Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sorun saglik olmasa sanirim ben 500ü bulurdum,görüntümden umudu kesmistim artik..
yillardir ne arkadas toplantilarina,ne gezmeye,ne aile ziyaretlerine gitmiyorum..
bu kilolar sosyal hayatimida bitirdi benim..
4 yasindaki kizim bile artik beni sisko göbek anne diye cagiriyor(

Selam kizlar bugün 84,8 ciktim tartida 85 in altini gördüm ya, daha durmam. (87 ile baslamistim)

Sabah kahvalti icin krep denedim ilk krep tavaya yapisinca 1 cay kasigi kadar sivi yag koymak zorunda kaldim tavaya, pecete ile de sildim sonra güzel oldu.

Aksamlari 20dk kadar bel ve göbek egzersizleri yapiyorum cok yorucu oluyor. Henüz yürüyüs yapamadim hava soguk. Ama üsenmezsem birazdan cikip yürümeyi de düsünüyorum.

Sabahlari halsizlik hissediyorum sadece, gün icinde sorunum yok. Onun icin sporu abartmakta istiyorum ki daha hizli kilo verebileyim.

Bu diyete baslamasina baslarimda canim,ama bunuda yarida birakir verdiklerimi geri alirim korkusuda yakami
birakmaz.. sayisini bile hatirlamadigim diyetleri yarida kestim,cok basarisizim kendime cok kiziyorum cokk

dediğim gibi senyarın hemen başla ve güzel kızın senin için güzel annem desin.
Büyük oğlum anne ne kadar güzeldin okulda bir sana bir arkadaşlarımın annelerine bakar benim annem ne kadar güzel derdim bu halin ne diyor. En kötüsü de çocukların bizi böyle ggörmesi sanırım.
Dukan diyetin hayırlı olsun ve kolay gelsin.Azimle sonuca ulaş

Halsizlik vitamin eksikliginden kaynaklanıyor olabilir.
Dizim ameliyatlı ve soguğu sevmem onun için dışarıda yürüyemiyorum ama 3 günde bir evin içinde yarım saat tempolu yürümeye çalışıyorum .

evet,cocuklarimin gözünde sisman ve yemek müptelasi bir anne olmak istemiyorum..
ayrica dedigin cok dogru,cocuklarimizin bizi baska annelerle kiyaslayip kendilerine
ait olan annede cirkinlikler ve eksikler bulmasi cok aci.. azimli olmaliyim,cok haklisin..:)

Bu diyete baslamasina baslarimda canim,ama bunuda yarida birakir verdiklerimi geri alirim korkusuda yakami
birakmaz.. sayisini bile hatirlamadigim diyetleri yarida kestim,cok basarisizim kendime cok kiziyorum cokk

Dediğin gibi bırakacaksan hiç başlama misliyle geri alacaksın çünkü.
Karar verip gerçekten zayıflamayı istediğinde başla

bende kendime bir diet anı günlüğü hazırladım (WORD de) kızlar .gün için ne yapıyorsam,ne yiyorsam hepsini bu günlüğe yazıcam diete bugün başladım tam 76.7 kilo ile yani sabah kalktığımda öyleydi şuan saat akşam 6 ve ben 76.3 üm hehe 400 ü gitti geri kaldı 16.3 hehe 60 olmaya yani ama 58 falan olsamda hiç fena olmaz ideal kilom o yani oydu
işte günlüğümün bugünkü bölümü:)

DUKAN DİETİ
1.günüm (27.11.2011)

Dietteki ilk günüm ve ben çok heyecanlıyım . annem ve kardeşim sürekli beni rencide etse ve beni vazgeçirmek için sürekli konuşsalarda ben bu sefer kararlıyım . annem Karatay dietini inceledi ve ona başlamam için ısrarlı ancak ben bu dieti daha çok inceledim ve önce bununla başlayıp kilomu verdikten sonra hayatımın kalanında Karatay dietini uygulamayı düşünmekteyim . çünkü karatay dietinin bir beslenme öğretisi olduğunu düşünüyorum.
Burada en önemli nokta evdeki diğer kişilerinde size olmaları : Eğer kendi evinizin hanımı değilseniz aile bireylerinin size destek olması lazım mesela annemin yaptığı diet yemeklerine gizlice yağ koymasından endişe etmeden  annem ekmeksiz doymayacağımı düşünsede ben şuan kendimi tıka basa tok hissediyorum nasıl mı ?

Saat: 9 :İlk olarak Bugün kahvaltıda yumurta pişirme makinamla orta kıvamda pişirdiğim 3 adet yumurtanın bir bütün ve birininde sadece beyazını yedim (kalanı kardeşim yedi  )
İkinci olarak annem kardeşim ve kendisine çökelek (Lor peynir) ısıtmıştı.içine de bir kaşık yulaf kepeği eklemiş Ondanda biraz yedim.
Ayrıca da Sütaş’ın light peynirinden de ince bir dilim yedim. Bunlarla kendimi çok tok hissettim . ayrıca üzerine bir tane takita ile (ASPARTAM) ile tatlandırılmış kahve içtim . onun üzerine 1 bardak ılık su. Ve birtanede elmalı tarçınlı çay içtim. Öğleden sonra da hamsi yiyeceğiz 
Sabah izlenimlerim bunlar bakalım öğleden sonra neler neler olacak 
Saat: öğleden sonra 3 bugün dışarıda işlerim vardı o yüzden öğle arasında birşey yiyemedim saat 3 te fırında hamsi yaptım yedim üzerine de yeşil çay içtim .

Son düzenleme:
merhabalar;

dukan diyetini birçok kişiden duydum, ve uygulayan gördüm.. aslında birakana da şahit oldum 15 kilo verene de.. sonunda kitabı alıp, okudum, sitesine girdim ve 3 gündür atak dönemindeyim :) sitede atak için bana 3 gün dedi ama ben 5-6 gün yapmayı düşünüyorum.. 3. günün sabahı tam 2 kilo vermiştim.. bakalım nasıl devam edecek.. acaba ben de 15-20 kilo verebilenlerden olabilecek miyim? :)

21 Eylulde 74,2kg basladim. %90 uydum diyete. Su an63.3 kg dayim. Hedefe 7 kg kaldi.
Kabizlik icik elma krom cayi kullaniyorum.

Su yumruk denilen nedir bilmiyorum. Goji berry yi de yarin alacagim.

Halsizlik vitamin eksikliginden kaynaklanıyor olabilir.
Dizim ameliyatlı ve soguğu sevmem onun için dışarıda yürüyemiyorum ama 3 günde bir evin içinde yarım saat tempolu yürümeye çalışıyorum .

Gecmis olsun, ben üsenmedim yürüyüsümü de yaptim yarim saatlik. Bu kilolar ile ya hayat boyu yakinarak, mutsuz olarak yasicaz yada 3-5 ay disimizi sikarak mutlu olmaya bakicaz, baska yolu yok. Diyetten sonuc alabilecegimi bilmek güzel en azindan deneyimleri olanlardan yola cikarak bunu söyleyebiliyorum ve tabi atakta gördüm 85 alti kilodan ^^

Daha önce 89 kilodayken günde 1 saat bazen 40-45dk yürüyüs ile yemekleri azaltarak rejim yapmayi denemistim yaklasik 1 ayda 85'e indim, regl öncesi dagitip birakmistim yeniden 87 oldum. Simdi ise 5 günde 85 altini görebildim :))

Dukan'ın sitesinde benim için 61-62 ideal kilondur diyor ama ben 57-58i görmek istiyorum.. olur mu kızlar ne dersiniz? önceden yapanlardan yorum bekliyorum, gerçekten belirlediği kilo altına inilmiyor mu? yoksa diyete devam edersen iner miyiz? ayy ilk 2 günkü düşüşü görünce çok heyecanlandım... cuma başladım, pazar sabahı 2.1 kilo gitmişti.. tabii çoğunluğu sudur ama yine de tartıda iniş görmek harika :)

Bende hedef kilomu 65 olarak belirledim ama bana 71.9 kilo dedi, o kiloyu istemiyorum ve devam etmek istiyorum 65i görene kadar.

ben de iki haftadır diyeti uyguluyorum. 3 kilodan biraz fazla verdim ama bugün canım sıkılmaya başladı. Et, tavuk yumurta sanki kokmaya başladı yiyesim gelmiyor. Sütten de usandım. Allahtan sütlü kahve iyi oluyor. Ya sabır.. Vereceğim 2 kilom var ama ömrüm iki kilo vermem lazım demekle geçiyor. Artık bunu söylemekten bıktım ve sonsuza kadar belli bir noktada standart kalmak istiyorm. Yeter artık iki ay ye bir ay diyet yap gez bıktım dengesizlikten. Sizleri de sıkmak istemem ama azıcık motivasyon gelirse iyi hissederim diye yazıyorum. Sevgiler

Son düzenleme:

Olmazzzz! sıkıldım diyemezsin 2 kilo verecekmişsin söyleniyorsun Bende 2 haftada ancak 3 kilo verdim ve benim daha verecek 22 kilom var.
Bir de bizim gibilerin varlığını düşünde sıkılma)
dikkat kilonu verip güclendirme koruma evrellerini de yap aman yoksa verdiklerin de geri gelir.
sonunda da bizim durumumuza düşersin.
Ben evlendiğimde 47 kiloydum şimdi 85
O nedenle burada sıkılmak ysak. Bak sebze protein günleri de başlamıştır. balığın yanına kocaman bir salata tabağı yaptım üstünede kitapta yazan soslardan biri ni ekledim. slatayla doydugum halde üstüne zorlayarak balığımı da yedim
Hadi devam

ay keşke benim de verecek 2 kilom olsa... yıllar önce 3-5 kilo fazlam derdim , etrafımdakiler yok cnm iisin derlerdi.. şimdi 20 kilo fazlam var diyorum, yok cnm 10 versen iyidir diyorlar.. yani ne etrafındakilerin ne dediği önemli ne de verilecek miktar.(tabi psikolojini bozup 40 kilo iken hala kilo vermem lazım demiyorsan :)) 2 de olsa 20 de insanı mutsuz ediyor... ben de yıllardır hep bi kilo vermek derdindeyim.. artık çok sıkıldım, ee evlendim, ileride bebek falan da dersek artık vermem daha da zorlaşacak... yani madem başladın, 2-3 kilo nedir ki? dayan.. eminim vereceksin..ve rahatlayacaksın... umarım ben de 3-4 ay sonra son 2 kilom kaldı derim :)

21 Eylulde 74,2kg basladim. %90 uydum diyete. Su an63.3 kg dayim. Hedefe 7 kg kaldi.
Kabizlik icik elma krom cayi kullaniyorum.

Su yumruk denilen nedir bilmiyorum. Goji berry yi de yarin alacagim.

Yumruk olayı şu: 2 aydan sonra kilo yerinde kalıp bir türlü vermiyormuşsun . O zaman dukan 4 günlük atak evresinin tekrarını yürüyüşün artırılmasını istiyor ki tekrar kilo verimi başlasın

emin olun ben de doğumlardan sonra 80 küsür kiloydum 15 kilosunu verdim 5inden vaazgeçtim ikisi de kaldı :)) ama bu iki başıma bela oldu. sormayın gitsin

Demek bırakmasaydın hemen hemen aynı kiloda olucaktık şimdi. Neyse zararın neresinden dönsen kardır. Belki de daha öncekine göre yavaşlamanın sebebi ikinci kez yapıyor olmandır. Ne kadar diyet yaparsan vücudun o kadar direnç kazanır. Hele hele bu diyeti hayat boyunca iki kereden fazla yapmamalıymışız. Bu kez ne olursa olsun başladığın işi bitir ve hedef kilona ulaşıncaya kadar devam et

Benim de oğlum henüz 16 aylık. Geceleri uyutmaması bi tarafa ben de kendimi çoğu zaman yorgun hissediyorum. Anlayabiliyorum seni canım. Ama kilo verdikçe ve kendine güvenin arttıkça yorgunluk vız geliyor inan ki...

Su konusuna gelince... Ben normalde fazla su içen biri değilimdir. Hatta aklıma bile gelmez su içmek. Bu diyetle birlikte zorunlu olarak en az 1.5 litre suyu mutlaka içiyorum. Şişeden içmek daha kolay oluyor hem de ölçüsünü bilerek içme ve bitirme zorunluluğu hissediyorsun. Ben bu sayede çok rahat içiyorum suyu.

Ben ve burdaki arkadaşlarımız her zaman desteğe hazırız. Bu kez emin adımlarla ilerlemen dileğiyle...

Evet canım, küçülttürücem ben de. İkinciden sonra daha da çok ihtiyaç duyuyor insan. İnşallah hayırlısı bakalım, önümüzdeki bahara düşünüyorum.

Ben İzmir deyim canım yaa. Senin bahsettiğin doktoru çok duydum. Ben İzmir den bakıyorum doktor, artık yavaş yavaş araştırmaya başlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…