Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Nekadar Mulayim bi cvp yazmissin kesmedi beni. ben esip gurleyen" vay utanmaz biz bu soğukta disarda yurucez diye burnumuz dusuyo bire gafil...."gibi bı cvp yazmanı bekliyorum yaaawwww:)))))))):26:

Valla canım bak kendi ağzınla demişsin.

O yürüme bandını alamayan ne kadar insan var. Seninki gafillik değil nankörlük oluyor biraz. İmkanına ihanet ediyorsun. Sırf bu sebepten bile senin dediğin gibi sebep yapıp yürümen lazım. Elindekinin kıymetini bil. Yürümemen kimseye birşey yapmaz ama senin hedefine gitmende sana bir engel bir set olur. Ne isteniyor ki senden koskoca 24 saat içinde 30 dk yürüyüş. Çokmu yani. 30 dk yürüme hadi bi sofra kur dense hemen koşarsın dimi yada hadi bi dizi izleyelim dense 2 saatini diziye ayırırsın yada bir filme ama hayatın için, kendin için bir 30 dk feda edemiyorsun. Nedir seni engelleyen, belkide gerçekten zayıflamak istemiyorsun. Sen isteklerini sorgula bakalım. Ne istiyorsun, ne istediğini biliyormusun..

kızlar benim spor malzemeleri de icler acısı. duvarın dibine yasladım. durdukları yerde curucek nerdeyse. telli turnam dogru diyorsun artık spor salonuna gidemedigim zaman ben de evde yurumeye calısıcam

Seni takdir edenlerin arasına ben de katılayım. Tebrikler
Darısı bütün Dukancıların başına

telli turnam yumruk harekatı deyince artık aklıma sen geliceksin:)) kaçamak mı yaptın, telli turnaya anlat ve gör yumruk harekatını

Ve bende malesef hala dikiş tutturamadım. Hafta sonu gene herşeyim altüst oldu. C.tesi günü misafirlikteydik. 7de gittik 12ye kadar. Ve ben en son yemeğimi 2 gibi yemiştim. Gittiğimiz yere yemeğe gitmediğimiz için çay pasta kek gibi ikramlar vardı. Bende açlığa dayanamayıp çayın yanında pastayı yemek zorunda kaldım. Gerçi ince bir dilimdi. Sonra erkek arkadaşım da bende o kadar acıkmıştık ki ordan çıkıp gece gece soluğu kebapçıda aldık. çorba cacık ve salatadan oluşan bir menüm vardı benim. O ise dürümleri götürdü(

pazar günü de annanemin mezunlar günü toplantısı vardı. 2de gelecek misafirler için koşturup durduk kahvaltı bile etmeden. Bu sefer akşam yemeğine davetliydik, ve ben birkaç ceviz ve kuru meyve dışında bişey yemedim 7ye kadar. Yemekte de lazanya salata ve şarap vardı. Tabi açlıktan gözü dönmüş olan ben bi güzel yedim içtim hepsinden. Bide maç vardı dün, izlerken cipsler kuruyemişler havada uçuştu. Ama ben bunlara fazla kapılmadım, uslu uslu oturup çayımı içtim..

Nasıl toparlayacağım kendimi offf

canım misafirlikte bile olsamm pasta börek kacırmaktansa ev sahibinden sut yogutr en olmadı haslanmıs yumurta soruyorum. boylelıkle kaçamak yapmaktan kurtuluyorum.

canım misafirlikte bile olsamm pasta börek kacırmaktansa ev sahibinden sut yogutr en olmadı haslanmıs yumurta soruyorum. Boylelıkle kaçamak yapmaktan kurtuluyorum.

aslında haklısın, ama atlattığım rahatsızlıktan sonra çoğu kişi dukan diyetini suçlu bulduğu için diyet yapmama son derece karşı ve bana engel oluyorlar genelde. Gittiğim yer de bunun yakın bir şahidi olduğu için hayatta vermezlerdi o istediklerimi. Bu sebeple çaktıurmadan yapmaya çalışıyorum artık. Zaten ben de biraz modifiye ettim diyeti. Her gün sp yapıyorum. Ekmek yok şeker yok ve nişastalı diğer gıdalar. O zaman dah arahat idare ediyorum. Işte bu tip ekstra durumlar çıkmazsa tabi(

aaa evet canım. yenıden cok gecmış olsun. cok tepki cekme o zaan:) kan tahlılımı yatırdım ben butun sonuclar cok iyi cıktı. bir zararı gorunmuyor bu dıyetın aslında

Zor bir dönemden geçiyorsun ama toparlanman lazım canım. Ahlanıp vahlanacağına bir an önce hazırlıklarını yap işe koyul. Boşver giden gitmiş ama başla bir yerden

aaa evet canım. yenıden cok gecmış olsun. cok tepki cekme o zaan:) kan tahlılımı yatırdım ben butun sonuclar cok iyi cıktı. bir zararı gorunmuyor bu dıyetın aslında

çok sevindim tahlillerin iyi olmasına. benimkiler de güzel çıkmıştı. kolestrolüm düşmüş, hatta iyi kolestrol kötü kolestrolün üzerine çıkmıştı. b12 düşüktü ama onun dukanla alakası yok. benim sorunlarım kabızlıkla başlayıp devam etti, sindirim sistemi yani tamamen. zaten dukan beklendiği gibi kolestrolu arttırmıyor. canan karatayın yazılarında kolestrolü arttıranın hamur işleri olduğu yazıyordu. bu diyette tamamen bırakıldığı için hamur işleri, hepimizin kolestrol değerleri düşüyor haliyle..

Zor bir dönemden geçiyorsun ama toparlanman lazım canım. Ahlanıp vahlanacağına bir an önce hazırlıklarını yap işe koyul. Boşver giden gitmiş ama başla bir yerden

haklısın canım, yoksa ben ahlanmakla uğraşırken o giden kilolar yerlerine dönecekler!!!! asla izin veremem!!!

arkadaşlar seyir evresini 5+5 mi 1+1 mi uygulamalıyız. 25 klio vermeyi hedefliyorum ve atağı uzattığım halde ancak 2 kilo verebildim.
Deneyimlerinizle bana tavsiye verebilir misiniz

Hiiiiiih şimdi oldu iste bu da bana yaptığın yumruk oldu bugün o bandı kullanmam. lazım canım benim saol ağzına saglık. bana mustehak bu. Sakın biyerlere gitme canımıza oku bizim
Bu hafta hem öğretmenler gunü yemeğim hemde 2 tane gunüm var bakalım naapicam

arkadaşlar seyir evresini 5+5 mi 1+1 mi uygulamalıyız. 25 klio vermeyi hedefliyorum ve atağı uzattığım halde ancak 2 kilo verebildim.
Deneyimlerinizle bana tavsiye verebilir misiniz

kitapta uzun vadeli durumlarda 1+1 öneriyordu. Daha rahat yürütüldüğünü söylüyor o şekilde. 5+5i daha çok kısa vadeli diyet yapacak olanlara tavsiye ediyor.

Bencede öyle, proteini 5 gün aralıksız sürdürmek gerçekten de daha zor. özellikle evde yemeyeceğin zamanlarda p günlerinde çok daha zor olur 5+5. Ama hangisinin daha çok verdireceği konusunda pek yorum yapmamış. Yani her iki durumda kilo verme hızı pek değişmiyor anlayacağın.

Teşekkürler yaıtın için Bitterlemon. Tartının ibresinde pek oynama olmazsa umutsuzluğa kapılırım diye korkuyorum. O nedenle hani biraz daha eksileri görebilsem daha bir motive olacak mışım gibi geliyor.
O zaman 1+1 mi yaptınız seyir evresini

kızlaaaarrrr nasılsınız bakalım yokluğumda neler yapıyosunuz?ben diyeti bırakalı 1 ay olacak hamileyken kilo almam gerekirken ben aksine zayıfladım bu sabah tartıldım 63,500 olmuşum en son 65,200 falandım bu diyet nasıl bişeymiş ya yediğim halde kilo almıyorum gerçi fazlada yiyemedim 1 hafta falam miğdem çok bulanıyodu ama geçen hafta baya yedim yinede kilo vermiim yani kızlar diyet bitince kilo alırmıyım diye düşünmeyin bu diyet kesinlikle aldırmıyo

Herkese tekrar selamlar

Dukan diyeti öncesinde su içme alışkanlıgım hiç yoktu, porsiyonlarım kocaman tabakların içini dolduruyordu, çiğnemeden koklamadan robot gibi yiyordum, zaten hareket, spor hiç yoktu..! Vucuduma cok güzel eziyet ediyordum ve işin ilginç yanı farkında bile değildim. :26:

Bu diyeti uygulamış ve güzel sonuçlar almış biri olarak bir kaç tavsiyede bulunmak isterim.
Öncelikle farkında olmamız gerek birşey var. Bu çok önemli; dukan diyeti ile biz sadece kilo vermiyoruz, biz vucudumuzun alıştıgı yaşama biçimini değiştiriyoruz. Hücrelerimize kazınmış olan yanlış alışkanlıkları silip yerine yenisini koymaya çalısıyoruz. Vucudumuzun bize direnmesi cok normal. Gözümüzün önünde patates kızarmalarının, gofretlerin uçuşması çok normal. Hepimiz bu yoldan geçiyoruz. Sabah kalkıyoruz su bile içmeden teraziye cıkıyoruz kaç gram verdigimizi görmek için bir hevesle, verebilmişek ne ala. Verememişsek hemen panikliyoruz.
Bu noktada motivasyon inanılmaz önemli. O yüzden eski konuşmalara bakarsanız neden hergün deli gibi burada mesajlaştıgımızı görebilirsiniz Ben motivasyonumu sağlam tutmak için yanıma bir kurban daha seçtim Seçtiğim kişi bizzat babam olur ve kendisi de 25 kilo civarında fazlalıgı vucudundan atmış bulunmakta

Aslında çok şey var yazabilecegim ancak uzun uzun yazıp, sıkıcı bir metin paylaşmak istemem.
Birşeyler sormak isteyen olursa memnuniyetle cevaplarım. Unutmayın forumun bu başlıgını okuyorsanız sıkı bir vucut için gereken ilk adımı atmışsınız demektir

sevgiler

bende bugun 5 gun atack tan sonra 1+1 ile basliyorum bana 5+ 5 yapmak daha zor gibi geldi o yuzden 1+1 deniycem insallah mukemmel sonuc alirim bende
ama regli donemime denk geldi 2 gundur tartilmadim regli donemim bitsin oyle tartilmayi dusunuyorum sanirim 2 kilo kadar fazlalik gosteriyormus o yuzden moralimi bozmak istemedim acikcasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…