Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar merhaba,

Dukellanın tarifini bilen var mı bi türlü bulamadım, kitabımda evde gerçi orada yazıyor mu onuda bilmiyorum. Ataktayım ve inanılmaz tatlı istiyor canım..

benim bildiğim dukanella da şöyle:
Tarif çok basit :
1 yemek kaşığı kakao
1 yumurta akı
2 yemek kaşığı light süt
7 yemek kaşığı light süt tozu
3 yemek kaşığı tatlandırıcı
8 damla vanilya aroması

Tüm bu karışımları bir kapta karıştırıyoruz, eğer ihtiyaç duyarsanız süt ekleyebilirsiniz.
Ben şekillendirmek için buz kalıplarına koydum, siz de zevkinize göre minik kalıplara koyabilirsiniz. Buzlukta uzun bir süre bekletiyoruz, donuyor ve sonra mmmm yiyoruz. :)

--Alıntı---

selam arkladaşlar,
yarın 5 gunluk atak donemim bitiyor, kusura bakmayın 3333 sayfayı okuyamadım, sebze kısmına geçince nasıl yapıcam, sadece haşlanmış filan mı yicem ve sebzede hiç protein yok mu?
biri bana anlatabilir mi???

merhaba bende aranıza yeni katıldım bilgecim krebin tarifini verebilirmisin lütfenn şimdiden teşekkürler

Kitabımı henüz bitiremedim vakit buldukça ancak evde okuyabiliyorum akşamları... Çay için bende gerek duymuyorum siyah çay pek sevmem yeşil çay ve bitki çayları dercihim olduğu için onlarda da kullanmıyorum zaten ama türk kahvesi ve lıght süte yapılmış nescafe de ihtiyaç duyuyorum malesef yoksa tat alamıyorum, bu yüzden diyete başladığımdan beri hiç içmiyorum onları geçen bi kere türk kahvesi içtim garsona şekersiz dememe rağmen şekeri basmış iki yudum aldım sadece gerisini döktüm fal muhabbetine onda bile pişmanlık yaşadım. Dediğin gibi giderken eczaneye gidip bi tatlandırıcı isteyeyim. Markete gittiğimde de şu diyabet bölümüne tekrar gideyim bazen tatlı için tatlandırıcıya ihtiyaç olabiliyor bişeyler alayım, bide sıvı tatlandırıcı da var bakayım değerlerine bir... çünkü bugün acayip derecede tatlı istedi ilk defa canım yiyemiyorum bu yüzden de sanki bi mutsuzum gibi Tıkanmaya başladı sanırım bünyem azimliyim yapıcam sonuna kadar ama sürekli böyle olursam yorgun düşücem bu gidişle bakalım artık bilgiler için çok teşekkürler canım eksik olma...

çok pardon canım ismini yanlış yazmışım whitebird krep tarifini rica etmiştim

çok pardon canım ismini yanlış yazmışım whitebird krep tarifini rica etmiştim

1 yumurta,2 yk yulaf kepeği(atakta 1,5),10 yk yağsız süt 1 parça tuz (tuzsuz yiyebiliyorsan tuz koyma)
hepsini bir araya getirip çırp. biraz bekleki yulaf sütü emip şişsin. teflon tavanı biraz zeytin yağla fazlasını kagıt havluyla al. sıcak teflon tavaya bu karışımı dök. ateşi kıs. yulaf kepeği geç pişer acele edersen pelte gibi bir şey olur yemekte zorlanırsın . pişince zaten teflondan rahat ayrıldıgını göreceksin diğer tarafını da pişir . en az 3 krep çıkar. afiyet olsun

Öncelikle kitabı almanı tavsiye ederim yoksa hata yaparsın bir yerde.
1gün sebze+ protein , 1 gün saf protein gideceksin
sebzeli günlerde en fazla 2 ögünde sebze tüket . dilediğin gibi yiyebilirsin sebzeni ister çiğ ister pişmiş. tek şart her ögünde protein miktarı sebzeden fazla olmalı

çok teşekkürler canım yarın sabah hemen yapıcam

yağsız sütle kendine lor yapsana

Canim nasil yapildigini bilmiyorum, arastirmadim da ama simdi arastirip ögrenirim. Hic aklima da gelmemisti acikcasi iyi fikir oldu bu, tesekkür ederim.

Yurt disinda yasayan varsa süt tozu bulabiliyorlar mi ben onu da bulamadim :26: Face de pogaca tarifi verilmis yine icinde süt tozu var, görünce aklim cikti ama süt tozum yok

Herkese Merhaba;

Ben de bugün diyete başladım 61.7 kilom,hedef 51:) nerdeyse bütün yazılanları okudum,umarım bende de işe yarar;sonuçları paylaşıcam...

bu süt tozu dediğiniz bildiğimiz n.cafe ye koyduğumuz süt tozumudur?? merak ettim de birde burdaki dukanella tarifini atakta yapabilirmiyiz.

bu gün bende başladım da atağa..

tesekkürler hosbulduk

hijaz selam bende bugün basladim..bir arkadasimiz daha bugün baslamisti..uzun bir seruven var onumuzde:) basarilar

ben bugün kosusturma icerisinde birde lor yaptim ilkdefa..harika oldu..cok sevindim..

bugün ben biraz az yedim malesef..eksik malzemelerim vardi evde bulunan normal gidalardanda yemek istemedim..söyleydi mönüm

sabah 500 gr az yagli kefir (yagsiz yok bildigim kadariyla)

ögle 120 gr somon

aksam bir kase 0,1 yagli yogurt icerisine yumurta ve 1,5 yulaf kepegi :)

normalde aksam ki mönüyü sabah yapabilirim..haftasonu yumurta fln bitmis..hava sartlari&ev sartlari öglen alisverise gidebildim

Ben de diyete ayın altısında başladım. 1.5 kilo verdim şimdiden :) İzmir'de yulaf kepeği bulamayan arkadaşlar Kemeraltı' nda Rossman' da satılıyor fiyatı da 6,5 lira bilgilerinize...

kızlar bugün seyirde 2. günüm yarın gene saf protein uff ya ben ne sebzeciymişim bu diyetle onu anladım.3 kilo fazlam kaldı sanırım onuda veremicem.artık tartılmayıda bıraktım sebzeye geçişteki iniş çıkışları görüp moralim bozulmasın diye.haftada bir tartılıcam artık.umarım herkesin diyeti iyi geçiyordur:)

Çok çok az kalmış. Veremicem deme, vereceksin, azcık kalmış. Azmedersen hemencik gider. Tebrikler bu arada.

teşekkür ederim püfler için ama sizin midenizi bulandırmıyomu bu kepek ıyhh ömür boyu nasıl yicem meraklardayım bu arada yemeğe çıkmştm yazdklarınıza cwp weremedm k.bakmaın

krebi pişirdikten sonra arasına peynir rendeliyorum yağsız tabiiki krebi ikiye katlayıp birazda o şekilde pişiriyorum güzel oluyor dene istersen.

sıvı tatlandırıcılar var daha az kullanmak açısından faydalılar.tatlandırıcıları çok abartmadan kullanmak en iyisi...canderelide kullanabilirsin dediğim gibi aşırıya kaçmamak şartıyla ..kolay gelsin:)

Slm Pia,
sende bugün başladığına göre birbirimizi motive edebiliriz:) ben 3 gün atak evresi uygulamayı düşünüyorum;ilk günü alattık sayılır;benim gayet iyiydi pek zorlanmadım;Sabah:1 haşlanmış yumurta,bir dilim light peynir,tatlandırıcılı nescafe( ama ben light coffee mate de kullaanıyorum uygunmudur emin değilim),öğlen:yulaf kepeği,lihgt süt;akşam haşlanmış tavuk içine soğan ve sarımsak da koydum nefis oldu tavsiye ederim;saat 22:00 de de bir bardak light süt içmeyi planlıyorum.
senim kilon kaç ve kaç kilo vermeyi hedeflliyosun?

ilahi mamostem cook güldüm, gercekten zayifladimi diyetisyenin : ölcülerini alman cok güzel. diyette net kac kilo yagdan gittigini ögrenmis olursun.

canım daha geçmedim güçlendirmeye..aslında istediğim kiloya indim ama korkuyorum geçmeye..bakalım artık..

canim eger kilon durduysa bence güclendirmeye gec. daha fazla direnc saglamasin vucudun.

canim niye moralini bozuyorsun, bak ne güzel 4,5 kilo gitmis masallah seyirde bu kadar hizli gitmesede, eninde sonunda gidecek bu kilolar. moralini yüksek tut tatlim

kızlaarrr nasıl gidiyorrr..bir kaç gündür giremedim..bugün atağımın son günüydü..yrn seyir evresine geçiyorum ve tam 5 kilo verdim:)..ama kilo cetvelimi değiştiremiyorum...

hey masallah ya süpsersinnn!!! kendine cetvel hazirlasana. daha cok motive oluyor insan ilerledikce.

canim kacamak yapmaya baslayinca corap sökügü gibi arkasi geliyor malesef. yoksa kendimden biliyorum. sonu haziiiinnn oluyor. kocamannnnn pismanlik ve arti kilolar

kendini süper motive ediyorsu bayildim. bende uygulayabilirim bunu kendime, sagolasin. tabi canim bizim ne eksigimiz var, incecik olan ve bize "sana kilo yakisiyor. ben giysem yakismaz bana bu kiyafetler"diyenlerden. tabi yakismak bizim kiyafetlerimiz onlara 2-3 hatta 4 beden büyük gelir. önce sagligimiz icin kilo vermeliyiz. sonra ucarak gideriz her yere

67,7 mi demek istedin canim? 71 le basladiysan adet döneminde o kadar fazla su tutmus olamazsin cünkü insallah sende, annende saglikla zayiflarsiniz koalacim.

aramiza hosgeldin tugram. canim diyette hep light ürünler kullaniyoruz. ondada dikkat etmemiz gereken, yag ve karbonhidrat oranlari var. cok yüksekse riske girmemek adina yememeliyiz. kitabi almani tavisiye ederim. cok genis bilgi veriyor. ilk günler halsizlik, mide bulantisi, bas agrisi ve agiz kurulugu ve kokusu oluyor. bu genelde her diyette oluyor. vucut alismadigi icin. bi kac gün sonra gececektir. biraz sabir, sonucu seni mutlu edecektir eminim.

masallah, tebrikler! yeni fotolarinizi bekliyorum

canim izin verilen proteinlerden istedigin kadar yiyebilirsin. ac kalmaman gerek. ac kalinca gitmiyor kilolar. gercekten doyman gerek tabi tika basa yememek sartiyla. acikinca kahve icmeni tavsiye ederim, acligi gideriyor. susuz kaldiysanda ac hissedebilirsin kendini. 1 bardak su ic, acligin gecmiyorsan 10 dakika icerisinde. o zaman biseyler ye.

diyete light olmayan ürünlerler baslamissin canim ama baslamissin bu bile güzelllll, hosgeldin aramiza. bence yarin light olanlardan al ve devam et. insallah sende güzel kilolar verceksin!

teşekkür ederim püfler için ama sizin midenizi bulandırmıyomu bu kepek ıyhh ömür boyu nasıl yicem meraklardayım bu arada yemeğe çıkmştm yazdklarınıza cwp weremedm k.bakmaın

krepte midemi bulandirdigi zaman ara veriyorum. 2 gündür yogurda katip yiyorrum. mikrodalga firinda kek yapabilirsin. kepek yediginin farkina bile varmiyorsun. ben ömrüm boyunca ara ögünlerde kek yemeyi düsünüyorum normal kek yiyormusum gibi oluyor.gözüm doyuyuor. bugün sabah kahvaltimda yedim, cok güzeldi. tavsiye ederim.

hosgeldin piacim, allah bagislasin bebisini, insallah saglicakla büyütürsün yavrunu. emziriyormusun peki? dukan emziren anneler icin farkli yöntem veriyor dukan yapmak isteyenlere. kitabi alip okumani tavsiye ederim canim.

isteeee buuuuu! azmin ve kararligin göstergesi. bir defa hayir diyebildin mi bu is tamamdir. tebrikler canim

aramiza hosgeldin canim, bence yarin light ürünlerle devam et, normal ürünler cok yagli oluyor. bi kac arkadasimiz ilk basladiklarin normal yediklerine ragmen kilo vermislerdi. ama bu kilo verim sürecini etkilecektir. neden 1 kilo yerine yarim kilo verelim ki dimi ? tadi biraz yavan olsada, sevmesekte tadini gözümüzü yumup oooooh ne kadar lezzetliymis diycez artik

hosgeldin lesida, kitbai alip okumani tavsiye ederim canim, her zaman elinin altinda olmasi iyidir. takildigin yerler olursa elbet yardimci oluruz. ama kaynagindan ögrenmek herzaman icin cok daha faydalidir.

Mrb Kızlar .. Benm bugün 4. günüm atakta 3günde 1.5 kg verebildim normal mi sizce?6.gün seyire gececeğim.

hosgeldin merhaba, kilonun fazlaligina bakar canim, bide önceki diyet deneyimlerine. eger benim gibi cok diyet deneyip tekrar eski haline dönmüssen, vucut direniyor. yani cok normal. devam et bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…