Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Krep güzel oluyor dene .
yulaf kepeği ile de gayet güzel oluyor . ben artık yulaf kepeği ile yapılan her şeyi seviyorum

öğlen yağsız tavada, jülyen kesilmiş tavuk etini hafif köri ile pişirip yanına hardal, 2 tane kornişon turşu ve yağsız yoğurdunuzdan yapacağınız ayran ile bir menü oluşturabilirsiniz.

Sabahtan sonra birdaha girenmedigim icin. Ögleni bir kap dereotlu(kurutulmus) yagsiz yogurt ile gecistirdim. Aksam üzeride firinda poset icinde et yaptim sadece kekik ve biberiyeyle. Simdiye kadar 2,5 litre su ictim. Bu gün 2 kahvemi iciyorum tatlandiriciyla. Bunlarla hayatta doymam diyen ben gün boyunca hic aclik hissetmedim. INANILMAZ. Insallah hep böyle sürer. Senin (siz demiyorum) verdigin tarifleride kayit ettim. P.tesi uygulayacagim. Cok tesekkürler.

ne güzel ben de 2 ay bitirip böyle 13 kilo verebilsem tebrikler ve devam
verirsin canım merak etme, ben de başlarken diyordum acaba 10 kilo verirmiydim yılbaşına????? şimdi ise yeni yıla girerken acaba 20 kiloyu geçebilecekmiyim diye kendimle yarışıyorum...
yeter ki yasaklara uy, elinden geldiğince kaçamak yapma, ben toplam 5 kere kaçamak yapmadım, kaçamak kaçamağı doğurur ve bir kere başladın mı devamı gelir, vücut inan bir gün sonra aynı saatte aynı şeyi istiyor, sakın oyununa gelme helede duraklama dönemlerinde....yalnız ben arada sabahları 1 kaşık bal-polen yiyorum o ayrı çünkü şekersiz bal olduğuna %100 eminim...

Desteğin için teşekkürler. Bal yemeye ben cesaret edemem ama bugün vitamin desteğine başladım özelliklede diyet yapanlar için uygun diyen bir vitamin eczacıma danıştım ona göre aldım. Vitamin desteksiz saç dökülmesi vs yapıyor denniyor saçlarıma kıyamam
Seyir evresinde sebzeye de geçildiği içn duraklama oluyor deniyor. Ne zaman tekrar vermeye başlanıyor

canım ben "one a day maksimum" diye bir vitamin kullanıyorum, içinde potasyum var özellikle ona bak yoksa kramp sorunu yaşayabilirsin hem reçeteyede yazılıyor bu vitamin, ayrıca omega-3 kullanıyorum malum yağ yakıcı özelliği var bende burda öğrendim hoş, marincap onu adıda, duraklamayı ben özellikle diyete başladıktan 1 ay sonra yaşadım hiç kaçamak yapmadığım ve regl döneminde olmadığım halde bir hafta sadece 300 gram verdim ama asla bozmadım sadece azcık sporu artırdım ve tekrar başladı kilo vermem sonuçta vücut direnecek yağ yakmamak için buda çok normal önemli olan özellikle o dönemde asla vazgeçmemek ve yasaklardan uzak durmakkkk
ben bu forumun çok faydasını gördüm, çok motive edici oldu benim için

Oneadayin reçeteye yazıldığını bilmiyordum. Hangi koşulda yazılıyor. Bu forumu ben de seviyorum. Destek ve yönlerdirmeler çok güzel.
Tek başına diyet yapmak gerçekten zor

Krep güzel oluyor dene .
yulaf kepeği ile de gayet güzel oluyor . ben artık yulaf kepeği ile yapılan her şeyi seviyorum

Tesekkür ederim, yulaf kepegini bende sevdim, yerken zorlanmiyorum, bir defa yumurtayi cirpip icine yulaf kepegi koydum yagsiz tavada omlet gibi pisirmek istedim ama olmadi, dagildi hep. Krep yaparken de dagilacagini düsünüyorum ama denicem bakalim nasil olacak.

Canım benim, nasıl mutlusundur şimdi. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin yavrunu. Sıra TELLİ TURNAM da, ahanda buraya yazıyom bak

Kilo cetvelim doğru canım. Ben 14 eylülde başladım bu diyete. Yaklaşık 16 kilo verdim galiba

nasılll ya süperrmişşş eşiniz dostunuz ne dedi bu duruma biaraz anlatın lütfennn??birde neler yaptınız mesela vitamin kullandınızmıı??? tekrar maşallahhhh..

kızlar mrb yulaf ugn migrosa gittim diet için gereken bütün malzemeleri aldım et,tavuk,dilimli hindi,ton balığı süt yourt yumurta yulaf kepeği (yulaf kepeği yoktu migrosun sitesine girip oradan istek yaptım marka doğalsan tadı güzel sizde istek yaparak bulunduğunuz yerdeki migroslara getirtebilirsiniz) ben ilçedeyim burada migros yok il 30 dk srüyor en yakın ile getirmişler istek yapınca 3 günde geldi aradılar alabilirsiniz diye uça uça üşenmeden gittim aldım geldim 230 tl harcadım :) hatta yumurta haşlama makinesi dahi aldım bu dieti önemsiyorum çünkü ve az önce tartıldım 76 kilo ile başlıyorum ben bu diete . light puding falan da aldım . kızlar light puding falan yenebiliyor demi yanlış yapmayalım sonra ha bi sorum daha olucak yarın ilk günüm ve ben omletle başlamak istiyorum omletime sucuk katabilir miyim yani sucuk yeniliyor mu .

bugün waffle yedim ohh...ama dün ve bugn sanki biraz kaçırdım dün mesela pilav yedim bi kaç kaşık yani haftalık nişastalı olayının birini yemiş oldum heralde bugünde cheesecake tattım biraz normal kaşar peyniri yedim valla tartılmıycam bi kaç gün akşam ızgara yedim aslında...sapıtmasam barii güçlendirmeye geçtim diye...hadi iyi geceler herkese...

nasılll ya süperrmişşş eşiniz dostunuz ne dedi bu duruma biaraz anlatın lütfennn??birde neler yaptınız mesela vitamin kullandınızmıı??? tekrar maşallahhhh..

Teşekkürler

Çevremden inanılmaz tepkiler aldım tabii, kısa bir sürede neredeyse eski formuma geri döndüm. Kendime güvenim arttı, herkesten çok güzel övgüler alıyorum, ne kadar güzelleştin naaptın böyle sen gibi sözler duymak çok hoşuma gidiyor.

Biz eşimle birlikte başladık bu diyete. O da yaklaşık olarak 17 kilo verdi. Her gittiği yerde ona da soruyorlarmış, nasıl zayıfladın diye. Tabii halen devam ediyoruz, hedefe ulaşana kadar durmak yok

Neler yaptığıma gelince... Kitabı iyice okuyup diyete harfiyen uydum. genellikle balık ağırlıklı beslendim. Yağsız ya da az yağlı kıymadan köfte yapıyorum arada, biftek, tavuk, hindi de yapıyorum. Kullandığım peynir, yoğurt vs. hep light olanlarından aldım. Sabah bir, akşam bir olmak üzere günde iki tane yulaf kepekli krebimi yedim. Diyete başladıktan bir ay sonra falan tatlı ihtiyacımı gidermek için gün aşırı bir adet light puding yemeye başladım. Bazen de light meyveli yoğurt. Arada light dondurma yemeye başladım. Sp ve p günlerimi olması gerektiği gibi uyguladım. Dışarıda da çok yemeğe gittim. Kendimi çok kasmadım açıkçası, diyetime uygun yiyecekleri bulmakta ustalaştım artık Bir de kolasız yapamıyorum ben. Hemen hemen her akşam zero içiyorum yemeğimin yanında Bir de havalar soğumadan önce günde yarım saatlik yürüyüşlerim vardı. Şimdi ise fırsat buldukça yapabiliyorum. Pilates yapıyordum, bu aralar onu da boşladım sayılır. Benim oğlan çok yoruyor beni, geceleri uyutmuyor. Biraz kendime gelsem başlıycam yine.

Bu arada vitamin falan hiç kullanmadım ama şu aralar kullanma ihtiyacı hissediyorum. Pazartesi günü doktoruma danışarak vitamine başlamayı düşünüyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, benim oğlan rahat vermiyor yine bana. Sen kaç kilo vermek istiyorsun??inşallah en kısa sürede kurtulursun kilolarından. bu diyete uyduğun takdirde başarılı olmaman mümkün değil canım. Sormak istediklerin olursa seve seve cevap veririm.

Oneadayin reçeteye yazıldığını bilmiyordum. Hangi koşulda yazılıyor. Bu forumu ben de seviyorum. Destek ve yönlerdirmeler çok güzel.
Tek başına diyet yapmak gerçekten zor
ben 2 kere yazdırdım, eşimin kurumu ödüyor (banka)
hiç sorun çıkmadı yani, aile hekimimize diyette olduğumu söyledim ve yazdı, ayda bir tahlil veriyorum, perşembe yine gitçem hatta, ilk tahlilde kolesterolüm 260tan 200e inmişti bakalım şimdi ne olcak?

harika yaa bayıldımm...benim vermem gereken kiloo ooooo sormayınnnn aynı gibiydikkk bir zaamanlar ama siz cok güzel yol katetmişşsinizz..84 başladım bugün atakda 7. günüm sabah aç karnınana tartıldım 81 cıkdıı.sanki azkilo vermiş gibiyimm sizce??? atak 10 gün yapıcam..hedef 58 inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…