Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

--kitapta bal konusu tam olarak açıklanmamış sanki, bal özeldir falan yazıyordu, okurken tam ne demek istediğini anlayamamıştım hatta, şimdide kitap arkadaşta bakamıyorum

yüzsüzlük edip dün uğradım yanına hani okumuşturda belki getirememiştir diye, daha yarı olmadı dedi, sen bana önemli yerleri yazsanda ben onları yapsam diye de peşine ekledi.... kırmakta istemedim ama imkansız olduğunu söyledim, ne zaman geri verir kitabı hiç bilemiyorum sözde kendinede sipariş vermiş, buda bana ders olsun bir daha mı?? tövbe

ayyyy canım ben burdayım ama
çooook fenayımmmm
canım dünyaları yemek istiyor, ne yesem yook kesmiyor, deliricemmmmm
evde sütte kalmadı ki bişeyler yapıp geçiştirmeye çalışayımm
arkadaşım sakın yemeeeeeeee, helede bu saatte... nescafe yap, bol süttozu koy, hani geçen kakaolu kek yapmıştın onu yap yerine süt yerine yoğurt ekle, yada yoğurta tatlandırıcı koy....

ben düşükten sonra henüz adet olmadım. bugün 5 hafta oldu. ne zaman adet olacağımı henüz bilmemekle birlikte bu aralar olurum diye düşünüyorum. tatlı istediğini bu duruma bağlıyorum.
çayı-kahveyi oldum olası şekersiz-tatlandırıcısız içerim. tek tatlı tadı aldım kaynak bu pudingler. bu akşam son kasemi yiyip yarın yenisini yapmayayım, belki yok diye isteğimi bastırırım. bir an önce tatlandırıcı edinip yulaflı kurabiye ya da kek yapmam lazım...

bende az önce light puding yaptım. normalde pudingleri sevmem ama ne mübarek birşey miş meger:)))
kesinlikle bağımlık yapıcı birşey=))

iyi de n,iye tamamını okuyor ki.=) sadece atak kısmını okusun. ve seyi kısmını. mesela ben daha kitabın tamamını okumadım. ilk kısımları zaten meslekten ötürü biliyrm. karbonhidratlar yağlar falanlar filanlar. gözgezdirdim. önemli yerlere bakındım. snra atak kısmını ve seyir kısmını okudum=)) seyirin bitimine doğru güçlendirme evresini okumaya başlıcam. annem hala diyetin bu kısmından snra artık normal yaşantımızın başlayacağını sanıyor. bir bilse verdimiz kiloX10 olduğunu kesin bırakır diyeti
tam bir antidiyetcidir kendisi:))

bende baya birşeyler yedim çikolata gibi şeyler ertesi gün birinci günden başladım iki kilo vermiştim beş günde kilom 80.50 ile başlamıştım şimdi kaçım bilmiyorum yarın tartılacağım bakalım:)

ben yarısına kadar geldiğini sanmıyorum açıkcası, bir kenarda duruyor olma ihtimali bile çok yüksek, buda bana ders oldu senin anlayacağım, bir daha ne yaptın nasıl zayıfladın diyene detay verirmiyim acaba
hoş ben veririm dayanamam o ayrı tabi

Ya kızlar ben atak evresinde light süt içtim sürekli yasak olduğunuda bilmiyordum, gözümden kaçtı herhalde :S 5 gün yaptım 4 kilo verdim ama diyetimin işleyişini bozmaz değil mi? Çok dikkat etmiştim oysa. :2:

ciddimisin ee süper bişey bu.tbr.lrbende lcw den devamlı alışveriş yaparım genelde pantolonları hiç olmazda bu penyelerimi ordan alırım bedende dar kesimlilerde xl atlet tarzı onlanlar varya onlarda ve tişörtlerde L olur.fakat ne zaman pantolonlarını alıp kabine girsem moral bozuklugu ile çıkarım benim üst beden alt bedene göre 1 beden ufak.

ben bu diyette ne ögrendim biliyormusunuz.şekerinde aynı sigara alkol gibi bagımlılık yaptıgını.tatlandırıcıda aynı.gecen gün bir kitap almıştım bir prof.uninsulin direnci ile ilgili .
insulin direncinin bize ne yaptıgını biliyorsunuz.işte bu anlamda ne diyorum biliyormusunuzgercek tatlı yada sahte tatlı olsun sonuçta vucut tatlandırıcıyıda tatlı olarak algılıyor ve kilo vermekde zorluyor.
sadece kalori olarak yok fakat yaptıgı işlev aynı oda bagımlılık yapıyor

selam arkadaslar, uzun zamandir aranizda yoktum. 74 kilo ile basladigim diyetimde 2 haftada 4 kilo vermistim. fakat araya hastalik girince diyeti biraktim. birakis o birakis toparlayamadim kendimi. sabah tartildigimda 72 kiloydum karar verdim tekrar bastan baslamaya, beni tekrar araniza alip, bana da destek olurmusunuz? buna cok ihtiyacim var, bunaldim resmen kilolarimdan biktim gercekten biktimmm kurtulmak istiyoorum artik bu yükten!! benle birlikte baslayan arkadaslar o kadar güzel kilo vermislerki, hepinizi tebrik ediyorum, irade ve azminizden dolayi. alninizdan öpüyorum ya masallah!

merhaba tombiş hoşgeldin.ben sema beraber başlamıştık sanki seninle.sorun yok devam edebilirsin yeniden dukanda bir çizelge çıkart kendine atakla başla .

kızlar günaydın herkese..
peppeciğim özle mesaj hakkım yok maalesef.cevaplayamadım mesajını.ama forumda sogan kürü var.orda da detaylı bulabilirsin kürü.ama hala adet olmadıysan mutlaka başla.sogan suyu süper adet ve iltihap söktürücü.bide civanperçemi içebilirsin.hepsi forumlarda var zaten.ne zman adet olacagını bilmiyorsan herhangi bir gün başlayabilirsin.sen forumları oku.takıldıgın olursa ben burdan yazarım sana.önce sogan sonra inicr kürü yapıcaksın cnm.ama sıkma cnını hamile kaldıysan zaten çok sıkıntın yok dmektir.Allah şifa versin inş.bence yap soganı hiç bekleme.faydası var zararı yok

light sütü çogumuz içtik.içtigi halde iyi kilo verende var bırakınca daha çok kilo verende var.ama çok da takılacak bir konu değil bence.bu arada 5 günde 4 kkilo süperr.çok iyi vermişsin aman maşaalaha diyelim.kilon kaçtı merak ettim

kızlar yaa light pudingi nasıl yapıyosunuz.bende alayım tarifi.haftaya regl olucam.kesin çıldırırım tatlı diee..

ayyyy canım ben burdayım ama
çooook fenayımmmm
canım dünyaları yemek istiyor, ne yesem yook kesmiyor, deliricemmmmm
evde sütte kalmadı ki bişeyler yapıp geçiştirmeye çalışayımm

yaa bende böyleyim iki gündür ne yesem doymuyorum. dün bi sütlü tatlı yapmaya çalıştım sütlü oldu ama tatlı olmadı çöpe gidecek gibi.. light çikolatalı puding almıştım onu mu yapsam ama o da içime sinmiyor bi türlü.. kaçamakmış gibi geliyor :26:

merhaba tombiş hoşgeldin.ben sema beraber başlamıştık sanki seninle.sorun yok devam edebilirsin yeniden dukanda bir çizelge çıkart kendine atakla başla .

hosbulduk semacim, nickini degistirmissin hayirli olsun. dün ilk günüm bugünse 2.günüm olacak insallah. atak dönemini 3 veya 4 gün yapmayi planliyorum. geccmis mesajlari okumaya calistim ama bi hayli coktu. liste yapilmis bu cok güzel olmus bende katilmak istiyorum. belki böylelikle biraz daha hirslanirim. sabah tardida -400 ciktim tekrar 70in altna inersem süper hissedicem kendimi.

kızlar limonlu kek yaptım akşam. 6 kaşık yulaf kepeğinden 6 adet kek çıktı. biraz tadı eksik oldu ama yıne de tatlı ihtiyacını gideriyor ve cok doyuruyor yıyınce. krep yapmadıgım zamanlarda bu kekten 2 tane yiyecek gibi ayarladım. tarifini veriyorum denemek isteyenler için

6 kaşık yulaf kepeği
1 çay bardağından 1 parmak az süt
2 kaşık splenda(toz tatlandırıcı)
1/4 vanilya
1 yumurta
10 damla limon ve 1 limon kabugu rendesi
yarım kabartma tozu

yumurta,süt ve splendayı karıstırıp ardından yulaf kepeği,kabartma tozu v vanilini karıstırıp kağıt kek altlığığına(kalıbına) 6 eşit parçaya bölüp döküyoruz ve 170 derece fırında pişiriyoruz. bayagı kabarıyor. yapacaklara afiyet olsun

takılıp üzüldügün konuya bak.inersin tabiki.bizim telli turna yapıyor listeleri pazartesi gelir senin adınıda yazar.bak herkes ne çok kilo verdi sende vereceksin ben bile 4 kilo verdiysem ooooo da oo sen hayli hayli veririn bir ayda 5-6 kiloyeniden dukanda çizelge yap seni yeniden motive eder ..sıfırdan başla...

atak doneminde 2,5 kilo vermeme ragmen 1 haftadır seyir dönemindeyım ve toplam 600 gr vermişim. sabrediyorum. sizlerin de soyledigi gibi 20. gunden sonra kilolar cok kolay gdecek insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…