Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

alışkanlık.içme yine sen akşam 8den sonra yiyip içeyi bırakınki leptin hormonu devreye girsin yoksa zayıflanmıyor.

bır bardak dıet kola aldım baska bırsey ıcmedım yemek yememek ıcın gıttım bıraz utu yaptım bıraz zaman gecsın belkı unuturum dıye sımdı de bol su ıcıyom bu seferde gece wc ye gıtmekten uyuyamayacagım

Bırsey sorsam bıraz once bır makalede okudum dukan dıetı uykusuzluk yapıyormus gecelerı uykuda sorun yasayan var mı aranızda

Bırak sorun yaşamayı daha fazla uyumaya başladım ben üstelik her akşam espresso içiyorum

Kafamı yastıga koyar koymaz uyurum ben.ama tabi tüm gün çok yoruluyorum ondandır belki

ben 89 ile başladım dukana, bu hafta 2 ay bitecek, toplamda verdiğim kilo 10a yaklaştı. bence şimdi başlarsan nisana kadar istediğin kiloya ulaşman mümkün..başarılar

sen nasıl beslendin anlatsana bi.günde ne kadar proteinn yedin süt içtinmi.çok güzel kilo verdin ben veremedim mesela .herşey ayrıntılarda gizli.detaylı yazarsan herkese örnek olur belki.en çok tavukmu yedin ?akşam kaçtan onra bıraktın yemek yemegi yulaf kullandınmı?işte aklına ne geliyorsa yaz beslenmen ve sporun ile ilgili

eger verılen kılolar alınırsa durum fena desenıze :)

neeeee...şaka mı bu yaa????????senin tanıdık dukanı yaptığına emin mi?? Ayyyy!!! Ben bu kiloları almak istemiyorum...böyle bi şey duyan var mı ciddi mi bu olay...

Dukanda verilen kiloyu geri almak ilk kez duyduğum birşey değildi zaten. Valla kızlar doktoruma dukan kitabım ile gideceğim görüşmemden sonra sizleri de bilgilendiririm. Beni de üzdü bu olay bu diyetle çok güzel sonuçlar almıştım... Eğer böyle birşey varsa hiç vakit kaybetmeden hemen doktorun verdiği diyete geçeceğim.

Merhaba daha meleğiniz küçücük Allah bağışlasın sağlıklı bol şanslı güzel bir ömrü olsun. Bebeğinizi emziyormuşsunuz emzirdikçe zaten kilolar gidecek ikinizin de vitamin ve minerallere ihtiyacınız olacak daha çok uykusuz geceler sizi bekliyor. inşallah gazsız ve uykusu çok olan bir bebeğiniz olur. daha minicik annesi 6 aydan sonra ekgıdaya geçecek belki ozaman düşünebilirsin bence oda erken ama genede siz bilirsiniz, ekmeği, tatlıları ve hamur işlerini azaltırsan bu dönemde kiloların kendiliğinden gidecek bol su için .abur cuburu kesin yeter bu dönemde çok kolay veriliyor ben doğumdan sonra çok güzel kilo verdim hamile kaldığım kilo ya döndüm ama sonra emziriyorumun arkasına saklandım durmadan yedim sütüm olsun canım çekti derken gene kilolar geldi yediklerine dikkat et yeter çok uzun olmuş:) iyi geceler

merhaba morlady, sorduklarını sırayla yanıtlayayım. aç kalmamaya çalıştım. süt normalde pek sevmem, hamilelikte mecburiyetten içiyordum, dukanda kahveye katarak falan tüketiyorum.
sabah saat 8-8:30 gibi kahvaltımı sütlü kahve, haşlanmış yumurta ve beyaz peynirle yapıyorum. çocukların sabah kahvaltısına benziyor, yumurtayla peynirleri küçük küçük dilimleyip tabağa koyuyorum. bu arada eşim yumurtanın beyazını sevmez, ona haşladığım yumurtanın beyazını da yiyorum. benim yumurtanın sarısını da o yiyor.
öğlen genelde tavuk yiyorum. haşlanmış tavuktan yapılmış tavuk salatası, ya da tavuk sote. yanında bir kocaman ayran içiyorum. akşam sebze yemeyeceksem tavuğun yanına buharda pişmiş sebze ya da herse alıyorum.
akşamları saat 19-20:00 arası köfte, balık, ya da kıymalı sebze yemeği yiyorum. arada yulaf ezmesiyle yaptığım yayla çorbasını yapıyorum, kış günlerinde iyi gidiyor. genelde yemeklerin yanında yoğurt tüketiyorum. bazen bir bardak light kola. balığı ızgara yapıyorum, yanında bol salatayla tüketiyorum.
haftada bir tatlandırıcıyla kek ya da light puding yapıp akşamları çayla ya da kahveyle yiyorum. keki sabah kahvaltısında da ince bir dilim yiyebiliyorum. yulaf kepeğini bu şekilde tüketiyorum genelde. bu hafta için lor tatlısı yaptım mesela, az önce tadına baktım, oldukça güzel olmuş.
günde en az 2 litre, çoğunlukla 3 litreye yakın su içiyorum.
diyete başladığımdan beri doğru düzgün yürüyüş yapamadım. ben yaşadığım düşük sonrası ödemlerle başlamıştım dukana. üstüne de grip oldum sonra havalar soğudu derken yürüyüş hayal oldu. hep leslieye başlayayım diyorum ama lafta kalıyor, gün içinde çok koşuşturup yoruluyorum çünkü..ama eskisinden çok daha hareketli bir yaşantım var. gittiğim yerlerde arabayı uzak bir yerlere park edip yürüyüş yapmaya çalışıyorum. kiloları verdikçe bu isteğim perçinlendi..

ben, hayatım boyunca hiç incecik olmadım. zaten vücut yapım buna elverişli değil, kemik ve kas yoğunluğum fazla. normalde 70-74 arasında dolaşır, 40-42 beden pantalon giyer, idare ederdim. yani 80li 90lı kilolar bana çok fazlaydı. son iki yılda durağan bir yaşantı, her yere, yemeğe bile arabayla gitme ve sigarayı bırakma sonucu kilo aldım. öyle bir zaman oldu ki, çok yemek yemememe rağmen kilo vermediğim gibi almaya devam ediyordum. diyet-diyetisyene gitmek falan kar etmiyordu. bedenim diyetlere karşı duyarsızlaşmıştı.üstüne gelişen sürpriz hamilelik, yaklaşık bir ay yatma sonucu iyice şişmiştim. zaten riskli bir biçimde ilerleyen hamilelik dönemi bebeğin kalbinin durması sonucu sonlandırıldı. ben o gün doktora giderken tartıda 91 kiloyu görmüştüm. kürtaj sonrası 2 kiloya yakın kaybı ilk hafta yaşadım. ödem attığım için saymıyorum o kiloyu. dukana başladığımda 89,3düm şimdi en azından seksenlerden kurtuldum. doktorumla büyük ihtimal bu hafta görüşüp tahlillere başlayacağız. bana bu arada kilo vermemi önermişti. eh, 2 ayda 10 kilo hiç fena sayılmaz değil mi?

şu sıralar azaldı kilo verişim. 1-1,5 kiloya yakın veriyordum her hafta. son iki hafta 1 kilonun altında verdim. ama bu da normal geliyor bana. metabolizma diyete alıştı ve ben yerleşik kilolarımın olduğu kısma yaklaştım. şu kupon siteleri var ya, ordan edindiğim kavitasyon seansları var. haftaya denemeyi düşünüyorum. bugün de hamama gidip biraz rahatladım. metabolizmam yavaşlarsa hızlandırmanın bir çaresini bulmam lazım. daha verilecek 11 kilo var...

sen neler yapıyorsun?

yaaaaa benim ençok korktuğum şey,o kadar uğraşıp verdiğimiz kilolarıgeri almak...ama her diyetten sonra dikkat etmeye devam etmezsek,tabiki alırız kiloları..ama ben kendim için söyleyeyim dukan insanın nefsini köreltiyor.ben eskiden can sıkıntısından yerdim,aç olmadığım halde..şimdi bu alışkanlığımdan kurtuldum..eskiden eşimle dışarı çıkınca sanki dışarıda sadece yiyecek şeyler var başka bişey yok gibine yesek,şunu da yesek bunu da yesek deyip dururdum..ama buğün çıktık eşim kocaman bi hamburger menüyü karşımda mideye indirdi.ben de sadece sade bir kahve içtim..alışkanlıklarım değişti anlayacağinız...buarada bu diyete eşimle başlamıştık o dayanamadı ve bıraktı...ben devam,arada küçük kaçamaklar yapsamda..eğer kilolarımı verdikten sonra eski alışkanlıklarıma geri dönmezsem kilo almam diye düşünüyorum,hepimiz için böyle arkadaşlar...

çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın bende senin tarzını uygulayacagım.ben york testi yaptırmıştım gecen sene dukana başladıktan 4 kilo verdikten sonra durmuştu kilo vermem tabi spor yapamıyorum yetiştiremedigimden.bende bu kilo verememi tavuga baglamıştım york testinde tavuk çıkmıştı.ondanmıdır yoksa tüm gün oturarak çalışan biriyim pc başında eve bile gelirken işyerinin kapısında arabama biniyorum evin kapısında iniyorum harekette yok tabi dukanada 1 ay süper sadık kaldım.sonra rahatsızlandım bünyem yagsızlıgı kaldıramamış.sonra bırkmak durumunda kaldım paleo falan takıldım ama dukan kadar sadık kalamadım onlarada.bayram falan filan derken bi baktım +1.5 karataya başladım ama olmuyor.düşündüm dedim yine dukan yapayım bu arada tahlil verdim ilk çıkan hormon tahlileri süper .digerlerini yarın alıcam .aksaklıgım sorunum nerde merak ediyorum.
gerci ben kilolu gösteren bir tip deilim senin gibi kemik agırlıgım fazladır ve boyum 1.73 oldugundan kilo göstermiyorum gören beni 65 falan sanıyor etimde sıkıdır salık löp et deil .ama 80 kiloyum şuan ve 4 sene önceye kadar hep 66 idim .nasıl nerden geldim bu kiloya inan bilmiyorum son 2 senedir diyetisyenlerde başarılı olamadım inmiyor kilom ne yapsam .
öle işte
seninde boy uzun anladıgım kadarıyla

ben 89 ile başladım dukana, bu hafta 2 ay bitecek, toplamda verdiğim kilo 10a yaklaştı. bence şimdi başlarsan nisana kadar istediğin kiloya ulaşman mümkün..başarılar

pepe sende bursalısın deilmi öle yazıyor ?

bende bursalıyım bak dukanda bursalı.birgün buluşsakmı ne yapsak?:))))

canım ben de niyetlenmiştim york testi yaptırmaya. fiyatını duyan arkadaşlarım tarafından kınandığım için yaptırmadım iyi ki de yaptırmamışım diyorum, bu diyetle birlikte benim sorunumun karbonhidratla olduğunu anladım.
tahlil için gittiğimde tam kan tahlili de isteyeceğim doktordan. bakalım nasıl değerler..
nerde bende o boy tatlım 162yim ben. topuklularla sana yetişirim ancak beni de 65-66 sanırlardı ben 72-73lerde gezerken. hiç dal gibi olmaya hevesim yok. yeniden hamile kalana kadar -tabii olursa-elimden geldiğince kilo vermek niyetim. şöyle 70-72yle bile hamile kalsam yetecek.. ocağa kadar başarırım diye düşünüyorum..
senin boy avantajın da var. 1 kilo versen 3 vermiş gibi durur. bir de fark ettin mi, işin güzel yanı orantılı olarak kilo veriliyor.

pepe sende bursalısın deilmi öle yazıyor ?

bende bursalıyım bak dukanda bursalı.birgün buluşsakmı ne yapsak?:))))

evet. hatta geçen gün prestij parkla ilgili yorum da yapmıştım sana.. iyi biliyorum o civarı..
ben setbaşı tarafında oturuyorum ama iş gereği gürsudan özlüceye kadar her yerdeyim bütün gün..
olur, buluşalım, neden olmasın..yulaflı kurabiyelerimizi yanımıza alıp çay içmeye gidelim bir gün

benimde york testinde çıka çıka tavuk çıkmıştı.ama 1 ay ara verdim yemedimyine kilo veremedimki yarından itibaren başlıycam yemege.çünkü bu diyet proteinsiz olmuyor ve kurbandan sonrada igrendim etten yiyemedigim içinde kilo aldım.

bende dal gibi olmak istemiyorum 70 olsam yetcek bana.

ben dışarı çıkamıyorum.sen gel bana iş yerime .yarın müsaitsen ugra .ama bende ne kurabiye var ne yulaflı kekler .sana istersen yemek ikram ederim oda dışardan söylüyorum.kebab tarzı.istemezsen çay kahve.artık seçim senin.benimde çocuklugum setbaşında gecti.çelebi mezunuyum

Son düzenleme:

canım, sağol. haberleşelim, uğramaya çalışırım. ama yarın pek mümkün görünmüyor...

Tesekkür ederim, yarin itibariyla baslamak istiyorum. Ama cok cabuk bozuyorum rejimi bu kez basarmam lazim ama

herkese selamlar

benim diyete başladıgım dönemden yazan arkadaşlar var mı hala bilmiyorum. özledim herkesi

Ben bu yılın başında (şubatta) başladım dukan diyetine, 70 kiloydum KK'den aldıgım gazında etkisiyle başarılı şekilde 17 kilo verdim. Bütün aşamaları tek tek uyguladım. Şu anda hayatıma 36 beden olarak devam ediyorum. Yılmak üzere olan arkadaşlar varsa şunu söyleyebilirim; sakın ha yılmayın, kitabı okuyup dogru uygularsak mutlaka başarı elde ediyoruz. Yılmak yok yola devam

Sevgiler

Bende başlamak istiyorum kitabı ggden sipariş ettım 2 güne kadar elime gecer spor salonuna yazılmayı dusunuyordum ama dershanem oldugu ıcın zaman knusunda proglem oluyor benım ıcın sız spor yapmadanmı devam edıyorsunuz yoksa kendımı sıkıp spora gtmelımıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…