Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

teşekkür ederim canım senin yardımınla :KK71:

hoşgeldiiin aramıza :KK8:
fazla kilon yok sanırım .. verirsin en fazla 6 haftada .. ayrıca tebrik ederim :nazar:

Hoşbuldum teşekkür ederim .10 kg fazlam var dukan amcaya göre 57 kilo olmam lazım 3.5 kg gitti inş diğerleride gider doğumdan sonra bir türlü veremedim inş dukanla gidecek . bide şu kabızlık olayı canımı çok sıkıyor :KK43: kabızlık hapı aldım şu Be....s olan ama çok ağrı çektim işe de yaradı ama başka bi yolu yokmu?

Son düzenleme:
Hoşbuldum teşekkür ederim .10 kg fazlam var dukan amcaya göre 57 kilo olmam lazım 3.5 kg gitti inş diğerleride gider doğumdan sonra bir türlü veremedim inş dukanla gidecek . bide şu kabızlık olayı canımı çok sıkıyor :KK43: kabızlık hapı aldım şu Be....s olan ama çok ağrı çektim işe de yaradı ama başka bi yolu yokmu?

canım uzmanlar kabızlıgı şoyle acıklıyor. 2-3 gun tuvalete cıkamamak kabızlık değildir ancak tuvalete cıkmazsınız ve bu bağırsaklarınızda bariz sıkıntı yaratırsa kabızsınız demektr. biz her gun tuvalete cıkıcaz diye birsey yok yani. özellikle yulaf kepeği kullanmadan önce 2 gunde bir cıkıyordum tuvalete. biraz duzen bozuluyor bu koonuda haklısın. ama yulaf kepeği yemeye basladıktan sonra her gun duzenli cıkmaya basladım ve rahatsızlık da hiç duyulmuyor. kabızlık ancak 1 hafta 10 gun cıkılmaz ise ve rahatsızlık duyulmaya baslayınca olurmuş doktorlar öyle diyor. o yuzden hıc korkma canım

Kızlar nerdesiniz ya hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyo

atak doneminde 2,5 kilo vermeme ragmen 1 haftadır seyir dönemindeyım ve toplam 600 gr vermişim. sabrediyorum. sizlerin de soyledigi gibi 20. gunden sonra kilolar cok kolay gdecek insallah

seyirdeki 20 günden sonra mı yoksa atak artı seyir 20 gününden sonra mı canım ?

günaydın çıtır hatun adaylarıı :KK66:
nasılsınız ..

bugün sebze günümdü midem mutlu oldu :KK1:

7 atak .. ve 3. seyir günümdeyim..
9 günün sonunda 3.6 kg gitti...

çünküü sabah 68.6 gördüüüm :KK52: :nazar:

kızlar seyirin 20. gununden sonra kiloların cok daha kolay gittiğini söylemişlerdi canım. bi sure cunku kilo vermek duruyormus veya cok azalıyormus. bu sure boyunca tartıya cıkmazsak moralımız bozulmaz :)

HErkese gunaydin bugun 7.kilomu verdim arkadaslar 4 yil sonra yeniden 69 kiloyum kaldi 6 kilo:KK35:

kızlar seyirin 20. gununden sonra kiloların cok daha kolay gittiğini söylemişlerdi canım. bi sure cunku kilo vermek duruyormus veya cok azalıyormus. bu sure boyunca tartıya cıkmazsak moralımız bozulmaz :)

bayrama böyle verirsem çok hoş diyordum meğeeerrr .. olmayacak ha :KK50: :KK1: giremeyecek miyim o yüksek bel pantolonuma şimdi ben :KK1:
17 gün daha mı beklemem lazımnormal vermek için yahuu :KK1:

Dukan diyeti yapıp 6 kilo veren bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bende bu diyeti yapmaya karar verdim. Dün gidip kitabını aldım. Şu an okuma aşamasındayım. Tek endişem atak döneminde hiç meyve-sebze yememek. Hiç meyve yemeden nasıl duracağım bilemiyorum. Yerine ikame edilecek bir şey de yok :KK43:
Zor olmuyor mu arkadaşlar?

Dukan diyeti yapıp 6 kilo veren bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bende bu diyeti yapmaya karar verdim. Dün gidip kitabını aldım. Şu an okuma aşamasındayım. Tek endişem atak döneminde hiç meyve-sebze yememek. Hiç meyve yemeden nasıl duracağım bilemiyorum. Yerine ikame edilecek bir şey de yok :KK43:
Zor olmuyor mu arkadaşlar?

herkezin yeme düzeni yada sevdiği şeyler aynı olmayacağı için net birşey söylemek zor. ben süt ve süt ürünlerini et ürünlerini çok severim 3 öğün olsa 3 öğün de yerim. meyve sebze pek sevmem zaten. o yüzden bu diyet tam benim diyetim .. hiç kasmıyorum kendimi rahat rahat yapıyorum .. zorlanmadım pek açıkcası .. yumurtadan bıkkınlık oluyor o da olur o kadar :KK71:

GÜNAYDIN KIZLARR :KK3::KK3:

iyi pazarlarr..

eşime eşsiz bir kahvaltı sofrası kurmuşken 2 adet krep light peynir ve hindi jambonlu kahvaltımı yapmış bulunuyorum:KK37:

bugünden itibaren her an regl olabilirm (inşallah olmam gerçi :KK1:)
o yüzden tartılmaya ara verdim bir süre

GÜNAYDIN KIZLARR :KK3::KK3:

iyi pazarlarr..

eşime eşsiz bir kahvaltı sofrası kurmuşken 2 adet krep light peynir ve hindi jambonlu kahvaltımı yapmış bulunuyorum:KK37:

bugünden itibaren her an regl olabilirm (inşallah olmam gerçi :KK1:)
o yüzden tartılmaya ara verdim bir süre

günaydın canım...
aslında biz regl olduğumuzda bizim meta. daha hızlı çalışırmış. aslında bunu kullanmak gerek. topladığı su değeri tekrar dengeye geldiğinde o verdiğimiz kilo yanımıza kar kalabilir :KK66:

Son düzenleme:
kızlar dün splenda tozu sordum bizim buralarda yok dediler ankarada kızılayda bulan var mı varsa bana eczane adını verebilir mi zaman zaman tatlı krizim tutuyor dukana uygun tatlı yapacam ama splenda bulamıyorum

.......................................

günaydın canım...
aslında biz regl olduğumuzda bizim meta. daha hızlı çalışırmış. aslında bunu kullanmak gerek. topladığı su değeri tekrar dengeye geldiğinde o verdiğimiz kilo yanımıza kar kalabilir :KK66:

ayy n ebileyimm insan ozamanlar baskülde fazla fazla çıkıyor yaa bir de kendini dana gibi şiş hissediyor :KK1:
o psikoloji bile yetiyor valla

.......................................
canım ben de splenda toz bulamadım maalesef, tatlılar için migrostan surel sıvı tatlandırıcı aldım şimdilik onu kulllanıyorum.
splenda granül bulduğum an alıcam

günaydın arkadaşlar buğün dayanamadım tartıldım buğün üçüncü günüm 1kilo 400gram vermişim sizce normal mi az mı

Haklısın iremerek, herkesin yeme alışkanlıkları farklı. Aslında ben de et ve süt ürünlerini severim. O açıdan zorlanacağımı sanmıyorum ama meyve olmaması biraz endişe verici. Şimdi kitabı ve burada ki yorumları okuyarak psikolojik olarak kendimi hazırlıyorum rejime. 10 kilo kadar fazlam var, umarım başarırım.

Haklısın iremerek, herkesin yeme alışkanlıkları farklı. Aslında ben de et ve süt ürünlerini severim. O açıdan zorlanacağımı sanmıyorum ama meyve olmaması biraz endişe verici. Şimdi kitabı ve burada ki yorumları okuyarak psikolojik olarak kendimi hazırlıyorum rejime. 10 kilo kadar fazlam var, umarım başarırım.

dukandan önce bozduğum diyetleri yazarsam burdan fizan a yol olur valla :KK1:
o kadar güzel gidecek ki kilolar şaşıracaksın eminim..
meyve seyirde de yok maalesef .. biraz sabretmen gerekecek .. ama tatlı isteğini tatlandırıcı ile giderebilirsin

aramıza hoşgeldin .. :KK71:

ben burdaım.

bugun kızımla alışverişe gttik.genelde hep aynı magzadan alırım.bayadır gitmiyordum .hatta gecen hafdada müşterilerini kahvaltıya davet etmişlerdi gitmedim diyetteyim diye.gecikmeli olarak bugun gittim gelemedigimin mazeretini söyledim ayıp olmasın diye.
sonra ordaki devemlı benimle ilgilenen kız herzaman bedenimi tarzımı bilir ona göre getirir kıyafetleri.en son ramazanda gitmiştim ben 46 beden oldum diye 44 leri geri yollatmıştım demiştim artık olmuyor bunlar bana sen 46 bedeb getir.kız getirmişti ama bu sefer ben sevemedim 46 almadan çıkmıştım çok kaba gelmiştim kendime.şimdi ie begendigim bir takım elbise vardı 2 bedeni kalmış 40 ve 42 .dedim deneyebilirmiyim 42 yi saolsun kız getirdi al abla giy dedi.çeketi cuk oturdu üstüme pantalonu biraz dar oldu ama aldım dedim bayrama olur bana bu:)))gerci kalıpları biraz büyük gibi.o yüzden olmuştur sanırım

nescafe iç.hiç kaçamak yapma çok iyi gidiyorsun

Semacım çok sevindim insana nasıl moral oluyor değil mi?

ayy n ebileyimm insan ozamanlar baskülde fazla fazla çıkıyor yaa bir de kendini dana gibi şiş hissediyor :KK1:
o psikoloji bile yetiyor valla

haklısın arkadasım bende de oluyor :KK1:
yerimden bile kalkmıyorum enerjim gidiyor sanıyorum ..
bugün yarın bende olacağım.en çok da karnım çok çıkıyor ya ona deli oluyorum ..

bir de birşey soracağım spor yapıyor musun ?

Hoşbulduk iremerek şimdiden moral bulmaya başladım. Burada ki yorumlar çok güzel. Diyeti birlikte paylaşarak yapmak daha kolay olacak sanırım :)

takılıp üzüldügün konuya bak.inersin tabiki.bizim telli turna yapıyor listeleri pazartesi gelir senin adınıda yazar.bak herkes ne çok kilo verdi sende vereceksin ben bile 4 kilo verdiysem ooooo da oo sen hayli hayli veririn bir ayda 5-6 kiloyeniden dukanda çizelge yap seni yeniden motive eder ..sıfırdan başla...

canim benim sagolasin, insallah hep birlikte verelim! :KK19:

X