Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

slm...bende yeniden bugün dukanna başladım daha öncede yapmıştımm. 15 günde 8 kilo gitmişdi valla eylül ayında ama şimdi hepsi yerinde:)bu gün itabariyle tekrar başlamış bulunuyorum 83 kiloyum bakalım nası gitcek kilolar? bu sfer daha bi kararlıyımm inşşallah..yardım kızlar özelliklede kilo verenler bizede yardımcı olunnn..olunki bizde sizin gibi olalımmm..:KK9:
Naverdin 15 günde 8 kiloyu bravo sana ama gerimi aldın yoksa hepsini o nasıl oldu ikisini de anlat lütfen

ne yazdın be yemin ederim gözlerim dolduu sanki beni anlattın ama biliyorum hepimizin ortak derdii
olsun bugünlerde geçeçek inşallah...allah büyük.. haytımın 5 yılı böyle şişman geçtii artık bunlarla yaşamak istemiyorummm..:KK20:

Son düzenleme:
Naverdin 15 günde 8 kiloyu bravo sana ama gerimi aldın yoksa hepsini o nasıl oldu ikisini de anlat lütfen

aynen öyle valla ama harfiyen uydumm 7 gün atak yaptımm
gören herkes nası yanı diyoduu.. snra ptotein sebze yaptımm. 15 günde 8 kilo gitti tabi yarısı su tabii 46 dan 42 düştümmm beden tabii:)snra kilo vermem durdu ki bu normalmişş bende dedimki ay onu mu yesem ay bunumu yesem bakmışımki yine 83 olmuşumm ama şu bi gerçek yadim abi yemesydim o kilomda kalırdım hemde ne yemekk... ama bitti arık yemek memek işlerii:)

Telli turnam evde yürüyüş bandım var kullanmıyorum bir ikide bana söylensene durdu zaten kilo vermem regl den sonra 11 Kasım'dan beri 2.5 kg

aynen öyle valla ama harfiyen uydumm 7 gün atak yaptımm
gören herkes nası yanı diyoduu.. snra ptotein sebze yaptımm. 15 günde 8 kilo gitti tabi yarısı su tabii 46 dan 42 düştümmm beden tabii:)snra kilo vermem durdu ki bu normalmişş bende dedimki ay onu mu yesem ay bunumu yesem bakmışımki yine 83 olmuşumm ama şu bi gerçek yadim abi yemesydim o kilomda kalırdım hemde ne yemekk... ama bitti arık yemek memek işlerii:)

ben 20 günde 2 kilo verdim.sen ne yapıp verdin o kadar!!?? keşke yemeseymişsin. neyse bunu başarmış biri olarak diyette kendine daha fazla güvenip yapar yine verirsin canım.

yahu telli turnam senin bu şairane yorumlarına bayılıyorummmmm, mesajını diyet dosyama kaydettim hemennn
çok sağol arkadaşım, zaten buraya kaçamak yaptığımı yazmak bile yeterince suçlu hissetmeye yetiyor ve kaldığın yerden devam etmek için motive ediyor, birde üzerine senin yazın cuk oturdu inan...
yok yok kaçamak yok, tamam 13 kilo verdim daha 2 ay olmadan ama daha verecek en az 20 kilom var ve yılmak YOKKKKKKKKKK :KK47:
Ne kaldı şurda martın ilk haftasına.... memlekete gitçem ve içimdeki kelebeği görecekler, fili değil

maşallah nası verdin bizede anlat bu arada helal olsunn yakın cevren ne diyooo??

ben 20 günde 2 kilo verdim.sen ne yapıp verdin o kadar!!?? keşke yemeseymişsin. neyse bunu başarmış biri olarak diyette kendine daha fazla güvenip yapar yine verirsin canım.

20 günde 2 kilo cok az.tam 15 gündede 8kilo çokkk ama senin biyerlerde bi yanlışın olmasınn.benim cevremdeki herkes genelde ilk atakda 3 yada 4 kilo veriyooo burdakilerde öyleeee okursann geçmişi. sizin ne kadar vermeniz gerkiyooo?? benim 23 kilo yani eski kilomm 60 inşallah allahımm..

günaydın
bende cumartesi başladım benim atak 3 gün bugün son
hafta sonu sabah kahvaltıda kitaptaki tariften yulaf kepeği galetası yaptım
tam buğday bir dilim ekmek yedim ekmek yiyebiliyorduk dimi !!!
akşamlarıda tavuk ,balık öyle ayarladım 2 gün zor geçmedi benim için atakta 1.100 vermem gerekirken
2 günde sadece 200 gr vermeşim çok az değil mi arkadaşlar bugün son günüm
biyerde yanlışlık mı yaptım bilemedim:26:

ne yazdın be yemin ederim gözlerim dolduu sanki beni anlattın ama biliyorum hepimizin ortak derdii
olsun bugünlerde geçeçek inşallah...allah büyük.. haytımın 5 yılı böyle şişman geçtii artık bunlarla yaşamak istemiyorummm..:KK20:

Ah be canım hepimizin derdi bu. Ama dur demek lazım bu gidişe. Bak 5 yılda eğer az yemeye çalışsaydın 5 yılda o kilonu verirdin. Şimdi sakın bir anda vereyim diye tezcanlılık yapma. Veremedin mi umutsuzluğa düşme. Sen denilenleri yaparsan verirsin Allah'ın izni ile..

Telli turnam evde yürüyüş bandım var kullanmıyorum bir ikide bana söylensene durdu zaten kilo vermem regl den sonra 11 Kasım'dan beri 2.5 kg

Canım sen o bandı seni zayıflamaya taşıyacak arkadaş gibi gör. Ne kadar onunla dost olursan o kadar hızlanır hedefine gidişin. Her akşam yürümeye çalış 5 dk bile olsa yürü. Alışırsın zamanla

günaydın
bende cumartesi başladım benim atak 3 gün bugün son
hafta sonu sabah kahvaltıda kitaptaki tariften yulaf kepeği galetası yaptım
tam buğday bir dilim ekmek yedim ekmek yiyebiliyorduk dimi !!!
akşamlarıda tavuk ,balık öyle ayarladım 2 gün zor geçmedi benim için atakta 1.100 vermem gerekirken
2 günde sadece 200 gr vermeşim çok az değil mi arkadaşlar bugün son günüm
biyerde yanlışlık mı yaptım bilemedim:26:

Hem ekmek yemiş hem de yanlışlık nerede diye sormuşsun:-) Atak da listedeki proteinlerden başkasını yiyemiyorsun. Karbonhidrat kesinlikle yasak .2 lt suyunu da içeceksin. kolay gelsin ekmeksiz başla atak günün ogünden say bence

ben de gelirim kizlar

tamam gel .özelden ona yazmıştım senide.

Şöyle 4 ay öncesine bak ve ne kadar kilolu olduğunu gör çünkü resimlerinden ben gördüm. Kiloluydun o resimde ve sen eğer o resimdeki gibi kalmak istiyorsan yiyebilirsin tatlım.

Kendine öz güveni olmayan..
Kilosundan utanan..
İstediğini giyemeyen..
Başka zayıf bayanların yanında göze güzelliği ile değil kilosu ile batan..
Girdiği her mağazada "size göre bedenimiz yok.." " O size olmaz" kelamlarını sıksık duyan ve bu yüzden alışveriş yapamayan..
Karnını içine çekmekten yorulup arada bıraktığında acaba kimse gördümü diye endişe eden..
Düğünlere, davetlere sırf kilolu olduğu için gidemeyen.. Gittiğinde ise yerinden kalkamayan..
Güzel değil, üzerine olan kıyafetler giymek zorunda kalan..

Evet böyle bir kadın olmak istiyorsan ye canım... Doyaaa doya ye.. Kanaa kana yee...

Ama yok ben çekici, alımlı hoş bir hatun olmak istiyorum diyorsan sakın ödün verme yolundan cayma. Kimse yok mok demesin arkadaş.. Kilolu kadın alımlı olmuyor, çekici olmuyor. Hangi erkek yağların arasındaki bir kadını alımlı bulur. Erkekleri geçtim ne düşündükleri umurumuzda bile değil, o aynanın karşısına geçtiğimizde önemli olan kendimize çekici, alımlı gelmek. Bir havamız olsun, bir süksemiz olsun. Olmuyor bu göbek içerisinde olmuyor bu.

İnce kadın ruhumuz bedenimizin içinde eziliyor. Buna dur demeli, yeter artık yeter.

Nes kendine gel ve hedefinden şaşma. Sadece sen değil böyle kaçamak yapanlara sözlerim..

Bu gün aman benim bir kaç kilo fazlam var diyenler, yarın ne olacağınız belli mi. Belki yarın o bir kaç kilo beşler onlar yirmiler olacak. Değer mi, değer mi ha bir kaç saniyelik zevk için heba etmeye. Al yedinizde ne oluyor o dile o tat vurunca elinize ne geçiyor. Ya sonrası.. ya sonrası ne olacak. Hiç düşündünüz mü bu gidiş nereye...

Hakedeceksin arkadaşım.. yemeyi, kaçamak yapmayı hakedeceksin.. Biz bu hakkımızı fazlası ile kullandığımız için şimdi bunu haketmiyoruz. Hakettiğimiz günler gelecek ama şu an asla...

Nefsin iradene galip gelmesin. Bir anlık zevk için haftalardır verdiğin emeği heba etme kendine yazık etme..

Kaçamağın küçüğü büyüğü olmaz, küçüğünün önüne geçemezsen büyüğü kapıda seni bekliyor olacaktır bunu unutma..

Sözlerimin ağırlığı alacak olduğun kilonun hayatına getireceği manevi ve maddeten ağırlığı yanında hiç birşey..

Seçim senin. Hani benim bir yazım vardı ya ona istinaden soruyorum hepimize; Fil mi ? Kelebek mi ? İkisinden biri olmak bizim elimizde..

offfffff bune !!!!!!!!!!!kızı vur dedik öldürmüşsün yahu.!!!!!!!!bir daha kimse korkusundan bişey diyemiycek sana .!!!

şurası çok komik filmi olmak istersin kelebekmi;??pehhhhh

ben ikisinide almasam.gören beni enine boyuna biriyim kelebek desem olmaz fil desem ondan kurtulmak istiyom yokmu bunun ortası gülüm........

Şöyle 4 ay öncesine bak ve ne kadar kilolu olduğunu gör çünkü resimlerinden ben gördüm. Kiloluydun o resimde ve sen eğer o resimdeki gibi kalmak istiyorsan yiyebilirsin tatlım.

Kendine öz güveni olmayan..
Kilosundan utanan..
İstediğini giyemeyen..
Başka zayıf bayanların yanında göze güzelliği ile değil kilosu ile batan..
Girdiği her mağazada "size göre bedenimiz yok.." " O size olmaz" kelamlarını sıksık duyan ve bu yüzden alışveriş yapamayan..
Karnını içine çekmekten yorulup arada bıraktığında acaba kimse gördümü diye endişe eden..
Düğünlere, davetlere sırf kilolu olduğu için gidemeyen.. Gittiğinde ise yerinden kalkamayan..
Güzel değil, üzerine olan kıyafetler giymek zorunda kalan..

Evet böyle bir kadın olmak istiyorsan ye canım... Doyaaa doya ye.. Kanaa kana yee...

Ama yok ben çekici, alımlı hoş bir hatun olmak istiyorum diyorsan sakın ödün verme yolundan cayma. Kimse yok mok demesin arkadaş.. Kilolu kadın alımlı olmuyor, çekici olmuyor. Hangi erkek yağların arasındaki bir kadını alımlı bulur. Erkekleri geçtim ne düşündükleri umurumuzda bile değil, o aynanın karşısına geçtiğimizde önemli olan kendimize çekici, alımlı gelmek. Bir havamız olsun, bir süksemiz olsun. Olmuyor bu göbek içerisinde olmuyor bu.

İnce kadın ruhumuz bedenimizin içinde eziliyor. Buna dur demeli, yeter artık yeter.

Nes kendine gel ve hedefinden şaşma. Sadece sen değil böyle kaçamak yapanlara sözlerim..

Bu gün aman benim bir kaç kilo fazlam var diyenler, yarın ne olacağınız belli mi. Belki yarın o bir kaç kilo beşler onlar yirmiler olacak. Değer mi, değer mi ha bir kaç saniyelik zevk için heba etmeye. Al yedinizde ne oluyor o dile o tat vurunca elinize ne geçiyor. Ya sonrası.. ya sonrası ne olacak. Hiç düşündünüz mü bu gidiş nereye...

Hakedeceksin arkadaşım.. yemeyi, kaçamak yapmayı hakedeceksin.. Biz bu hakkımızı fazlası ile kullandığımız için şimdi bunu haketmiyoruz. Hakettiğimiz günler gelecek ama şu an asla...

Nefsin iradene galip gelmesin. Bir anlık zevk için haftalardır verdiğin emeği heba etme kendine yazık etme..

Kaçamağın küçüğü büyüğü olmaz, küçüğünün önüne geçemezsen büyüğü kapıda seni bekliyor olacaktır bunu unutma..

Sözlerimin ağırlığı alacak olduğun kilonun hayatına getireceği manevi ve maddeten ağırlığı yanında hiç birşey..

Seçim senin. Hani benim bir yazım vardı ya ona istinaden soruyorum hepimize; Fil mi ? Kelebek mi ? İkisinden biri olmak bizim elimizde..

Harika bir yazı ve herşeyi açıklığı ile anlatmış. her sabah okuyarak başlamamız lazım güne. diline sağlık söylediğin her şey çok doğru

Yok valla kaçamak yapanlara acımak yok :KK47:

Hedefe tam yol devam.

Ne diyor Dukan en ufak bir kaçamak balona iğne batırmak gibi birşey. Kaçamaklarla o iğneyi balona değil kendimize batırıyoruz farkında değiliz :KK53:

telli turna süper yazmışsın yaa ara sıra okumak lazım motive olmak için :KK52::KK52:

yazdığın herşey çok doğru bende eski resimlerime bakıyorumda acayip çirkin görünüyo yaaa :KK9:

kilo insanı çirkin gösteriyo yaa bende şimdi anlıyorum bunu çok veremesede verebildiği kadar kilo vermeli bir insan hiç olmazsa sağlık için :)

herkese selamlar :KK24:

benim diyete başladıgım dönemden yazan arkadaşlar var mı hala bilmiyorum. özledim herkesi :KK19:

Ben bu yılın başında (şubatta) başladım dukan diyetine, 70 kiloydum KK'den aldıgım gazında etkisiyle başarılı şekilde 17 kilo verdim. Bütün aşamaları tek tek uyguladım. Şu anda hayatıma 36 beden olarak devam ediyorum. Yılmak üzere olan arkadaşlar varsa şunu söyleyebilirim; sakın ha yılmayın, kitabı okuyup dogru uygularsak mutlaka başarı elde ediyoruz. Yılmak yok yola devam :KK9: :KK9:

Sevgiler :KK16:

Dukan diyeti ile başarmış ve kilosunu korumuş birini ramaızda görmek çok güzel ben de hep merak ediyordum sonuna kadar götürüp başaran var mı diye. Tebrik ederim. Lütfen buradan ayrılmayında motive edin bizi. Ara ara hatırlatın başarınızı

Ah be canım hepimizin derdi bu. Ama dur demek lazım bu gidişe. Bak 5 yılda eğer az yemeye çalışsaydın 5 yılda o kilonu verirdin. Şimdi sakın bir anda vereyim diye tezcanlılık yapma. Veremedin mi umutsuzluğa düşme. Sen denilenleri yaparsan verirsin Allah'ın izni ile..

Canım sen o bandı seni zayıflamaya taşıyacak arkadaş gibi gör. Ne kadar onunla dost olursan o kadar hızlanır hedefine gidişin. Her akşam yürümeye çalış 5 dk bile olsa yürü. Alışırsın zamanla

Nekadar Mulayim bi cvp yazmissin kesmedi beni. ben esip gurleyen" vay utanmaz biz bu soğukta disarda yurucez diye burnumuz dusuyo bire gafil...."gibi bı cvp yazmanı bekliyorum yaaawwww:)))))))):26:

aaa menengiç kahvesi içebiliyor muyuz?emin misin esla,çok yağlı bişey ama...
yağlı ama yağsız sutle gunde bir fincan içmekte fayda var. onun yagından ne cıkar şekerim:KK70:
menengiç kahvesi zaten macun gibi bir şey. light süte azıcık katılıp ara sıra tüketilebilir. solunum yollarını açma konusunda çok başarılı. sık sık faranjit olan eşime zorla içiriyordum kışları.ama çok ağır bir içecek bana göre.
evet yaa insanın nefes alıp verirken nasıl da rahatlatıyor.
Ben de bu yaz Antep'te ictim ilk kez. Ama bana kokusu ve tadi damak tadima uyumsuz geldi. Fistikli kahve gibi :)
bana da basında garip geldi ama alışınca cok severek içiyorum menengiç kahvesini

kızlar 2 gundur protein gunumdeyım. fakat 1 gunde sadece akşam yemeginde marul kaçırmıştım. dun hiç sebze de yemedim kaçamak yapmadan tamamladım gunu ve bugun tartıda yarım kilo gittiğini gördüm:KK70: 67,5 cıkıyorum artık tartıda. cok mutluyum. her yerden zayıfladım rsmen. alt bacaklarım dahi inceldi ki en zor incelen yerim orasıdır:KK70: dün altın gunumuz vardı. vucudumu saran örgü bir elbise giydim. hiçbiryerimden yağ pörtlemedi. gayet sıkı duruyorum. herkes cok sasırdı ve takdir etti. cok mutluyum:KK70:

X