptım onu yedim.yani toplam 3 yumurta yemiş oldum.çalıştığım için yemek sıkıntı oluyor, ısıtma imkanımda yok, 2 gündür hazır köfte yiyordum bugün et yemeyeceğim için yumurtayı 3 yaptım, yoksa 1 krepde 1 haşlanmış yiyordum.
öğlen ve akşam ne yiyorsunuz?
bide ben bi yerde dondurulmuş tavuk ve et köftelerinin, nugget ın bile yenebileceğini okumuştum ve eve istifledim , yenebiliyormu?
bide soğan yiyebiliyormuyuz?
kusura bakma çok sordum ama , kilo vermişsin ya, senden duymak iyi gelecek bana :))

nuggetler serbest değil, zaten önceden pişirilmiş oluyor bu bir, ikincisi üzerindeki galete,içindeki yağ tüketmememiz için yeterli sebepler değil mi :KK34:

şöyle ki böbrekleri iflas etmiş, ve maalesef bunun geri dönüşü yokmuş.
dolayısıyla bu böbrek yetmezliği oluyor, safhasını ilerleme düzeyini bilemem tabii ama.. olmuş işte, kulaktan dolma da değil tanıdık olunca bizimkiler uzatmayın fln demeye başladılar..
bol bol su içiyorum işte ben de...

nuggetler serbest değil, zaten önceden pişirilmiş oluyor bu bir, ikincisi üzerindeki galete,içindeki yağ tüketmememiz için yeterli sebepler değil mi :KK34:

:KK43:( ben yedim , peki köfteler de mi yasak? ben havlu kağıtla yağınıda alıyorum..

X