Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben bütün yemekleri dukana uygun yaptığım için ödül yemeğini hiç bulamıyorum ama tatlı kısmına gelince dondurma acı badem kurabiyesi künefe olarak hakkımı kullanıyorum tabi aralarda pilav makarna ve bakliyatları unutmadan :)meyvemide buyük bir zevkle yiyorum bir şey itiraf edeyim ben kuru yemişimide kuru meyvalarımıda yiyorum belkide o yüzden 57- 58 arası gidip geliyorum diğer arkadaşlar güçlendirmede 2 kilo verdiklerini yazmışlardı ben vermedim hedef kilom la idare ediyorum . 57 kilo ve 36 beden olmak harika boyumda 167 yani uzun değilim bu diyet çok inceltiyor yani hedef kilodan daha fazla vermeye gerek kalmıyor bakalım güçlendirmeyi başarıyla atlatacak mıyım unutmadan beden ölçülerinizi alın 1 aya gelmeden çok şaşıracaksınız :)) kolay gelsin hepimize.... sevgiler :)

harikasın ya...ben de 10 kiloyu hedefledim bakalım...önümde daha uzun bi yol var.sana çok özendim.36 beden giymek istiyorum ben de...
bu arada böbreklerinde herhangi bir problem varmı?ben korkmaya başladım bugün burdaki konuşmalardan.gidip bi test filan mı yaptırsak ya...

harikasın ya...ben de 10 kiloyu hedefledim bakalım...önümde daha uzun bi yol var.sana çok özendim.36 beden giymek istiyorum ben de...
bu arada böbreklerinde herhangi bir problem varmı?ben korkmaya başladım bugün burdaki konuşmalardan.gidip bi test filan mı yaptırsak ya...

:) canım bende korkmuştum kan testlerimi 1ay tamamladıktan sonra yaptırdım .203 olan kolesterolüm 169 düştü kan şekerimde düştü . hiç su içmeyen biri olarak bu diyet bana su içmeyi öğretti böbreklere gelince herhangi bir ağrım yok ama dün kardeşim dr gitti börek ağrısı çektiği için oda dukan yapıyor ama şükür hiç bir şey çıkmadı hem kanda hemde böbreklerde bende yakın bir zamanda kontrolden geçeceğim... :)

inşallah nescim :)
peki sen 93 ten 74 e ne kadar sürede indin ve atak evresinde kaç kilo verdin acaba?
ben 26 eylülde başladım yani 3,5 ay oldu, atağı 8 gün yaptım 3,5 kilo vermiştim yanlış hatırlamıyorsam...
kaçamak yapma, kurallara uy sende çok rahat verirsin,
ben bazen tartıya çıkıp 90 lı kilo görmekten halen korkuyorum, sanki bunca kiloyu veren ben değilmişim gibi geliyor, arada eşime kilo verdiğim belli oluyor dimi diye soruyorum :KK1:
kısaca zaman öyle hızlı geçiyorki anlamıyorsun bile.........

Günaydın kızlar.
Bu grupta yenilere pek cevap verilmiyor ama yine de sorayım. Belki biriniz yardımcı olur :KK3:
Light pudingler var dr oetkerde onlardan tüketmek serbestmi acaba

öncelikle aramiza hosgeldin irem özgecim, atakta yenilmiyor canim, seyirde de abartmamak sartiyla nefsi köreltecek kadar yemek gerek. ben adet öncesi tatli krizlerim tuttugunda yapmistim ilk basladigimda. bu defa hic yemedim.

İyi Günler Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmak istiyorum ben doğum yapalı 9 ay oldu doğumda yirmi kilo almıştım 10 kilosunu verdim 10 kilo bende yapıştı kaldı veremiyorum bu dukan diyetini internette gördüm olumlu sonuç alınıyormuş galiba gaza geldim ve aranıza katılmak istiyorum kabul ederseniz tabi beni neler yapmam gerektiğini bana özetlermisiniz diyetin tam içeriğini bilmiyorum verirmiyim arkadaşlar gerçekten bu 10 kiloyu şimdiden çok teşekkür ediyorum

sende hosgeldin canim. kitabi alip okumani tavsiye ederim. daha detayli ve kapsamli bilgiler edineceksindir. takildigin sormak istedigin seyler varsa, seve seve yanitlariz.

selam kızlar :KK43: bu sabah tartıldım verdiğim 5 kiloyu almışım nasıl oldu anlamadım tuvalete çıkamıyorum desem 5 kilo nasıl alınır of bütün moral gitti en başa döndüm 7 gün atak beni bekliyor :KK43::KK43::KK43: bıktım diyet yapmaktan :KK43::KK43:

bence kesinlilke tartida bi sorun var, yada adet öncesi ödem olusmutur ki 5 kilo hayatta olamaz. ne zamanda almis görünüyorsun 5 kiloyu? kesinlikle bi yanlislik var. sabah tekrar ac karnina wc den sonra tartil bakalim ne cikacak.

kızlar bişey söyleyeyim mi.erkeklere gıcık oluyorum ..eşimle başladık diyete o 6 kilo verdi ben 3,5 :KK52:yasakladım kilosunu bana söylemesini.şimdi güçlendirmeye geçecek o...offff yaaa:KK47:

canim erkeklerin metebolizmalari bizlerinkinden daha hizli calistiklari icin. bizim yediklerimiz sip diye yakiyorlar malesef.

Herkese merhaba arkadaşlar,

Aramıza yeni katılan dostlar hepiniz hoş geldiniz..

Bende 5 günlük atakta 4 kilo vermenin zaferiyle seyir dönemine geçtim, bugün üçüncü günüm seyirde ve 1+1 dönüşümlü yapıyorum. Ama üç gündür seyirde neredeyse gram oynamıyor tartı ibremde acaba neden :KK43: Sıfır kaçamaksız devam ediyorum, herşeyi kuralına göre yapıyorum. Vücudum direniyor tamam ama ne bileyim insan yinede tereddüt ediyor, şeytana yenilmiycem, yenilmemeliyim demi :)

son kez diyet yapisimiz olur insallah, sakin bozma, seytanin bacagini kirmak gerek:KK34: eger 15 gün kilo veremezsen yumruk yaparsin, yani saf protein. tekrar vermeye baslarsin insallah.

:2: :2: :2: kızlar benim durumum fena. Dün sanki daha iyi gibiydim ama akşamdan beri daha da kötüye gidiyorum. Biraz sonra doktora gideceğim, eşimi bekliyorum. Tüm vücudum sanki kırılmış gibi ağrıyor, ateşim de çıktı akşam. Sanırım bi serum yersem kendime gelirim ya doktor bilir orasını tabi.

Kilomu bildireyim telli turnama, 61.3 canım. Zaten iki gündür doğru düzgün yiyemiyorum, ağzımın içi zehir gibi. Öpüyorum kocaman seni, sen ne alemdesin??

cok cook gecmis olsun canim, allah acil sifarlar versin. tez zamanda saglina kavusursun insallah. vitaminlerini almaya dikkat et canim. kilon icinde ayrica tebrikler:nazar:

canım kilo bildiriiimimi yapıyım ama regl olduğum için geçen haftakinden fazlayım malesef, sen beni geçen haftaki gibi yaz bu hafta...
aslında regl dahi olsam 200-300 gram az olurdum normalde ama bu hafta olmadı işte :KK43:(((((
20 kiloyu geçmeyi hedeflemiştim ama haftaya inşallah......

nescim regl döneminde ödem olusuyor, bu bizim kacinilmazlarimiz. onun icin sakin moralini bozma, nasilsa reglden sonra gececek bu durum. ve hizli bi inis yapacaksin insallah.

Ben bütün yemekleri dukana uygun yaptığım için ödül yemeğini hiç bulamıyorum ama tatlı kısmına gelince dondurma acı badem kurabiyesi künefe olarak hakkımı kullanıyorum tabi aralarda pilav makarna ve bakliyatları unutmadan :)meyvemide buyük bir zevkle yiyorum bir şey itiraf edeyim ben kuru yemişimide kuru meyvalarımıda yiyorum belkide o yüzden 57- 58 arası gidip geliyorum diğer arkadaşlar güçlendirmede 2 kilo verdiklerini yazmışlardı ben vermedim hedef kilom la idare ediyorum . 57 kilo ve 36 beden olmak harika boyumda 167 yani uzun değilim bu diyet çok inceltiyor yani hedef kilodan daha fazla vermeye gerek kalmıyor bakalım güçlendirmeyi başarıyla atlatacak mıyım unutmadan beden ölçülerinizi alın 1 aya gelmeden çok şaşıracaksınız :)) kolay gelsin hepimize.... sevgiler :)
boyumuz aynıymışşş, ben 62yi hedef yazdım ama 59u görmem lazım yoksa bırakmam
yalnız 57 kilo ile 36 beden mi giyoyorsun? ben 38 -40 anca olurum 60 kiloda diyordum da.... süpermiş o zaman :KK76:

nescim regl döneminde ödem olusuyor, bu bizim kacinilmazlarimiz. onun icin sakin moralini bozma, nasilsa reglden sonra gececek bu durum. ve hizli bi inis yapacaksin insallah.
ay sorma canım ya, bildiğim ve her ay aynı şeyi yaşadığım halde yinede neden az verdim diye söylenip duruyorum.....
hoş pazarteside baya kaçamak yaptım onun vicdan azabıda ayrı tabi, fındık yedim :KK43:

telli turnam her hafta seni ugrastiriyoruz. hakkini helal et canim. hamilelik yorgunlugunda bile bizim listemizi hazirliyorsun. nasil yapildigini bilsem bende yapabilirim. bulantilarin nasil oldu bu arada, gectimi? iyidindir insallah.

kilo bildirimi yapimm:

gecen haftaki kilom: 75,6
bugün: 73,8 ciktim

hazır köfteler yoğrulurken içine galeta vs koyulmuyor mu, içindekilere ve besin değerlerine bakmak lazım.
Yağ oranı ve karbonhidrat değerlerine.. Havlu kağıtla yağını alıyorum derken, kızartmıyorsunuz bir de değil mi ?
:KK53:

yok tatlım kızartmıyorum, ama yağı var sonuçta az da olsa, onuda kızarttıktan sonra iyice sarıyorum, kağıda alıyorum :))

içeriklerine bakıyorum yağlı ama yanlış yönlendirme kurbanı oldum yaaa :KK43:((

ay sorma canım ya, bildiğim ve her ay aynı şeyi yaşadığım halde yinede neden az verdim diye söylenip duruyorum.....
hoş pazarteside baya kaçamak yaptım onun vicdan azabıda ayrı tabi, fındık yedim :KK43:

hepimizde var canim bu sorun,o dönemde daha hassas oluyor insan daha cok morale ihtiyaci oluyor. diyeti bozmak icin en tehlikeli zaman diyebilirim. canim tatli istiyor, karnim degil gözüm ac, zaten moralim bozukk bide karin agrilarim var .... vs vs bahane hemen bulunuyor. nefsimizin :KK47: seisine kulak tikamak büyük irade istiyor:KK36: allah hepimizin yardimcisi olsun.

sabir canim sabiiiiiir, bence adetin bitene kadar hic tartiya cikma:KK34:

TELLİ TURNAMMM
sağlığın nasıl,bulantıların geçmiştir umarım...ben debebiş istiyoruuuum artık...ee yaşgeçiyo,şubatta 30 olacam:KK43::KK43:
ben de buhafta sonu ev değiştirecem,haliyle evdeherşey karman çorman veeeben buhafta birsürü kaçamak yaptım..yani hiç dukana göre beslenemedim.yorgunluk,üstüne yemek yapamadım.hem de güçlendirmeye çok az kalmışken.ama haftaya tamgaz devam ediprı görüp hatta 57li rakamları görüp güçlendirmeye geçmeyi planlıyorum..
a
ma yine de bu sabah +yoktu
kilom.58.400:KK56::KK56:

öptüüüm hepinizi..

boyumuz aynıymışşş, ben 62yi hedef yazdım ama 59u görmem lazım yoksa bırakmam
yalnız 57 kilo ile 36 beden mi giyoyorsun? ben 38 -40 anca olurum 60 kiloda diyordum da.... süpermiş o zaman :KK76:[/QUOevet

Evet süper streç kotlarda 26 inanamıyor insan , ben evlenmeden bile 26 giymemiştim 29-28 di incelme süperr 90cm belim 73-74 cm oldu :)

Son düzenleme:
bende kilo bildirimi cetvelinde olmak istiyorum benide yazarmısınız:)

02/01/2012 de 65.500 le diyete başladım.
geçen hafta perşembe günkü kilom 62.400
bugünkü kilom 60.200

kızlar adetime çok az kaldı kendimi aşırı şişmiş hissediyorum.bugün tartılıp tartıyıda adet sonrasına kadar kaldırdım.bu şişlik iner dimi ya moral verin bana sanki karnım patlayacak gibi

kızlar adetime çok az kaldı kendimi aşırı şişmiş hissediyorum.bugün tartılıp tartıyıda adet sonrasına kadar kaldırdım.bu şişlik iner dimi ya moral verin bana sanki karnım patlayacak gibi

iner canım merak etme bende adet dönemimdeyim adettn bi gün önce 61.5 dim 2 gün sonra 60.5 olmuşum aynı kilo civarındayız kaça kadar inmeyi düşünüyorsun ??

Herkese Merhaba; Ben de 61,7 ile başladım,3 gün atak yaptım,bugün ilk seyir günümdü kendimi deli gibi yemek yemiş hissediyorum;sabah 60tım ama regl dönemindeyim o nedenle ne olacak kestiremiyorum.Dün de yazmıştım ama cevap veren olmadı:KK43:( regl bitince mi şişlik iniyor yoksa farketmiyor mu pek merak ediyorum,siz de nasıl olmuştu?bir de seyirde tek başına sebze tüketemiyormuyuz?ana yemek de değil de ara öğünlerde.Son olarak da öğün atlamak diyeti etkilr mi çok fazla,ben çalıştığım için bazen atlamak durumunda kaldım?

mrb kizlarrr vbende basliyorum yarin dukana.6 gunluk atak verdi dukan sitesi bana.yarin basliyorum.bu diyet digerlerinden farkli olucak cunku cuma basliyorum:KK70: baslangic kilom 87 hedef 65...

X