Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

başladım bende dukana kitabını almadım sizlerin yorumlarıyla yapıyorum ve uyguluyorum diyeti saban yagsız sutle yapılan omlet yedim bol bol su icmeye dikkat ediyorum simdide ocakta tavugum kaynıyorr bu diyetle haftada kac kilo verdiniz siz:KK1:

Mrb Kızlar :KK19: .. Benm bugün 4. günüm atakta 3günde 1.5 kg verebildim normal mi sizce?6.gün seyire gececeğim.

Sen bir diyettesin fakat adı Dukan diyeti değil canım benim. Ben olsam zaten Dukan değil Karatay diyeti yapardım :KK34: Bence onu bi oku..

bilgecim... yeter kuzumm :=)) dukan diyetindeysen devamm lütfen değilse lütfen karataya devam... insanların fikirlerinide etkiliyosun kırılma lütfenn :KK43:(

Vitamin alanlar hangi vitamini alıyorsunuz? bir de yapay tatlandırıcı olarak candereli kullansam nasıl olur? 18 mg aspartam yazıyor. Tatlandırıcı konusunda çok eleştiri alıyorum zararlı sakın kullanma diyorlar. Kafam karıştı:KK31: şekersiz kahve,çay içemiyorum ki.

Selam kızlar bugün ilk kez dayanamadım evet dayanamadım ve coca cola zero içtim bi bardak :KK43: Çok pişmanım. Keşke içmeseydim. Şeker istedi canım. En iyisi bi bardak içiyim de dizginlesin dedim :18:

ona ben de dayanamıyorum yasak değil diye ama haklısın selülitler için dayanmamız lazım:26:

kızlar bugün tartıldım sabah. 700 gr daha vermişim 3 günde. 57.3 kg çıktım tartıda :))))) çok mutluyum inşallah boyle devam eder. yarın bir hafta oluyor başalayalı toplam 1.7 kg gitmiş oldu.

tebrik ederiiiiim :KK52:

iki gündür evde yatıyorum... tam regl bitti... alışveriş yapıldı tüm eksikler tamamlandı... bademcikler şişti iğneler yendi ilaçlar kullanılmaya başlandı :=(( hemen ertesi gün (dün) dişten ameliyat olundu... :=( yıkılmış vaziyetteyim su bile içemiyorum 5 tane dikişim varrr :=(( neden bi türlü kısmet olmuyor dukana başlamak... ağrıdan kıvranıyorum resmen... çenem o biçim şişmiş... çoook iyi hazırlamıştım kendimi bu güne... süper olucaktı herşey... güzel bi başlangıç yapıp gidicekti kilolar... Allah'ım bana yardım et nolur en kısa zamanda iyileşiyim... alınsın şu dikişlerr... :=(((

çok çok geçmiş olsun kısa sürede sağlığına kavuşursun umarım :KK25:

teşekkür ederim püfler için :KK66: ama sizin midenizi bulandırmıyomu bu kepek ıyhh ömür boyu nasıl yicem meraklardayım bu arada yemeğe çıkmştm yazdklarınıza cwp weremedm k.bakmaın :nazar:

ben her sabah afiyetle yiyorum vallahi bence tadı çok güzel ve puf puf oluyor uzunca bi süre bıkmam gibi umarım bıkmam :KK1:

bu arada ben başladığımdan beri bir sürü kaçamak yapıyorum bunlara rağmen 2 kilo vermiştim 3 günde fakat bugün tartıldığımda yarım kilosunu geri aldığımı gördüm ve adam gibi baştan başladım bugün atak evresine. çünkü atak evresini 5 gün yapmam gerekiyordu ama 3. ve 4. gün marul salatası yedim 5. gün ise ıspanak kavurması :KK1: bugünden itibaren kaçamaksız temiz bir sayfa açıcam umarım annemin ısrarlarına karşı bu sefer irademi koruyabilirim :KK17:

Selam kızlar bugün ilk kez dayanamadım evet dayanamadım ve coca cola zero içtim bi bardak :KK43: Çok pişmanım. Keşke içmeseydim. Şeker istedi canım. En iyisi bi bardak içiyim de dizginlesin dedim :18:

ona ben de dayanamıyorum yasak değil diye ama haklısın selülitler için dayanmamız lazım:26:

kızlar bugün tartıldım sabah. 700 gr daha vermişim 3 günde. 57.3 kg çıktım tartıda :))))) çok mutluyum inşallah boyle devam eder. yarın bir hafta oluyor başalayalı toplam 1.7 kg gitmiş oldu.

tebrik ederiiiiim :KK52:

iki gündür evde yatıyorum... tam regl bitti... alışveriş yapıldı tüm eksikler tamamlandı... bademcikler şişti iğneler yendi ilaçlar kullanılmaya başlandı :=(( hemen ertesi gün (dün) dişten ameliyat olundu... :=( yıkılmış vaziyetteyim su bile içemiyorum 5 tane dikişim varrr :=(( neden bi türlü kısmet olmuyor dukana başlamak... ağrıdan kıvranıyorum resmen... çenem o biçim şişmiş... çoook iyi hazırlamıştım kendimi bu güne... süper olucaktı herşey... güzel bi başlangıç yapıp gidicekti kilolar... Allah'ım bana yardım et nolur en kısa zamanda iyileşiyim... alınsın şu dikişlerr... :=(((

çok çok geçmiş olsun kısa sürede sağlığına kavuşursun umarım :KK25:

teşekkür ederim püfler için :KK66: ama sizin midenizi bulandırmıyomu bu kepek ıyhh ömür boyu nasıl yicem meraklardayım bu arada yemeğe çıkmştm yazdklarınıza cwp weremedm k.bakmaın :nazar:

ben her sabah afiyetle yiyorum vallahi bence tadı çok güzel ve puf puf oluyor uzunca bi süre bıkmam gibi umarım bıkmam :KK1:

bu arada ben başladığımdan beri bir sürü kaçamak yapıyorum bunlara rağmen 2 kilo vermiştim 3 günde fakat bugün tartıldığımda yarım kilosunu geri aldığımı gördüm ve adam gibi baştan başladım bugün atak evresine. çünkü atak evresini 5 gün yapmam gerekiyordu ama 3. ve 4. gün marul salatası yedim 5. gün ise ıspanak kavurması :KK1: bugünden itibaren kaçamaksız temiz bir sayfa açıcam umarım annemin ısrarlarına karşı bu sefer irademi koruyabilirim :KK17:

Vitamin alanlar hangi vitamini alıyorsunuz? kendimi çok halsiz hissediyorum , başım da dönüyor vitamin alsam yararı olur mu? bir de yapay tatlandırıcı olarak candereli kullansam nasıl olur? 18 mg aspartam yazıyor. Tatlandırıcı konusunda çok eleştiri alıyorum zararlı sakın kullanma diyorlar. Kafam karıştı:KK31: şekersiz kahve,çay içemiyorum ki.

ay 3 kez gitmiş yolladığım mesaj internetim çıldırdı..

Son düzenleme:
Ama okusunlar başlamadan :KK43: Daha başlamamış ki..Okusun karşılaştırsın diye dediydim. Çünkü bu diyeti de bilmiyor henüz. Sadece süt ve süt ürünleriyle yapılan kolay bir diyet gibi görünüyor. Onsan dedim. Fikirleri etkilenecek ama olumlu yönde. Kötü bişi demiyorum. Biz bu diyette vitaminden mahrum kalıyoruz mesela. Bi de o bu diyeti de yapsa diğerini de yapsa benim bi karım var mı canım yaa :KK43: İyiliği için diyorum. Daha başlamadığı için.. Ben başladım devam ediyorum. Başlamayana tavsiyede bulunmak kötü bişi değil ki ama kötü bişiyse söylemem artık.

Karşılaştırsın karar versin başlamayan arkadaşlar..

bilgecim... yeter kuzumm :=)) dukan diyetindeysen devamm lütfen değilse lütfen karataya devam... insanların fikirlerinide etkiliyosun kırılma lütfenn :KK43:(

merhaba hanımlararanıza yeni katıldım bugün kitabı aldım yulaf kepegi aldım tavuk ve az yaglı yogurt aldım burdan okuduklarıma dayanarak malum kitaba ancak aksam baslayabilirim bana yarın için bi menü örnegi verebilirmisiniz 85 kiloyum dukan testinide yaptım ideal kilom 69.7 zaman 2 mayıs

Arkadaşlar merhaba,

Dukellanın tarifini bilen var mı bi türlü bulamadım, kitabımda evde gerçi orada yazıyor mu onuda bilmiyorum. Ataktayım ve inanılmaz tatlı istiyor canım.. :KK43:

Çokomellerim Kök rumuzlu arkadaşa ait tarif sorduğun bu olabilir
‎2 yumurta
4 çorba kasigi misir nisastasi
4 çorba kasigi yagsiz ve sekersiz kakao
4 çorba kasigi tatlandirici
1 litre yagsiz süt
...
•

1 kapta kakao ve mısır nişastasını karıştır
Başka kapta yumurtaları iyice çırp
İkisini karıştır
200ml süt ekle karıştır
Kalan 800 lt ateşte ısıt
Kaynayan süte ilk karışımı ekle hızlı karıştır
Katılaşınca ateşten indir.

merhaba hanımlararanıza yeni katıldım bugün kitabı aldım yulaf kepegi aldım tavuk ve az yaglı yogurt aldım burdan okuduklarıma dayanarak malum kitaba ancak aksam baslayabilirim bana yarın için bi menü örnegi verebilirmisiniz 85 kiloyum dukan testinide yaptım ideal kilom 69.7 zaman 2 mayıs

sabah yagsı peynir li yumurta
arada yağsız yogurt öglen tavuk gogus ızgara yanına yogurt
yine ikindi de yağsız yogurt
akşam balık
acıktıkçada yine yogurt
kolay gelsin

Vitamin alanlar hangi vitamini alıyorsunuz? bir de yapay tatlandırıcı olarak candereli kullansam nasıl olur? 18 mg aspartam yazıyor. Tatlandırıcı konusunda çok eleştiri alıyorum zararlı sakın kullanma diyorlar. Kafam karıştı:KK31: şekersiz kahve,çay içemiyorum ki.

bizler tatlandırıcı olarak splenda kullanıyoruz. vitamin olarak onea day maximum yada pharmaton

sabah yagsı peynir li yumurta
arada yağsız yogurt öglen tavuk gogus ızgara yanına yogurt
yine ikindi de yağsız yogurt
akşam balık
acıktıkçada yine yogurt
kolay gelsin

cok tesekkürler

ylaf kepeği nezaman kullanılacaak ben en iyisi kitaba hemen baslayım

Son düzenleme:
cok tesekkürler

ylaf kepeği nezaman kullanılacaak ben en iyisi kitaba hemen baslayım

atakda 1,5 kaşık yulaf kepeği hakkın var. ben atakta gece acıkmamamk için gece yatarken yogurduma karıştırıp yedim . ama sabah krep yapabilirsin. 3 tane kadar çıkar . dilediğin ögünde tüket. .Okudukça yulaf kepegini ile ekmeğini de yaparsın. keklerinide poğacalarını da

Bu arada mekik aletim geldi çok mutluyum. Bu alet ile karın kasları çok kolay ve güzel çalışıyor. Eskiden vardı bende ama zayıflayınca atmıştım :KK1: Akılsız başın cezasını cüzdan çeker. Şimdi gittim yenisini aldım :KK52: Çok pratik bi biçimde karnımı eriteceğimi umut ediyorum. Tecrübe ettim işe yarayan bişi. Bu kez bunca emeğe ve hevese rağmen zayıflamazsam vursunlar beni :26:

$images.jpg

Canım çok teşekkürler,

Birde sana birşey sormak istiyorum. Tatlandırıcı olarak splenda dışındakileri kullansak nasıl olur. Dün realde baktım ta diyabet bölümüne splenda almış başını gidiyor yine bunun gibi başka toz tatlandırıcı mesela nasıl olur sence... Birde kahve mesela şekersiz hiç içemem kaç gündür hiç içmiyorum ama bu duruma bi çözüm bulmam lazım :KK43: ona ne atmam gerekir ?

Arkadaşlar merhaba,

Dukellanın tarifini bilen var mı bi türlü bulamadım, kitabımda evde gerçi orada yazıyor mu onuda bilmiyorum. Ataktayım ve inanılmaz tatlı istiyor canım.. :KK43:

benim bildiğim dukanella da şöyle:
Tarif çok basit :
1 yemek kaşığı kakao
1 yumurta akı
2 yemek kaşığı light süt
7 yemek kaşığı light süt tozu
3 yemek kaşığı tatlandırıcı
8 damla vanilya aroması

Tüm bu karışımları bir kapta karıştırıyoruz, eğer ihtiyaç duyarsanız süt ekleyebilirsiniz.
Ben şekillendirmek için buz kalıplarına koydum, siz de zevkinize göre minik kalıplara koyabilirsiniz. Buzlukta uzun bir süre bekletiyoruz, donuyor ve sonra mmmm yiyoruz. :)

--Alıntı---

Canım çok teşekkürler,

Birde sana birşey sormak istiyorum. Tatlandırıcı olarak splenda dışındakileri kullansak nasıl olur. Dün realde baktım ta diyabet bölümüne splenda almış başını gidiyor yine bunun gibi başka toz tatlandırıcı mesela nasıl olur sence... Birde kahve mesela şekersiz hiç içemem kaç gündür hiç içmiyorum ama bu duruma bi çözüm bulmam lazım :KK43: ona ne atmam gerekir ?

takita 60 ı kullanıyorlar ben kullanmadım. eczanelerde satılan minik tabletler var kahve için. Kitabında aspartam tavsiye etmiş dukan. Ben çay kahve için tatlandırıcıya ihtiyaç duymadığım için kullanmadım . yıllar önce çayı kahveyi şekersiz içme öçabalarım sırasında kısa süre kullandım . Aslında sen de gayet rahat alışabilirsi şekersiz içmeye kahveni. Eczacından iste . sana uygun olanı verecektir

X