Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Yıllık rutin kontrollerimi yaptırıyordum . ulrasonda safra kesemde taş buldular. Çaresi ameliyatmış, safra kesesinin alınması gerekiyormuş. tam kilo verirken ameliyat falan olup sekteye ugratmak istemiyorum. ameliyatı bir sene ertelesem bir şey olmaz herhalde. gerçi henüz dr.la da konuşmadım.
Bu diyeti tamamlamak istiyorum ben. tekrar topaç gibi dolaşmak istemiyorum

inan bütün tüğlerim diken diken oldu safra kesesi ameliyatı deyince...
aslında konuştuğum insanların %90 ı çok kolay bir ameliyat, diş çektirmek, bademcik ameliyatı gibi bişey 1 gece hastanede yatıyorsun... gibi şeyler söylemişti
hatta koaförümde ameliyattan 2 hafta sonra çalışmaya başladı, ablamın arkadaşı 3 haftalık ameliyatlıydı ablamın düğününde ve hiç durmadan göbek attı
ama ben :18: :18: :18: amanım hayatımın en zor ameliyatıydı, doğumdan 1 ay sonra sancılarım başladı, minicik çocukla sürekli acillerdeydik sarılık belirtileri yaşıyor, sürekli kusuyordum dayanılmaz sancıları vardı hatta kalp krizi sandık ilk başta, oğlum 3 aylık olana kadar dayanabildim sezeryanın üzerine kolik yaşayan bir bebekle kapalı ameliyat oldum ve tabiki bütün şanssızlığımla... ameliyatta sorun çıkmış nerdeyse açık ameliyata çevirecekmiş doktor, kimilerinin diş çektirmek gibi bişey dediği olaydan ben 1 ayda anca ayağa kalktım tabi birsürü şanssızlık üstüste geldi o ayrı, doktorun ne derse onu dinle bence hatta birkaç doktordan tavsiye al, yumurta safra kesesini çok tetikler, ben kanallarda taş oluşmasına karşı aylık test yaptırıyorum şimdi....

telli turnam, bu haftaki bildirimimi yapıyorum: 77,3.
3 ayda 12 kilo vermiş durumdayım toplamda. benim için süper bir durum. 9 kilom daha kaldı..
ben ilk hamileliğimde çok bulantı çekmiştim. sabah yataktan kalkmadan 2-3 tane çubuk kraker yiyerek bastırırdım sabah bulantılarını..doktor dönüşü güzel haberlerini bekliyorum..

Merhaba arkadaslar, benim seyirdeki 7.gunum birsey sormak istiyorum. bu komsu firinda satilan yulaf ekmegi oluyomu acaba? tamamen yulaf unundan yapildigini soyledi calisan kiz. bir bilgisi olan varsa nutfennnnnn acil cvp yazsinnn

Merhaba arkadaslar, benim seyirdeki 7.gunum birsey sormak istiyorum. bu komsu firinda satilan yulaf ekmegi oluyomu acaba? tamamen yulaf unundan yapildigini soyledi calisan kiz. bir bilgisi olan varsa nutfennnnnn acil cvp yazsinnn

keşke olsa ne güzel olurdu ama benim bildiğim kadarı ile yulaf unu ile kepeği arasında farkılıklar söz konusu
mesela yulaf ezmesi-unu-kepeği hepsi farklı kitapta ısrarla kepek olması yazılı
o yüzden sanırım olmaz canım

cevabin icin cok tesekkur ederim, hulyaslm:) ufff ya bi umitle aldim bende kiz tamamen yulaf kepeginden yapiliyo diyince heveslendim icinde ve disinda yulaflar var.. ama ekmek olabilmesi icin yulafi inceltilmis dedi. :2:

Yoğurt yapımı ile ilgili soruna ve sorununa cevap: mayanın az yada fazla olması yoğurdun tutmasını engellemez sen yarım kilodan yoğurt yaptığın icin öncelikle onu iyi sarmalısın. Ve bahsettigin sıcaklık dogru degil. Serçe parmağını süte batırdığında degil sakladığında hafif parmağın yanar gibi olacak. Dogru olan bu ve yoğurt mayasını sutle iyice incele ki süte iyice karışsın. Ben yoğurtlarını hep 300 ml lik kaplara yapıyorum çok güzel oluyor önemli olan sıcaklık seninki gibi tutmadığı zaman fırını az isitip kapatıyorum ve icine koyup bekletiveriyorum. Afiyet olsun

gecmis olsun ama mutlaka doktorunla konustuktan sonra karar ver bence canim

sen gercekten sanssizlik yasamissin cok kötü günler gecirmissin. Halbuki cevremde o kadar cok insan var ki bu ameliyati olan ve hemen ayaga kalkan. Allah birdaha yasatmasin canim.

Teli turna beni de listeye ekleyecekmisin ben iki gün önce falan bilgilerimi vermistim. Tekrar vereyim mi ? ( Bebegine e hayirli olsun demistim ayrica

merhaba hanımlar
bende 1 aralıkta başladım dukana, arada girip deneyimlerinizi okumuştum : ) 82 ile başladım, bu gün 77 yi gördüm tartıda : )

merhaba
biraz aradan sonra nihayet geri dondum
telli turnam bu haftaki kilom 81,9 eklersen sevinirim:103:

Çok geçmiş olsun, sende belirtiler başlamış öyle ameliyat olmuşsun, ben de henüz bir rahatsızlık yok. o nedenle belki biraz erteleyebilirim diyordum. rahatsızlıkları başlamadan ameliyat olsam anlattığın diğer kişilerinki gibi belki kolay olur. ama ben diyetimi bırakmak istemiyorum:-(((

yulaf unu ve yulaf kepeği farklı şeyler. Bize sadece yulaf kepeği izni var o da günde 2 kaşık. hata yapıp yulaf ekmeği yeme.
çok çeşitli tarifler yulaf kepeğini kullanabileceğin
diyetinde kolaylıklar dilerim

çoook geçmiş olsun ya şifalar diliorum sana inş seninki çok kolay geçer hemencik ayaklanırsın sıkma canını..

Geçmiş olsun whitebird bence öteleme ikisini bir arada götürebilirsin sadece 2 gün zorluk çekersin ameliyat öncesi ve sonrası sonra tekrar devam sağlık önce gelir diyoruz :) sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…