Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

siz kaç kilo verdiniz acaba ne kadar zamanda.. biraz bahsederseniz sevinirimm

arkadaşlar seyir evresini 5+5 mi 1+1 mi uygulamalıyız. 25 klio vermeyi hedefliyorum ve atağı uzattığım halde ancak 2 kilo verebildim.
Deneyimlerinizle bana tavsiye verebilir misiniz

ben ilk 35 gün 1+1 yaptım. eşimin diyeti bitince o hergun sebze yediği için sebze gunlerimi şaşırmaya basladım sonra da bi baktım ki hergun az da olsa sebze tuketmişim. o yuzden 5+5 bana daha iyi olacak diye buna geçtim. son 1 haftadır 1 gr bile düşmedim aksine +1000 leri gördüm. o sebeple protein gunlerimi gayet katı uygulamaya karar verdim. 2 gundur protein gunu yapıyorum ve kilom yeniden duşmeye basladı. bana kalırsa 1+1 ile başla, günleri şaşırıp kaçamakları arttırırsan 5+5 e gecersin.

siz kaç kilo verdiniz acaba ne kadar zamanda.. biraz bahsederseniz sevinirimm

Ben şubat ayında başladım. 70 kilodan 53e düştüm. Toplamda 17 kilo vermiş oldum. 40-42 bedenden 36-38 bedene indim. Sanırım 5-6 ay kadar sürdü kiloyu vermek. İlk başlarda gayet hızlı verdim ama 7-8 kilo verdikten sonra 3 hafta kadar 1 gram bile veremedim. Sonrasında tekrar kilo vermeye başladım.

N'bersiniz bakalım;
Akşam yapmış olduğum adana kebap, şeyy yani dukan kebap. Enfes oldu, ahanda resmi:

Nası ama???

güölendirme evresini uyguluyor musunuz? kilo sabıt kalıyor mu gercekten bu evrede

güölendirme evresini uyguluyor musunuz? kilo sabıt kalıyor mu gercekten bu evrede

Uyguluyorum elimden geldiğince, atak yapıyorum haftada 1 gün. Zaten eskisi gibi olmuyor hiçbir şey. Aklıma ne cikolata geliyor ne patates kızartması nede başka birşey. Normal porsiyon yiyorum bol su içiyorum gerçekten çok mutluyum. Kilo sabit kalıyor. Çabalar boşa gitmiyor merak etmeyin.
Atak evresi haricinde spor yapmanızı öneririm. Hızla verilen kilolara vucut hemen alışamayabiliyor. Kimse göbeğine kadar sünmüş gögüs istemez öyle değil mi? Kol, gögüs, karın ve bacak hareketlerinin faydasını kilolar gittikten sonra göreceksiniz. Ben pilateste umdugum buldum. Hem yavaş ve terlemeden hareket ediyorsunuz hemde cok kısa zamanda gevşeyen yerlerinizi sıkılaştırıyor. Tabiki bu işte bir tek doğru yok, herkes kendi doğrusunu bulmalı diye düşünüyorum.

bak bunda haklısın. sıkılaşmak kilo vermek kadar önemli zaten.

Ekmek yoookkk. Delirdin mi sen kız

Yok valla kaçamak yapanlara acımak yok

Hedefe tam yol devam.

Ne diyor Dukan en ufak bir kaçamak balona iğne batırmak gibi birşey. Kaçamaklarla o iğneyi balona değil kendimize batırıyoruz farkında değiliz

Bu arada dukanin galetasi nasıl yapiliyo

Ben bir yumurta ile biraz light sütü çırparak iki kaşık yulaf kepeği ekliyorum. Yağsız teflon tavada krep şeklinde pişiriyorum, iki tane çıkıyor. Ekmek gibi oluyor. Birini sabah kahvaltısında, diğerini akşam yemeğinde yiyiyorum.

Merak ettim şu kahveyi, nerde bulabilirim acaba???:44: Bi denemek istiyorum, buralarda var mıdır???

Gece çorbayla iyi idare etmişsin valla, karşındaki dürüm yerken İnsan açıldıkça açılır, bir an önce bi düzen sağlaman lazım canım. Ayrıcaaa lazanyaya bayılırım (ilk ödülümde yesem mi naapsam) Aman dikkat et kendine

arkadaşlar seyir evresini 5+5 mi 1+1 mi uygulamalıyız. 25 klio vermeyi hedefliyorum ve atağı uzattığım halde ancak 2 kilo verebildim.
Deneyimlerinizle bana tavsiye verebilir misiniz

Canım, kesinlikle 1e 1 diyorum ben. uzun vadede daha rahat devam ettirebilirsin.

Nası gidiyo bakalım hamilelik? Canım, şu an dünyanın en güzel ve en değerli olayını yaşıyorsun. Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin Dolu dolu yaşa hamileliğini...öpüyorum çookk

Desendesen büyük marketlerde veya aktarlarda satılıyor buyuk sehirlerde. Yoksa yine internetten bakmak lazım ben antepten bir aktardan almıştım.

ekmek yokmuydu hadi yaaa sanki kitapta yulaf,cavdar yenilebilir yazıyordu
ataktan sonramıydı ne olcak şimdi ben 2 gündür yiyorum:18:

ay sorma, birde midemi şişirsin diye cacık yedim çorbanın yanında:)) lazanyayı inan bende çok severim. sevmeyenini de duymadım ya zaten... bide eve girince her tarafı saran o kokusu vardı ki anlatamam.. acıkmış biri için cennet sanki bir de gündüz evdeki hazırlıklar var tabi. bir kısmı dışardan geldi birazını da evde biz yaptık. börek, köfte rus salatası, meyveli pasta, mercimek köftesi, sarma, çikolatalı kurabiye... daha sayayı mı o kadar yiyeceğin arasından sağlam çıkmayı başardım en azından. evde ve işyerinde yediğimde ve hatta dışarıda da hiç sorun değil ama başka bir evde kitlenip kalıyorum. ama en azından şunu yapmıyorum, ohoo nasılsa yedin, bunu da ye gitsin demiyorum. yoksa önünü alamam haklısın

hamilelegin ilk döneminde zaten zayıflarsın sonra alırsın kilo 3 aydan sonra.dukanla alakası yok yani .normal süreç

ekmek yokmuydu hadi yaaa sanki kitapta yulaf,cavdar yenilebilir yazıyordu
ataktan sonramıydı ne olcak şimdi ben 2 gündür yiyorum:18:
2 günün saymayacak atağa ekmeksiz sil aştan başlayacaksın mecburen. ekmek ilk 3 safhada hiç yok. yulaf kepeğinden dikkat et yulaf unu değil galeta yapabilirsin. kitapta tarifi var. ben yulaf kepeğinden ekmek yaptım doğrusu lezzetli oldu dilersen tarif vereyim.
20 kaşık yulaf kepeği
3/4 yağsız süt
2 yumurta
maya
ben tuz koymadım ama az konabiliyor.
hamuru yapınca bir süre kabarmasını beklemek gerek (50 C fırında da bekletebilirsin)
yağlı kağıdın ustuna koyup şekil vermeye çalııp 40 dakika kadar pişir. günlük 1,5 kaşık yulaf kepeği hakkın olduğuna göre 13 parçaya bölersen her bir parça sana 1 günlük ekmek olur.

Oooo sen en büyük savaştan sağ çıkmışsın zaten Bundan sonra bişi olmaz sana. Daha ne olsun, bütün güzellikler bir aradaymış ve sen bunu atlatmışsın canım, artık ne gelse önüne vız gelir yanii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…